EDC obecně

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: EDC obecně

Příspěvek od Fabulous »

Sushi: Varování admina. Na Rozpadu píšeme, myslíme a chováme se jako dospělí lidé.
Sushi
Příspěvky: 19
Registrován: 24.09.2016 23:19
Pohlaví: muž

Re: EDC obecně

Příspěvek od Sushi »

"Na Rozpadu píšeme, myslíme a chováme se jako dospělí lidé."

Dobrý den,

děkuji za informaci, že tu máte všichni povinně shodné myšlenkové pochody, chování a schopnost psát jako dospělí. Že jste upozornil jen mě asi znamená, že ostatní přízpěvky byly v pořádku. Pak si dovozuji, že zde máte tyto shora uvedené atributy všichni, shodně s RobertKem.

Pokud někdo udělá 10 chyb ve větě o 12 slovech a napíše, že mnou navržené řešení bude k hovnu, tak jsem si dovolil zavtipkovat a uvést, že on bude v prdeli. Ostatní moje argumenty jsou určitě k věci, řeší praktickou otázku tématu, mají rozumné zdůvodnění, jsou psány dostatečně dospěle a obsahově ani formou nejsou nijak závadné.

Pan Sushi
Sushi
Příspěvky: 19
Registrován: 24.09.2016 23:19
Pohlaví: muž

Re: EDC obecně

Příspěvek od Sushi »

Viz pravidla fóra

4)
Jsou zakázány vulgarismy


6)
Příspěvky piš srozumitelně a spisovně

ZA SLOVO PRDEL SE TÍMTO OMLOUVÁM.
Sushi
Příspěvky: 19
Registrován: 24.09.2016 23:19
Pohlaví: muž

Re: EDC obecně

Příspěvek od Sushi »

Omluvu beru zpět. Ve vyhledávači na rozpad.cz je tu 16 stran příspěvků se slovem prdel, 12 se slovem hovno, jeden příspěvek se slovy píča, čurák a další se slovy kretén. Takže vaše tvrzení není pravdivé.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: EDC obecně

Příspěvek od Ibex »

výborně a vlákno o EDC je o pěkných pár příspěvků "bohatší" k tématu.
Možná by bylo vhodné, honit si ego ve vlastním vlákně (vzletně napsáno, nechtěl jsem psát rovnou prdel, aby neměl vyhledávač více práce...)
P.S. douFám, že Sem nenapsal moč chib v těch pár vjetách
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: EDC obecně

Příspěvek od Fabulous »

Sushi: týden BAN. Bod 4 a 10 pravidel.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: EDC obecně

Příspěvek od K4cer »

Sushi má ale pravdu. Prošlej papír je vo hodně lepší než žádnej papír.

Forem možnýho rozpadu sou stovky, a v naprosté věčině případů ten papír potřebovat budete; defacto si neumím dost dobře představit katastrofu, při který ne - snad kromě naprostý jaderný apokalypsy, a v tom případě jsme v hajzlu tak či tak, rozpadlík nerozpadlík.
Vojáka na blokpostu, milicie který vás zadrží, kohokoli kdo přijde rozdávat nouzový dávky jídla zajímá vaše identita - pokud mám jakejkoli papír, tak je to hmatatelný důkaz a na to že podle současný legislativy musí bejt mladší tří měsíců sere pes.

[ot] Už delší dobu nabývám dojmu, že zde začínaj převažovat náctiletí teoretici a pár skalních jedinců s naprostou absencí smyslu pro humor. Dle mýho názoru byl Sushi potrestán zbytečně a nespravedlivě, což se nedějě poprvý. Počítám že tohle bude taky zmizeno, ale nemůžu se neozvat. [/ot]
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: EDC obecně

Příspěvek od Ibex »

což o tom se nepřu - Sushi mi minimálně vnukl myšlenku, udělat si v dokumentech aspoň pořádek a dát si je do trezoru.
Ale přišlo mi nemístné, stavět se na zadní a hnojit vlákno. Mohl si to vyříkat s Fabem přes SZ.
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: EDC obecně

Příspěvek od Venet »

Ja len rozmýšľam že to je vo vlákne o edc-čku. (EDC- to čo mám stále - každý deň pri sebe) To akože budem každý deň úplne všetky doklady nosiť so sebou?
Do BoB-u, jasné... (a tiež by som si konečne v tom mal upratať :D )
Ale do edcčka mi to príde ako zbytočnosť. Keď mám v edcčku - občanku,vodičák,kartu poistenia a zbroják - štvormo moja identifikácia... Tak to musí stačiť.
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: EDC obecně

Příspěvek od Bill Masen »

Přemýšlím o svítilně v EDC. V tom nejužším, co mám fakt vždy u sebe baterka není, protože jí mám v telefonu. Čelovku beru, když jedu někam přes noc. Co si o tom myslíte? Máte to někdo taky tak, nebo "baterka v EDC je nutnost, bez ní to prostě nejde"
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: EDC obecně

Příspěvek od FMJ »

Jednoduché pravidlo: Two is one, one is none.... Myslím si, že žádná část zlatá trojice EDC - nůž, baterka a zapalovač - by neměla být substituována žádnou náhražkou, kterou mobil (a v něm nainstalovaná aplikace typu "baterka") dle mého subjektivního názoru je.... Navíc, dnešní "chytré telefony" neexcelují ve výdrži a nezbytná nutnost zavolat si obvykle přichází spolu s upozorněním na nízký stav baterie. Vše podle pravidla, že pokud se něco může pos..t, tak se to pos..e....
Na druhou stranu, pokud se chce, všecko jde. Avšak osobně se pouze na mobil, jako jediný zdroj světla, spolehnout neumím...
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: EDC obecně

Příspěvek od dolmar »

Já to vidím stejně jako FMJ. U sebe nosím neustále malou baterku Led Lenser. Na jednu malou tužovku, s fokusem a čočkou. Před pár lety stála asi pětikilo spolu s klipem a poudrem. Nedam na ni dopustit, spolu s Victorinox Soldier a zapalovačem je vždy v mé kapse. Stěhuju tuhle trojici z kapsy do kapsy. V EDC baťůžku pak nosím powerbanku, která má i LED diodu na svícení.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: EDC obecně

Příspěvek od Bill Masen »

A jak často tu baterku používáte? při jaké příležitosti?
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: EDC obecně

Příspěvek od dolmar »

No mám ji cca 4-5 let. Používám ji často. Každé ráno když vedu kluka do školky tak na něj blikám, když mi mává za oknem, když v práci prolejzám rozvaděče nebo něco hledám na strojích či pod nima, když jsem večer potmě venku a něco jede proti tak blikám, když nesvítí lampa před vchodem a hledám klíč atd. Její výhodu vidím v tom že je opravdu malá, v kapse nepřekáží, snadno se nahmátne a na svou velikost svítí opravdu hodně a dlouho. Teď mi párkrát zazlobil zapínací čudlík - rozebral jsem to, složil a vše OK. Pokud odejde, koupím si rovnou dvě nové. Je to tahle http://www.ledshop.cz/led-lenser-p3-afs~z5486.html a koukám ze stojí furt stejně. Je opravdu výborná.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: EDC obecně

Příspěvek od proforma »

Bill Masen píše:Přemýšlím o svítilně v EDC. V tom nejužším, co mám fakt vždy u sebe baterka není, protože jí mám v telefonu. Čelovku beru, když jedu někam přes noc. Co si o tom myslíte? Máte to někdo taky tak, nebo "baterka v EDC je nutnost, bez ní to prostě nejde"
Dokud jsem nemela multitool, nevedela jsem, ze ho potrebuju :-), ted ho pouzivam obden. Baterku sice ne tak casto, ale taky: hledani neceho pod stolem, kontrola kabelu u PC, sviceni do PC, posunovani tezsich veci (je kulata, rovna a pevna :-)) a obcas i ke sviceni ve tme :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: EDC obecně

Příspěvek od dolmar »

Jojo, dokud jsem si nekoupil Leathermann, neuvědomil jsem si, jak moc mi chyběl :-) Přesně tak.
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: EDC obecně

Příspěvek od opavak »

...no myslím si, že zrovna "poctivá EDC svítilna" se dá mobilem nahradit pouze pro to nouzové svícení ale hlavní přednosti EDC svítilny jsou úplně jinde ... svítilna se dá použít jako úderový prostředek - kobutan, společně s "EDC pistolí" tvoří kombo pro identifikaci "cíle" a následně třeba asistuje u případné obranné střelby (pistole i puška), posvítíte si sní na delší vzdálenost = např. při nouzové signalizaci, můžete použít jako vratidlo při zaškrcování tepenného krvácení, snadno z ní uděláte čelovku, když budete buškraftit nebo bikovat, můžete laborovat s intenzitou svitu = spotřebou energie ... atd...já osobně od doby co jsem si pořídil svítilnu tak u sebe nenosím ani teleskop ani tac-pen...
A ještě poznámku k zn, LED-LENSER : tak trochu zaspali při vývoji a kdejaká "čína" má lepší parametry - ale kdysi to byly špičkové svítilny, to jó.
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: EDC obecně

Příspěvek od dolmar »

O tom se nepřu, však píšu, že už ji mám tak pět let. Od té doby furt funguje, takže nebyl důvod ji měnit.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: EDC obecně

Příspěvek od K4cer »

Jedinou, kterou mám u sebe imrvére, je mrňavá K2, tu mám na klíčích vot automobilu.
Na nouzový svícení mi to bohatě stačí.

Pak zhruba polovinu času mám f kapse T7 (4xAAA). Pokud předpokládám že budu baterku vopravdu potřebovat, beru velkou P17, a na místa gde baterce hrozí újma nosím levnou L5.
Krom tohodle, v autě trvale P14 a f pracovním báglu nějaká levná čelovka.
V bojovým vybavení několik záložních čínskejch.
Viz též vlákno vo svítilnách.
Většinou jsem poblíž automobilu, a většinou mám pracovní bágl u sebe, ale 100% EDC není ani jedno.

Přemýšlím nad nějakou "kabelkou" typu Maxpedition, tam bych asi baterku nosil trvale, ale zatím sem se k tomu moc nedostal; vobávám se že by mě nošení kabelky lezlo na nervy a spíš ji nechával doma. Doteť nosím všechno jen tak po kapsách a vím že to nikde nezapomenu nebo mi to nikdo nevytrhne z ruky.

EDIT: kdysi sem jako EDC nosil takový to pero, na dvě AAA a čočkovou žárofčičku. V náprsní kapse košile vedle normálního pera, a byla to výborná věc. Zatím sem ale nenašel nic v LED a s rozumným výkonem, co by mi ji nahradilo.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: EDC obecně

Příspěvek od Bill Masen »

opavak píše:...EDC svítilna" se dá mobilem nahradit pouze pro to nouzové svícení ale hlavní přednosti EDC svítilny jsou úplně jinde ... svítilna se dá použít jako úderový prostředek - kobutan
Přesně, jenže kubotan mám a nosím vážně furt, takže tyhle funkce odpadají (je to pero a prošel jsem s nim k soudu, to by s baterkou možná neprošlo). Pokud očekávám že budu venku za tmy, beru čelovku. Pokud budu po někom střílet, tak raději v leže a oběma rukama. Nevím jestli budu mít čas tasit baterku a pak zbraň. V autě samozřejmě baterka je, jde mi o čisté EDC.
Odpovědět