Billovo All Black EDC

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Billovo All Black EDC

Příspěvek od K4cer »

A gde je miš? :?
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Billovo All Black EDC

Příspěvek od Bill Masen »

myš scípla.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Billovo All Black EDC

Příspěvek od MFG »

Mame hodne podobnou sestavu, az me to prekvapilo ;)

Je to trochu drzost, ale docela bych se nechal inspirovat obsahem té "ne tak docela cerne" KPZ/lekarnicky (mam stejnou) - nemas to někde rozepsané?

Ad teleskop - mam leta stejny, ale poslední dobou mi zacina vadit váha (330g). Kdysi jsem někde videl snad karbonový, dedikované vlákno jsem prolezl, ale nedari sem mi ho dohledat. Neporadi někdo?
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Billovo All Black EDC

Příspěvek od Bill Masen »

Z tý lékárničkový části to je směs prášků na bolest, na alergii a na sračku, další gumový rukavice, injekční jehla, náplasti, steristrip na řezný rány, dermatol zatevený do brček, alkoholový polštářky, vteřinový lepidlo na lepení ran i jiných věcí. Na ty rány je k tomu potřeba ještě kus mikrotenu na překrytí.
ta KPZková část je pár sirek, sichrhaisky, pár hřebíků, magnet, vázací drát, tkanička, jedlá soda, plátkový mýdlo sea to summit, žlutý lepicí papírky, malej permanent, rybářský lighstiky, ductape na kartě, pytlíky na led.
Ale je fakt, že by potřebovala zrevidovat, hlavně ty prášky vyměnit.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Billovo All Black EDC

Příspěvek od Serža »

obávám se, že u teleskopu je určitá hmotnost základem úspěchu při použití
když to moc odlehčíš, bude na nic
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Billovo All Black EDC

Příspěvek od Bill Masen »

Taky si myslím, navíc ta šestnáctka mi přišla jako nejlepší poměr délky v zavřeném a v otevřeném stavu.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Billovo All Black EDC

Příspěvek od MFG »

V te "lekarnicce" mam ještě nad rámec Tebou zmineneho zalozni AAA do baterky, takže celkem vydržím s LED v kapse 40 hodin se slušným svetlem, dale preservativy a tampon - ten jsem použil snad vícekrát než předchozí položku, vždy to bylo poměrně alternativním a nečekaným způsobem, fakt to super saje a hoří ... často pouzivam nitril rukavice a malinkou bublinu/vodovahu ... kazdopadne díky za inspiraci :-)

Ad telescop - souhlas s vahou, opravdu je to součást reseni, ale nosim ho řekněme pet let a jen dvakrát jsem ho vyndal do predpripravene pozice, asi mam kliku a nebo nejsem konfliktní, takže logicky zacinam měknout ... kdysi tu nejaky bývaly legionář cvicil lidi v používaní teleskopu a mel jeden malinkaty lehounky a strašně drahy ... tehdy jsem to odpískal hlavně s ohledem na kinetickou energii a take řekněme jednorázovou použitelnost, protože po poradně údery by se určitě ohnul. Na druhou stranu pokud uvazim kolik taham sracek (celkova vaha) a jak často potřebuji klacek, připadá mi to jako dobře reseni. Po baráku a v autech jich mam roztaháno vice, ten lehoulinky by se mi libil jak vice osobni sluha. Ale to je do jiného vlákna, takže to nebudu dal rozpatlavat ... díky za názor .-)

PS: omluva za češtinu, jdu si nejak doinstalovat správnou znakovou sadu
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Billovo All Black EDC

Příspěvek od Bill Masen »

Ta tužkovka mi přijde taková moc jednoúčelová, to už radši baterku, nebo čelovku s USB a powerbanku. Bublinku do vodováhy mám jako přívěšek z nějakýho MSV, ale použitelný tomoc není. To už radši vodováhu v mobilu. Ten tampon nevím, kam bych já strkal. :wasntme
Ale nafoť svoje EDC a hoď to sem na stránky.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Billovo All Black EDC

Příspěvek od DeadMan »

Taky mi vadila váha teleskopu od ESP, proto jsem pořídil a nosím "duralový" od ASP (poslední díl je ocel).

Je otázkou, zda nebude jen na jedno použití, ale i na něj se vztahuje doživotní záruka.

Každopádně nemám obavu o dopadový efekt na cíl, protože tím jak je lehčí, tak zase litá rychleji ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Billovo All Black EDC

Příspěvek od MFG »

Monza za dlouhých zimních večerů :-)

@DeadMan to je přesně to co jsem hledal, už je na cestě, moc díky!
Odpovědět