Rase - Evakuační batoh

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od Frank »

Zas tak snadné to není, docela sem si vzpoměn na mladické nerozvážnosti s Nunchaky :D, ale když tenkrát mnou vržená malá dlažební kostka na 50m vyrazila cihlu ze zdi (sice to byla opravdu stará zeď a ještě na kant), začal sem k tomu mít respekt.
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od Centurion »

trefit stim jednotlivce je velice obtizne ale kdyz do toho naskladas vic sutru tak s tim spacifikujes mensi skupinku lidi
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od Frank »

A není to spíš o cviku?
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od Centurion »

no je ale stejne je tezky trefit s tim nekoho na 10 15 metru cim chces mit strelu sinejsi tim vic to musis roztocit a cim vic to roztocis tim horsi je pak neco trefit takze proti jednotlivci je bez efektu bud ho trefis ale tak sabou silou ze to sotva uciti nebo to poradne roztocis ale zase ho netrefis
adbernau
Příspěvky: 6
Registrován: 15.01.2012 17:35

Re: Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od adbernau »

rudo1ix píše:"Universální lžíce - švédská (zvláštní)"

zaujimave, ale ovela inteligentnejsie a praktickejsie mi pride lyzickovidlicka od Light My Fire:
http://lightmyfire.com/products/wild-ki ... ginal.aspx

+ maju k tomu aj prenosny obal na 2ks na zavesenie ......

nosim tu lacnejsiu verziu zo sebou stale, aj mangelka a zatial chvala - sada 3ks okolo 2evry
Mě se osvědčila ta hnědá plastová lžíce z MRE. Je dostatečně pevná, na to jak je úzká je poměrně dost hluboká (takže se s ní dá nabrat dostatečné množství potravy a dá se s ní dostat i do užších nádob), dostatečně dlouhá aby si člověk nazapatlal ruce když loví poslední sousto z pytlíku a hlavně vzhledem k mé spotřebě MRE (vs. spotřeba lžic) jich mám opravdu dostatek :))
miki
Příspěvky: 234
Registrován: 02.01.2012 14:37
Bydliště: Pardubice

Re: Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od miki »

Zdravím.
Nechápu proč se tady řeší nějaká lžíce, vždyť to je malichernost, tu si vyřežu ze dřeva za dvě hodiny (a již se s ní najím) a po chvilkách ji doleštím do stavu (bez třísek) po večerech u ohně. Za svá trampské léta 1965 až 85, jsem jich odpravil tak asi tři kousky. Poslední taková dlouhá je dnes ve 3 l sklenici s medem. A její stáří je tak 25-30 let.
No asi tak.
Miki.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od sigmark »

nehlede na to ze staci docela normalni bagr (ohnuta Al lzice). aspon takhle jsme to na trampu praktikovali my :-)
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od DeadMan »

jj taky mám dvě starší ale nerez ohnuté na výlety do přírody jednak se zmenší a za druhé se tím vytvoří spona za kterou se dá všemožně uchytit ;)
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od Terminated Account »

Lžíce je malichernost, která se v pa dá nahradit velmi snadno. Osobně jsem se na tuto záležitost díval očima cestocavatele/horolezce.

Když se balím na náročnou akci, kde si nesu vše na zádech, tak zvažuji každý gram. Nosil jsem dřevěnou lžíci, hliníkovou, odlehčenou nerezovou, titanovou a nakonec jsem z těchtop zkušeností dlouhodobě zůstal u polykarbonátové sea to summit. Vyhrála na plné čáře.

1. cenba do 20 Kč
2. nízká váha
3. odolnost - samozřejmě jde i zlomit (nízká teplota -20 a připálené jídlo
4. neopálí te si o ni hubu, když se po celodenní námaze do jídla pustíte zhurta

Na normální čundr beru nerozovou... Do evakuačního batohu výše uvedenou. Lžíce je postradatelná, ale to je i většina další výstroje.
Přílohy
tn_18455.jpg
tn_18455.jpg (2.42 KiB) Zobrazeno 8585 x
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 544
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od Rase »

Pořád čekám kdy si uvědomíte že se tedy žádná pitomá lžíce nemá řešit - založte si k tomu vlastní téma a nespamujte mi tadyk. Možná by bylo dobré kdyby to admini oddělili.
Tu plastovou hyperlžíci mám jen jako takovou vychytávku, která není zrova moc funkční (přišla mi zajímavá tak sem si ji koupil, nic víc). Samozřejmě mám i pár klasických kovových lžic s ohnutou ručkou. Hliník mi přijde dost napytel, právě kvůli tomu jak moc je ohebný a kvůlí pachuti. Nerez nebo jiné kovy jsou mnohem lepší.
ps. sem sice řezbář, ale vyřezávat lžíci je to poslední co bych chtěl dělat, kdybych lžíci opravdu potřeboval. Vyřezat se dá všechno, talíře, misky, atd. ale zabere to čas, který není vždycky
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od Terminated Account »

Oddělovat je to zbytečné patří to k tématu otimalizace obsahu batohu. Myslím, že se diskuse na tuto součást výbavy již vyčerpala. Tak se nečerti ;) a jedem dál.

Edit: Vyřezávání nádobí sem ale opravdu nepatří.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od Karlos »

Rozjíždějící se diskuze o vrhačích oštěpů oddělena: Vrhač oštěpů nebo-li Atlatl
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 544
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od Rase »

Hokus pokus No.2

Batoh - Husky sufferer 25l (má pláštěnku) - prázdný 990g, nabalený 4000g
Hlavní balení:
Tenké triko s dlouhým rukávem (ke krku), Vařič na pevný líh (Francouzský armádní) + několik kostek v tubě, Vařič na tekutý líh, Injekční stříkačka (kovová), Holítko - kovové na žiletky + žiletky, Kovový benzínový zapalovač, Zubní kartáček - skládací, Svíčky čajové - dvě, Dýmka, Redukce pro plynovou masku (na polní lahev), Sprchový gel - v pytlíku, Lžička kovová (malá), Tavné lepidlo - dvě tyčky, Špulka s drátem, Počítadlo - manuální, Kapesníčky - balení, Náhradní kamínky do zapalovače, Zápalky - dvě balení
Minikrabička pro přežití:
Multifunkční nožík (Mikov), Žiletky, Lžička zohlá, Kleštičky multifunkční (asi z nějakého nože), Kleštičky na nehty, dva kondomy
Volně v batohu:
Zalamovací nožík, Guma s háčky, Propiska, Konzerva Oldenhauser hranatá, Konzerva Oldenhauser kulatá (kvůli tvaru), Nějaké sladkosti, Boty lehké (i do vody), Nerezový hrnek, Malý ručníček, Kapesník, Kožešinový límec (vojenský), Ledovcové brýle, Balzám na rty, Foukadlo do nosu, Ponožky, Pytle na odpadky - dva kusy
+ v případě nouze přidávám do batohu plynovou masku OM-90 s filtrem a pevné pracovní rukavice
Ostatní:
V případě nouze bych doplnil volné místo v batohu lihem na topení, zapalovači na plyn, alkoholem, ponožkami a dalšími drobnostmy podle místa - momentálně je nepotřebuju a tak nenosím - jsou to věci které není težké sehnat. Výše psané věci zabírají jen menší část batohu, jelikož v něm potřebuju nosit běžné věci.

Výbava mimo batoh:
Spací pytel (cyklo) - Hannah (max -9C) rozměry 16x30 cm - 900g
Picí láhev ve tvaru boty - 0,75 l
BW hliníková lahev v ešusovém obalu
Nůž multifunkční (replika britského námořnického) na karabině
Obal na britskou plynovou masku (v něm narvaný britský protichem. oblek) - 2000g
Můžu udělat fotku batohu a všech těch vaků, ale přijde mi to zbytečné

Vše tedy váží zhruba 8 až 9 kg
časem bych měl přidat nějakou malou pláštěnku a karimatku, nebo tak něco (pod spacák)
Vabavení v báglu.jpg
Odpovědět