Ortézy

...aneb jak účinně pomoci sobě, či bližnímu svému.
Odpovědět
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Ortézy

Příspěvek od Koniáš »

Manželka potřebuje ortézu na koleno. Tak mne napadlo, že taková věc se hodí domů do zásob nejen nyní, ale hlavně v PA době.
Poraďtě které jsou nejlepší na zápěstí, loket, koleno, kotník eventuálně límec.
A kde to pořídit a za kolik.

Koniáš
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Ortézy

Příspěvek od goral »

1, kvalitni sportovni doktor
2, neexistuje levna orteza

Nedokazu poradit kterou presne. Dobrej doktor ma prehled o vice nez jendom vyrobci a podle typu zraneni ti doporuci kvalitni ortezu i s pripadnym velkym doplatkem (a kdyztak ti ju i napise na pojistovnu, i kdyz by nemel). Velmi kvalitni doktor ma dokonce domluvene zakazkovky u nekterych vyrobcu.
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Ortézy

Příspěvek od felix5 »

goral píše:Velmi kvalitni doktor ma dokonce domluvene zakazkovky u nekterych vyrobcu.
důležitý je to spojení "Velmi kvalitní" protože v opačnym případě to většinou nasvědčuje že je doktor podplacenej aby předepisoval výrobky toho konkrétního výrobce bez ohledu na kvalitu produktu.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Ortézy

Příspěvek od urbanwarrior »

Nedokážu posoudit kvalitu nebo nekvalitu ortéz, já používám na svoje sportem zhuntované klouby docela obyčejné kousky, pořízené v akci, tuším v Lídlu, a mně stačí. Jednou začas jsou tam k vidění stále, stojí něco okolo 150 kaček. Já ortézu potřebuji občas na koleno, takže tu mám ještě jednu náhradní i v bobu. K tomu pro případ potřeby pružné obinadlo, keby niečo ;) . Zatím nejsem ve stavu, že bych potřeboval kotníkovku, ale v nejhorším ji pořídím opět tamtéž. Na moje řídkavé použití kvalita dostačuje.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Ortézy

Příspěvek od goral »

Samozrejme doktori maji svy mirne uplaceny preference o tom zadna.
Ja treba vim, ze ma doktorka preferuje jednu az dve znacky, ale je mi to celkem burt, protoze preferuje opravdu spickove veci, zadny neoprenovy ausus delany v cechach.

Musim rict ze kvalitni orteza je proste nebe a dudy.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Ortézy

Příspěvek od Germanik1 »

Dovoluji si oživit téma ortéz a bandáží. Jako většina mužů své generace nejčastěji návštěvuji během života z lékařů chirurgii. Zatím se mi daří vyhýbat ortopedům. Takže používám na běžné úrazy to co všichni, bandáže 100 X jinak. Ale...
Po 3. očkování proti covidu jsem během 2-3 dnů spadl asi z 3 metrové výšky, celkem úspěšně bez zranění, s trochou kontaktních oděrek. Takový ne úplně zabalený kotoul. Během následující noci přišlo nešikovný maso k sobě, za další den byl pokoj. Až na pravou ruku. Žádná stálá bolest, jen při rotaci zápěstí se objevila a putovala. Během týdne se začala stěhovat, od dlaně až po rameno.
Na pohmat nelze nalézt. Stěhuje se i během dne.
Postupoval jsem jako s vnitřním hematomem, chladil, mazal, atd. Bolest nikdy nedosáhla potřeby brát tišící bobule. Po měsíci klidu, kdy se nic nezměnilo, jsem začal lehce posilovat, od kroužku na prsty až po těžší jednoručku činku. A nic. Bolest pořád putovala, pořád nechtěla zmizet ani brát prášky proti bolesti.
Když už jsem nevěděl co, udělal jsem si na běžné nošení kompresní obvaz z potravinářské fólie, od ramene po zápěstí. Musím dodat, že jsem ho podložil silnou vrstvou kostivalové masti.
A ejhle. Už třetí den jsem bez potíží, na noc sundávám a bolest, i když slabší, se vrací. Nemá někdo tušení, co ta komprese paže ovlivňuje natolik, že bolest při pohybu zmizí? Pro upřesnění, bolest se pohybuje na trase vazy - svaly. Díky za případné informace. Doufám, že příčinou nemůže být 3. dávka šmakulády.
Udělám co musím
BOB2016
Příspěvky: 142
Registrován: 23.01.2018 9:50
Pohlaví: muž

Re: Ortézy

Příspěvek od BOB2016 »

Asi nebude za ustupom problemov orteza ale ta mast. Po Slovensky by sa mal vokat kostihoj...

Skus test, daj si "ortezu" bez masti... Ak sa bolest objavi aj cez den, tak za ustuo moze ta mast...
Uživatelský avatar
Montezuma
Příspěvky: 378
Registrován: 08.06.2021 19:14
Pohlaví: muž

Re: Ortézy

Příspěvek od Montezuma »

Kostivalová mast je neuvěřitelná věc. Ve středověku se z kořene dělala moučka a pak se aplikovala na zlomeniny stejně jako dnešní sádra. Já tím mažu všechny možný pohmozdeniny, léčba zabírá velmi rychle. Pozor, kostival obsahuje nějaké látky, kvůli kterým se nemá aplikovat víc než čtrnáct dní v kuse, tuším, že se jedná o alkaloidy. Dělá se z něj mast nebo alkoholová tinktura, léčivá je celá rostlina.
Odpovědět