Rakovina

...aneb jak účinně pomoci sobě, či bližnímu svému.
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Rakovina

Příspěvek od Nobody »

S tím stresem je to otázka. Bezprostředně určitě, ale pár let po rozpadu se dá očekávat jiný životní postoj.

Celkově ale bude určitě víc pohybu a lepší výživa. Ono ty blafy co jsou v supermarketech, na koleni ani nevyrobíš :D
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Rakovina

Příspěvek od urbanwarrior »

nobody: ... ale když je usušíš a rozemeleš, dalo by se s tím možná střílet...
Uživatelský avatar
sentinel
Příspěvky: 63
Registrován: 20.11.2012 12:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Novojicinsko

Re: Rakovina

Příspěvek od sentinel »

urbanwarrior píše:nobody: ... ale když je usušíš a rozemeleš, dalo by se s tím možná střílet...
dusiku je tam na to dost :yes
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Rakovina

Příspěvek od Nobody »

No, ono kdyby se vzalo počet zabitých těmi blafy a kulkou, tak bychom byli asi překvapený :lol:

A je to čím dál horší... Supermarket je velikosti menšího letiště a člověku dá problém vůbec dát něco poživatelného do košíku.
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Rakovina

Příspěvek od Koniáš »

Slivovice? Hennessy? :D
Uživatelský avatar
Evinka
VIP
Příspěvky: 285
Registrován: 06.09.2012 22:31
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Rakovina

Příspěvek od Evinka »

Tak já to zase trochu zvážním ;)

mamka má za sebou 4 chemoterapie, dvě jí čekají a pak operace...nakonec možná ozářky... dva zhoubné nádory+ meta do uzliny...

týden od potvrzení diagnózy nastupovala chemoterapii ,(popravdě nemít dost známých, tak by to takhle rychle všechno neproběhlo), sehnala jsem info a nový podpůrný přípravek Gesavit50 (jinak to je 100%hlíva-pokud si správně pamatuji) , chemo snáší docela dobře, jen se opupínkovala a teď po 4 chemo má žaludek na vodě někdy...jinak normálně jí a nemá plno dalších vedlejších účinků.... nevím, jestli opravdu ten Gesavit nebo placebo efekt, ale fakt je, že proti dalším ve špitále to snáší dá se říci v pohodě...

než jsem ho objednávala, obvolala jsem lékaře, někteří netušili co to je, ale primář hned věděl a říkal, že to neublíží....takže zobe 6 prášků denně a celkem kůra na 3 měsíce...

koupila jsem jí i Tantum verde na kloktání, protože jsme čekaly nějaké problémy, ale zatím nic...calcium na kůži, to tedy vymazala a navíc dostala mast od kožní lékařky, protože má údajně alergii nějakou na tu chemo, ale s léčbou pokračují...drbání tě nezabije....

všem tady , kdo tím prochází či má tuhle mrchu v rodině (myslím rakovinu), držím pěti, přeji hodně štěstí , síly, odvahy a klidu na duši... :F
Naposledy upravil(a) Evinka dne 23.12.2012 15:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Rakovina

Příspěvek od sigmark »

a Tobě taky Evi!
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Rakovina

Příspěvek od Koniáš »

Tobě taky Evo.

S rakovinou mám v rodině dost zkušeností. Bohužel. :(

Děda dávno umřel na rakovinu plic.
Můj táta umřel na rakovinu hrtanu.
Mojí mamce vybrali ženské orgány.
Ji to objevili cca před 6-7 lety. Od operace klid.
Zkoušeli jsme kde co, ale asi pomohla jen žraločí chrupavka, změna stravovacích a životních návyků a optimismus.
Hlavně to nevzdávat. Myslím, že nemoc se dá porazit v hlavě.

Tak držím palce tobě i tvé mamce.
Uživatelský avatar
Evinka
VIP
Příspěvky: 285
Registrován: 06.09.2012 22:31
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Rakovina

Příspěvek od Evinka »

Sigmark: díky

Koniáši: to je drsné, hodně zlé a je perfektní, že to mamka zvládla! ... u nás v rodině nikdy nikdo a najednou prd a už se vezeme .... mě nahnali na testy během 14 dnů a vše O.K. , ale každý rok kontrola...

žraločí chrupavka? prosím pošli mi víc info ... třeba do SZ

a máš pravdu v tom, že je důležité jak to má člověk srovnané v hlavě!! Optimismus, úsměv na rtu a vyrovnání se sám se sebou je nejdůležitější...
Uživatelský avatar
sentinel
Příspěvky: 63
Registrován: 20.11.2012 12:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Novojicinsko

Re: Rakovina

Příspěvek od sentinel »

osobne suhlasim s tym, ze nemoc porazis v hlave... za zaklad u akejkolvek nemoci povazujem pozitivny pristup, brat zivot taky, aky je so vsetkymi pozitivami aj negativami...

co sa tyka vedlajsich ucinkov chemo, mam za to, ze u kazdeho cloveka je to loteria... to ze niekto neblinka a podobne, prikladam tomu, ze mal proste stastie a doktora, ktory vie, co robi + pokrok v medicine ide aj tymto smerom...

ad pomocne pripravky... nieco pomaha, ale drviva vacsina je iba komercny tah, neexistuju klinicke studie potvrdzujuce alebo vyvracajuce ucinnost toho ktoreho preparatu.... ak mate dost penazi a radi skusate nove veci, nech sa paci, sam obcas tiez po niecom siahnem.... za dolezitejsie a prospesnejsie ale povazujem zvolit vhodnu stravu, aktivitu fyzicku aj psychicku

A HLAVNE POZITIVNY PRISTUP... ajked uznavam, ze u svinstva ako CA cohokolvek je to tazke...
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Rakovina

Příspěvek od gravedigger »

psal jsem tady asi před rokem, že tchyně(babička) je po operaci čistá. není to už dávno pravda, nádor se 2x vrátil a i přez veškeré pozornosti lékařům a jejich snahu je její zdravotní stav velmi špatný

ta nemoc je opravdu o hlavě a myšlení, o tom se zastavit a přehodnotit své stravovací návyky a svůj pohled na svět okolo a své chování k němu - pak se dá něco změnit

stylem - já budu děti jíst, co mi dáte - ovosan,mms,fénixovi slzy, bez vlastního přičinění se nikdy nevyléčíte

chemoterapie - největší svinstvo, které vás pouze oslabí a tu poslední sílu, kterou tělo mělo vám vezme

zkuste lidem vysvětlit, že ty prášky nejsou všemocné a pan doktor není bůh

v práci chodíme pravidelně na zdravotní prohlídky - a ejhle někdo má vysoký cholesterol někdo tlak - a co pan doktor? napíše prášek - nedělá ti ten prášek dobře? - tak napíšem jinej - a do teď zdravej člověk se láduje svinstvem

že by sám od sebe přestal žrát jak hovado a začal se hejbat? proč, když na to dostal prášky

jeden kolega má taky vysokej tlak - ví to. doktor ho změřil, on mu řekl, že takový tlak mají v rodině všichni a tak se doktor ptá - Máte v rodině ještě nějaký nemoci? - odpověď - ano pane doktore, dlouhověkost. se stejným tlakem mám já padesátník ještě babičku,který je letos 99

prášky si od doktora kupodivu nevzal, ale jeho spolupracovník se jima začal ládovat, protože přece není dobrý mít vysokej tlak. a že mu po nich občas není dobře? vždyť to pan doktor říkal, a když mu bude po prášcích fakt blbě, tak mu napíše jiný.
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Rakovina

Příspěvek od Koniáš »

Přesně.
Když mu řekne doktor ať žere Ariel tak ho žere, protože to řekl doktor a je to prášek.
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: Rakovina

Příspěvek od EBE »

Najnovšie vedecké štúdie dokázali, že rakovina má kmeňové bunky, ktoré zas dokážu naštartovať chorobu a zhubné bunky. článok č.8 http://tech.sme.sk/c/6650328/desat-najd ... -2012.html
Celkový prístup a komplexný počet vyliečených našimi starými metódami by bolo celkom zaujímavé číslo ak by niekto mal, koľko ľudí vyliečilo chemo alebo ožarovanie a koľko % už nie je medzi nami.
Rozhodne stredná európa, hlavne slovensko aj česko bojuje s tráviacimi problémami a rakovinou čriev, tráviaceho a zažívacieho aparátu, jeme aj menej kvalitné a zle spracované potraviny, vo všetkom treba striedmosť, občas si dožičiť ale nehltať to stále, vyprážané klobásky a údené špecialitky či iné dobroty len s mierou. ;)
edit: ešte doplním, že aj podľa tabuliek s nadváhou sa človek môže cítiť dobre a nemať naozajžiadne zdravotné problémy, určite každý z nás pozná prípad, keď športovec vegetarián čo sa stravoval podľa tabuliek a "zdravo" vystrel kopytá alebo ho premohla zhubná nemoc, tabuľky zdravie netvoria, celkovo sa konečne dáva do pozornosti aj celkový stav pohody, málo stresu, pohyb na čerstvom vzduchu a prostredie v ktorom pracujeme a žijeme.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Rakovina

Příspěvek od urbanwarrior »

Obávám se, že životní styl posledních dvaceti let nám časem vystaví ošklivý účet v podobě zkrácení středního věku dožití. Neustálé stresy v kombinaci se špatnými stravovacími návyky + dlouhodobá expozice škodlivin z časů budování zářných zítřků se podle mně podepíší na našem dřívějším skonu. Musím se usmát, když slyším o dnešních stoletých, že dnešní doba přispívá k jejich dlouhověkosti. Možná tak lékařský pokrok, ale ostatní faktory hrajou spíš v náš neprospěch. Tito senioři mají kořínek sice v bídných dobách, obdobích válek, ale přesto si myslím, že naše generace bude mít problém dožít se důchodového věku. Co se rakoviny týče, řekl bych, že realita bude ještě horší, než ukazuje statistika, protože když úmrtí není vysloveně podezřelé, nikdo hlouběji nezkoumá, jestli se na něm nepodílela také ona. Plus lidé, kteří sice nějakou tu mršku v sobě nosili, ale fakticky zemřeli třeba při dopravní nehodě.
Uživatelský avatar
zizla
Příspěvky: 51
Registrován: 10.03.2013 15:11
Pohlaví: muž
Bydliště: Krno

Re: Rakovina

Příspěvek od zizla »

Máti, rakovina prsu, radio, chemo, Cordyceps, po pětil letech OK.
Veselá historka- když začala po chemo plešatět, napřed jí zmizely vlasy na bocích hlavy a měla slušivé číro. Vzpomněl jsem na dobu, kdy mi bylo 16 a já si ve svém punkovém období obdobný účes pořídil a byl za něj trestán. Dostalo se mi omluvy :-)
Uživatelský avatar
Ironborn
Příspěvky: 115
Registrován: 06.08.2016 17:11

Re: Rakovina

Příspěvek od Ironborn »

Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Rakovina

Příspěvek od Trace »

F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Odpovědět