Kurzy TCCC a TECC

...aneb jak účinně pomoci sobě, či bližnímu svému.
Odpovědět
pp-sebeobrana
Příspěvky: 22
Registrován: 31.05.2017 12:18

Kurzy TCCC a TECC

Příspěvek od pp-sebeobrana »

Zde jsou poměrně zajímavé příspěvky ohledně kurzů taktické medicíny. První odkaz je o využitelnosti kurzů v civilním prostředí. Ten druhý o hemostatikách.

http://www.cyberdeck.cz/rozmohl-se-nam- ... vy-nesvar/

http://www.cyberdeck.cz/hemostatika-pouziti-laikem/
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Kurzy TCCC a TECC

Příspěvek od kregan »

O víkendu jsem se zúčastnil Konference válečné medicíny v Hradci. Mám z ní velmi rozporuplné dojmy. Chvílema konference působila jako hobby projekt pár studentů na druhou stranu vím, že zorganizovat akci tohoto rozsahu už vyžaduje obrovské množství práce a organizačních schopností. Konference se odhadem účastnilo cca 600 lidí a je evidentní, že se jedná o atraktivní téma, kde minimálně v ČR poptávka výrazně převyšuje nabídku.
Většinu času jsem se účastnil nelékařské sekce, kde se objevili jak přednášející velmi kvalitní, tak i přednášející velmi nekvalitní. Nejvíc se mi líbil blok britského instruktora polní medicíny Tima Crantona o tom, jakým způsobem polní medicínu učit. Ukrutná byla venkovní ukázka přepadení konvoje teroristy. Kluci s airsoftkama se kryli za průstřelné korby pickupů, řidič zraněný na noze pasivně zůstal v palebné čáře a chráněné vozidlo zůstalo na konci konvoje jen se řidičem. Zřejmě hlavní smysl ukázky - postupy TCCC probíhaly tak daleko od diváků, že nebylo vidět téměř nic.
Sobotní společenský večer byl poměrně punkový v prostorách jakého si sportovního či studentského klubu. Dojem vylepšil pěkně udělený nedělní workshop TCCC vedený instruktory z armády a z PARAMEDCZ.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Endy
Příspěvky: 28
Registrován: 01.06.2018 12:46

Re: Kurzy TCCC a TECC

Příspěvek od Endy »

Hodně lidí z toho bylo celkově zklamaných.
Jardaxyz
Příspěvky: 62
Registrován: 10.12.2018 8:11

Re: Kurzy TCCC a TECC

Příspěvek od Jardaxyz »

Zaznam neni? Dnes se vsechno dava na jutub.

Ps: syn prvniho cloveka, co si sam sobe vyoperoval slepak, se myslim ucil take v Hradci na te Fakultě vojenského zdravotnictví Univerzity obrany (tedy nevim nakolik to souvisi s konferenci).

Snad jen ze ten kongresovy hotel u Aldisu by mel byt po 30 letech dodelan, nekdo to nedavno koupil.
Odpovědět