Mudlové v lese

Výbava, výstroj, tipy a zkušenosti pro pobyt v přírodě.
majsner
Příspěvky: 246
Registrován: 14.01.2011 18:17
Bydliště: Sudetenland

Re: Mudlové v lese

Příspěvek od majsner »

DeadMan: Když je hnusně a hlavně brzy ráno. Když jsem fotil, jezdil jsem do Jizerek prvním busem před čtvrtou hodinou ranní a do nějaké desáté, jedenácté hodiny jsem tam nepotkal ani živáčka (občas jsem zakopl o chrápající spacáky :) ), přičemž když se začali rojit první rodinky, tak už jsem scházel na opačném konci hor na vlak (Jizerky jsou celkem malé). V brzkých ranních hodinách v lese navíc potkáš spoustu zvířat, která ve dne neuvidíš.
Od té doby jsem ale dost zlenivěl, takže vyrazit před osmou je pro mě nadlidský výkon. :oops:
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Mudlové v lese

Příspěvek od bivoj »

Lehce k tématu:

Za vstup do lesa pokuta až 30 tisíc: http://ekonomika.idnes.cz/za-vstup-do-l ... nomika_fka
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
majsner
Příspěvky: 246
Registrován: 14.01.2011 18:17
Bydliště: Sudetenland

Re: Mudlové v lese

Příspěvek od majsner »

Do lesa se chodilo (a mj. trampovalo) za Rakouska, za První i Druhé republiky, za nacistů, za komunistů, chodí se za eurohujerů a neobolševiků a bude se i po nich. Nemám o české společnosti nijak valné mínění, ale jsem si skoro jist, že pokud by se zakázalo chodit do lesa, tak by tramping v Česku zažil nebývalou renesanci. :moon

K tématu: ještě jsme zapomněli na motorkáře a čtyřkolkáře. Stejně jako u zyglistů je jejich přítomnost podmíněna jakžtakž sjízdnou cestou, byť mají průchodnost o něco vyšší, než průměrný nositel gay oblečku pomalovaného reklamou. Naštěstí jsou slyšet na dva kilometry daleko, byť leckdy (podle terénu) není do poslední chvíle poznat, jestli je to od blízké silnice, nebo na cestě za zatáčkou. Jediné riziko tak vidím v tom, že pokud se lokálně přemnoží, přitáhnou s sebou do lesa další nechtěné návštěvníky (pomáhací příslušníky se štábem TV H@vna, kterému rádi zapózují, jak zase někoho hrdinně zprudili). Nebylo by to poprvé ani naposledy.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Mudlové v lese

Příspěvek od mukl »

Zajímavé téma, tato: "Typologie osob v lese" ...Na tomto místě bych se ale chtěl podělit se svým náhledem na věc a možná i jednou příhodou. Není totiž les, jako les. A jak lze předpokládat a jak se mi potvrzuje "dnes a denně", platí jedno moudro: "Na divných místech, v divném lese - potkáš divné lidi". Při svém zájmu o industriál, drážní archeologii, krajinu poznamenanou člověkem, brownfieldy, při bloumání po různých haldách, odvalech hlušiny apod. člověk zažije ledacos. Potkal jsem sběrače, hledače a těžaře všeho druhu, podivné "lesní muže", narazil na brlohy bezdomovců i s osádkou, lesní stanová městečka takovýchto houmelesáků, obydlenou a vytápěnou zemljanku přímo na hřbetu haldy bývalé chemické továrny.... Nepotřebuji se v lese ukrývat a pohybovat se nepozorovaně, spíš narůstají mé obavy, že vlezu někam, kde bych neměl být, či se stanu svědkem něčeho, co jsem vidět neměl. Co pak, s takovým svědkem ??? :shock: Procházím jednou takhle odlehlým "příměstským" lesem mimo jakékoliv trasy, směrem k jednomu průmyslovému areálu, bývalé šachtě. Nikde samozřejmě ani živáčka. Ejhle, kde se vzal, tu se vzal, u hromady klád posedává nějaký týpek. Vidím bílý plastový kanistr. V první chvíli mě napadlo: dřevorubec! Jenže neměl tam nikde vercajk....
Procházel jsem kolem něho a kývl na pozdrav. Udiveně se na mě po celou dobu díval. Když jsem přišel k ztichlému areálu, stálo tam jedno auto. Solidní vůz se čtyřčlennou posádkou. Jeden z nich, byl k mému údivu můj "lesní známý". Měli stažená okýnka. Ještě víc jsem se ale podivil, když jeden z pasažérů toho auta, když jsem procházel kolem, vznesl na mého "dřevorubce" dotaz : "To je on?" :?: A jedna veselá: Bloumám takhle kolem řeky, když tu opodál břehu vidím jakýsi "betonový bazének" či jímku. Za ní již začíná lesík. Pln zvědavosti jsem začal obcházet betonovou zídku ze všech stran. Ze strany lesa je o zeď opřeno jízdní kolo. "Horák", ale ve stavu jako by byl vytažen někde z popelnice. Nikde ani živáčka. Kolo není zamčeno, pneumatiky jsou na pohmat "poloplné". Ještě jednou se pozorně rozhlížím, nikde jsem nikoho dlouhé minuty neviděl, a to ani při svém příchodu do celé lokality. "No co, dál pojedu na kole :mrgreen: Beztak to někdo někde čmajznul a tady zahodil...." Beru kolo za řidítka a chystám se odjet. "Héééj!!! ...Z lesa vybíhá divoký týpek.... "Klídek, neboj se nic, myslel jsem jen, že je to tady vyhozené..." Vracím s úsměvem mladému, zjevně bezdomovci, jeho "jediný majetek" a radši jdu dál zase pěšky....
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Mudlové v lese

Příspěvek od Heike »

Mukl: Někde v mých 12ti letech jsme v noci zdrhli v lednu do lesa, s sebou vzduchovky, helmu po Němcích z půdy-tenkrát dávali film Stalingrad, tak jsme s kámošem chtěli nějakou hru na tohle téma-no a v takové rokli, šli jsme po tmě, kámoš šlápnul do nějakýho krvavého humusu v igelitu. Rozsvítili jsme a najednou po stráni svištěl další pytel, nastartilo auto a odjelo. Zbytky snad srnek, nahoře se možná pytláci něčeho zbavovali, báli jsme se fakt solidně, co kdyby nás viděli. :lol:
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Mudlové v lese

Příspěvek od mukl »

Mno...záleží, kolik ti je let. Jestli ti byo 12 počátkem "devadesátek", tak to možná nebyly ani tak zbytky srnek, jako třeba kusy "bílých koníků" :o :tmi No, hlavně, že jste přežili 8-) ;)
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Mudlové v lese

Příspěvek od Heike »

Jo, půlka 90tek nějak-v tv toho bylo plno, ty pytle nebyly až tak velké, ono to místo je zvláštní-v lese, co klesá dolů-louka a hned pod ní ta rokle-dole špatně schůdný terén, snad byla něco jako mlha, ani nevím jak bych uvažoval dnes. 5 let starý příběh-šel jsem létě spát k jednomu rybníku v lesích, najednou světla baterek a střelba-týpci tam čímsi stříleli kachny. Nejprv mě napadlo, myslivci-byl jsem rozespalý, ale pak mi docvaklo, že po tmě do vody střílet nebudou. No, já to dál nezkoumal a v tichosti se zdekoval. Měl jsem docela strach, jak byli rozjetí, aby mi neposlali taky jednu, kdybych se pohnul.
Odpovědět