Artifexova EDC

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Artifexova EDC

Příspěvek od Artifex »

Jelikož každodenně tahám velkou tašku na notebook a v ní jen papíry, netbook, trafo k němu , razítko, propisky, tužky a podobné blbostičky tak je v ní spousta místa na EDC. V hlavní přihrádce na notebook mám jen pár nic neříkajících drobností, druhá přihrádka je vlastní jádro. Co nemám v EDC, mám na pásku, po kapsách nebo jinde.
EDC
EDC
Obsah tašky:

Velká izolepka
Propisky
Mýdlo
Zápalky
Zapalovač
Lupa s měřítkem
Ocelová flashka
Baterka
Vysílačka (docela často ji používám lokálně místo mobilu)
Noname nářaďový nůž, který zatím naštěstí nezklamal
Placatka se sterilní vodou, dezinfikovanou ale vhodnou na pití, na oplach i na výplach zranění
Zubní kartáček a pasta (občas se naděje, že nespím doma)
RALK pouta (už jsem vícekrát provozoval občanské zadržení, je to fakt jednodušší s nimi než bez nich, možná je do budoucna vyměním za lehčí jednorázovky ale zatím mi to tak vyhovuje)
Termofólie, dva obvazy vz. 80 a v červené taštičce lékárnička, obsah viz další foto

Obsah kapes a věcí při sobě:
Peněženka s dokladovkou
2 mobily
Klíče
Švýcar Spartan na řetízku
Větší nůž typu Tanto
HK USP .45ACP + nějaké zásobníky v pouzdře
Malá záložka kotníkovka.
Lékárnička
Lékárnička
Obsah vlastní lékárničky:
Úplně na vrchu Esmarchovo zaškrcovadlo
Dezinfekce
Asi 5 nebo 6 párů rukavic, něco nitrilky, něco latexky
Krepový obvaz
Spousta náplastí
Plochý teploměr
Resuscitační rouška
Sterilní rouška na pneumotorax
Několik skalpelových čepelek různých typů vč. držáku.
Role leukoplasti
Několik šicích sad jak na svaly tak na kůži
Sterilně balený jehelec
Nesterilně balený peán (líp se mi s ním pracuje než s pinzetou při vytahování střepin z rány)
Nějaké staré nůžky z autolékárničky, třeba na leukoplast nebo obvazy
Injekční technika, Několik adrenalinů, nějaké lokální anestezie a něco pro pacienta na uklidnění, o detailech se nebudu bavit: Ne, nejde to běžně sehnat, ano, umím to použít a ano, většinu už jsem použil snad s výjimkou té resuscitační roušky, krepového obvazu a sterilního igelitu na pneumotorax.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Artifexova EDC

Příspěvek od DeadMan »

Jak to všechno můžeš sebou tahat každý den :shock:

Až budou vánoce tak bude čas abych nafotil to co sebou tahám já navíc tam teď něco přibude ale nechci předbíhat.

Na EDC mi to přijde už fakt hodně tohle nemám ani v out bagu :D
Leto II.
VIP
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2011 14:11

Re: Artifexova EDC

Příspěvek od Leto II. »

Je to hodně propracované. Chybí mi tam nějaký provázek, tu lepící pásku bych pořídil pevnější (černou, stříbrnou) a přidal bych náhradní ponožky  (nárůst % váhy už je zanedbatelný).

Jinak super. Ta pouta jsou vážně k užitku? Občanské zadržení? To je docela odvaha, já jsem si říkal, že jsou zbytečné i ty jednorázovky z plastu, co nic neváží...
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Artifexova EDC

Příspěvek od Artifex »

Občanské zadržení jsem dělal spoustukrát na brigádě při studiu kdysi svého času, v soukromém životě 2x potom, z toho 1x mi pachatel utekl tak už jsem ho nehonil ale PČR jsem volal, dával popis atd., to v podstatě není nic podstatného.

Tu pásku mám rozhodně v plánu nahradit za stříbrnou vyztuženou tkaninou, konečně jsem našel, kde ji tu prodávají. Provázek jsem zatím nikdy v běžném životě nepotřeboval takže ho zatím nenosím, zamyslím se nad užitností ale možná tam pár metrů černého paracordu nahodím, člověk nikdy neví, kdy rupne tkanička nebo bude potřeba někoho oběsit na kandelábru :twisted: . Náhradní ponožky a trenky jsem jeden čas taky nosíval ale většinou je tam přihodím, když vím, že někde budu trávit čas navíc takže jsou spíš mobilními položkami, ve stálé EDC je neplánuju mít, míval jsem spíš problémy se zapomenutým kartáčkem takže se stal pevným inventářem.

Ono se to zdá, že je toho šíleně moc ale není, nosím to v takovéto brašně:
Obrázek
Obrázek
Bez popruhu na rameno teda.
V hlavní otevřené přihrádce mám většinou netbook, trafo, myš, pár papírů, v příhrádce na CD pár blbostiček z EDC, které většinou využiju nejčastěji (zapalovač s UV LEDkou, zápalky, nářaďák, flashka, lupa, zboku zavěšená baterka za klips), v přihrádce na papíry dokumenty na ten den. No a v přední kapse uzavřené zipem a ještě přes to chlopní je lékárnička, obvazy, termofolie a zbytek, co není v kapsách nebo na pásku. Celkem ta taška komplet vybavená na daný den= s papíry, PC, trafem, myší a vším co jsem zmínil má lehce nad 3,2 kg= není to nic víc, než kdybych tahal plnotučný 17" notebook s trafem a myší takže je to opravdu EDC= to, co mám každodenně při sobě.
Co ale ještě plánuju doplnit je nějaký pořádný pepřák do kapsy (ne každý problém je vhodné řešit tasením něčeho ostrého, pepřák jsem nosil a vyřadil takže je čas na nový) a hodinky, nějaké mechanické bez baterie s automatickým nátahem. Do lékárničky ještě také přihodím Solutio Novikov a někde jsem použil, tedy doplním ještě přířezy hydrofilní gázy, sice jsou součástí vz.80tek ale kvůli menším blbostem a proto, že je to spotřebák na milion použití tak se hodí je mít zvlášť, zbytek řeší mnohem podrobněji vybavená lékárna domácí, tohle je fakt jen nouzovka takže se mi nechce toho tahat zbytečně moc.
Naposledy upravil(a) Artifex dne 10.12.2012 13:15, celkem upraveno 1 x.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Artifexova EDC

Příspěvek od urbanwarrior »

Klepeta nosím taky, i když byla zatím k nepotřebě. Vláčím taky kovová, říkám si, že budou dobrá v případě nutnosti jako boxer. Z plastových se dá utržením té pojistky vyvlíct. K vidění na YT.
http://www.youtube.com/watch?v=pzgfi3wA4n0
http://www.youtube.com/watch?v=PsoYuy8qoxI
http://www.youtube.com/watch?v=qP_-etlW9sg
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Artifexova EDC

Příspěvek od goral »

klepeta doporucuju obycejne ESP jednorazove (da se jich nosit i vice). Samozrejme s ostrym predmetem se z nich dostane, ale jinak je bez sance. Hlavne vaha a skaldnost je trosku jinde... ;)
Azbest
Příspěvky: 2
Registrován: 05.12.2012 12:45
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Artifexova EDC

Příspěvek od Azbest »

Ještě bych tam přidal "instantní" - jednorázovou pláštěnku. Mě se dost osvěčila. A dá se použít i vícekrát (jen je problém ji dobře složit).
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Artifexova EDC

Příspěvek od felix5 »

no vzhledem k tomu že si z lékárny skoro všechno už použil...asi bude docela nebezpečný se k tobě přibližovat :-D
edit :
jen technická. v čem nosíš ty ampule?
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Artifexova EDC

Příspěvek od Artifex »

No, spoustu jsem toho použil i na sebe, nešikovné maso musí pryč, no ne? Jen tak, mám to logicky uspořádané tak, aby se jim nic nestalo ale takhle se to blbě popisuje, jsou ale volně v té červené taštičce u měkkých věcí.
Normální JPčko se mi tam už nevejde, možná igelitku...
Ad klepeta: Váha mne nežere, klidně můžu ještě kilíčko až dvě čehokoli dodat aniž by mne to štvalo při nošení, přes 5 kg už by to bylo asi moc.

Vycleneno vlakno Pouta, klepeta a jine zpusoby svazovani.
Uživatelský avatar
martin.falck
Příspěvky: 136
Registrován: 01.11.2012 22:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Slovensko

Re: Artifexova EDC

Příspěvek od martin.falck »

Artifex, pre zaujimavost, kolko to vazi? Ja mam toho odhadom tak polovicu a aj tak sa mi to niekedy "prenasa"... Nehovoriac o tom ze notebook do tej notebookovej tasky niekedy uz moc nechce vliezt .-)

A co konkretne je "mala zalozka kotnikovka"?
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Artifexova EDC

Příspěvek od Artifex »

Celkem i s netbookem a komplet vybavením viz výše: 3,2 kg
Záložka kotníkovka je CZ 45:
Obrázek
stříleno na 15m, zalepené je G17 na 25.
Odpovědět