Waistpacky a jiné futrály na EDC

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Waistpacky a jiné futrály na EDC

Příspěvek od štaflík »

Zjistil jsem, že s sebou sice denně tahám batoh s notebookem, kam se vejde lecos, nicméně nemám ho stále u sebe. U sebe mám ale (skoro) vždycky kalhoty a na nich (skoro) vždycky pásek. A zatímco bundy, košile, trička, svetry... měním často několikrát denně dle příležitosti, v džínech jsem většinu dne. Tudíž se mi jako ideální ETC (Every Time Carry) jeví kalhoty, potažmo pásek. Zatím celkem dobře funguju s Dastou na kaťatech, multitoolem od převelikého Beara (prosím bez vtipných komentářů, nestál mě ani korunu a zatím funguje na 1) na pásku a RAT-1 na klipsu v kapse na prdeli. Nicméně spoustu věcí, bez kterých správný rozpadlík nevyjde ani na chodbu před byt (SWAT, SOFT, CAT, GPS, CB, PMR,TAMPAX, LED, PRIMEROS... ;) ) je nutno uložit jinam. A protože vím, že při mé chronické zapomnětlivosti nemůžu mít nějaký Versipack či Gearslinger, protože bych ho nechal v první hospodě a ledvinka mi přijde sexy asi jako podpaží Steva Ballmera při projevech na konferencích MS Developers ( http://www.youtube.com/watch?v=8To-6VIJZRE ), je pro mě asi jediným řešením Waistpack. A ne moc velký, aby mě netlačil do pneumatiky. Takže zkušenosti s Maxpedition M1, M-2, M-5, H-2...? Jiné šikovné kapsičky? Tj. vlákno je primárně zaměřeno na malé věci pro EDC, které pokud možno drží na (oblečeném) těle jaksi samy. Osobně uvažuji o černé Maxpedition M-1, která by mohla být co do pohodlí i společenské přijatelnosti použitelná ve většině situací, kde se pohybuji.
Naposledy upravil(a) štaflík dne 11.01.2013 7:35, celkem upraveno 1 x.
Prim
Příspěvky: 184
Registrován: 18.11.2012 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okoli

Re: Waistpacky a jiné futrály na EDC

Příspěvek od Prim »

Maxpedition M1 jsem v ruce neměl, tak nemůžu soudit, ale jako kapsu na lékárničku jsem si pořídil za pár korun na ebay tohle. Je to skladné, material se tváří poměrně odolně. Přidělat na pásek se dá jak vodorovně tak svisle. Za mě naprostá spokojenost, uvažuju o nákupu ještě jedné, protože tahle už má účel jasný ;) Většinu času leží v brašně ala FatBoy, když je nutné uvolnit místo v hlavní kapse, jednoduše se připne na molle, nebo na pásek.
Možná jediná nevýhoda - vnitřek není členitý, na boku se schovává jen jedna malá přihrádka, jinak jen hlavní kapsa. Pro moje potřeby to problém není.
scorpio
VIP
Příspěvky: 127
Registrován: 12.01.2012 22:46

Re: Waistpacky a jiné futrály na EDC

Příspěvek od scorpio »

Já pro takovéto účely používám Condor side kick pouch a spokojenost. Celkem dobře ušitá a po roce téměř každodenního nošení na ní není vidět opotřebení. Její výhoda je v dobrém systému upevnění, mimo přímého připojení na MOLLE umožňuje jednoduchou úpravou nošení i jako podvěšená na opasku, navíc s možností rychlého odepnutí a navrácení.
Ještě přidám foto interiéru..
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Waistpacky a jiné futrály na EDC

Příspěvek od felix5 »

to nevypadá vůbec špatně ale na opasek to bude asi moc vysoké
scorpio
VIP
Příspěvky: 127
Registrován: 12.01.2012 22:46

Re: Waistpacky a jiné futrály na EDC

Příspěvek od scorpio »

Nosím ji v podvěsu na boku a to je v pohodě - je až pod bundou, rozměry nevadí. Ale na nošení pod oděvem není, moje je nacpaná, takže vypadá spíš jako rugbyová šiška, než kvádr, a dělá hodně velkou bouli..
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Waistpacky a jiné futrály na EDC

Příspěvek od marish »

Takhle to u mne před lety taky vyplynulo, primárně mi šlo o nošení peněženky a dokladů. Nejdřív různé kapsičky z prodejen sportu, ale malá životnost. Pak kožená kapsa, ta fungovala dlouho, ale intenzivní nošení na ní bylo dost vidět. Asi dva roky sem nosil Dastu.
dasta-800-a--pouzdro-na-doklady-dvojdilne_1986.jpg
dasta-800-a--pouzdro-na-doklady-dvojdilne_1986.jpg (66.91 KiB) Zobrazeno 28426 x
Taky celkem dobrý, jen už se pak do ní nevešlo nic navíc. A přestalo mě bavit ji pořád přendavat, když sem bral jiný kalhoty. Teď zkouším Maxp. thermite, je to něco mezi kapsou na opasek, chlapokabelkou a ledvinou. Je trochu velká, ale zase se do ní vejde i něco navíc, když je potřeba...
MX401B.jpg
MX401B.jpg (13.23 KiB) Zobrazeno 28426 x
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Waistpacky a jiné futrály na EDC

Příspěvek od Fabulous »

A jak se ti osvedcuje?
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Waistpacky a jiné futrály na EDC

Příspěvek od sigmark »

tim spis kdyz miltec to ma za polovinu, ne-li mene. jeinde na te miltecove co mi vadi je krapet kratky remen, kdyz to vezmu pres rameno. jestli budes chtit Stafliku, zapujcim k testovani, mam jednu doma
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Waistpacky a jiné futrály na EDC

Příspěvek od marish »

Sigmark: Je to můj jedinej kus od maxped. a věřím že vydrží víc než miltec, přeci jen, když jde o denní nošení... Jeho výhodou je i to, že stehení popruh je stejný jako opaskový, dají se spojit a pak není problém nést přes rameno.

Fabulous: Zatím se osvědčuje dobře (asi dva měsíce), když je potřeba vejde se do něj hodně, nosím ho spíš poloplný, takže mám rezervu pro věci co mám jinak po kapsách apod. Logicky trochu překáží při poutání v autě, trochu na židli s područkama, ale nic hroznýho.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Waistpacky a jiné futrály na EDC

Příspěvek od goral »

Musim rict, ze thermite je pecka. Mam dokonce moznost srovnani s tim miltecem, kterej stale vlastnim. Uprime me ten miltec po strance kvality velmi mile prekvapil. Ma ale jednu nevyhodu - nema tu zadni kapsu, kam se da dat pistole.
Ten thermite ji ma a da se z toho i celkem tasit, akorat velikost G19 tam date, ale netasite. Je to spis na nejaky prcky.
Ale po strance prakticnosti je thermite opravdu ma nejoblibenejsi vec od maxpeditionu. Vleze se tam hromada veci, ale pritom ma jeste malou velikost (dosta malou na tom, aby jste sami sebe donutili ho mit porad na sobe). Tim ze je podveseny pod pasem, tak nezavazi bunde- coz se proste pocita, protoze mit takovouhle vec na pasu (stejne mnozstvi kramu rozlozene do vice sumek), tak nezapnete bundu.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Waistpacky a jiné futrály na EDC

Příspěvek od Fabulous »

Já jsem pořád skeptický k napojení řemenu na textil brašny. Tak čekám, kdy se to někomu urve :D Mám od Maxpeditionu spoustu věcí, ale už jsem také nalezl jednu kapsu, kterou bych si nekoupil, neboť asiat při návrhu/výrobě nepřemýšlel a zapošil konec úchytu pásku nikoliv napříč, ale podélně, takže se to páralo už v prodejně (trochu jsem tomu tam pomohl :devil ).
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Waistpacky a jiné futrály na EDC

Příspěvek od marish »

Jo, to místo vypadá jako achillova pata, tak uvidíme. Ale mám pocit že ta kapsa není nějaká novinka.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Waistpacky a jiné futrály na EDC

Příspěvek od goral »

je to jeden snad z deseti nejstarsich vyrobku maxpeditionu. Na trhu je uz pres 10 let.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Waistpacky a jiné futrály na EDC

Příspěvek od des »

mám maxped M5 už pár rokov. nosím hodne často, oter ani oder neni patrný, kvalita spracovania výborná, nosím na opasku na krátkych malice páskach.
spokojnost, kúpil by som zas.
Rusák
Příspěvky: 23
Registrován: 28.07.2014 13:38
Pohlaví: muž

Re: Waistpacky a jiné futrály na EDC

Příspěvek od Rusák »

Zdravím, hledám nějaký futrál na pásek, ideálně něco od maxpedition. Váhám mezi m1 a m2. Při sobě nosím jen peněženku, telefon, baterku, propisku a nůž. Chtěl bych co nejmenší brašnu a aby se dala nosit i pod oděvem např. pod tričkem. Předem děkuji za rady.
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Waistpacky a jiné futrály na EDC

Příspěvek od Apokalyptik »

Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Waistpacky a jiné futrály na EDC

Příspěvek od hrd »

levnější varianta, používám už léta - http://www.alfatactical.cz/condor-outdo ... -oliv.html
J0I-INY
Příspěvky: 18
Registrován: 03.12.2012 20:19

Re: Waistpacky a jiné futrály na EDC

Příspěvek od J0I-INY »

Zdravím,
měl bych dotaz.
Máte někdo zkušenost s nošením nějaké kožené kapsičky na opasek? Já totiž nemám dobrou zkušenost s těmi "textilními" se zipem. Právě zipy na těchhle kapsičkách a organizérech (za 2 kila nebo Maxpedition) mi většinou brzy odejdou.
Obvykle se kožené kapsičky, které mám na mysli, používají na peněženku/doklady, ale mně by zajímalo, jestli se to dá použít i na různý EDC udělátka. Představa o velikosti cca 15 x 10 x 5 cm.
Takže používáte to tak někdo?
venca_h
Příspěvky: 122
Registrován: 17.01.2014 13:02
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň - sever

Re: Waistpacky a jiné futrály na EDC

Příspěvek od venca_h »

Sumku od Condora taky používám, doklady, mobil a pár náplastí... Jen ta kapsička na zip jezbytečná, každou chvíli rozepnutá, asi o bundu a pod. Jinak se po víc jak roce jeví nezničitelná.
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Waistpacky a jiné futrály na EDC

Příspěvek od RedneckBear »

J0I-INY píše:Zdravím,
měl bych dotaz.
Máte někdo zkušenost s nošením nějaké kožené kapsičky na opasek? Já totiž nemám dobrou zkušenost s těmi "textilními" se zipem. Právě zipy na těchhle kapsičkách a organizérech (za 2 kila nebo Maxpedition) mi většinou brzy odejdou.
Obvykle se kožené kapsičky, které mám na mysli, používají na peněženku/doklady, ale mně by zajímalo, jestli se to dá použít i na různý EDC udělátka. Představa o velikosti cca 15 x 10 x 5 cm.
Takže používáte to tak někdo?
Co neco takovyho? Ale je to (nacpany) o neco tlustsi nez 5cm. Mam to doma, nakonec to pouzivam minimalne (mam desne tlustou penezenku a to omezuje pouziti pro mne). Jinak je to kopie, original je tusim od OneTigris.
https://www.aliexpress.com/item/Univers ... cf31b65264
The Emperor protects ...
Odpovědět