Výběr batohu

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 22
Registrován: 24.09.2014 10:50
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Výběr batohu

Příspěvek od ilicz »

Cca 14 dní zpátky jsem koupil TacticalPro Tactical 20 Mk. III a můžu říct, že jsem zatím spokojenej. Je sice trošku menší, než to co jsem měl doposud z MarS Jevíčko (označeno Batoh taktický III), ale několikanásobně pohodlnej.

Víc než jako jednodenní EDC to nejspíš není. Velice oceňuju rozepínání obou velkých kapes "až dolu".
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr batohu

Příspěvek od sigmark »

co mě na tomhle batůžku etrémně sralo byly boční popruhy, resp. jejich neodepnutelnost. kvůli prakticky jakémukoliv vstupu do batohu bylo potřeba je buď rozepínat, nebo nechat bimbající. jakkoli je jinak fajn, tohle mě donutilo ho dát pryč po cca měsíci. organizér v přední kapse taky moc nefungoval, obrácení batohu vždy stálo u zrodu hnízda entropie v kapse
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Toran@ga »

já mám Berghaus Vulcan (myslím že je to starší verze Atlasu) a pro moje účely je to optimální batoh.
Koupil jsem ho za 70 E (už nevím přesně) na ebay.de z někýho výprodeje holandský armády a jsem naprosto spokojen

Obrázek

- žádný 3,14čoviny a tacticool kraviny navíc
- nenápadný a nepřitahující pozornost nenechavců
- pracant co vydrží extrémní podmínky a nálož
- boční kapsy se dají odepnout a udělat z nich menší batoh...
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Výběr batohu

Příspěvek od malajizva »

ahoj,
tak jsem nakonec udělal kompromis a vzal USMC - ILBE Main Pack (Propper)... za 1 950,- v dobrém stavu.
Sice jsem chtěl něco v olive....ale vzal jsem to kvůli kvalitě: popruhů, výztuh, bederáku a bez spousty zbytečných kapes...
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Výběr batohu

Příspěvek od kregan »

Toran@ga píše:já mám Berghaus Vulcan (myslím že je to starší verze Atlasu) a pro moje účely je to optimální batoh.
Koupil jsem ho za 70 E (už nevím přesně) na ebay.de z někýho výprodeje holandský armády a jsem naprosto spokojen

- žádný 3,14čoviny a tacticool kraviny navíc
- nenápadný a nepřitahující pozornost nenechavců
- pracant co vydrží extrémní podmínky a nálož
- boční kapsy se dají odepnout a udělat z nich menší batoh...
Mám ho taky. Teda možná je to kopie. Je z výprodeje britský armády, bez nápisu Berghaus. Má opravdu bytelný provedení a asi vydrží hodně. Největší slabinou je bederák. V podstatě jen popruh s klipem.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Toran@ga »

To" kregan"
Měl jsem "čest" jednu celovíkendovou akci tahat na zádech orginál britský Bergen (v DPM).
řekl bych že vydrží víc než orginál Berghaus, ale bederák a zádový systém je z hlediska pohodlí katastrofa.
Ale pro bigoše to stačí :D
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Výběr batohu

Příspěvek od kregan »

Jo, tak to spíš je ten Bergen než Berghaus. Mě se hlavně líbí vzhledově (celkově nesnášim outdoor style a maskáče sou někde vo hubu). Přešel sem s nim Tian-Shan, ale bylo to doslova utrpení. Himaláje sem šel s Ravenem http://www.vkbrasnarstvi.cz/raven.php ten byl sice pohodlnější, ale zase nedával velký zátěže a za dva měsíce sem ho odrovnal.

Jak to má ten Berghaus s bederákem?
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr batohu

Příspěvek od sigmark »

jak kterej, ty velký už ho mají celkem slušnej
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Výběr batohu

Příspěvek od GOD »

pekná recenzia zdravotníckeho ruksaku
http://www.modernbushman.com/2012/04/03 ... -backpack/
Informácia je v časopriestore.
Doc
Příspěvky: 148
Registrován: 16.07.2014 20:20
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Doc »

K recenzi medic batohu od Voodoo z příspěvku výš...
Kopie STOMPa II, každej zná, konk. ale ten Voodoo poslední dobou šije novej menší typ medic batohu a tenhle jde do pryč, takže záleží kus od kusu, většinou jsou to starý jetý kusy, co leží na skladě a jsou zteřelý - gumy, švy, ... 2x stejná zkušenost. Krom toho batoh do auta na vození, na nějakou "ošetřovnu" nebo tak dobrý, ale do terénu na delší nošení nedoporučuju.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Má někdo zkušenosti s batohem od ESP http://www.obrana.cz/obrana.cz/shop/720 ... tb-01.html ? Kvalita provedení a praktické využití?
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Count »

Kdo z vás máte Berghaus Centurio, můžete mi objasnit, jak při rozměrech cca 54 x 34 x 31 cm (30 l) / 56 x 35 x 32 cm (45 l) může být mezi těmi batohy rozdíl 15L? Čím to je? Žeby větším prostorem vrchního víka?

Přemýšlím nad novým batohem, mám jen expediční 70+10L a potom 20L. Teď jsem byl v civilizaci, ale 20L napráskaná, zvlášť, když jsem tam měl i lékárničku od Condora, kterou bych mohl na Centurio dát na molle vazbu. Tak proto tento výběr.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr batohu

Příspěvek od sigmark »

Tu litraz ber s rezervou. 30 centurio pojala totez co 35 l munro. Batuzky se ale daji naladovat opravdu nepredstavitelne. Vloni jsme vyrazili na výlet a munro byl fest naslapany. Najednou nastala potreba tam naslapat par lahvacu a ejhle, vesly se s trochou nasili :-D
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výběr batohu

Příspěvek od štaflík »

Sigmarku, lahváče se vejdou VŽDYCKY. To o batohu nic neříká. I do psaníčka od Vuittona musíš našlapat aspoň pět, šest kousků ;)
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Count »

Ten rozdíl je dost velký, abych ho pominul a opravdu mi k těm rozměrům nesedí. Problém je, že nejbližší místo na vyzkoušení mám 150km. Proto je můj dotaz stále aktuální. Mimochodem, dají se u těchto typů zipy pro boční kapsy stáhnout batohy na menší rozměr?
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr batohu

Příspěvek od sigmark »

asi ti nezbyde než to pominout dokud někdo nebude ochotný svoje batohy plnit vodou aby ti to přeměřil.
ty zipy ti vyzkouším a napíšu
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Count »

Můžeš mi prosím tu 30l vyfotit u něčeho, s čím to můžu srovnat i já doma, např. krabice lupínků?
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Count »

Dlouho mi to vrtalo hlavou, než jsem na to kápnul. Ty batohy jsou co do rozměrů némlich to samé. To čím nabývá 45 těch 15L navíc je posuvné víko a větší vnitřní lem se stahováním (označeno červeně). Druhou drobnou odlišností od menšího bratříčka jsou nastavitelné popruhy (označeno modře).

Záhada vyřešena, už mohu klidně spát. :-) Rozdíl je šest stovek a půjdu do 45.
Přílohy
berghaus-centurio-30-01.jpg
berghaus-centurio-45-02.JPG
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr batohu

Příspěvek od sigmark »

tam ale posuvné víko není counte. je možné ho nestáhnout předními popruhy až dolu a vyoužít vysoké légy na batohu, ale to co jsi zakroužkoval ti reguluje spíš jak ti sedí popruhy než jak bude posazené víko
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Count »

Hernajs a už jsem si myslel, že jsem na to kápnul. U svého expedičního mám víko posuvné právě s podobným systémem. Hmmm...tak fak už nevím, kde naberou těch 15L. Jenom na té léze, která je oproti 30L delší?

A dají se ty boční zipy zapnout do sebe?
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Odpovědět