Lov za účelem obživy

Výbava, výstroj, tipy a zkušenosti pro pobyt v přírodě.
Odpovědět
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od Andy Glock »

sonor píše: 26.10.2021 12:38 Zvěře bude dost, co znám nimrody od nás, tak mají v zásobě maximálně tři krabičky.
Pořád mi to při 60.000 myslivců vychází na 3-4 MILIONY nábojů do kulovnic.
Nejsem si tak úplně jistá že zvěře je dost i pro ostatní ;) .
sonor
Příspěvky: 40
Registrován: 20.07.2021 13:20

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od sonor »

A kolik se jich reálně třeba v zimě dobelhá do lesa. U nás je mladých jen pár, zbytek jsou dědové. Jak tu zvěř z lesa dostanou? Teď je zvykem zajet autem až pod posed.
Pokos
Příspěvky: 9
Registrován: 26.10.2021 11:53
Pohlaví: muž

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od Pokos »

Je treba se soustredit na lov kde nebude takova konkurence. Treba si obstarat velkou ornitologickou sit, na loveni drobneho ptactva. Nebo lovit ryby elektrickym proudem, nebo pasti na ryby. Samozrejme to jsou staticke zpusoby, nevhodne na presunu.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od Andy Glock »

sonor píše: 26.10.2021 13:00 A kolik se jich reálně třeba v zimě dobelhá do lesa. U nás je mladých jen pár, zbytek jsou dědové. Jak tu zvěř z lesa dostanou? Teď je zvykem zajet autem až pod posed.
Mají kulovnice? Mají. Mají náboje? Mají. Kdo bude reálně v PA době střílet už je jedno ;) .
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od OldSoldier »

Je fakt, ze se střelivem do kulovnice na tom nejsem nejlépe - aktuálně mam necelých 9 krabiček po 20 ks - blbý je, že střelivo, které používám stojí skoro 80,- Kč/náboj a nekoupím ho v každém "gun store", takže kupuji průběžně, když mám cestu kolem, což není často, a zásoby se během sezony tenčí.

Co je potřeba říct, že na lov není potřeba hromada nábojů - na vycházce je to o jednom, max. dvou ranách - jakmile ulovím, nelovím dál, protože je potřeba ulovenou zvěř zpracovat a bez mrazáků je jeden, max. dva kusy najednou pro menší skupinu tak akorát. A hlavně - jak člověk vystřelí, je po lovu - zvěř uteče a lovec by měl také pospíchat pryč, protože rána na 100% přiláká nežádoucí pozornost.

Na okraj: věřím, že v případě nouze budu schopen lovit i 7,62x39 a tam těch nábojů mám pěknou hromadu.
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od OldSoldier »

sonor píše: 26.10.2021 13:00 mladých jen pár, zbytek jsou dědové. Jak tu zvěř z lesa dostanou?
Kolikrát by tě překvapila kondice starých myslivců (kolem 70) - a hlavně jejich zkušenosti jsou k nezaplacení.

A jak ulovenou zvěř dostanou? Stejně jako dneska - zavolají si pomoc od někoho mladšího / nebo ještě lépe, ten mladší půjde s tím myslivcem, aby se od něj něco naučil.
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od OldSoldier »

Ještě mě napadla jedna věc nejen pro případ VP.

Zjistěte si, kde se ve vašem okolí nacházejí obory - v nich se nachází zvěř v mnohem větší koncentraci a tedy je snadnější takovou zvěř lovit.

Jako trénink - většina obor je za určitých podmínek přístupná veřejnosti - zkuste se naučit přiblížit ke zvěři tak, aby vás nezpozorovala. Je snadnější to právě natrénovat v oboře.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od jerry.mysak »

v okamžiku kdy bude hlad, tak zvěř ubude drastickým způsobem a našoulat srnu bude stát víc energie než získáš potravou.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Chlapiš
Příspěvky: 30
Registrován: 29.10.2021 15:48

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od Chlapiš »

Neubude drobne ptactvo - mit ornitologickou sit. Neubudou ryby - mit vymyslen postup loveni siti nebo pasti v okoli.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od Maximus »

Pocitat s tim, ze v případě PA situace si pujdu strelit neco do obory je totálně mimo - kazda obora ma sveho majitele a ten se v takové době rozhodně nebude chtit vzdát sveho živobytí.
To spis skončí s kulí v komoře pytlak než danek z obory.

Stejně tak myslivci budou hájit svůj revir, takže bych také moc nepocital s tím, že si sportovní strelec po prvním tydnu blackoutu pujde neco strelit do nejblizsiho lesa. Tam uz budou sedet místní myslivci a bude jen na nich jak budou tvrdě vymahat sve pravo.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od Andy Glock »

Myslím, že sportovního střelce, natož běžného občana napadne jít lovit až jako poslední zoufalá snaha se uživit.
Mnohem dřív se vyžere vše doma, v krámech, ve skladech,... a u sousedů ;) .
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od Maximus »

To bude právě trvat ten týden, kdy ho to z hladu napadne :lol:
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od Andy Glock »

Maxime, ty jsi myslivec (jestli se nepletu). Tak víš kam si stoupnout, kde se co pase,... Já jsem v lese poměrně často, ale i kdybych trefila vše co jsem za celá ta léta zahlédla, rozhodně by mě to neuživilo ;) .
Ani bych se tedy nesnažila tam něco lovit. Když už, tak raději kachny, labutě,... u řeky.
Už vidím Pražáka, jak chodí, nebo sedí celé dny v lese, a pomalu umírá vztekem, hlady, a zimou bez jediného výstřelu.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od vratnikp »

jerry.mysak píše: 01.11.2021 10:31 v okamžiku kdy bude hlad, tak zvěř ubude drastickým způsobem a našoulat srnu bude stát víc energie než získáš potravou.
přesně tak. Věčně se snažím kumpánům vysvětlit, že až dojte na sudy s rejží, tak si k ní srnkou nepřilepší. Současné množství zvěře je dáno kulturní krajinou. V momentě kdy se přestane obhospodařovat v současném režimu, tak po první zimě zůstane naživu tak desetina zvěře. Stačí se podívat na počty normované zvěře v honitbách a reálná čísla. V reálu tu je 3x víc zvěře, než je možné vzhledem k úživnosti krajiny.

Když lov, tak do pastí, nestojí to energii, nedělá to kravál, nikdo neví že jsem něco ulovil. Jediný co, těžko se to trénuje
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Harapófogó
Příspěvky: 2
Registrován: 03.11.2021 17:40

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od Harapófogó »

Je jedna metoda. Do sklenicky od kompotu dat hlavy, streva, kuze z ryb. Zalit do pulky vodou a postavit na 3 dny zavrene na slunce. Kdyz to tak nalejes pod strom u posedu, pulka lesa se tam prijde v noci podivat :)
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od Václaf »

Já mám cca tři sta metrů od domu pastvinu s ovcemi, ale nedělám si iluze, že bych je v případě průseru dokázal uhlídat. Jediná možnost by byla přhnat je k domu, ale tady je tak 800 m2 a byl by to hukot teda. Nebo přehnat jen berana a tři bahnice a se zbytkem se pokusit nějak to ustát tam. Ale vím co jsou lidi zač, stačí se podívat při akci v márketu a to ještě není hlad.
Čechy čechům !!!!!
Odpovědět