Leto II. EDC

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Leto II.
VIP
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2011 14:11

Leto II. EDC

Příspěvek od Leto II. »

EDC.jpg
EDC.jpg (25.21 KiB) Zobrazeno 5186 x
Glock 19 – na obranu
Recon 1 tanto – jako nástroj na řezání
„Švýcarák“ – kromě řezání různé nástroje
Zapalovač zippo a normální – k rozdělání ohně
Paracord náramek – provázek, milion využití
Náhradní ponožky merino – aby nohy nezebaly
Kondomy – například nouzové nošení vody, nepromokavé zabalení věci, atd
Tampon – součást lékárničky, na podpal a podobně
Pero – mocnější meče
Hodinky – čas a určení severu
USB – podstatná data
Baterka – nouzové světlo

Vše mám v nenápadné brašně na notebook (včetně toho notebooku), nebo po kapsách. K tomu ještě nosím klíče, mobil, peněženku a klíče od auta. Naučil jsem se (konečně) jednou týdně vyndávat všechny hromadící se účty a peněžence tak odlehčit. Dále tam bývá podle situace hrst drobných, sluchátka, nabíječka na mobil, nabíječka na notebook, papírové kapesníky, čokoládová tyčinka, dokumenty. V peněžence mám ještě kartu omotanou asi metrem pevné lepící pásky, ale to jsem zapomněl vyfotit.

Nějaké další vybavení mám v autě (teleskop, 1,5 l láhev s vodou, náhradní svetr, pláštěnka, lékárnička, batoh). Auto mám většinou do 100 metrů vzdušnou čarou, takže v případě krizové situace se dovybavím podle předpokládaného scénáře (např. nejde elektřina, čeká mě cesta domů pěšky – beru vodu, svetr, pláštěnku a lékárničku a přeskládávám s ostatním do batohu; nebo při ucpaných cestách a podobně, nechávám notebook a nabíječku na něj v kanceláři).

Co chybí a plánuju doplnit je lepší baterka (i když zatím mi nikdy nechyběla) a nahradit benzinový zapalovač outdoorovým plynovým (déle vydrží) . Uvažuju i o škrtátku, ale myslím si, že ty náhradní kamínky do zapalovače poslouží stejně, i když dojde benzin, takže zbytečná zátěž. Také postupně dovybavuju lékárničku (přidávám jox, nitrilové rukavice atd.)

Co se obecně doporučuje, ale považuji to za zbytečné, je lepší multitool (zatím v 99% stačil švýcarák), píšťalka (buď řvu, nebo chci být nenápadný), kompas (mám hodinky, hvězdy, orientační smysl).
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Leto II. EDC

Příspěvek od Josef »

Nedávno jsem svoji starou LEDsvítilnu konstruovanou na 2xAA vyměnil za menší 1xAA ( http://www.gme.cz/rucni-svitilny/svitil ... -p759-785/ ) a aniž bych chtěl dělat nemístnou reklamu, na denní nošení a použití (teď v zimním období odcházím do práce za tmy a vracím se za tmy), mi naprosto vyhovuje. Třeba by vyhověla i tvým požadavkům.
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Leto II. EDC

Příspěvek od cipis »

Jop, o té jsem psal už tady http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.ph ... =40#p32152 :)
Na zbraň ne moc dostatečná, ale na takové to obyčejné ... ;)
Odpovědět