Všichni členové posádky havarovaného auta byli HIV pozitivní

...aneb jak účinně pomoci sobě, či bližnímu svému.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Všichni členové posádky havarovaného auta byli HIV pozitivní

Příspěvek od Max »

Důvod proč v peněžence nosím rukavice a resuscitační roušku. I když to samo není stoprocentní, pořád je to lepší než nic.

http://www.novinky.cz/krimi/226751-hasi ... anili.html

Po tom, co tohle téma bude pár dní plnit přední stránky zpravodajskejch servrů budou všichni určitě strašně ochotný někomu cizímu pomáhat (né že by teda teď zrovna byli).
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Všichni členové posádky havarovaného auta byli HIV pozit

Příspěvek od Max »

Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Všichni členové posádky havarovaného auta byli HIV pozit

Příspěvek od marish »

No ale v automobilu byly "jehly na injekčních stříkačkách"(ať už cestující byli narkomani či ne), je to dobrýdůvod nosit alespoň ty základní ochrané pomůcky.
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Všichni členové posádky havarovaného auta byli HIV pozit

Příspěvek od Pepe »

vitalis píše:To čo sa píše v médiách je na 100% pravda len výnimočne, tak a by nenastal obrat znova.
Včera bylo v rádiu , že rozbory krve vyvrátili, že by těla byla nakažená HIV. Stejně tak myslím mluvčí záchranné služby vyvrátil, že by se záchranáři pobodali o jehly ;)

Co se týká rukavic, nejlepší zkušenosti mám s nitrilovýma bezpudrovýma rukavicema, naopak nejhorší jsou latexový s pudrem, často se stává, že si je dám na ruku a přitom se v nich udělá díra, prostě je při nasazování utrhnu...
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Všichni členové posádky havarovaného auta byli HIV pozit

Příspěvek od Maximus »

Ke zprávám od novinářů jsem krajně nedůvěřivý a po osobní zkušenosti s novináři, kteří značně překroutili můj původní rozhovor pro ČTK a v zahraničních novinách byly nakonec otištěny už takové výmysly, že jsem si už víc jak čtyři roky nekoupil žádné noviny, jak jsem byl z toho "disgustován". Za bludy a polopravdy odmítám ještě platit, na to mi stačí NET a TV, které si platit musím. Je smutné, že jsem už od známých pochytil jednu hroznou věc - někdy má i takový bulvární plátek jako je Blesk (údajně nejčtenější noviny v ČR :evil: :evil: :evil: ) přesnější a seriózněji ověřené údaje než MF či LN :evil:.
Ondraash
Příspěvky: 1
Registrován: 24.12.2013 11:35

Re: Všichni členové posádky havarovaného auta byli HIV pozit

Příspěvek od Ondraash »

Člověk znalý práva ČR ví, že "poskytnutí první pomoci nesmí vystavit zachránce nebo někoho jiného blíže
nedefinovanému „nebezpečí".
Tzn. zaprvé volam sanitku a když vidim smažky nebo bezďáky, tak na ní čekám i s veškerou iniciativou ;-) posléze je hlavní věcí nic neříkat ve stresu policii a vyvarovat se tak nařčení z neposkytnutí první pomoci - nejbezpečnější je všechno vysypat jak se stalo po sobě právníkovi a vypovídat podle něj...

Takže zachraňovat nebo nezachraňovat - you decide...
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: Všichni členové posádky havarovaného auta byli HIV pozit

Příspěvek od Dagobert »

Ondraash píše:posléze je hlavní věcí nic neříkat ve stresu policii
K tomu mě poradil kamarád policajt "Jediné, co na místě říkej policajtům, že jsi vystresovaný a že nejsi schopen výpovědi"
K tomu bych dodal ještě poznatek: nikdy a za žádných okolností se s policií nebavíme. Vysvětlení proč, je tady http://www.youtube.com/watch?v=h6EA90o7ILg
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Všichni členové posádky havarovaného auta byli HIV pozit

Příspěvek od tygrsdrakem »

Vcera jsem coby nahodny kolemjdouci osetroval v metru bezdomovce po padu z eskalatoru. Nic moc hroznyho,ale nejaka krev byla. Nitrilovy rukavice nosim na opasku na prvni hmatnuti, ale neco vam reknu: Taky musi byt dobre slozeny a musite je umet natahovat. Ja tim ztratil spoustu casu. Nastesti to nehralo roli. Pouceni: trenovat natahovani.
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Všichni členové posádky havarovaného auta byli HIV pozit

Příspěvek od Heike »

Možná OT, ale: Na jatkách jsem vystřídal dost typů rukavic, hodně se ničily během směny, navíc tam je vlhko, místy chlad nebo naopak horko-co funguje, je dobré do rukavice trochu fouknout-jako když nafukujete balonek a nechat tak dvě vteřiny nafouklé, na asi dvojnásobek objemu dlaně, zahřeje se, roztáhne a nasazuje se úplně jinak.
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Všichni členové posádky havarovaného auta byli HIV pozit

Příspěvek od herman »

To je dobrá připomínka, v práci používáme i jednorázové rukavice a děláme to taky tak. (teda pokud si je nenasazuji v masce ;))
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Všichni členové posádky havarovaného auta byli HIV pozit

Příspěvek od Heike »

Je tam sice asi 6 vteřin zdržení, ale...netrhají se. Co by mě zajímalo, dočetl jsem se o využití kondomu coby náhražky rukavic, z jiného typu použití si neumím představit, že ve šprcce budu s něčím manipulovat a tak, navíc je kluzká už z principu-nebo možná nevím, kam jejich vývoj dospěl.Má někdo nějaké tipy, zkušenosti? Připomíná mi to sběr vody menstruačním tamponem, ano, jde to, ale množství vody je oproti třeba tričku provláčenému zmíněnou trávou plnou rosy spíš homeopatické.
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Všichni členové posádky havarovaného auta byli HIV pozit

Příspěvek od JOBU »

Dagobert píše: K tomu bych dodal ještě poznatek: nikdy a za žádných okolností se s policií nebavíme. Vysvětlení proč, je tady http://www.youtube.com/watch?v=h6EA90o7ILg
Až na to že sa to točí len okolo amerických zákonov a ústavy.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3471
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Všichni členové posádky havarovaného auta byli HIV pozit

Příspěvek od Hohepa »

Tenhle princip "jurisdikce" funguje i u nás a možná i hůř.
Soudy první instance jsou tak přehlceny, že jen stíhají (většinou) jen zkouknout zda je žaloba právně v pořádku.
Kde je pravda , na to nemají čas. Tak nějak se předpokládá , že pokud je rozsudek špatně, tak se odsouzený odvolá.
Mám v příbuzenstvu několik příkladů ......
Odpovědět