Nezbytná léčiva - společný nákup

...aneb jak účinně pomoci sobě, či bližnímu svému.
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od alive »

Né zrovna léčiv, ale zdravotnického materiálu...
Vzhledem k výrazné spotřebě na kurzech :-) mi pomalu dochazejí mé vlastní zasoby...takže objednávám:

infuzní sety
spojovací hadičky
kanyly

Vše je baleno tuším po 1000 ks, takže pokud má někdo zájem, můžeme se podělit.
Pampalíny
Příspěvky: 174
Registrován: 31.08.2012 18:04

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od Pampalíny »

Určitě se mnou počítej, ale v první řadě by jsi měl napsat kolik kusů ( cca ) doporučuješ pro jednotlivce , rodinu, komunitu, aby každý věděl kolik si čeho má zamluvit.
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od alive »

Pampaliny: No, tak to je docela tezka otazka...hlavne zalezi na zkusenostech kazdeho soudruha..:-) Uprimne receno se moc nedokazu vzit do role byt pouceneho laika, ktery s tim umi alespon teoreticky zachazet...cetnost pouziti zalezi i na moznem vetsim ci mensi riziku...na jak dlouho maji zasoby vydrzet...ja mam napr. sety a kanyly po stovkach, ale samozrejme je vyuzivam k praci a ke skoleni...kdyz bych opomenul soucasne zdravotni problemy (pomerne velka spotreba) tak normalne spotrebuju pro sebe ci rodinu tak asi 6 kanyl a setu do roka...
Jinak mene prijemna informace, DPH od lonska vyrazne zamavalo s cenami zdr. materialu...set s propojovaci hadickou kolem 50 Kc, kanyla 20 kc, napr. jedno baleni siti 60 Kc...:-( hnus, velebnosti.
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od Koniáš »

Určitě něco vezmu. V hlavně do uloženek na pozdější dobu.

Koniáš
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od felix5 »

to je ještě krásná cena - počkej za pár let.
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od alive »

No, vzhledem k me spotrebe kapacek me to krasny neprijde...spis me to brzo zruinuje.
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od alive »

Mam nejakou omezenou dodavku Quikclot combat gauze...za cenu 600 Kc, expirace 2015. Pokud ma nekdo zajem, volnych je asi tak 5 ks.
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od Tina »

Já prosím, jednu mi rezervuj. Děkuji pěkně :-)
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od alive »

Vezmu na Ralsko.
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od Koniáš »

Taky jednu beru

Koniáš
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od alive »

ok, mel bych je mit pristi tejden, tak se pak ozvu.
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od alive »

Takze hemostatika Combat Gauze doma...cena 600, volne jeste 4 ks.
Liweng
Příspěvky: 5
Registrován: 06.10.2013 0:30
Pohlaví: muž

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od Liweng »

Mám teď výborný přátelský kontakt na zásobování zdravotnickým materiálem - v zásadě by mělo být možné sehnat vše (samozřejmě pro potřeby rozpadlické komunity, nic pro vařiče drog). Jde o velmi spolehlivý český zdroj, vše ok kvalita, žádné padělky - zásobuje lékárny a nemocnice už řadu let.
Pojďme se domluvit po SZ - soukromých zprávách, kdo co potřebujete sehnat - první kolo bychom uzavřeli 1. 12. 2013, předávání a rozesílání 14.-16. 12. 2013. Ceny přátelské nákupní, jaké dostaneme, takové jdou dál plus případné poštovné (lze i na dobírku). Do Vánoc vše budete mít doma. :yes
Uživatelský avatar
Marcus
Příspěvky: 20
Registrován: 03.08.2013 4:33
Pohlaví: muž

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od Marcus »

zkousel uz nekdo koupit ta ntibiotika pro rybicky...
ja jsem se trosku dival do zakonu a doufam, ze se mylim, ale dosel jsem k zaveru, ze je vse mimo predpis od doktora ci veterinare nelegalni, pokud se jedna o koupi z 3 zemi, tedy vse mimo Eu, tak je to generalne nelegalni mimo leky registrovane...ted se jen modlim, at nemam pravdu, jinak je to naprd

je to ale jen teoreticka myslenka a ne jasne sdeleni, jen rikam, co jsem se docetl, to se samozrejme konkretne nemusi vztahovat zrovna na toto... neberte to nijak zle, nejde o jasny vyrok, jen se to snazim dopatrat nejak
Naposledy upravil(a) Marcus dne 29.10.2014 22:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Evinka
VIP
Příspěvky: 285
Registrován: 06.09.2012 22:31
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od Evinka »

Asi nechápu,cos nám tím chtěl říct..

Co je nelegálni? Koupit léky pro rybičky? Či si je dovézt ?Nebo je sehnat pod rukou?

Samozřejmě,že je nelegální s nima obchodovat...ale mít je doma? To je snad O.K. ..jak mi kdo dokáže,kde jsem je vzala? Našla jsem je na lavičce v parku..třeba..
Uživatelský avatar
Marcus
Příspěvky: 20
Registrován: 03.08.2013 4:33
Pohlaví: muž

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od Marcus »

no, predpokladam, ze zbozi ze 3 zemi prochazi celnici...
mit je doma uz je mimo debatu...ale pokud nechci letet do USA ; chci si je nechat zaslat z ebaye , tak pojedou lodi a budou se nekde clit ci kontrolovat ne...

jinak jsem tim nechtel nic rici, jen jsem si vsiml, ze padl argument, ze i v USA je prepperi kupuji, jenze tam nejsou i leky pro zver na predpis, u nas ano... jestli je tedy pravda to, co jsem se docel, coz uznavam byt nemusi, jelikoz to nebylo napsano prilis jasne a clovek tezko pochopi, co uz do jake kategorie spada a co ne a co je registrovane a co uz ne a podle jakych kriterii se vubec neco proveruje, tak se jedna o asi neregistrovany produkt ze 3 zeme, tak je to ihned nelegalni, pokud se jedna o registrovany, ale na predpis a ja predpis nemam, tak je to taky nelegalni dovoz zrejme ...

osobne ale nejsem expert na celni spravu a celni kontroly, takze to neberte nijak zle, v tomhle se vazne nevyznam, ale zajima me, jak to funguje...osobne jsem si nikdy pres ebay nic posilat nenechal, takze nevim...

jestli placam blbiny, tak me prosim opravte...diky... :sad
Naposledy upravil(a) Marcus dne 29.10.2014 23:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Evinka
VIP
Příspěvky: 285
Registrován: 06.09.2012 22:31
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od Evinka »

Ale blbiny neplácáš..zřejmě,nerozumím celním zákonům :) jen jsem netušila, o co ti vlastně jde..

mimochodem,pokud si ze zahraničí přivezeš dvě tři balení v kufru,tak to asi nikdo řešit nebude.. na letišti mi nikdo nic nikdá neřekl a autem to je jasné, na hranicích fakt nikdo není..

Kolik ATB potřebuješ mít doma v zásobě? Pro léky fakt nemusíš do USA..
Uživatelský avatar
Marcus
Příspěvky: 20
Registrován: 03.08.2013 4:33
Pohlaví: muž

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od Marcus »

ok, dik za uklidneni, ze zas nemelu nesmysly...

jde mi v kostce o to, co se s tim bude a jak dit...

slo mi spis take o to, jestli si to z ebaye uz nekdo nechal poslat a jak to dopadlo...mozna jsem jen klasicky po cesku "předposraný"

+ berme to prosim jako akademickou diskuzi...mnoho lidi resi treba trest smrti nebo nucene prace ci jina temata...
beru to vazne jen jako zisteni pravdy, jestli se jedna nebo se nejedna o dovoleny zpusob tady ty leky pro rybicky ziskat...neni to tedy zadne zadani o navod, jak porusit zakon nebo tak, jen vyjasneni situace
Uživatelský avatar
dilatator
Příspěvky: 24
Registrován: 13.08.2014 16:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Sudety

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od dilatator »

V tom neporadím - z ebay beru vše možné ale léky ne - mám razítko a recepty :-D

Kurde, snad každý znáte nějakého doktora, který napíše, ne ????
Uživatelský avatar
Sojka
Příspěvky: 19
Registrován: 24.04.2013 21:50
Pohlaví: muž

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od Sojka »

Jak znám lidi z řady oblastí, tak na doktora s razítkem mám smůlu. Ti kamarádi, kteří vystudovali medicínu, jsou mimo přímou léčbu pacientů jako vysokoškolský učitel genetiky atd. a nic nepředepisují.

Až na tetracykliny, kde to dle mých informací z důvodu brzké toxicity nemá smysl, si škudlím antibiotika, která si nechávám předepisovat při každé nemoci, ale i tak toho mám hodně málo, doslova pár krabiček augmentinu a jednu penicilinu, jelikož zas tak často nemocný (ani moji bližní) nejsme.

Nechci být zcela nepřipraven a rád bych svou situaci v krátké době vyřešil, tak bych se připojil k dotazu, s jakými obchody či prodejci máte dobré zkušenosti, z jaké země je vhodné kupovat, stejně jak to v praxi probíhá s celníky a kontrolou zásilek.

Z právního hlediska nemám sebemenší obavu z postihu za koupi pro vlastní potřebu, spíš mi jde o to, abych zbytečně nevyhodil prachy za něco, co mi celník bez náhrady sebere.

Uvažoval jsem i o předepsání antibiotik před smyšlenou cestou do tropické oblasti, ale tam taky nevím, jak to v praxi probíhá, jakou zemi si nejlépe vybrat, jak to udělat, abych nemusel na očkování, kolik antibiotik člověk získá atd.

Edit: Pokud nejsi placený provokatér, tak jistě snad pochopíš, že se zde ptáš zbytečně - nikdo ti tu nedá návod na to, jak porušovat současné zákony a předpisy. Maximus
Odpovědět