Martin11: EDC + Výbava

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Martin11: EDC + Výbava

Příspěvek od Karlos »

Přidávám se k Mackovi, také by mě zajímalo kde objednat ony originály? Já mám taky 100% kopii a jsem s ním spokojený (možnost zaostření je super). Nicméně stává se mi že když je svítilna dlouho zapnutá (cca 1h) a pak ji vypnu tak už se mi ji nepodaří znovu rozsvítit. To lze opět až po několika minutách (až schládne? nebo až se oživí baterie?) Navíc to neudělá vždy... to je asi jediná vada na kráse toho mého konkrétního kousku... A protože se chystám koupit další tak bych pochopitelně rád vzal origoš. Díky.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Martin11: EDC + Výbava

Příspěvek od Terminated Account »

Dělá mi to úplně stejně. příčinou je slabá kapacita baterky. Vykopat z 1,5v výkon 3w není úplně snadný.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Martin11: EDC + Výbava

Příspěvek od kregan »

Mě to dělá taky, když je baterie slabší. A to věřim, že ta moje originál je (i když člověk nikdy neví...). Tak nosim vždycky po ruce náhradní baterii.
Martin11
Příspěvky: 84
Registrován: 02.04.2012 13:29

Re: Martin11: EDC + Výbava

Příspěvek od Martin11 »

100% originál je napríklad toto:
http://dx.com/p/sipik-sk68-cree-q3-wc-1 ... 4500-39585
Kým som Sipik moc nepoznal, hľadal som na všetkých dostupných flashlight fórach najlepší zdroj na nákup.

Originál sa dá rozponať podla nasledovných znakov:

- Na tele je laserom vygravírovaný nápis s logom SIPIK®, pod ním SK68-3W 1AA
- Povrchová úprava je elox (ak si dobre pamätám správny názov povrchovky hliníku), kópia je zvyčajne farbená (avšak nie vždy) a pri porovnaní to celkom dobre vidno.
- Spona na opasok u originálu dobre pruží a neunaví sa ani pri dlhodobom každodennom nosení. U kópie stačí sponu viac vyhnúť a už sa nevráti do pôvodnej polohy.
- Celková kvalita frézovania tela baterky je na pohľad oveľa lepšia u originálu. Pri vypínači sú vyvŕtané po obvode dokola malé otvory - niektoré kópie ich nemajú.
- vypínač má oranžovú hladkú membránu, kópia ju má zvyčajne texturovanú, niekedy inej farby.
- Čo sa týka vnútorností, "tesnenie" na zoome je paradoxne na originále horšie (relatívne) ako na kópii. Namiesto tesniacej gumičky je tam len kus okrúhleho drôtu. Horšie je to zmysle vodeodolnosti, lepšie z hľadiska trvácnosti. Na kópiach je síce gumové tesnenie no pri intenzívnom používaní sa rýchlo derie.
- Originál má emitor Cree XR-E Q3-WC. Kópie majú všetko od Q5 cez XP-G až po XM-L. Napriek najslabšiemu výkonu Q3 v originále som sa po vyskúšaní všetkých variant k nemu vrátil, pretože optika je na ten emitor skrátka stavaná. Nič iné sa nedá tak dobre zaostrovať bez väčšieho zásahu do konštrukcie svietidla. Na XM-L sa mi osvedčil "väčší brat" Sipika na 18650 batérie.
- Originál má len 1 režim, kópie majú často 3 a viac.
- Má spravidla lepší reflektor (leštený kov, ktorý napomáha chladeniu) ako kópie (biela fólia, plast, nič ...)

Neviem však, či firma Sipik dodržuje pri modeli SK68 všetky vyššie uvedené detaily, no zopár kusov, ktoré som mal možnosť vidieť vyzerali aspoň navonok identicky.
Martin11
Příspěvky: 84
Registrován: 02.04.2012 13:29

Re: Martin11: EDC + Výbava

Příspěvek od Martin11 »

Minulý týždeň som konečne doplnil EDC o kompaktný OC sprej a "survival" výbavu o nôž Glock 81.
Obrázek

Nôž som stihol už vyskúšať na "opekacej akcii". Pre pílku zatiaľ moc využitie nevidím, no nezavadzia ani pri batoningu, takže mi nevadí. Skúšal som ho aj hádzať, no napriek tomu, že som pozrel hádam všetky videá na youtube kde tento nôž hádžu a snažil sa zreplikovať tú techniku, nepodarilo sa mi ho ani raz poriadne zabodnúť do dreva (možno len strach z poškodenia novej hračky... neviem :lol: ). Potešilo ma ale to, že napriek tomu, že som ho pri práci vôbec nešetril, nemá ani jeden škrábanec (ak nerátam stopy po rezaní na farbe na čepeli)

Sprej je super, neskúšal som, no účinnú látku poznám z minulosti a vlastnej skúsenosti, takže jej verím. Sprej je tak kompaktný, že ani neviem, že vláčim zo sebou ďalšiu vec. Množstvo účinnej látky (15ml) je IMHO podľa mňa tak akurát. Pokiaľ by to pre prípadnú situáciu predsa len nebolo dosť, som si viac než istý, že by sa jednalo o situáciu, kde by už stála za zváženie NO alebo KN so strelnou zbraňou. No ostanem dúfať, že tak ako doteraz sa mi prevenciou aj naďalej bude dariť takýmto situáciam predchádzať :).
Odpovědět