dracekvo - denní batůžek

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

dracekvo - denní batůžek

Příspěvek od dracekvo »

Tak sem nafotil co tahám u sebe pro případnou inspiraci, nebo kritiku.
Ještě to není úplně komplet, hlavně lékárnu musím dovybavit.
IMG_3500.JPG
Brašna v které to nosím
IMG_3502.JPG
Věci, vemu to zleva po řadách:
1. pláštěnka + stříbrná rádoby termo fólie
2. plátěný kapesník
3. taštička s eurama
4. papírové kapesníčky
5. pistol
6. náhradní zásobník
7. papírky
8. dvě pera
9. zavírací nůž
10. náhradní baterka do telefonu
11. obal na GPS + baterie
12. náhradní baterie gps AA - součást č.11
13. GPS - součást č.11
14. vata + pohlcovač vlhkosti jako výplň do krabičky - součást č. 24
15. 2x flash
16. sluchátka
17. balzám na rty - součást č. 24
18. 2x zapalovač - součást č. 24
19. náhradní baterka k svítilně AAA - součást č. 11
20. nožík - součást č. 24
21. cvakátko na nehty - součást č. 24
22. 3x párátka - součást č. 24
23. baterka na žárovičku (mám z číny objednanou na diodu) - součást č. 24
24. krabička od krmení pro rybičky se šroubovacím víčkem
25. nápasti
26. moje prášky na tlak
27. několik metrů toaleťáku + 2x pytel do koše
28. obvaz ze staré autolékárničky
29. doklady, peníze, kreditka - nefotil sem
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: dracekvo - denní batůžek

Příspěvek od Leon Chamel »

Brašna Fatboy Versipack, to je skvělá volba! Používám ji taky jako EDC. V kapse u těla dle situace alternuje pistole s teleskopem, dovnitř se pak vejde pití, svačinka, malý deštník, foťák, mobil, blok, peněženka, svazky klíčů a vše, co jsem dříve nosil po kapsách. Nejtěžší na tom celém je, odolat tomu nutkání a nevyplnit celý objem tašky hromadou survivalových „nezbytností“. Ale vyplatí se to, volné místo pak přijde často vhod.
Malý tip: na karabině popruhu přes rameno nosím očko z padákové šňůry, do nějž v případě potřeby zavěsím za hrdlo malou přenášenou petku a získám tím extra místo v hlavním oddílu. Trochu se pak samozřejmě pohupuje, ale funguje to dobře.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: dracekvo - denní batůžek

Příspěvek od goral »

Nechcu se opakovat - kritika fatboye a podobnych tasek je v sekci skryte noseni...
IMHO spatna volba na kazdodenni EDC.

Jinak k obsahu - me osoben chybi jakekoliv nastroje (multitool, neco co ma sroubovak atd.), plus nevidim nikde izolacku - to je zaklad vseho :)
Dale mi chybi neco "slabsiho " na sebeobranu (ale netvrdim ze je potreba - nevim, jak to mas vymysleny)
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: dracekvo - denní batůžek

Příspěvek od Leon Chamel »

Asi narážíš na problém určité nápadnosti těchto taštiček, který jsi vtipně pojmenoval jako "fízl look". :lol: Dá se to částečně potlačit volbou "netaktických" barev brašny v některé z nových kombinací, které teď u Maxpeditionu šijí. Konkrétně tyto tlouštíky dělají asi právě z tohoto důvodu v modré, červené, a bože můj, třeba i růžové barvě... I tak asi zbude pár lidí, kteří tenhle specifický design prostě poznají, ale těch bude už jen minimum. A pokud nosíme větší než kapesní pistoli, je tu podle mě stejné nebo dokonce vyšší riziko, že by jinde nošenou zbraň zavětřili třeba zase podle charakteristických hrbů a obrysů pod tričkem. Nebo existuje ještě nějaký jiný důvod, proč považuješ tlusťocha za špatnou volbu pro EDC zavazadélko?
K obsahu: pravda, multitool by neměl chybět, lepicí pásku je šikovné namotattřeba na obal plnitelného zapalovače. Kapsička na ramenním popruhu je jako stvořená pro středně velký pepřák.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: dracekvo - denní batůžek

Příspěvek od dracekvo »

Proč je to špatná volba?

Jo, pepřák mám v autě, tak ho můžu přidat do postranní kapsičky. V té horní je druhej telefon :)
Izolepa je dobrej nápad. Sem si na ní ani nevzpoměl.
Na multitool nějak nemám využití. Zatím sem nezažil, že bych ho potřeboval. Taky celkem váží. V práci máme nářadí a v autě taky něco vozím.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: dracekvo - denní batůžek

Příspěvek od goral »

V tom pripade nema naradi smysl.. me vyhovuje nosit to s sebou.
Za peprak bych rozhodne hlasoval. Dostatecna hracka na vyreseni problemu zakladniho typu.

ad fatboy:
Krom "fizl look" (cert to vem, je to spis moje paranoia), je tu zasadnejsi vec (aspon podle me).
Konkretne taseni zbrane je dost hrozny. Mam problem z toho vytahnout G19 (a ta ma min vystupku a je myslim trosku mensi nez ta (tusim) varianta CZ75 na obrazku) v nejakem rozumnem case bez zaseknuti .
Konkreten se to rado zasekne o zip. Navic se ta zbran hur nahmatava (kdyz je taska precpana nejde kver skoro vubec chytnout).
A to se vubec nebavim o nejake rvacce, ci kontaktu na kratkou vzdalenost. Uz se mi i pri treninku povedlo zamotat do popruhu. Chapu komfortnost fatboye (sam ho mam), ale po tehle zkusenostech ho nosim opravdu velmi ale velmi minimalne.
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: dracekvo - denní batůžek

Příspěvek od Leon Chamel »

Je fakt, že se z něj relativne dobře tasí jen štíhlejší pistole s jednořadým zásobníkem, fixovaná suchým zipem ve stále stejné pozici. Jako výhodu vidím naopak to, že už nenosím pistoli na různých místech kvůli aktuálnímu oblečení, takže budu vždy okamžitě vědět, kam sáhnout. S tou rvačkou máš pravdu, už při obyčejné strkanici je jakákoli taška na obtíž. Ale kvality tašky pro EDC účely to myslím nijak nesnižuje, filozofie každodenního nošení různých užitečností přece vůbec nemusí souviset s nošením zbraně. Ta možnost tu představuje jen další bonus navíc, a nosit pistoli (pokud vůbec) jde přece i nadále klasickým nepohodlným způsobem.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: dracekvo - denní batůžek

Příspěvek od goral »

Jo mas pravdu ze je to asi o nejake filozofii EDC. Pro me je primarni ta zbran a az potom ruzne drobnosti po kapsach...
Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 201
Registrován: 05.01.2012 7:58

Re: dracekvo - denní batůžek

Příspěvek od TREW »

Ta pistole má jednořadý zásobník (asi Sig Sauer na 8 nábojů?). Přihodil bych pár nábojů bokem, si ještě jeden palebný průměr tj. 16ks. Ale záleží, kde se pohybuješ. Možná, že krabička v autě je taky řešení :)
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: dracekvo - denní batůžek

Příspěvek od Maximus »

Pistole velikosti Sig 226 se tam už rozumně nevejde. Sig P239 či Makarov PM jsou ale v pohodě ;).

S tím "fizl look" bych si nedělal zas tolik starosti - zákony tu snad nikdo neporušuje tak, aby po něm šli opravdoví profesionálové z PČR a minimálně 99 % běžné populace vůbec netuší (včetně běžné pořádkové policie či běžných kriminálníků), o co vlastně jde. Navíc díky airsofťákům a jiným military nadšencům je podobnou výbavou označkováno dost "neškodných" človíčků - to také dost otupuje případnou pozornost.
Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 201
Registrován: 05.01.2012 7:58

Re: dracekvo - denní batůžek

Příspěvek od TREW »

Já měl na mysli konkrétní pistoli na fotce... :)
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: dracekvo - denní batůžek

Příspěvek od dracekvo »

Je to sig P220 7 nábojů + 6 v druhém zásobníku. Nosím o jeden míň, abych si nemačkal pružinu. Nechtěl jsem dvouřadou, asi by se mi nevešla s těmahle střenkama do ruky.
Vejde se tam celkem dobře. Nosím jí jen jako bonus. Předtím v podpažním sem moc nenosil, bylo to nepohodlné a člověk pořád musel bejt nabalenej.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: dracekvo - denní batůžek

Příspěvek od Maximus »

To je právě velké plus takovéto "brašničky" - umožňuje mít u sebe zbraň i v situacích, kdy byh si člověk zbraň nebral z důvodu nepříjemných komplikací s jejím skrytým nošením v klasickém pouzdře.
Odpovědět