Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od des »

už na strane 12 som písal že nosím buď gearslinger alebo batoh, ne obidva naraz. to je to k čomu skúsenostou dospel aj Lyster.
o dlhšiu debatu s urazenou blbkou ktorá tomu moc nerozumie nemám záujem. ked máš na mna ešte niečo duchaplné tak do súkromnej správy. ahoj ;)

Lyster: v prípade potreby sa dá remora nosit vpredu na hrudníku. niektorí jedinci to tak nosia aj v prípade že namajú na chrbte batoh. všetky veci sú pod kontrolou a poruke.
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Apokalyptik »

Neboj, ty ma uraziť nemôžeš. :shake

Ale dík za nájdenie tej strany, kde sa to preberalo. Nechcelo sa mi v tom hrabať. :clap

Slingbagy s uchytením popruhu hore a dole, resp. hore a zboku, sú moc pekné! Sám som mal problém im odolať, ale zastavili ma ich zjavné nevýhody a porada s renomovaným predajcom športového vybavenia.

Áno, dá sa to nosiť aj vpredu, potom ale človek vyzerá ako paragán = v civilnom prostredí ako poriadny pošuk!

Dokonca toto nepriamo potvrdil aj Maxpedition, ktorý umožňuje modulárne upnutie popruhu vo svojom novom modeli Valence. Ten sa tá nosiť na dva spôsoby aj ako malý sling, aj ako versipack na boku.
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od zdoch »

Tak se mi na mojí Falco kabelce pár dní před koncem záruky rozbil zip. Ne ten hlavní na zbraň, ale zezadu od malý kapsy. Zkusil sem napsat do Falca mail s přiloženou fotkou, jestli by zip dokázali vyměnit. Odpověď prakticky hned, že mi vymění tašku za novou. Na to sem čučel jak puk, přece jen končí záruka a taška stála 2000,-
Novou jsem nechtěl, protože ta moje chytla už krásnou ošoupanou patinu, že bych raději opravu. Odepsali, že jim to mám poslat, do 14 dnů, když už byla po záruce přišla taška zpět s novým zipem. Kéž by takhe reklamace řešily všechny firmy :yes
Přílohy
Falco
Falco
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Nightmare »

Lyster:
Nalgena dělá plochou třetinku, ta by se tam asi vešla. Pokud bys jí chtěl vyzkoušet, napiš, nějak to domluvíme. Já teď používám 5.11 Delivery Mike

Edit: sorry za pozdní odpověď.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Lyster »

Díky za ofpověď. O té placatici od Nalgene vím.
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Apokalyptik »

Včera som pozeral film Wind River. J. Renner tam stále nosil na hrudi EDC kapsičku. Tak som si ju vygugloval a našiel.

Keďže o tejto firme som tu nepočul, nepovažujem to za reklamu
http://www.badlandspacks.com/gear/gift- ... cular-case

Asi sa takéto nosenie EDC drobností pomaly začína rozširovať. Mne sa to celkom páči.
Ale čo my, chlpatí jedinci, ktorí sa na hrudi potíme aj bez toho?
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Bill Masen »

S tím bych si na ulici připadal jak idiot. :devil
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Apokalyptik »

Šak to ani neni na pouličné flákanie.
Niečo podobné tu prezentoval Kraken. Má na YouTube videá.
A vojaci používajú chest rig dlhé roky.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od JOBU »

Hej,ale nie také vyslovene k...tské.A kupovať niečo čo nieje na pouličné flákanie vzhľadom na svoju nápadnosť je somarina.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Alstratt »

Jeden z vice duvodu proc nekdy nosim muj oblibeny Anorak a to prave kvuli velke kapse vepredu. Nic proti hrudnim brasnam nemam ale ja to moc na svem telu nemusim ale vyuziti to ma. Mimo poulicni flakani proc ne. Jinak kdyz si k te hrudni brasne poridis/poupravis Anorak s/na otevirani i vnitrni strany kapsy kterou nechas pootevrenou tak se vnejsim zipem Anoraku dostanes k te tve hrudni brasne (nemusis to mit v Anorak kapse pohozene) a z venku to nemusi jit tolik poznat ze pod tim mas hrudni brasnu dokud nesundas Anorak. Pritom Anorak bude mit stale svou kapsu do ktere se da neco dat kdyz si nevemes hrudni brasnu. Hrudni brasnu muzes mit odepinaci zepredu ze jednoduse sklouzne do kapsy Anoraku kdyz sundas Anorak.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Goran42
Příspěvky: 3
Registrován: 07.03.2017 13:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Olomouc

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Goran42 »

Dobrý den,
již delší dobu hledám vhodné zavazadlo na EDC . Ocenil bych možnost nošení na popruhu přes rameno ale i možnost umístění na opasek. Dále bych do něj potřeboval nějak umístit teleskopický obušek 21" a nějaké drobnosti které není vhodné mít volně v tašce nebo po kapsách ( tašku sebou nenosím vždy proto hledám něco jiného ) ... cenový limit neuvádím záměrně, chtěl bych tipy které bych využil alespoň pro orientaci při výběru . Často se pohybuji po městě tak bych upřednostnil něco méně nápadného.
Díky.
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Apokalyptik »

Vitaj medzi nami!
Pozri "Tatonka Check In" Tvoje požiadavky s prehľadom spĺňa.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Lyster »

Na konec jsem neodolal a zkusil objednat Maxpedition Proteus.. Zatím velká spokojenost. :) Sice jsem asi doufal, že bude o něco malinko větší, na videích se mi zdála být docela veliká. Ale i tak je to fajn zavazadlo. Plánuji jej převážně nosit v batohu. Budu v něm mít hlavně městské EDC potřeby. Takže od nabíječek, svítilen a čelovek, teleskopů, přes malé rádio, malý solární panel, skládací lahev atd... Zatím jsem do ní nahňácal, co mi přišlo pod ruku, aby se trochu brašna vyrovnala a zjistil jsem, co se do ní vleze a co ne. Trochu mě zklamalo, že jsem do jedné z bočních kapes nenašťouchal malinkatou lékárničku, ale půjde buď do hlavní kapsy, nebo někam úplně jinam.
Zkusil jsem různé druhy nošení, klasicky jako tašku (poutko by mohl být příjemněji polstrované, ale nic hrozného, jsem trochu rozmlsaný z Remory :).) Kolem pasu jsem s nošením neměl problém a to s opravdu těžkou brašnou, ale na delší nošení by to asi nebylo, člověk by se pak hrbil na jednu stranu. Super je to na (pod) zadkem. Tam je asi na takovéto nošení jako ledvinka její místo. Ve předu stejné jako na straně, prostě to překáží v ohýbání atd. Ale není to nepohodlné. Dá se to prostě dost dobře střídat. Hodil jsem si to i přes hlavu a měl to jako batoh. A také žádný problém. Je to určitě velice univerzální brašna (ledvinka) která se dá nosit na plno způsobů.

Asi super TACTICOOL! by bylo, jí spojit s Remorou (Remora má na sobě popruh za pásek.) Asi by to i fungovalo, ale člověk by vypadal na první pohled jako tydýt :D . Takže to někdy určitě vyzkouším, aspoň doma. :)
Fotek jsem udělal nějak víc, tak sem dám tak 3-4 a zbytek dám na odkaz. Snažil jsem se fotit sám, tak mějte slitování, za kvalitu fotek. Nenávidím selfie! Ta poslední fotka co sem dám (ne ta v odkazu, ale zde), bude umístění na mém sedícím svalu. (ono není z fotek moc poznat kde je vepředu a kde vzadu, když se člověk ohání mobilem kolem sebe a snaží se něco vyfotit.) Ještě k tomu mám blbé pracovní kalhoty a tričko (chtěl jsem něco na čem vynikne černá.) Jelikož jsem krapet do metalu, tak se světlé a barvené oblečení v mém šatníku hledá špatně. :)

https://lyster.rajce.idnes.cz/Maxpedition_Proteus/
Přílohy
20171128_185728.jpg
20171128_190012.jpg
20171128_190305.jpg
20171128_190800.jpg
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Lyster »

Dodatek: Zkusil jsem jen tak narychlo omotat držadlo brašny paracordem a úchop je mnohem lepší. Až budu mít čas, tak to tak udělám pořádně. Zlepší se úchop, držadlo se neopotřebuje tak rychle a paracord se může hodit. :) Škoda, že to nenapadlo výrobce.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Serža »

mám velmi podobnou, ale od nějakýho číňana za zlomek ceny
má navíc odpínací pás, používám jí spíš jako doplněk přes molle na batoh a docela v poho...
a vlastně, už jsem s ní dával i nějakou dovolenou na Slovensku
Martiny01.jpg
Martiny05.jpg
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Lyster »

Hezký, bude to ale asi krapet větší než ten Proteus. :) I když asi to dělaj ty sumky a ta čutora.
Tak hlavně ať slouží co nejdéle.

PS: módní policie by nám dala. :lol:

Něco jsem hledal ještě k brašnám a vyskočilo na mě tohle. Nevypadá to zle za ty peníze. Sice primárně pro rybáře, ale to asi bude jedno.
https://www.nasoutokushop.cz/cormoran-taska-na-opasku
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Serža »

větší asi bude
sumky tam žádný nebyly - zprava čutora a vlevo pouzdro na foťák, jinak nic...jo a ta oranžová větrofka :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Bill Masen »

Lyster píše:...Sice primárně pro rybáře...
No sorry, ale kromě toho, že to je superhnusný, tak to asi bude i na chození supernepraktický. Ty dvě kapsy vepředu budou asi na protizávaží, jinak by mě to převrátilo.

Mě se třeba líbí 5.11 Tactical 2 Banger http://www.511tactical.com/2-banger-bag.html
nemáte někdo?
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Lyster »

Nehádám se, jen to na mě tak vyskočilo z netu. Na sobě jsem to neměl :). Na běhání to asi nebude. :)
Ten Bangr je hezký, ale musím si dát na chvíli pohov od těhto věcí. Jinak budu muset do města chodit na procházky se 120L batohem. :)

Ještě jsem si k tomu Proteusu koupil micro pocket organizer. Taky jsem tvrdil, že se mi tam všechno co nosím po kapsách vejde. Do teď s tím tady na stole hraji tetris. :)
Už mam taky asi 4 různé organizéry a stále jich přibývá. A stejně budu muset popřemýšlet o pořádném batohu, koupil jsem si nedávno 18l od Lowe Alpine s tím, že tam je místa habaděj. No do prvního naložení možná. Teď to vidím aspoň na 30-35l. :). Není na d takovou krásnou procházku po městě na lehko co? :roll:
Přílohy
micro pocket.jpg
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Lyster »

Musíte uznat, že tohle se do toho 18l batohu (u polštáře) už vážně nevejde. (ten polštář s sebou nenosím :D , při nejhorším mám nafukovací od Yate :lol: )
Remora, Proteus, Pocket E.D.C. (tedy myslim že je to E.D.C.) Micro organizer, Maxpedition pouzdro na zbraň,(nevím název). Pentagon organizer. 2,0. Malá lekárnička, velká lékárnička. (Ještě pokukuji po Chubby, to je ten největší od Maxpedition, na nějaké filtry na vodu a tak, ale teď nejsou prachy. )

PS1: Samozřejmě s sebou netahám do MĚSTA všechno. Prostě podle potřeby. 1-2 organizéry max. Zas takový magor nejsem. Teda doufám. :roll:

PS2: Pochlubte se někdo taky, ať si nepřipadám jako magor jenom já? :cry:

PS3: Teď teprve koukám, na tu příšernou zaplavu odrazek s led blikačkama z Lidlu...... Ale je to praktické. :rofl Proteus je taky vyhraje. :rock
Přílohy
Organizéry.jpg
Odpovědět