Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Uživatelský avatar
noe
Příspěvky: 23
Registrován: 07.03.2016 1:23
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od noe »

Čau lidi. Zkusím trochu vzkřísit tohle téma.. Potřebuju něco, do čeho se pohodlně vejde G17 (samostatná kapsa) a nebudu to muset v případě potřeby dolovat dva dny. Plus běžné věci "denní potřeby". Máte někdo zkušenost či doporučení? Ideální by bylo něco, co není tak profláknuté či nápadné, ale co jsem zatím viděl, výběr není nijak velký, takže když nebude zbytí.. Jen nemám kde vyzkoušet. Máte někdo zkušenost či doporučení? Případnou diskuzi o nevhodnosti nošení zbraně kdekoliv jinde, než na těle, nechme na jiné vlákno ;-) :D
Uživatelský avatar
curt_is
Příspěvky: 53
Registrován: 25.09.2012 23:38

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od curt_is »

Koukni na tohle, civilní vzhled ,přitom funkčně dělaný pro střelce.
http://www.blackhawk.com/Products/Bags- ... tchel.aspx

Měl jsem možnost si to vyzkoušet i na střelnici tak tady napíšu pár postřehů:
Nacpal jsem dovnitř i XDM ale to tam bylo už na hraně , Glock 19 tam sedl jak prdel na hrnec tu 17 doporučuji vyzkoušet.
Pistole je v přední kapse , taška je šitá tak že když ji někde na stole otevřeš pistole není vidět , furt to přiléhá k sobě, to mi přišlo fajn.
Přístup ke zbrani skrze horní zip se nám moc neosvědčil, ne že by to nešlo ale rychlejší tasení bylo, když se odklopila rovnou celá pření klopa.
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od skafloc »

Noe - nevím, jaká je Tvoje definice "toho, co není profláknuté a nápadné", ale za sebe mohu jednoznačně doporučit něco od slov. firmy Falco - konkrétně 519 MK3, nebo 519/2 MK3 - tenhle typ je menší a musel bys uvést, že ji konkrétně chceš na G17, já v tom běžně nosím G26, fullsize Steyra tam sice nacpu taky, ale je to na hraně a to rychlé rozepnutí s tasením už prostě nejde. Já tuhle tašku nosím přes 2,5 roku a nemám, co bych tomu vytknul.
Jo a mrkni taky sem, trochu se to dubluje: http://rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f= ... 19#p124054
Sovy nejsou, čím se zdají být..
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od kregan »

Poslední dobou jsem spokojenej s Boll Prophet. A dělaj ho v několika velikostech.
Např.: https://www.4camping.cz/p/taska-boll-prophet-2-2/
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od zdoch »

Já mám Falco 536, dostal jsem jako dárek k narozeninám. Trochu jsem se bál, že se do ní kromě zbraně už moc nevejde, ale vedle kompaktní pistole, dokladů, peněženky, mobilu, baterky, nože, zapalovače, jednorázový pláštěnky a dalších edc věcí, které potrebuji každý den je v tašce stále dost místa, vešel by se i náhradní zásobník. Vzhledem k mý hubený a vysoký postavě u mě od jara do podzimu nepřipadá nošení v pouzdře na opasku v úvahu. Navíc to není moc pohodlný. S kabelkou Falco do města je to super. I když tenhle způsob nošení má i dost nevýhod.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Uživatelský avatar
noe
Příspěvky: 23
Registrován: 07.03.2016 1:23
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od noe »

Díky moc pánové za tipy a vaše zkušenosti. Falco 536 vypadá moc zajímavě, ale trochu mě děsí, že je zbraň upevněná na víku, které se odklápí. Úplně vidím, jak ve stresu trhám a zbraň padá na zem :D Asi půjdu do něčeho ve stylu 519, nebo Cop MB7. I když znalec už bude mít jasno, co tam mám. S tím nošením to mám podobně - jakmile mám tričko, je na mě vidět i kydex. Trochu přizpůsobím šatník, ale prostě jsou situace, kdy si zbraň na těle nemůžu dovolit. A pak ji chci mít alespoň v tašce u pasu, než doma k ničemu.
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od zdoch »

Je taky na vnitřní straně, která ale oproti jinejm modelům nevisí na popruhu. Takže netrhám od těla, ale k tělu. Je to obráceně a je to trochu pomalejší, ale zase se nestává, že bych se zasekl třeba o kliku nebo nebo něco a taška by se otevřela. Ta pistole vždy visí pažbou nahoru a nemůže vypadnout ani v jednom případě. Jde o uchycení tech popruhů. Buď se taška roztrhává směrem od těla, nebo k tělu (Falco 536). Někde sem četl, že tohle je vhodnější do města, když se kolem tebe motá hodně lidí. Při zachycení v autobuse/tramvaji nebo kdyby nějakej zloděj tu tašku chtěl otevřít, tak mu to půjde hůř a nedojde k otevření tašky a tím neukážeš nechtěně zbraň na veřejnosti. Druhej případ je ten, že popruh visí na tý straně co pistole a trhneš celou taškou do strany od těla, ona se otevře celá a vykoukne zbraň. Můžou ale vypadnout věci, co jsou v tý druhý půlce co se vyklopí (doklady, peněženka, zásobník...). U 536 se taška jen rozevírá, neotevírá se celá.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od zdoch »

Respektive se ani otevřít celá nedá, protože se to víko s pistolí opře o můj pravej bok. A otevírám levou rukou k tělu, u jinejch modelů se otevírá pravou od těla. Zkoušel jsem obě tašky a jednou rukou šly otevřít dost špatně, zvlášť když má taška nový neochozený zipy (doporučuju trochu máznout olejem a trochu je ojezdit). Takže je dobrý v obou případech si druhou rukou tašku mírně podržet a následně stejne potřebuju obě ruce k natažení pistole.
Stejný jako když mám pistoli na opasku a přes ně oblečení, taky musím zvedat druhou rukou zvednout oblečení a pak až tasit.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Cep »

zdoch píše: Stejný jako když mám pistoli na opasku a přes ně oblečení, taky musím zvedat druhou rukou zvednout oblečení a pak až tasit.
Nemusíš, ale pak tasíš podstatně pomaleji.
Na youtube je video z recenze té tašky. Vůbec nebylo přesvědčivé (raději bych vzal i normální ledvinku), ale jestli je jiná taška lepší...
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od zdoch »

To video jsem viděl :D Dobrej mantinel. Stejně jako se pak snažil tašku přes rameno omotat kolem sebe, jakože ledvinka. Moc mě to pobavilo. Připomíná mi to, že se někdo z nějaký určitý věci na něco, snaží dělat multifunkční holku na všechno. Pak to dopadá, jako na tom videu. Doporučuju si vyzkoušet obě varianty a zvolit, která bude vyhovovat líp. Já tu moji tašku půjčil kamarádovi s velkým břichem a otevřít měl dost problém. I tak byl rychlejší než ten člověk ve videu :roll:
A jinak bych doporučil raději pořádnou recenzi, od někoho, kdo se podobnými věcmi zabývá:
http://vybaven.cz/zavazadla/prirucni-ta ... chu-jinak/
než video, kdesi v lese od někoho, kdo si tu tašku nejpíš vyzkoušel až při tom natáčení..
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od skafloc »

S tou 536 bych byl opravdu hóóódně opatrný, ve Falco se snažili přijít s něčím originálním, zapomínajíce přitom na to, proč vymýšlet již vymyšlené a fungující.
Ostatně stačí porovnat pár videí, názor ať si udělá každý sám:
https://www.youtube.com/watch?v=74fSKQiYpDQ
https://www.youtube.com/watch?v=QI0Rckgy_-c
https://www.youtube.com/watch?v=yufW2Ky_LlA
Sovy nejsou, čím se zdají být..
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od zdoch »

Falco dělá všechny civilní tašky do společnosti s vnitřním otevíráním, kvůli důvodům výš. Taktický se otevírají rychleji, ale nedovedu si představit jít v obleku s 519 třeba do divadla. S 536, nebo nejlépe 530 jo.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od skafloc »

K obleku tak nějak žádnou edc/taštičku na skryté nošení snad nepotřebuješ,pod oblek schováš fullsize i s náhradním zásobníkem naprosto luxusně.Já měl dojem, že Noe řeší skryté nošení třeba v létě, kdy máš na sobě jen třeba kraťasy a nátělník:-).
Sovy nejsou, čím se zdají být..
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Cep »

zdoch píše: A jinak bych doporučil raději pořádnou recenzi, od někoho, kdo se podobnými věcmi zabývá:
http://vybaven.cz/zavazadla/prirucni-ta ... chu-jinak/
než video, kdesi v lese od někoho, kdo si tu tašku nejpíš vyzkoušel až při tom natáčení..
Jenže já myslím to video od vybaven.cz , mají ho dole na té recenzi :-)
Uživatelský avatar
noe
Příspěvky: 23
Registrován: 07.03.2016 1:23
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od noe »

Jj, přesně tak, řeším léto a podobné situace. Co jsem odešel z businessu, oblek obleču tak jednou dvakrát do roka. Jinak recenzi i video jsem viděl a jsou to přesně ty důvody, které mě od tohoto způsobu nošení zbraně jako způsobu standardního odrazují. Na druhou stranu, mozek je orgán poměrně plastický a natrénovat se dá lecos :) Ale 536 za mě fakt ne, to odklopení až dolů vnímám už jako hodně rizikové.
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od zdoch »

Jj taky sem koukal, že je to od nich, tak snad to netočil ten, kdo to psal :D Já mam vypasovanej oblek a jde na mě vidět všechno. V přírodě mám volnější triko, případně mikinu/bundu, tam nosím na opasku. Do města musím většinou v tašce.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Kregane, z jakeho materialu tasticka je a od jakeho vyrobce jsou zipy? Pokukuju po 4l variante, aby se mi do ni vesel ipad
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od kregan »

Je to umělina. Z venku tuhá se silnějšími silonovými vlákny, zevnitř silnější šusťák. Uvnitř jsou tři kapsy, jdena semišová vyměkřená, pak síťková a silonová. Z venku jedna větší kapsa na suchý zip na vnitřní staně, z venku menší boční kapsa na zip. Zipy jsou celokovové bez označení - výrobce neznám. Celkově působí kvalitním dojmem.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Hdm »

Mám 2l verzi Boll. Nosim pres rok. Na zacatku sli zipy ztuha, ted jsou perfektni. Zadny problem s nima nemam, jedine co ze cinkaji. Nikde se nic nepare.
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od opavak »

Také často používám malou Boll tašku přes rameno do které se mi vejde celý EDC vercajk včetně G17 s podvěsnou svítilnou - zejména v létě kdy je člověk jen v šortkách a triku a nemá možnost uložit všechny ty "nepostradatelné" věcičky někam do kapes. Taška není taktického vzhledu a není to ani ta profláknutá ledvinka - proto nevzbuzuje pozornost okolí což je pro mě jedna z podstatných věcí = být nenápadný ale zároveň i připravený.
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Odpovědět