Vybavení na čundry

Výbava, výstroj, tipy a zkušenosti pro pobyt v přírodě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od Jason »

Kdyz to vezmu ciste k tomu trempingu tak me bavi spise pozorovat ty lidi ktery obcas u nas potkam jak se vypravuji nahoru na Sumavu. Kolikrat vidim smes vybaveni US/SS z valky, vse origose, proste sbirkovy veci a potom ty radoby maskace od vietnamcu v totalne krkolomnych kombinacich...

Ja jsem si tedy vetsinou do lesa vystacil s vecma co sbiram (KVH valka ve Vietnamu - sbiram cca 20let) ale posledni dobou je mi docela lito tahat ty hadry do lesa (vse original a ceny jdou hodne nahoru). Ted taham uz tretim rokem gorku a jak bylo popsano vyse - naprosto dokonala pracovni bunda/komplet. Na ruzny venkovni party u ohne (neformalni) tak mam oblibenou kombinaci bundu gorka, dziny a na nahou batesky raty. V tom je mi jedno jestli na me padne nakej uhel (bundy mam jinak vetsinou tilak a tam to uz resim) nebo na druhou stranu upadnu ja nekam hubou na zem.
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od Rafael »

Čundráckou minulost za sebou nemám.
My jsme spíš jezdili takhle:
Informativní foto.jpg
Informativní foto.jpg (37.09 KiB) Zobrazeno 10635 x
Koncerty, akce, hospůdky, provokace komunistů a tak.
Ale s čundráky jsme se vždy shodli a jak jsme se potkali rádi jsme si společně zahráli.
(Třeba na střídačku - jednu jejich, jednu naši).
*
Jen jsme se trochu odlišovali. My rifle, džísky, somradlo přes rameno, spacák taky tak. A hlavně skoro ikononický tzv. mantl. Takový lehký zelený "balońak" s kapucí.
(Už nevím odkud pocházel, snad od nějakých lesních dělníků... Zapomněl jsem a nepodaří se mi to už dohledat).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od Bill Masen »

Takže ty ti stará Mánička? :chuckle :chuckle :chuckle
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od Rafael »

Jj, vždy jsem byl a budu rebel. I když jsem na to vždy doplatil.
(Naposledy loni koncem roku když mě hnusným způsobem vyhodili z celoživotní práce. Jako jednoho z nejstarších a nejzkušenějších tam...).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od Patrol »

Blikla na mně reklama na taktický gatě značky uppaTactical Waterproof Pants a připadá mi to až nějak moc neuvěřitelný, že by za ty prachy(cca 700kč) byly tak funkční. Navíc ani ty stránky nevypadaj moc důvěryhodně.Viděl jste to někdo?
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
turista
Příspěvky: 67
Registrován: 27.08.2013 14:32

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od turista »

Když na Aliku napíšeš "tactical pants" , tak hned na prvních asi 10 odkazech budeš mít tyto kalhoty , cena od 22USD. Nosím často něco podobného , střihovou kopii 5.11 , je to směska 65% PES zbytek bavlna ripstop , do tak druhého praní trochu vodoodpudivé proti postříkání , ale rychle schnou.
Pár kusů mám těchto
https://www.aliexpress.com/item/Urban-M ... 2e0eOYIGeQ
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od Bill Masen »

Chystám se přes Velikonoce na čundr na Kralickej Sněžník. Zkusmo jsem zabalil a batoh plus to co budu mít na sobě, bez jídla a vody má 9,6 kg. Tak jsem spokojenej.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od kregan »

Pořád mi to přijde dost. Právě balim na Velikonoční přechod jedněch polskejch hor. Váhu sice nemám, ale 3/4 nafukovačku jsem vyhodil, protože mi přišla těžká (a pěnovka se nevejde). Zkusim to zvážit někde na nádraží.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od Bill Masen »

Bez karimatky bych chcíp. Je to včetně bot, hůlek i hodinek na ruce. Samotnej batoh má 6,4 kg včetně vaření, bo sem kuchař výpravy. Ono kdybych vzal Opinel místo Ganza, měl jinej pásek, než Cobru od Helikonu, čelovku Fenix nahradil princetonkou a netáhnul powerbanku na iQOS, tak mám hned něco dolu.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od kregan »

To pak jo.
Já počítám bez toho, co mám na sobě/po kapsách. Vaření neberu - oheň, plecháček z US čutory a lžíce musí stačit na všechno (pravda ranní čaj s kousky guláše od večeře piju většinou sám). Powerbanka je IMHO zbytečnej hmotnostní luxus. Člověk si ale musí udělat radost. V mém případě zas nechybí půllitr ne zcela nezbytné kořalky.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od Bill Masen »

A na jaký Polský hory že to jedeš?
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od kregan »

Gorczany. Tam je ještě šance, že budou bez lidí.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od Hdm »

Vloni jsem byl na Šeráku( celkem asi 50km) a jeho okolí touto dobou a troufnu si říct, že jsme tam byli sami. Lidi jsme potkali vždy pouze okolo obydlených míst jinak nikdo.
Na výlety nosím klasickej hliníkovej ešus, co mám ještě z dětských let z táborů, VAR 2 + bombu. Pro dva ideální. Vodu na horách z potoka na hulváta rovnou do krku, kde tomu moc nevěřím jedu přes filtr. Váha VARu je "nulová", bomba nic hrozného, stojí mi to za to udělat si teplý nápoj kde chci během chvilky a nemusím řešit oheň(sucho, vítr, mokré palivo...). Celkově mívám batoh tak 8kg s jídlem a bez vody. Batoh Wisport Zipperfox 40.
IMG_20180325_121211.zmenena-velikost.jpg
IMG_20180325_121218.zmenena-velikost.jpg
IMG_20180402_113006.zmenena-velikost.jpg
IMG_20180402_113018.zmenena-velikost.jpg
IMG_20180630_172722.zmenena-velikost.jpg
IMG_20180630_172809.zmenena-velikost.jpg
IMG_20180630_174057.zmenena-velikost.jpg
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od Bill Masen »

8 kilo i s jídlem, to je pěkný. Kolik váží tvůj spacák? a karimatka? a žďárák/celta/basha/stan?, že se takhle pěkně vejdeš do osmi kil i s jídlem?
Ten tvůj batoh má sám skoro 2 kila a tvoje bomba s vařičem váží tolik, co moje komplet vaření i s prkýnkem. :chuckle
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od Hdm »

Karimatka + spacak něco přes 2kg, v zimě venku nespím takže spacák je takový "obyčejný". Ostatní se hůř počítá, protože chodíme dva a žena je provianťák :-D takže nese jídlo a já zase něco jejího. Dělíme to tak aby se nám dobře šlo. Obvykle mám batoh tak těch 8kg. Jak je to víc jde se mi hůř, mám špatný záda :-(
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od Bill Masen »

Tak jsem to Kregane ještě přehodnotil a tu powerbanku jsem vyřadil a Ganzo taky. Nakoupím doutníky a budu spoléhat na hospody a vezmu Opinel a rozloučím se s batoningem. Místo toho jsem přidal tenisky, nad kterými jsem váhal. Půllitr kořalky je jasnej :hi , v mým případě to je tradiční Ouzo v lahvi od Mountain Dew. Takže aktuální hmotnosti jsou komplet (a tentokrát jsem tam dal i klíč od auta a prázdný petky) 9,8 kila, samotnej bágl 6,7 kilo. Takže magický hranice 7 a 10 kilo jsou splněný.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od kregan »

Přiznávám, že jsem čekal, že si do Polska těch věcí vezmu míň. Nakonec jsem kvůli jídlu musel přihodit ještě jednu sumku. Váhu nemám. Odhadem tak 9 kg, včetně vody.
Přílohy
IMG_20190418_095500.jpg
Čím víc víš, tím míň neseš.
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od Reccol »

Já vím, že jsi v tomhle lehce tradicionalista, ale z takovýho vánočního stromku by mě asi švihlo :)
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od kregan »

Jasně, že tyhle sranda vandry jsou dost o stylu. Na skutečné expedice mám jinou výbavu.
Stejně jako praktická stránka tohoto a stejně to rád po Čechách beru s sebou.
Přílohy
DSC_5046.jpg
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od kregan »

Aneb tramping je z 80% strádání a z 20% romantika.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Odpovědět