EDC obecně

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: EDC obecně

Příspěvek od malajizva »

trochu reality :)
Přílohy
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG (28.88 KiB) Zobrazeno 20730 x
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Hatamoto
Příspěvky: 44
Registrován: 09.11.2012 9:59

Re: EDC obecně

Příspěvek od Hatamoto »

Zdravím,
přesně to samé jako Apokalyptik jsem chtěl navrhnout... Holster na zbran upevněný na vnitřní straně stehna. A určitě by se dalo ono pouzdro nahradit nějakým molle panelem s organizérem na drobné předměty, kam dát to nejdůležitější. S volnou sukní to funguje (alespoň co jsem na internetu viděl)...

Ať se daří...
H.

Edit: https://www.youtube.com/watch?v=LNL5pqn3Eng
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: EDC obecně

Příspěvek od DeadMan »

You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: EDC obecně

Příspěvek od Serža »

jen pro inspiraci
Obrázek

Kahr PM45 + rezervní šuplík, teleskop, Leatherman Rebar, pouta, mobil (co vydrží na jedno nabití měsíc), svítilna Fenix LD10

tahám to po kapsách, pistole+šuple+multitool na opasku nebo v ledvince Aegis, teleskop zvenku na batohu (kupodivu tam nepřitahuje pozornost a přitom je snadno dosažitelný bez sundavání batohu)
k tomu na batohu na popruhu malá kapsička s latex.rukavicemi a rouškou...a ještě musím nějak pořešit izraelák+CAT
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: EDC obecně

Příspěvek od opavak »

Zdar,
tak "obecně" to má asi každý jinak = někdo podle rčení: "co nemám to nepotřebuju" ... někdo další se řídí heslem: "je lepší mít u sebe a nepotřebovat než nemít a potřebovat" ... osobně se vybavuju předměty EDC podle prostředí ve kterém se pohybuju, často samozřejmě hraje roli i nošené oblečení (viz Proforma) nebo zima - léto, taky je důležité jestli jdu jen nalehko (na prochajdu se psem) nebo už je tam i nějaký další bágl na víc propriet... tak že u sebe každý den nosím takové ty základní věci denní potřeby (tak jak to někdo furt píše nad dveře) - K+M+B = kudlu, mobil , bouchačku :) ... k tomu pak to ostatní jako: klíče, doklady, peníze, zapalovač, svítilnu, 1.pomoc...dalo by se toho vyjmenovat ještě mnoho a mnoho...ALE otázkou je, zda už to pak budou věci denní potřeby nebo to už bude paranoja :)
Dnes takto - nalehko ...Tacpen, LM Wave, Fenix PD22, zapalovač, G43, doklady, peněženka (mobil chybí, bo tím jsem to fotil a klíče jsem zapomněl přiložit)
Přílohy
20160531_132843[1].jpg
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: EDC obecně

Příspěvek od FMJ »

Set věcí, které bych za EDC označil já. Klasický záznamník a pero člověku pomáhají v zapamatování si informace už tím, že člověka donutí si věc fyzicky zapsat, neb pouhé ťukání do mobilu již na mě nemá takový efekt. A teleskop, no... Vícekrát, než na sebeobranu, jsem ho použil v situacích,kdy něco někam spadne a rukou na to člověk nedosáhne.... Chybí ještě sluneční brýle, bez kterých teď skoro nevycházím z domu...
Přílohy
edc.jpg
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: EDC obecně

Příspěvek od Serža »

FMJ: co je to za teleskopa?
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: EDC obecně

Příspěvek od FMJ »

to Serža: doufám, že se nejedná o reklamu, ale je to 18" kompaktní obušek od ESP s klipem, běžně dostupný na jejich stránkách. Sice není až tak "grippy", jako pogumovaná verze, ale to je daň za kompaktnost. Z mého pohledu ideál pro skryté nošení. Jistá firma, pracující s kydexem vyrábí i samosvorná pouzdra, ale nošení stylem "appendix carry" mně osobně naprosto vyhovuje...
Pepasnek
Příspěvky: 54
Registrován: 03.10.2014 22:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Bílý Újezd

Re: EDC obecně

Příspěvek od Pepasnek »

Táta říkal že chlap má mít u sebe vždy tři věci -sirky,nuz a provázek.Provazek se pretransformoval na náramek z parakordu(je tam i škrtátko)bez zapalovače a cigaret neopustim barák a nůž se sám stěhuje z pásku na pásek (jak jdu za branou přidá se k němu i teleskop) lékárnička v batohu obohacena o baterku a"ponco" z Teska je max co jsem ochoten tahat jen tak každý den ;)
Raději litovat toho co jsem udělal než toho co jsem neudělal
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: EDC obecně

Příspěvek od Serža »

co tahám já (chybí k tomu ještě peněženka/dokladovka a klíče od bytu)
Přílohy
cossebou.JPG
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: EDC obecně

Příspěvek od Ibex »

denně nosím v své tašce nebo u sebe:
subcompact + náhradní zásobník, nůž (buď dozier nebo list), multitool latherman, motolékárničku s obsahem vyměněným za opravdu funkční, izotermická folie, malý balíček vlhčených ubrousků, na klíčích firesteel a malá baterka, pepřák
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
danny1691
Příspěvky: 254
Registrován: 02.03.2015 13:28
Pohlaví: muž

Re: EDC obecně

Příspěvek od danny1691 »

Pokud se nepletu v zavazadlech se objevuje čistící gel na ruce. V DM mají jak gel tak ubrousky s obsahem denaturovaneho alkoholu. Označeno jako vysoce hořlavé.

Takže se domnívám, že by se to dalo použít nejen k očistě a případné desinfekci ale i jako pomocník při zapálení ohně.
Otazka- opravdu by to bylo vhodné k zapálení? Na hotelu se mi to moc nechce testovat, protože v něm potřebuji bydlet.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: EDC obecně

Příspěvek od Lyster »

Tak také přidám jednu fotku věcí, které většinou nosím u sebe. Samozřejmě né všechny na jednou, různě to mixuji, podle situace. Ty dvě brašny také samozřejmě nenosím najednou, ale záleží toho, jestli vypidat více, či méně civilně, nebo nosím vše ve větším batohu.
Myslím že většina věcí je identifikovatelná. Kdyby měl někdo nějaký dotaz, klidně dejte vědět.
Jen ta kovová kapsle je jako KPZ, jehla, peníze, náplast, sirky..... atd.
Na klíčích píšťalka, Flashdisk, baterka, nožík od Spyderka, otvírák na lahve, v té kapsičce kam klíče schovávám, tak ještě jednorázové rukavice. Ostatní asi poznáte.

Chybí tam ještě menší EDC Organizér, který jsem zde již ukazoval. (Druhá fotka)

Fotka je horší, foceno už pozdě v noci doma nic moc foťákem.

PS: Ty převrácené hodinky jsou Wenger sea force.
Přílohy
EDC.jpg
20160426_224315.jpg
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: EDC obecně

Příspěvek od Lyster »

Vypadlo a pomotalo se mi při psaní pár písmen, jak na to koukám. Doufám, že je to srozumitelné, už to nelze opravit.
Sushi
Příspěvky: 19
Registrován: 24.09.2016 23:19
Pohlaví: muž

Re: EDC obecně

Příspěvek od Sushi »

Hodně se tu rozebírá jaký druh zavazadla zvolit (asi nejvíc diskutované), pak jeho obsah. Relativně často je zde položka "doklady". Člověk ji asi bere nějak samozřejmě. Podle mě, by pod pojmem doklady měl být vždy chápán seznam níže (není konečný). Důvod je zejména ten, že nevíme jaká situace nastane. Pokud musíme opustit domov z jakékoliv důvodu a nevíme, zde se do něj vrátíme, a pokud počítáme z různými (někdy hrůznými) scénáři, které se na tomto fóru probírají, pak je třeba se doklady zabývat blíže. Žijeme v moderní době a pokud se nebavíme pouze o totální zkáze současné civilizace, doklady jsou VŽDY potřeba.

Občanský průkaz
Cestovní pas
Rodné listy (vaše a zejména vašich dětí)
Kupní smlouvy, hypoteční smlouvy k nemovitostem (včetně výpisu z katastru)
Výpis o bezdlužnosti
Výpis o trestní bezůhonnosti
Maturitní vysvědčení, VŠ diplom
Mezinárodní očkovací průkaz
Karta života, Průkaz pojištěnce
Důležité údaje o vašem zdravotním stavu (léky, choroby)
Telefonní seznam pro případ nouze
atd.

Kopie všech shora uvedených dokladů v různých formách (flashdisk, email atd.,fotokopie). Může nastat situace, že doklady ztratíte. Jejich kopie vám vždy pomůže při komunikaci s úředníky.

V občanském průkazu a cestovním pase dnes nejsou uvedeny děti. Proto může nastat potřeba prokázat váš vztah k dětem (rodné listy dětí).

I nezletilé dítě v ČR může mít občanský průkaz (stačí pro pohyb v EU). Cestovní pas pak pro pohyb mimo EU. Doporučuji vyhotovit oba doklady pro všechny děti. Finančně v rozmezí 100-150,- Kč.

Cestovních pasů můžete mít v ČR několik, což doporučuji. V případě jeho ztráty budete v zahraničí v potížích. Mít jeden záložní se vždy může hodit. (viz: http://www.zirhamia.cz/stante-se-guru-c ... du-a-pasu/)
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: EDC obecně

Příspěvek od Bill Masen »

Sushi píše:...Výpis o bezdlužnosti, Výpis o trestní bezůhonnosti...Karta života
proč tyhle výpisy a co je karta života?
Jinak to ostatní mám v originále, papírové kopie v trezoru a zaheslovanou elektronickou verzi v telefonu, na disku a na serveru.
Sushi
Příspěvky: 19
Registrován: 24.09.2016 23:19
Pohlaví: muž

Re: EDC obecně

Příspěvek od Sushi »

Karta života (ne jen u pojištovny v odkazu): http://www.cpzp.cz/clanek/3295-0-Zalozt ... ivota.html

Výpisy o bezdlužnosti a trestní bezúhonosti považuju za důležité (i když asi méně než ostatní) ze své podstaty. Pokud z nějakého důvodu nefunguje stávající systém a budu chtít prokázat další informace o sobě, kromě identifikace osoby, a zaručit se tak za sebe (půjčka, nájem, zaměstnání, žádost o podporu atd.). Může posloužit i jako pouhý nepřímý důkaz toho, jaký život vedu a že jsem spolehlivá osoba.
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: EDC obecně

Příspěvek od RobertK »

Tak těm papírum sem bych něvěřil pokud nastane takový kolpas kdžy nepujde oživit elektronické vypisu tak všechyn papíru jsou na hovno. Jediné co by možná šlo bude Matrika ( pořád se píše do knihy) a katastr. Chvilku bude platit občanka a pasy ale to je tak vše.
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: EDC obecně

Příspěvek od Hohepa »

Pokud jsem měl někde předkládat výpis, tak neměl být starší než půl roku , :head
Sushi to si je fakt co šest měsíců znovu necháváš vypsat, nebo tu prezentuješ pouze teorii ?
Sushi
Příspěvky: 19
Registrován: 24.09.2016 23:19
Pohlaví: muž

Re: EDC obecně

Příspěvek od Sushi »

RobertEK:

Paíprům sem piř kolpasu kyžd nejpůde ovižit elektronycék vyipsu a všechyn hovnu kyžd matirka se ípše čurně, tak tomu věř, že bez dokladů budeš v prdeli. Moje občanka platí dlouho, pas to samé. Pokud někdo razí teorii, že opustí domov a nechá v něm úmyslně všechny dokumenty, tak to považuju za krátkozraké. Pravděpodobnost, že nastane taková situace, kdy budou všechny doklady navždy k ničemu, je mizivá. Hlavně pro lidi co umí špatně psát atd, bude dobré mít u sebe nějaký doklady, aby je ostatní mohli identifikovat :D

Hohepa:

Máš pravdu, někde chtějí max. 3 měsíce starý. Nechávám si vypsat cca jednou ročně. Jak jsem psal, jednak tyto doklady považuju za méně důležité, a potom jsem uvedl jejich použití jako "nepřímý důkaz". Zmiňuješ, že po tobě byly požadovány výpisy max. 6 měsíců staré. To jsme si nerozuměli. Já se ale nebavím o aktuálním stavu, ani o minulosti. Bavím se o situaci, kdy nastane nějaký velký kolaps, apokalypsa, válečný stav atd., kdy budu muset použít EDC a opustit domov.

Obecně:
Pod AP (chápej Apokalypsa) si představuju jakoukoliv situaci, která může nastat (ne/jsme schopni ji předpokládat), je svojí intenzitou natolik výjimečná, že si vyžaduje mimořádné, nikoliv běžné, řešení. Proto píšu, že si umím představit situaci, kdy bych tyto doklady mohl potřebovat. Stejně, jako je potřebujeme dnes, tak můžou (nemusí) mít význam v AP době. Stejně může mít význam OP, ale může nastat asi 1000 situací, kdy mít význam nebude. Když se budeme chytat za slovo, pak stejnou teorii můžu aplikovat na cokoliv (např. "Na co máte v EDC zapalovač, když při bombardování, teroristickém útoku, výbuchu sopky, výbuchu atomové elektrárny bude vše hořet a zapalovač bude k hovnu. Navíc každý druhý člověk je dnes kuřák, takže (čistě statisticky) stačí najít dvě mrtvoly a jedna bude mít zákoňitě zapalovač v kapse"). Stejně by šlo argumentovat, že výpis z rejstříku trestu je k ničemu, protože v něm nejsou vymazané tresty po zákonné době a je proto potřeba opis. Ale i ten je k ničemu, protože potvrzuje jen tresty za činy, které byly prokázány, zjištěny. Bla bla bla...

S.
Odpovědět