Výběr batohu

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od skafloc »

Tactical Pro 20, nebo Helikon Raccon Mk2
Sovy nejsou, čím se zdají být..
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Výběr batohu

Příspěvek od dolmar »

Mám Tactical Pro 20 a je to super batoh, mrkni na něj, mohl by Ti vyhovovat.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Fabulous »

Maxpedition Falcon, Maxpedition Pygmy. Oba mám, oba skvělé.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od jameson363 »

surikata píše: 14.01.2020 21:53 343091_76679903-2758387107539181-396227938694987776-o.jpgVí někdo co je to za batoh? A opravdu batoh a né čí je ta sedínka.
Vetsina vystroje na profilu The Other Side Of Weapon Calendar je hobby siti/zakazkovka. Sije to bud primo ten fotograf nebo nakej jeho kamos.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od jameson363 »

RedneckBear píše: 18.12.2019 20:23 Zdravim, mam dotaz na vyber mensiho baglu, do 20litru. Docela se mi libi Helikon Raccoon, ale zajimalo by me, jestli se nedela neco podobneho (= 20L, na kazdem boku i na spodku par popruhu na prichyceni napr. spacaku, nejake to molle, odepinaci bederni pas) v kominovite forme. Libil by se mi napr. Savotta Jaakari S, ale u toho mi vadi, ze ma na kazdem boku jen jeden popruh a ne dva. Nejake navrhy, nebo mam podle vas jit do toho Rakůna? :)
Muzu se zeptat, co vede lidi k pripinani spacaku zvenku batohu? Koupit si malej batoh a pridelat spoustu vybaveni zvenku mi prijde jako hodne spatnej napad. Chapu, kdyz ma nekdo zvenku karimatku a treba lahev, popripade treba pod gumou na rychly oblikani bundu/plastenku, ale davat zvenku velky veci jako spacak, to mi hlava nebere.
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Piston »

Částečně to vidím jako pozůstatek trampingu, kdy se na usárny (což byla koncepce překonaný už za války) věšelo kde co, a kdo toho měl víc, tím byl víc tramp. A částečně protože lidi podlehli módě MOLLE závěsů, co na tom že je to pro civil, vandr a turistiku nepraktické. Jistě že je lepší schovat všechno do jednoho vodě značně odolného batohu…
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Venet »

Piston, nie tak úplne... Keď mal niekto usárnu ovešanú jak vianočný stromček tak bol skôr na posmech. Usárna musela byť pekne zbalená, a zvonku len pár vecí - väčšinou len karimatka (aj to nie vždy - ja som vtedy objavil alumatku a tá sa zmestila ku spacáku dovnútra...), celta, fľaša a ešus. A cez celú usárnu frajersky prehodené kongo.
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Bill Masen »

Zvenku ešus, čutora a mačeta, jinak vše dovnitř. Kámoš byl schopnej do usárny sbalit i přeskáče.
usarny.jpg
usarny.jpg (57.35 KiB) Zobrazeno 6320 x
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Venet »

Bill krásna fotka. Pri pohľade na ňu sa aj oko orosí nad tou nostalgiou.
To boli časy....
Cogito, ergo armatum sum.
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Výběr batohu

Příspěvek od dolmar »

Přesně jak říká Venet. S usárnou jsem se něco najezdil a když občas člověk viděl někoho s ošklivě sbalenou usárnou tak bylo vždycky veselo ... jednou jsem viděl chudáka který to nevydržel a na nádraží přebaloval za kibicování okolostojících trempů :) Na usárně bylo ( a furt je ) super že jsem se naučil minimalismu a improvizaci, prostě co nemáš, to nepotřebuješ :) Na druhou stranu trempování s usárnou tak nějak vždy vyžadovalo blízkost civilizace z hlediska zásobování, protože i když má člověk somradlo, jídlo na 3 dny už se tam prostě nevleze. Mně osobně se ještě vždycky líbilo smotat celtu nebo bundu do ruličky a dát ji okolo jako bandalír.

Bill Masen: Vzorový! A ta prohnutá lavička :)

A abych nebyl úplně OT: Máte někdo zkušenosti s batohy Charger nebo Raptor od Viperu? Mám od Viperu malý baťůžek přes rameno, nosím ho už několik let denně a nemůžu říct jediné špatné slovo, ale zachtělo se mi něčeho malého co se dá v případě potřeby zvětšit...
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Argonaut »

Dovolil bych si porovnání Tactical Pro 20l a Helikonu EDC.

Tactical Pro
- 2 hlavní kapsy, spousta vnitřních kapes na zip, což začne být problém, pokud je začnete plnit, protože je to pak na úkor vnitřku a třeba vnější kapsa, pokud si do ní dáte klíče, do protilehlé vnitřní peněženku, tak se přes tu bouli peněženky taky ke klíčům nemusíte jednoduše dostat. zpracování je ale super. 15" notebook narvete dovnitř jen tak tak. Za mě by mohl byt o 2 cm širší a 2 cm vyšší a byl by lepší. Nosím ho denně a musel jsem se v některých věcech přizpůsobit. Sice se dá celý rozepnout a optimálně zabalit, ale prakticky jedete třeba vlakem a těžko budete rozkládat batoh na elementy. Celkově batoh spíše na větší množství drobností. Ale spokojenost.

Helikon EDC
- doma máme dva, hodně slušná barva mi přijde adaptive green. Dobrá je velká kapsa bez dalších přihrádek vevnitř. Do menší kapsy je potřeba dokoupit organizér na sucháč. zpracování dobrý, a je to spíše na objemnější věci. Děcka je mají do školy a na výlety.

Takže bych si na začátek řekl, co tam chci nosit a pak bych řešil, jestli to lépe naskládám do mnoha přihrádek, nebo nahrnu do větší kapsy.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od jameson363 »

Argonaut píše: 26.02.2020 20:53 15" notebook narvete dovnitř jen tak tak. Za mě by mohl byt o 2 cm širší a 2 cm vyšší a byl by lepší.
Dovolim si malicko OT, kdyz uz jsi to nakousl. Ja bych spis rekl, ze by prodejci pocitacu meli nabizet a lidi vic kupovat mensi laptopy. Pomahal jsem nedavno rodine kupovat a novou televizi a byl jsem zdesenej, ze v beznym elektru kde meli v nabidce asi 20 notebooku a skoro vsechny 15". 15" laptopy jsou hroznej krumpl. Mel jsem svuj prvni laptop skoro 15 let zpet ve velikosti 15" a uz nikdy vic. Tedka mam 14,1" to je takovej kompromis, ale radsi bych 13,3". I na 12" jsem par let fungoval, ale to uz je praci s excelem min pohodlny.
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Argonaut »

ja v něm většinou nosim prave 13,3, ale když potřebuju převést krumpl ženy, tak to tam musim narvat a je to o zničení zipů. spíš kdyby to někdo nosil pravidelně, tak at si to vyzkouší, jinak ten batoh na zipech životnost nedá.
Uživatelský avatar
Alice
Příspěvky: 39
Registrován: 27.08.2019 14:36
Pohlaví: žena

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Alice »

Argonaut píše: 26.02.2020 20:53 Takže bych si na začátek řekl, co tam chci nosit a pak bych řešil, jestli to lépe naskládám do mnoha přihrádek, nebo nahrnu do větší kapsy.
Já chci malej batoh do města a do práce, na tůry a cestování mám větší. Nosím tam multitool, lékárničku, malou nalgenu s vodou a tašku k lékárničce s další výbavou a pak svačinu a oběd. Takže aby se tam vešla i nějaká krabička s jídlem, ale zase to nemusí bát moc velký. Kapsy jsou fajn, na klíče, doklady, baterku atd. Nemám to ráda naházený v jednom, jak to plno ženskejch nosí v kabelkách všechno pohromadě. Je pak ve věcech hroznej binec.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Výběr batohu

Příspěvek od viktor »

he, trochu pozde ..ale vandrak z US tornou které se rikalo většinou UZDA nenosil NIKDY spacak venku :-) a jak bylo vyse uz receno spatne zabalena uzda byla velkym tercem posmechu ,,,mrtvy dite a spol....
obvykle to bylo takhle,
spacak, celta plus třeba svetr zatoceno a zabaleno do uzdy, zvenci byl usus, bagr ( lzice ) v kapse nahore par drobnosti, nuz polni lahev na opasku, zracak ( paska na plyn masku ( tu mel proste kazdej ) par konzerv, polivku v pytliku, cancak ( sesit, dennik cest ) sirky cigara, nejake svetlo no a to bylo vse..
US tornu silo jedno druzstvo v CR a sla dost blbe koupit, proste jednoduse normalne v obchodech nebyla.
Celta, zracak, vij ematerial pouze ´nekde ukradnute ( měli je všichni ) ¨
bagr sis musel taky nekde slohnout, zpravidla skolni jídelna, všechny byly jednouho vzoru a hlinikove
maskace co kdo mel tak bud to nekde slohnute a nebo usite¨spacaky nebyly respektive to co se normelne prodávalo s napisem na stitku nealergicky hrejivy prezdivan otuzovak byl jednoduchy dekac vycpany vatelínem, vse ostatní domaci vyroby, peri a sici stroj :-)
Kdo mel US dirkac ( opasek ) ci polni lahev mel to trosku horsi u VB ( Verejna Bezpecnost coz byla policie za komancu )
přes to vse nas byla v patek vždy plna nadrazi a vlaky, ( poslední vagon ) u ohnu se hralo na kytary a bylo veselo.. v plni kde si konal festival " tremske pisne ( Porta zpavodla dosly vždy kondomy :-)
joj to byly casy kdy nas na amerioce nahanel major VB Hunacek :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Haluziak »

viktor píše: 27.02.2020 8:50 ...přes to vse nas byla v patek vždy plna nadrazi a vlaky, ( poslední vagon ) u ohnu se hralo na kytary a bylo veselo.. v plni kde si konal festival " tremske pisne ( Porta zpavodla dosly vždy kondomy :-)
joj to byly casy kdy nas na amerioce nahanel major VB Hunacek :-)
viktor
Tohle už jsem nezažil, což mě možná trochu mrzí, ale pamatuju jak jsme jako děcka a puberťáci (měšťáci) vždy vyběhli do lesa opekli buřty a hajdi domů do postele. Ani ty holky nebyli tak rozdavačné, nebo jsem jen prostě nebyl jejich typ (obtloustlý podivín).
Zkuste si dnes vyběhnout do lesa a opéct buřta. A pak stopujte za jak dlouho u Vás bude lesní stráž s flastrem za oheň. :head

K batohu: Pokud je to fakt jen do města na svačinu do práce, nevymýšlel bych Ameriku, ale skočil do Decathlonu pro něco rozumně levného - tady to nemusí mít nevím jaké fičůry a když tak do něj pořídil ještě nějaký organizér.

35l se mi osvědčil Source - je sice těžký zato přežil vše co jsem mu udělal, včetně nošení hranatých věcí uvnitř.

EDIT: Ten source semnou odchodil nejednu dovolenou, teď naposled Istanbul, krásne se na něj na den sbalí dva lidi - voda, trochu jídla, dvě softshelky a nějaký bordel kolem. A to nepočítám stálou výbavu ve formě ponča, palestiny, paracordu, nejakých základních léků...
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Piston »

Pře dvěmi roky jsem řešil výběru malého městského batohu do 20 litrů, nakonec jsem skončil u antracitového Deuteru Giga 28, a nezdá se mi moc velký… Je to opravdu držák, po dvou letech denního nošení a tahání kde čeho jako nový. Jen to chce dovnitř nějaký organizer. Vidím že už Deuter dělá i menší městský batoh 17 litrů, i ve verzi pro ženy. Ovšem nechápu, nač u něj mají bederák…
kerberos123
Příspěvky: 3
Registrován: 26.02.2020 14:51

Re: Výběr batohu

Příspěvek od kerberos123 »

Super zkušenosti mám s batohy pentagon
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Haluziak »

Pistone: protože to prodává, zvlášť u neznalých.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od zdoch »

kerberos123 píše: 27.02.2020 9:32 Super zkušenosti mám s batohy pentagon
Přesně, už 4 roky používám Pentagon kyler 24 s kapsama a pořadačema, ty novější mají velcro pro nášivky, zipy ykk, molle, příprava pro hydrovak a luxusní zpracování a anatomicky sedí krásně na zádech, materiál Cordura.

Menší se dělá Pentagon Leon 18 za necelý 2k.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Odpovědět