Alergie - léčba v PA

...aneb jak účinně pomoci sobě, či bližnímu svému.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Alergie - léčba v PA

Příspěvek od Baca »

Podla mnou vypozorovanych skutocnosti, je vacsina alergikov postihnuta psychosomatickou alergiou. Za poslednych 25 rokov sa s alergii stala "modna vlna". Velmi vela mojich znamych, ktori nemali absolutne ziaden problem vyvalat sa v lete v sene zrazu z mesiaca na mesiac zacalo trpiet roznymi prejavmi sennej nadchy, pelovymi alergiami a podobnymi srackami. Zopar s nich, ktori aspon troska pocuvaju na alternativne liecitelstvo (akupunkturu, hypnozu, bylinky, ale nie carodejnictvo a podobne) sa po rozhovore bud somnou, alebo s obycajnym alopatickym psychologom znalym tematiky zasa zo dna na den alergii na pel a podobne zbavilo. Za psychosomatickymi alergiami sa totiz velmi casto skryva diametralne odlisny problem trapiaci cloveka predovsetkym v podvedomi. (Rodinne, vztahove, socialne problemy). Modernostou alergii sa alergicke prejavy stali vlastne akymysi samotrestajucimi mechanizmami. Pomaha meditacia a upokojenie rozburenej psychiky, chladne a realisticke vyriesenie problemov nasratych v hlave ;-) . HOWGH :-)
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Alergie - léčba v PA

Příspěvek od Kapo »

V PA dobe všetky alergie vymyznú. V mojom mládí som nikdá nepočul o tom, že by bol niekto na niečo alergický. To dnešná sterilná doba robí z ludí kriplov.
Na druhej strane aj tak prežijú len silný jedinci, tak nač to umieranie zbytočne naťahovať? 8-)
Hombre910
Příspěvky: 35
Registrován: 11.08.2014 20:13
Pohlaví: muž

Re: Alergie - léčba v PA

Příspěvek od Hombre910 »

Nevím, ale to že by alergie byla ovlivněna hlavně psychikou se mi moc nezdá. Ať mi nikdo netvrdí, že psychické problémy začali mít lidi až v devadesátých letech 20. stol. Řekl bych, že rodinné, vztahové a soc. problémy jsou staré jako lidstvo samo.

Někde jsem se dočetl (nedůvěryhodný zdroj), že velkým spouštěčem alergií (i jiných onemocnění) je očkování. Něco ve smyslu, že "vpuštění" několika smrtelných onemocnění do mladého organismu, člověka vystavuje vysokému riziku (každý reaguje odlišně), že se imunita sice naučí bojovat s naočkovanou nemocí, ale zároveň jí to pěkně rozhodí.

Souhlasím s Kapem, že alergie je civilizační choroba které zanikne společně se zánikem civilizace.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Alergie - léčba v PA

Příspěvek od Baca »

Hombre u deti bezvyhrad. Ale hovorim o ludoch ktori su ci boli v tych casoch v rovnakom veku ako ja (47). U nich uz vela ockovani nebolo. Medzitym som bol presne tak ako oni ockovany tiez, ak nepocitam tu multivakcinu ktoru mi drbli v prijimaci na vojne (odvtedy som nejake naozaj vazne horuckovite ochorenie nemal - 1988 ). Zrazu teda behom mesiaca - par tyzdnov z nich boli tazki alergici. Navyse sa z velkej vacsiny stali zavislaci na kodeinovych kvapkach na upchaty nos. :-)
Lesnichodec
Příspěvky: 1
Registrován: 21.06.2015 19:56

Re: Alergie - léčba v PA

Příspěvek od Lesnichodec »

Co se týče alespoň potlačení příznaků mírnější formy alergie, lze využít pár bylin, které jsou poměrně snadno dostupné. Mě osobně například velmi dobře funguje odvar z kopřivy, který si dělám každý ráno "v nejryzikovějším" obdobím. Velmi dobře protialergiím obecně zabírají i žampiony. Jak píši ale výše, netuším jak moc by to zabralo lidem, které mají tu aktutnější verzi alergie. Já osobně mám dost slabou formu, takže mi ty kopřivy zdy 100% zaberou.
Uživatelský avatar
nabu
Příspěvky: 102
Registrován: 07.02.2012 11:38
Bydliště: Praha

Re: Alergie - léčba v PA

Příspěvek od nabu »

Je to psychosomatické. Mě zabrala hypnoza. Ze dne na den jsem byl po 25-30 letech bez alergie.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Alergie - léčba v PA

Příspěvek od Hohepa »

Ja jsem tedy bez alergie . Kámoš, co ho znám od střední, trpí od dětství na sennou "rýmičku" a čajík z kopřiv si nemůže vynachválit. Jen ho musí začít užívat v předstihu alespoň čtrnáct dní před sezónou. Jak zapomene a už chytne rýmičku tak mu už kopřivy nezaberou.
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Alergie - léčba v PA

Příspěvek od eotto »

Alergie od 10 let se stupňovali, až do nedávna kdy bylo pro mě jednoduší vyjmenovat na co alergik nejsem. Co fakt zabírá je nepoddat se tomu (aplikuji posledních pár let). Podle doktorky bych neměl mít dlouhý vlasy, vousy, snad ani obočí :) nechodit ven, nevětrat asi ani nedejchat a nejíst. A přesto mám máňu, plnovous a jsem porád venku. Když je to nesnesitelný vezmu si tabletu (zásobička od známích co k doktorům chodí), k doktorce nechodím a je mi rok od roku lépe.
Co funguje: žampiony, klid, studený vzduch, chladno všeobecně, kalcium (několik šumivích tablet), nepanikařit.
Myslím ze psychika a stres bude víc jak 60%, 40% bude všudypřítomná chemie (écka) a nedostatek minerálů vitamínu (v dnešním ovoci a zelenině asi nic moc a v tabletách ....).
Pro PA udělat malou zásobičku antihistaminik a kalcia, časem pak alergie vymizí.
"Mors certa hora incerta"
Odpovědět