Výběr batohu

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Výběr batohu

Příspěvek od fransilice »

info k reindeeru...při zimním vandru na vojenských brdech mi reindeer omylem při převlékání spadl ze skály volným pádem cca 30 metrů a poté ještě různě odskakoval a popolétával dalších 100-150 metrů...tak jsem se sním v duchu rozloučil,též i s vybavením v něm...no,a ono se loučení nekonalo,jen prohnutý,pomlácený ešus a odřené přezky a spony na báglu...a pohodlí reindeeru také ujde,jen by mohli být trochu více polstrované popruhy a bederák...
yorkin
Příspěvky: 23
Registrován: 27.07.2014 21:25
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od yorkin »

Jinak pro účely BOBu trvale umístěného v autě jsem koupil (ano, drobný škudlil) batoh rakouské armády za ani ne 500 Kč (odkaz na český obchod nedávám, aby to nevypadalo jako spam, ale pro ilustraci https://www.ebay.ie/itm/181567488356). Jedna přezka je sice rozbitá, ale to je marginální, snadno opravitelná drobnost. Materiál je pevný a nepromokavý, vnitřní objem je 40l + 3 vnější kapsy. Tráky sice nejsou vrchol pohodlí (i když asi 10x pohodlnější než od velké polní vz. 85 čili vaku na hady), ale kdyby na to přišlo, 99% času trávím ve vzdálenosti do 50km od domu, takže to není takový problém. Na každodenní nošení to samozřejmě není.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výběr batohu

Příspěvek od štaflík »

Nemáte někdo zkušenost s:
https://www.nalehko.com/granite_gear_crown2
?
yorkin
Příspěvky: 23
Registrován: 27.07.2014 21:25
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od yorkin »

Pokud to bude bráno jako reklama, tak prosím o upozornění (raději než BAN ;-)), nemám ale fakt s výrobcem nic společného. Nicméně momentálně je na Fenixu masivní výprodej výstroje v slovenském digitálním camo. Batoh TL98 https://www.fenix-protector.com/cz/vyst ... l98/EBA024 v lesním i pouštním provedení je za 1200 Kč, což je extrémně výhodná cena za nový bágl, který sice svoje nedostatky má (4kg prázdný), ale pro rozpadlické účely je imho vhodný. Já k tomu přihodil ještě chestrig za 500.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Bill Masen »

Štaflíku 60 litrů a nosnost 15 kg, to mi moc nesedí, to máš 250 gramů na litr.
yorkine batoh vážící prázdný 4 kila, to bude mít nosnost, kterou většina z nás nevyužije.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výběr batohu

Příspěvek od štaflík »

To je normální poměr u ultralight batohů. Tenhle je spíš těžší a robustnější, třeba ve srovnání s věcma od Gossamer Gear.
Dost ti zabere péřák a péřovka při minimální váze...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Bill Masen »

Tak péřák a péřovka můžou mít těch 250 g/l, ale všechno ostatní bude těžší. Zkušenost s ním nemám, jenom je to věc, na kterou bych se koukal při nákupu já. Můj Osprey Talon 44 má nosnost 18 kilo. To je 400g/l
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výběr batohu

Příspěvek od štaflík »

Hele, ten batoh je (spolu se subtilnějším GossamerG) nejpoužívanější bágl na Pacific Crest Trail, Appalachian i CDT. A vydrží je v pohodě, i opakovaně. Negativní recenzi na tenhle batoh fakt jentak nenajdeš.
Kestrel váží o 80 gramů méně, ale GG můžeš vyrolovat o solidních 16 litrů vejš.
Jinak těch 15 kg není nonost, ale pohodlí.
Mimochodem peří v kompresi váží cca polovinu toho, co uvádíš.
Jinak Talon je fajn, uvažuju o něm pro ženu. Hlavně ta cena je směšná. Ale granite se mi líbí víc a nabízí víc. Jo, za příplatek.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Bill Masen »

Hele já ti to nerozmlouvám. Pro mě je 60 litrů moc. Přešel jsem na Talon z 50ti litrovýho Vaude. Váží o půl kila míň a můžu ho líp stáhnout na oběmu. S tím peřím, odhadoval jsem to z mého spacáku, má tak dva litry objem a váží 640 g.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Matěj »

Po spoustě let mi umřela střelecká brašna. Hledal jsem na netu a přijde mi jako nejlepší volba nějaký rozumný batoh ve velikosti do 30 l. Doporučili byste mi prosím něco? Batohy popravdě moc nenosím, mám akorát jednu relativně novou "jednou použitou" krosnu, co jsem si koupil na výlet na Ukrajinu. Nošen bude sice vesměs jen domov > auto > střelnice > auto > domov. Nicméně, když už mám něco kupovat, tak chci, aby to něco vydželo a když už chci batoh, tak bych rád, aby se to případně nosilo pohodlně (překvapivě) jako batoh. Vzhledem k tomu, že v tom vesměs chci nosit náboje, zásobníky, sluchátka, brýle apod. a samozřejmě více než jednu krátkou, tak by měla být prioritou dostatečná nosnost batohu. Více praktických kapes, ať to o sebe při přepravě netříská, tím lépe. Asi nic vojenského, khaki barvu bych snesl, ale rozhodně nechci maskáč kvůli nápadnosti. Na druhou stranu nechci ani nic reflexního.
Na netu je toho spousta, ale já nevím, vůbec co koupit. Rád bych něco kvalitnějšího, jak říkával děda: "laciné, dvakrát placené".
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Bill Masen »

Takže batoh aby se ti do něj vešla i flinta?
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1134
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Haluziak »

Já poradím, jen vyhni se vyloženě airsoftovým batohům (tuším 8Fields) na dlouhou, kámoš svůj naložil a urval popruhy. Taky by se hodilo vědět v jaké cenové relaci, neb Eberlestock taky stojí svoje.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Matěj »

Na dlouhou mám futrál, krom toho nenosím ji na střelnici pokaždé, takže stačí fakt jen na krátké. Airsoft nechci, jak jsem psal, radši si připlatím, ať mám v případě potřeby i použitelný-kvalitnější batoh i mimo přepravu autem.
Ohledně cenové relace, co jsem koukal po netu, tak batohy řekněme "lepších značek" (tzn. vyloučil jsem rovnou Miltec apod.) v tomto objemu se pohybují kolem 3000 Kč, takže asi nějak tak. Ale samozřejmě kvalitnímu a levnějšímu se bránit nebudu. :)
Ještě mě tak dodatečně napadlo, že by asi nebylo od věci, kdybych tam nacpal případně (spíš vyjímečně) ntb. Nejlépe do samostatné kapsy, ale to bych asi už chtěl moc.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výběr batohu

Příspěvek od štaflík »

Jakou flintu? A smí trčet? Do 30l narveš tak AKSU, aby nic nekoukalo.
Jinak dělají se bágly - kříženci pouzdra na pušku a batohu. Od drahého Eberlestocku po relativně levný wisport.
https://www.wisport.com.pl/sklep/woodcraft/
https://www.wisport.cz/batoh-na-zbran-w ... on-ral7013
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4510
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Serža »

pokud to nechceš na dlouhou, tak dobrou službu udělá jakýkoliv bytelný batoh. doporučil bych Sparrow od Wisportu...tahám v tom na střelnici někdy i škorpíka, nebo AKSU a náboje na celodenní kurs a batoh je furt jak novej....
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
peteres
Příspěvky: 267
Registrován: 13.06.2011 10:06

Re: Výběr batohu

Příspěvek od peteres »

Koukni na Direct Action Dragon Egg. Má 25l, bocni kapsy, samostatnou kapsu na noťas, je solidně udelanej, v civilních barvách, stojí kolem těch tří tisíc.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Bill Masen »

Tak já na střelnici nosím tašku na foťák a luparu jsem nosil ve futrálu od stativu. Jsem nenápadnost sama a ještě je to praktický. Tu nosnost to má taky, ty skla něco vážej.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výběr batohu

Příspěvek od štaflík »

Savotta Jääkäri S nebo M. O čem se tu vůbec chcete bavit? :D
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Bill Masen »

A kterej z nich je kolem tří tisíc? A jak tam nasype ty pistole a náboje a sluchátka a zásobníky a brejle aby se mu tam všechno nemlátilo o všechno? :wasntme
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4510
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Serža »

munice v krabičkách/boxech dospod, pistole v nějakých pouzdrech na to, šuplíky a další propriety do venkovních kapes nebo doplňkových přes MOLLE
do 3000,- v pohodě
https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=wisport+sparrow
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět