Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3471
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Hohepa »

No von se airbag nafoukne na plný objem dřív než do něj tělo narazí a to tělo brzdí defakto svým vyfukováním.
Hlavně má zadržet hlavu a horní část trupu
Pokud do "těla" narazí již při své expanzi , tak dokáže napáchat pěknou paseku bez ohledu na nějakou sponu v kravatě.
No a pokud "opravdu" dokáže zasáhnout dolní část trupu, tedy oblast kde se "kabelky", ledvinky atd obvykle nosí, takto už je vysloveně o blbosti a nezměrné "šikovnosti" trefeného :lol:
názorné video z praxe
http://www.autoweb.cz/kamery-do-auta-vy ... m-prenosu/
wix
Příspěvky: 35
Registrován: 11.07.2014 6:34
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od wix »

Takže kamarádi rozpadlíci, slúbil som nejaké dojmy z Pentagon UCB ... je to chest bag pre nosnie na hrudi, čo je fajn spolu s velkým batohom - nezavadzia a všetko je krásne prístupné. Jedna strana popruhu je prepínatelná na 4 dostupné d-ringy (dva hore a dva dole, v rohoch, čiže aj pre laváka), čo umožňuje nosiť ho úplne komfortne a hlavne civilnejšie aj ako malý messenger bag. Nejakú chvílu trvalo nájsť to správne nastavenie popruhu, ale podarilo sa :-) Bez problému pojme pol litra vody, lekárničku a všetko bežné EDC - náradie, svetlo, doklady peňaženku mobil, teleskop, bafíka a hromadu ďalších drobností. Predáva sa spolu s velcro panelom s jednoduchým elastickým držiakom na zbraň. Ten je možné uchytiť zozadu do prístupného polstrovaného oddielu, alebo do hlavného oddielu tašky. Materiál je pevný, nešpiní sa, švy pevné, žiadne trčiace nitky od výroby. Zatial spokojnosť za prijatelnú cenu. Neskôr ak by bol záujem, nafotím obsah a detaily.
IMG_20160724_200725.jpg
IMG_20160724_200743.jpg
IMG_20160724_200646.jpg
IMG_20160724_200613.jpg
danny1691
Příspěvky: 254
Registrován: 02.03.2015 13:28
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od danny1691 »

Prosím majitele Maxpedition M-1 o testík. Jestli se vejde do hlavní kapsy 5" telefon. Kapsa má mít 13,9 a telefon má 14,1 mm. Je těch pár mm problém?
SAW
Příspěvky: 44
Registrován: 17.11.2014 11:41
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od SAW »

Do Maxpedition M-1 sa vojde telefón Lenovo P70 (142 x 71,8 x 8,9 mm).

Vojde sa aj za jednu z predelov ktoré sú v hlavnom priestore (nemusí byť teda len vhodený medzi ostatné ale môže mať samostatné miesto).

Nič väčšie by som tam už určite nepchal.
danny1691
Příspěvky: 254
Registrován: 02.03.2015 13:28
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od danny1691 »

Mockrát děkuji, přesně tento telefon mám
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od RedneckBear »

Zdravim! :)
Potrebuju si koupit batoh na denni noseni do mesta (tak 90%), aby se do nej vesly krome mnou bezne nosenych vecii papiry velikosti cca A4. Rozhodl jsem se pro Tactical Pro 20, ale bohuzel jsem s firmou dnes mluvil a tak nejmene mesic pry v cerne ani sedive nebudou.
Vite nekdo prosim o podobne drahe a podobne kvalitni a podobne koncipovane alternative k tomuto batohu?
Koukal jsem se tedy treba na Rush12, ale ten je o polovinu drazsi ...
Kupovat Miltec assault se mi nechce, stoji sice pulku, ale kvalitativne bude nekde jinde ...
A priplacet 440Kc za Coyote barvu Tactical Pro 20, kdyz tu barvu v zasade nechci (mam ji rad na spouste jinych tasek, ale tuhle chci "civilnejsi", idealne sedou), se mi moc nechce ...
:roll:
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od štaflík »

A co počkat měsíc? Za ty prachy srovnatelný nekoupíš ani náhodou. Buďto si hóóódně přidej za TT, 5.11... a nebo si počkej. Můj TP20 jede třetím rokem každodenní zátěž, narvaný, smýkaný, válený a je jak nový. Neleze z toho jedná nic, nikde s nic neošoupalo, zipy fungují na 1, i když nemají magické logo.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Stenny »

Miltec Assault silně nedoporučuju, měl jsem ho asi dva týdny a je to strašné fórově dělané. Když zabereš za nějaký z popruhů, tak je prostě holou rukou bez problémů utrhneš a jakmile to začneš nosit s větší zátěží, tak to jde od sebe.
Počkal bych si na TP.
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od RedneckBear »

Díky za odpovědi, zkusím počkat ...

BTW když tak přeci jen koukám na ten TP20 v coyote, tak mi s dopravou vychází na 2718Kč. Rush12 je za 2970Kč a vyzvednul bych si ho osobně. Myslíte, že jsou ty dva batohy srovnatelné, nebo byste rozhodně brali jeden konkrétní?
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od goral »

https://www.google.cz/#q=SPARROW+20+l+wisport&tbm=shop

Wisport je vyrobce, Tacticalpro je firma co si u nich nechava delat celou modelovou radu.
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od RedneckBear »

O tom Wisportu jsem cetl, ale podle prispevku autora tehle recenze (https://www.youtube.com/watch?v=gdLk1smceT4) nejsou stejne:
- The backpack is a fucking clone of the polish wisport sparrow 20.
- Yes, but it's cheaper and inside of this backpack is better build.

A podle odpovedi TacticalPro:
"Společného mají základní tvar, vše ostatní bylo upraveno na základě připomínek profesionálních uživatelů z řad AČR."
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od goral »

Better build inside je pitomost - dela to stejna fabrika, ze stejnych materialu (=stejna kvalita). Respekive doufam, ze to tak basnik myslel tu vetu - protoze anglicky smysl nedava :)

To ze to ma vevnitr trosku jiny design, je asi otazka vkusu, staci porovnat s videama wisportu a proste uvidis.

A uprava na zaklade pripoeminek z rad profesionalu z ACR - o me je znamy ze Tacticalpro nemam rad a prave kvuli takovym vetam ho nemam rad jeste vic.
To, ze nekdo je vojak a byl dvakrat na misi kde v batohu mel par serepeticek a bagl se vozil v aute neznamena, ze jeho napady budou kvalitni.
Design vybaveni a jeho vymysleni tak, aby byla vyvazena funkcnost, cena, vaha, pohodli, atd. je o zcela jinych schopnostech a znalostech, nez o tom, jestli nekdo nekdy slouzil u nejakeho praporu.
Sikovnej airsoftak vymysli vec casto lip, nez zabedneny vojak.
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Serža »

no já mám cca půl roku ten větší Sparrow (30l) a nemůžu mu nic vytknout
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od RedneckBear »

goral: Asi chápu, jak to myslíš, ale po zhlédnutí videí TP20 a WS20 budu čekat na ten Tactical - ty molle v hlavní kapse a admin panel (WP má "jen" mesh pocket) by mi chyběly (BTW tím ten recenzent asi myslí better build inside). Každopádně díky za odpověď!
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od goral »

no prob ;)

Velky mnozstvi uzivatelu casem zjisti, ze ty serepeticky nepouziva, nebo pri prehazovani veci z ruznych zavazadel prejdou na vlozny organizery a podobne...

jak jsem rikal, je to otazka vkusu, pokud opravdu tyhle veci potrebujes, jdi do nej :)
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od dolmar »

Takže Shoulder bag od MFH ( o kterém jsem psal v červnu že ho testuju ) nedoporučuju. V srpnu se odporoučel přední zip, ten co jsem použil tak desetkrát celkem. Reklamace uznána, zaslán nový batoh. Ve čtvrtek jsem do něj dal Berettu 71 a sto nábojů a prasknul na boku ve švu. Další reklamace. Takže nebrat. Škoda. Mám od MFH batoh Assault nebo tak nějak, tahám v něm na střelnici běžně dvě tři pistole a dvě stovky nábojů, beru ho když někam vyrážím, nacpávám ho, vůbec ho nešetřím a drží furt. Ta Remora je pekelně drahá, ale asi mi nic jiného nezbude, tenhle typ mi maximálně vyhovuje. Ještě přemýšlím o Push packu od 5.11 ( něco jako Versipack od Maxpedition ) , máte s ním někdo zkušenost? Ten UCB o pár příspěvků výše taky vypadá dobře...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Fabulous »

5.11 nosí tchán denně několik let do práce. Drží... Jen nedávno odešla hlavní spona. Což je trochu problém, neb není výměnná.
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od opavak »

Zdravím, podle mého názoru jsou dnes "taktické kabelky" hodně cool a lidí si je často pořizují aby dali najevo svou příslušnost k určitému uskupení lidí - komunitě (střelci, bezpečnostní sbory, rozpadlíci, airsofťáci, militaristé...atp). Pro doby klidu a míru říkám - proč ne (ale když si budu chtít rychle opatřit pistoli tak si někde v metru počkám na nositele právě takové taktické tašky :) ...ale pokud nastane doba rozpadu tak na sebe tímto vybavením přitáhnete akorát nechtěnou pozornost - což pro vás i vaše blízké může být fatální...bo každý hned bude vědět že v tom máte nějaké užitečné vybavení a pravděpodobně i nějakou zbraň a náboje. Myslím že nenápadnost bude v tomto prostředí nezbytnou prioritou. Osobně používám běžné civilně - sportovní varianty batohů, různých "kabelek" i oblečení.
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od kregan »

"Taktická" výbava v městském prostředí fakt napovídá hodně. Myslim, že to neni úplně strategický.
Čím víc víš, tím míň neseš.
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od dolmar »

Kdybych měl jistotu, že se brašna na notebook nerozsype po naložení a kdyby se hlavně pohodlně nosila, tak ji nosím furt...
Odpovědět