DeadMan's EDC & BoB

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od DeadMan »

Takže po nějakém tom ladění (nepočítám budoucí drobné úpravy) jsem snad na čas vyřešil svou otázku co s sebou?

Nejprve se podíváme na EDC a poté hned na BoB.

Do nedávna jsem měl EDC pouze po kapsách + KPZ(tu jsem brával jen na hory) + BoB ale protože nošení věcí po kapsách už začalo být mírně řečeno nepohodlné napsal jsem ježíškovi o brašnu a jelikož jsem byl moc hodný :oops: :lol: tak mi ji letos nadělil.

EDC jsem naskládal do nové brašny a starou KPZ přerozdělil mezi EDC a BoB (zvětší části cca 80% šla do BoB).

EDC nosím vždy a všude a BoB jen "mimo civilizaci" (chata, výlety do hor atd. prostě tam kde není dostupná okamžitá péče/zázemí).

Zde vše společně (do G26 mám celkem 4 zasobníky: 2x originál s botkou = 12r a 2x z G19 = 15r ale nosím jen dva aby si další "odpočinuly" a jednou za měsíc je prohodím ovšem není problém naládovat všechny a jít ;) ).
Přílohy
IMG_5498_1.jpg
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od Fabulous »

Áááá, oblíbená 5.11 taška s vnitřní MOLLE vazbou. Perfektně se tam chytají pouzdra na zbraň a zásobníky ;)
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od DeadMan »

EDC podrobněji:

brašna MFH
teleskop ESP 21"
Glock G26 gen.3 ve vnitřní Dastě
náhradní zásobník 15r
S&W S.W.A.T. (nosím v kapse od kalhot)
Mobil HTC v hliníkovém obalu
Mikov
brousek (tužka)
Fenix LD15 + náhradní akumulátor + náhradní těsnění
peněženka (občas v ní jsou i nějaké peníze :lol: )
cigarety (kouřím cca 3 denně a to už několik let)
deodorant
hodinky Casio G-SHOCK
náramek z padákové šňůry
klíčenky na žetony do nákupního košíku (v jednom je původní žeton v druhém 50,- Kč jako záloha)
reklamní kompas (porovnával jsem ho s buzolou a je OK)
foto syna + ženy (ta je z druhé strany aby se nikdo nelek :lol: né dělám si prdel vypadá dobře :twisted: )
papírové kapesníky (běžně na smrkání používám látkové vojenské nosím v kapse ale to tu fotit nebudu ;) )
2x plnící zapalovač
4x tableta brufen + 2x tableta endiaron
2x šňůrka na krk z nějakého veletrhu (je tam kovová karabinka, plastová spona + samotný nylon lze použít na cokoli)
a na závěr klíče od domu a auta (jen pro pořádek je to od E46 318i Touring)
Přílohy
IMG_5500_1.jpg
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od DeadMan »

BoB podrobněji:

taška 5.11 Tactical

1) hlavní kapsa
G17 gen.3 + KPOS gen.1 + svítilna Led-Lenser (Hokus-Fokus) + 2x původní zásobník s botkou = 19r + 2x zásobník 33r

2) hlavní kapsa vnitřek (nechtělo se mi to vytahovat protože ven to jde hladce ale naskládat to dovnitř je už horší ;) )
karabina (ano unese to člověka: potvrzeno horolezcem - koupeno v army shopu za pár kaček)
4x náplň do tavné pistole (použití jako lepidlo)
2x chemické světlo
brousek (tužka, ano mám dva - druhý je v EDC)
22x stahovací páska (co nejdelší se tam vešla)

3) přední kapsy
1. CRKT-M21 + ASP 16" airweight + Wenger Ranger 55
2. 2x 20m padákové šňůry (z jedné jsem už vzal cca 4-5m) + 4x náhradní akumulátor
3. buzola Acron + hadříky na brýle/optiku + plochá lupa s pouzdrem (to oranžové) + různé vlhčené ubrousky (z letadla, vlaku atd. prostě tak jak jsem je posbíral)

4) boční kapsy
1. vlhčené ubrousky + Wenger (na nehty) + svítilna Fenix E01 + náplasti + 2x obvaz + 1x plato (brufen, paralen, endiaron) + 2x kondom + alu fólie
2. sada nářadí (Powerfix - Lidl ale spokojenost ;) ) + rybářský vlasec + magnesium firesteel + klasický firesteel + provázek + Zippo (benzín) + krabička (4x knoflík vojenský + 3x rybářský háček + nějaké olůvka + 2x šicí jehla s režnou nití + náhradní knot a kamínky do zapalovače) + kinder vajíčko (4x špunt do uší) + 6x tampón
Přílohy
IMG_5501_1.jpg
IMG_5504_1.jpg
IMG_5506_1.jpg
IMG_5507_1.jpg
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od DeadMan »

No snad jsem na nic nezapoměl jo vlastně ještě k BoB se dá připnout libovolná láhev třeba polní (já používám obyč cyklo Isostar) + pončo které je sbalené v samostatném obalu :mrgreen:

Když tak se ptejte komentujte atd. no však to znáte ;)

EDIT: u BoB lze alternativně obsah předních kapes hodit do hlavní (KPOS jde ven) a naskládat tam zásobníky do Sa vz. 58 celkem 6x :twisted:
Naposledy upravil(a) DeadMan dne 27.12.2012 11:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od Fabulous »

Ty svítící tyčky bych dal do pevného obalu. Rády prasknou...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od DeadMan »

proto to mám po stranách "vyztužené" alespoň těmi tavnými tyčkami ale obecně ta taška dobře drží tvar takže jsem to zatím neřešil ale až budu v nějakém army shopu tak se poohlídnu po těch držácích/obalech - hádám že to bude za štyry padesát .... :mrgreen:
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od bivoj »

Jednou jsem u kohosi na čundru viděl, že na chemické světla měl jako obaly pouzdra od doutníků. Chce to ovšem najít správnou velikost jak světel, tak i doutníků. ;) No a cena, pokud ty pouzdra budete kupovat "plné", také není zrovna lidová... :D
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od DeadMan »

:D ten doutník není špatný nápad a naopak bych to bral jako přidanou hodnotu ;) :lol:
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od sigmark »

to LEGO na glocka se sklopkou je velice pekne!!!!
Etranger
VIP
Příspěvky: 291
Registrován: 29.10.2012 1:47
Bydliště: Východ

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od Etranger »

Jestli se nepletu zapalovače v EDC jsou piezoelektrické.Ty bych nahradil obyč průsvitnými s kamínkem,jsou daleko spolehlivější.
Přidal bych kvalitní multitool s aretacemi jednotlivých"želízek"(Gerber?)
xmenm05
Příspěvky: 254
Registrován: 11.09.2012 10:30
Bydliště: Morava

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od xmenm05 »

Je to taková moje mánie a tahám všude s sebou ... Gumové rukavice. Nikdy nevíš, kam budeš muset strčit ruku ...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od DeadMan »

jj jsou to piezo dostal jsem je tak je tahám ale vyskytují se u mě i normální zapalovače (když ubyde cigaret tak je cpu rovnou do krabičky) jinak díky za připomínky hoši - zvážím a uvidíme jak jsem psal dílčím drobným změnám se vůbec nebráním ;)

btw co se týče "ohně" tak doma mám vždy dvě plné balení zápalek (né krabičky ale jak to říct prostě celé plato)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od sigmark »

kartony :-)
na dva kartace cigar dva kartace sirek. rozumny pomer.

na kolik te vysla ta konverze na Kvocka, Deadmane?
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od DeadMan »

Bez cigaret naštěstí vydržím takže mám vždy jen jednu krabičku ;)

Konverze není nová a stála mě 8tis. Kč včetně kolimátoru Vector Optics (nic moc ale zatím se drží).

V plánu jsou mířidla MBUS.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od sigmark »

Da se na tu listu nahodit i dioptr nebo alternativa klasickych zelez? To se usetrim k smrti....
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od DeadMan »

lišta je standardizovaná RIS takže vše co je dělané na tenhle rozměr tam v klidu dáš
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od Fabulous »

Dej tam Mbus PTS. Vzdyt to jako zalozni miridla staci.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od DeadMan »

Jo já vim proto píšu že jsou na řadě ;)
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od DeadMan »

Tož uplynula nějaká doba a já mezitím prošel nějaké weby nechal se inspirovat a tím došlo k rozšíření základní koncepce a doladění některých věcí.

K základnímu EDC a BoB přibylo další trvale přichystané zavazadlo určené k dlouhodobějšímu pobytu mimo civilizaci.

Tento koncept mi umožňuje dle situace se okamžitě přizpůsobit bez časové ztráty prostě jen přidávám k EDC další věci dle potřeby které mám vždy připravené.

Takže ikdyž je mým cílem zůstat tam kde jsem ikdyby nevím co tak může nastat doba kdy to nepůjde a pak to vše jen na sebe nahážu a jdu ;)

1. Všchno tedy znamená EDC + opasek s výstrojí (Cold Steel - Recon Tanto) a čutorou (SMP s pitítkem) + BoB + "spací" souprava (Snugpak SleekaForce) + pončo které není na fotce a lze ho přibrat v podstatě v kterékoli fázi třeba i jen k EDC.

2. Nejprve EDC tam se toho změnilo nejvíce a to tak že přibylo: lihový vařič (v něm 2x zápalky) zabalený v šátku, pevný líh, momentálně 6x nějaký energetický nápoj protože se mi dostal do rukou a až dojde tak nahradím instantní kávou 2/3v1, 4x pytlík s čajem (v kider vajíčku), 3x normální zapalovač (vyměněno za piezo), lepící papírky na poznámky atd., 2x sůl + 2x pepř, 2x hrníčková polévka, celé plato brufen + endiaron + náplasti a propiska.

EDIT: + ohuntá lžička (sedí tam tak dobře že jsem na ní málem zapoměl :oops: )

3. K BoB přibylo jen toto: šátek, škrtidlo, nůžky a karabina dolstala mířidla MBUS.

4. Snugpak jak jsem už psal je zavazadlo určené k delšímu pobytu mimo domov a obsahuje karimatku + spacák RockEmpire (takový obyč základ ale 3 roční období v něm zvládám na zimu bych si netrouf snad jen kdyby nebylo zbytí a to bych ještě raději postavil nějaký přístřešek a vystlal jehličím), pracovní kožené rukavice, Ka-Bar USMC (můj tábornický nůž), 2x 1l pet láhev (nejlépe mi do bočních kapes sedly láhve od Pepsi), hodně soli (když je sůl tak i veškerá havět co se najde hned chutná líp ;) ), celta (z vnitřní strany Al), kukla (na spaní né na banky :lol: ) 4x nejlepší ponožky co mám (nic extra jen jsem vybral ty nejlepší co jsem doma měl). Když se to vše zabalí tak v batohu v hlavní kapse zůstane stále ještě dost místa a horní kapsa je taky prázdná což umožňuje nabrat dostatečné množství potravin nebo sebou vzít náhradní triko atd. ale je to určeno primárně pro jídlo.

Takže tohle je moje současná koncepce která je velice variabilní a při změně situace umožňuje okamžité použití. Vše do sebe pěkně zapadá a nebrání přirozenému pohybu navíc nejpotřebnější věci jsou stále po ruce a není nutné sundávat batoh atd. takže mne tento systém maximálně vyhovuje jen je otázka zda bych byl schopen denně takto ujít alespoň 20km ale to už je otázka fyzické přípravy takže teď se musím zaměřit i na tuto oblast ;)
Přílohy
IMG_5518_1.JPG
IMG_5520_1.JPG
IMG_5521_1.JPG
IMG_5523_1.JPG
Naposledy upravil(a) DeadMan dne 20.01.2013 10:20, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět