Proforma EDC

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Proforma EDC

Příspěvek od Nicotinick »

Malé jazykové okénko:

sprostosť - nedostatok rozumu, slabé rozumové schopnosti, nerozumnost (op. múdrosť)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
SAW
Příspěvky: 44
Registrován: 17.11.2014 11:41
Pohlaví: muž

Re: Proforma EDC

Příspěvek od SAW »

Iba doplním že SeaToSummit vyrába na umývanie nielen mydlové plátky ale aj mydlá v tekutej forme (gél) vo fľaštičkách a tam si dáš toho prostriedku podľa vlastnej potreby čo nie je na škodu.

Bill Masen mohol by si založiť vlákno o tvojom BOB? Alebo aspoň mi poslať SS? Rád by som vedel čo je obsahom a inšpiroval sa lebo hmotnosť je môj veľký nepriateľ .

Ďakujem.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Proforma EDC

Příspěvek od Bill Masen »

Ja BOB nemam, protoze namam prave ten cil cesty. Zaplavy a podobny prirodni katastrofy me neohrozuji, maximalne pozar a na to BOB nepotrebuji. Kazdopadne kdybych mel prchat, musim prchat s celou rodinou a to pak je jina liga. Poslu ti seznam veci se kterejma jezdim na cundry. To by byl asi zaklad bobu s drobnymi zmenami. Napriklad na cundr mimo civilizaci beru esus, plynovej varic a bombu. Do BOBu bych pouzil jen jeden hrnec a hrst pevnyho lihu. Na co ten esus postavit najdu vzdycky.

Proformo, psala si, ze si zazila uz 6 evakuaci, muzes popsat ty situace?
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Proforma EDC

Příspěvek od Reccol »

Souhlas s tou vahou, 11 kilo je s moderníma materiála zbytečný.
A podle toho kolik píšeš, že propotíš trik, to skoro zní, jako kdybys tahala bavlnu ;)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Proforma EDC

Příspěvek od proforma »

@Bill: Prave ze tehdy jsem s sebou nemela prakticky nic, a co vsechno by se hodilo! Treba pri pozaru (na pracovisti) stat v unoru venku v tricku s kratkym rukavem a backorach, to byl docela zazitek. Pri povodnich jsem poprve odesla jen v tom, co jsem mela na sobe + petka vody + nejaky susenky, co se narvalo do kapes. Po 2 dnech uz mi chybelo prakticky vsechno ostatni (i ta voda), protoze nebylo nic. Pri druhe povodni bylo casu trochu vic, tak jsem si vyzkousela, jak chaoticky clovek v presu hazi do baglu, co mu prijde pod ruku, a vubec nepremysli v kategoriich potrebuju-nepotrebuju. A treba na rodinne fotografie ani nevzdechnes, to vam garantuju, a pri tom je to jedna z veci, jejichz ztrata (casto nenahraditelna) je pro lidi jednou z nejtezsich (vim z rozhovoru s lidmi). 2x evakuace kvuli nahlasene bombe - jednou na pracovisti (to si clovek vzal, co mel s sebou), podruhe doma, primo u nas v baraku. Jelikoz mam okna do dvora, tak jsem nic nevedela, v klidu si jdu vynest kos - a uz me nepustili zpatky :-) A jednou zemetreseni, ale to jsem byla jeste mlada a blba, zustala jsem hezky sedet uprostred mistnosti a cekala, az to prejde, misto abych zalezla aspon pod futra. To je vubec tak hroznej pocit, ztratite pevnou pudu pod nohama - DOSLOVA - nejste schopni vubec niceho. Kdyz to tak hodnotim, v pulce situaci by mi BoB ulozenej doma stejne nepomohl, protoze se odehraly mimo domov, a to mne treba pozdeji vedlo k pomerne rozsahlemu EDC. Ale v te druhe pulce pripadu by sbaleny bagl byl fajn...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Proforma EDC

Příspěvek od Bill Masen »

Skoro to vypadá, že ty katastrofy přitahuješ :chuckle
Ještě tam chybí důležitá věc a to něco na ukrácení dlouhé chvíle. Tedy knížka, mp3 přehrávač, kostky, karty...
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Proforma EDC

Příspěvek od proforma »

Mic, zapomneli jsme mic! :-)

Jo, ja kdybych si koupila trpaslika, tak mi vyroste... :-). A proto potrebuju byt pripravena na co nejvic eventualit. I kdyz tak nejak podvedome porad pocitam spis v pobytu jakes takes civilizaci, byt hroutici se, nez s pobytem uplne mimo ni.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Proforma EDC

Příspěvek od Count »

10 vteřin mi trvalo, než mi ten mic sepnul. Ve svém ukz mám kostky. Karty jako option.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Proforma EDC

Příspěvek od Bill Masen »

Jojo, kostky s sebou vozim vsude. A pokud se prcha s detma, je hracka nutnost. Myslim ze ji doporucuje i cerveny kriz do evakuacniho zavazadla. Mic snadno nahradi pisen do nepohody. :chuckle
john.hawk
Příspěvky: 22
Registrován: 06.06.2012 9:34

Re: Proforma EDC

Příspěvek od john.hawk »

moje EDC, šel jsem cestou panelu s mechem, na který si nalepím na co jsem zvyklej. zásobník, baterka, multitool, pár chem světel a krabičku KPZ
http://www.jpeg.cz/images/2016/01/25/yYKvX.jpg
http://www.jpeg.cz/images/2016/01/25/rg1Jj.jpg
panel vyjmu, dám do jiný tašky nebo do jiného batohu, furt mi ten základ na přeložení zůstává stejnej..
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Proforma EDC

Příspěvek od proforma »

proforma píše:2x evakuace kvuli nahlasene bombe - jednou na pracovisti (to si clovek vzal, co mel s sebou), podruhe doma, primo u nas v baraku...
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/polici ... et/1309797

Ale v tomhle dneska nejedu, fakt! :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Proforma EDC

Příspěvek od RedneckBear »

proforma píše:
proforma píše:2x evakuace kvuli nahlasene bombe - jednou na pracovisti (to si clovek vzal, co mel s sebou), podruhe doma, primo u nas v baraku...
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/polici ... et/1309797

Ale v tomhle dneska nejedu, fakt! :-)
:D :D :D
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Proforma EDC

Příspěvek od proforma »

http://zpravy.idnes.cz/cinanka-zemrela- ... anicni_fka

Tak tohle musela byt hnusna smrt - byt zavrena ve vytahu a nedostat se z nej... Jestlipak byste to zvladli se svymi EDC? (U me by prichazel v uvahu ten duralovej kubotan, ale nikdy jsem s nim nic pacit nezkousela...)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Proforma EDC

Příspěvek od kregan »

To musela bejt hrozná smrt.

Záleží, co by to bylo za výtah. Hodně výtahů má měkké stropy, skrz kterej by se dalo dostat do šachty. K improvizovanýmu vypáčení dveří bych byl skeptickej. Možná, kdyby se podařilo utrhnout/odšroubovat zábradlí uvnitř kabiny a páčit nebo bušit s nim.
Čím víc víš, tím míň neseš.
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Proforma EDC

Příspěvek od opavak »

EDC: nějak postrádám termo folii a (pro mě) hodně universální trojcípý šátek...VX nožík bych nahradil nějakým menším nářaďákem od LM - co má nůžky, kleště a jiné využitelné nástroje...doplnil bych i kus vázacího drátu a obyč. tužku
BOB: jednu petku bych nahradil nerezovou Nalgenou + nasouvací nerez hrnek (k vaření)...
JÍDLO: osvědčily se mi bujónové kostky + nějaké lehké "plnivo" = kuskus, nudle, rýže ...
OBLEČENÍ: v zimě tahám velmi skladnou termo soupravu od Snugpaku (kalhoty + bundu) - v létě vozím místo spacáku ... a jinak samozřejmě platí: "co nemám nepotřebuji" ;)
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Proforma EDC

Příspěvek od proforma »

Vcera jsem udelala test se svym evakuacnim zavazadlem. Celkem 12 kg + voda 1,5 kg. Z toho cca 3 kg nacpany do kalhot a na opasek - fakt dobry :-), i kdyz budu muset zapracovat na ulozeni a rozlozeni. Na zadech cca 11 kg vcetne batohu. S tim 15 km za 4 h. vcetne 3/4 hodiny na obed. Teren lesni rovinka, pohodicka. No, byla jsem docela utapana, ne ze ne :-) Davat to 14 dni za sebou nebo v podstatne narocnejsim terenu by byla asi dost fuska. Kdyz jsem batoh donesla zpatky domu, premyslela jsem, co bych mohla postradat, ale zatim tam veci necham a radeji budu trenovat fyzicku :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Proforma EDC

Příspěvek od RobertK »

Ahoj, doma sem našel tento zdravotnický batoh http://www.kahan-speleo.cz/novinky/cvic ... rostorach/ vevnitřou malé baličky které se daji spojovat do hromady a hlavně přidělat na opasek, myslím že by něco takového bylo pro tebe vhodné. Zkoušel jsme to doplnit i nějakou levnou vestou http://www.army-surplus.cz/detail/22754 ... etni-cerna a nevěřil jsme kolik jsem do toho dostal věcí.
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Proforma EDC

Příspěvek od tygrsdrakem »

Spacák je zásadní. Osobně to řeším tak, že v BOBu mám sbalený starý noname dutovlákno a na ramínku ve skříni vyvěšenej kvalitní péřák. Je li minut na sbalení, spacáky vyměním. Není-li, musím si vystačit s tím co je.
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Proforma EDC

Příspěvek od JOBU »

S tým NRGčkom by som to zas nepreháňal.Mal som dnes možnosť ochutnať NRG-M.Chutí to približne ako drevené piliny s cukrom.Nepomohlo ani zapíjanie vodou,či mliekom.Tú jednú tabletu som do seba napchal s odporom,druhú by som už nedal,max tak jedna na jeden deň.Každopádne jeden balíček mi v núdzovej dávke zostane,ale ako asi úplne posledná núdzovka.Dalej čo ma dosť prekvapilo,je že samotná tableta už narozdiel od celého balenia nieje zabalená vzduchotesne,resp jej obal nemá ne hornej plochej časti zvar,iba je preklopený.Takže po rozbalení balíčka a prípadnom zmoknutí nastane menší problém,pretože tablety navlhnú.Takže dva balenia putujú do skrine,a nahradím ich asi nejakymi energetickými tyčinakmi.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Proforma EDC

Příspěvek od Count »

Zkus příště NRG rozdrobit do vody, nebo mléka a uvařit kaši. V létě doplnit bobulemi z lesa. Pokud máš potíže dostat do sebe suchou stravu, tohle je v terénu dobrý způsob, jak se najíst. To s tyčinkami neuděláš.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Odpovědět