Projekt a stavba domu

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
honzasl

Re: Projekt a stavba domu

Příspěvek od honzasl »

Podle předpisů (prý) má být užitková dešťová voda udělaná tak, aby v bytě nebyl žádný volný kohoutek, ze kterého se dá napít.

Já jsem si to udělal v novém tak, že z centrálního rozvodného místa má vytaženou extra trubku pro záchody a pračky a až jednou dobuduju nádrž na dešťovku, připojím přepojím z vodovodu na lokální.

Co jsem neudělal, ale udělal bych podruhé, je příprava na šedou vodu. A to tak, že bych si udělal extra vývod pouze a jedině ze sprchy/vany do nádrže na šedou vodu a následnou filtraci. Ve sprše se projede kvanta vody a přitom odtéká relativně čistá, respektive čistitelná.
Jason
Sponzor serveru
Pohlaví: muž

Příspěvek od Jason »

Ja mam v projektu dvoji vedeni vody - na WC, pracku ,(tam je vyveden i kohoutek s normalni vodou z radu) a ven na zalevani je to jedna vetev (pokud bude nadrz na destovku prazdna, tak se prepina na klasiku vodovodni).

K baeaku budu mit korenovou cisticku i s jezirkem, takze odtud by se pripadne brala brat seda voda pri nedostatku srazkove (samozrejme bez pracky a s pridavnym filtrem)
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
dracekvo
VIP

Příspěvek od dracekvo »

U nového domu, který má být trošku smart, není problém si dát vodoměr s impulzy a pak cokoliv protékajícího vyhodnotit domácí automatizací a nechat si poslat alarm.
Kamarád má dokonce v dřevostavbě servoventil na přívodu vody do domu a v technické místnosti malou vaničku s hladinoměrem. Při jeho naplnění (havárie pračky, atd) dojde k uzavření vody v baráku.
Stejně tak při odjezdu někam velice snadno zavírá vodu, pouze stiskem tlačítka.

Jak zajišťujete čistotu dešťovky? Protože když vidím ten bordel a tu špianvou vodu v nádrži co mám na zalévání, tak si nedovedu představit tohle pustit do záchodu, natož v tom prát.
honzasl

Příspěvek od honzasl »

A já zas nerozumím tomu, co kdo má se špínou v deštové vodě :)

Jeden zásobník na zalévání mám betonový bývalý septik a v něm je voda čistá a průzračné, až to láká k napití. (fuj fuj, furt je to septik). V pylové sezona na povrchu plave kvanta pylu ze stromů, který se usadil na střeše a mechanické nečistoty (jak se drolí betonové přepážky) jsou kleslé dole. Stačilo by správně umísti sací koš. V nové plastové nádrži očekávám jen ten pyl.

V sudu, který mám u dalšího okapu je voda taky průzračná, ale stěny sudu jsou pokryté červenou vrstvou od nějaké bakterie. To by měl eliminovat umístění zásobníku pod zem bez světla a tepla.

ALE!

Mám fungl novou střechu Dacora a nové svody Rukki. Před rekonstrukcí byl na střeše eternit a mech. To jsem musel mít na vstupu do IBC kontejneru cedník s punčochou a pravidelně čistit. Takže problém není v dešťové vodě, ale ve střeše.
mar00

Příspěvek od mar00 »

Přesně tak, u dešťové vody záleží na množství srážek, ročním období, střeše, provedení nádrže. Pyl, listí, semena, mech, dle materiálu střechy i spláchnuté kamínky, slimáci v nádrži atd. Vítr na střechu pořád něco nosí. Pokud tam není filtr, tak bývá kvůli nečistotám problém s netěsnícím splachováním záchodů.
cipis
Sponzor serveru
Pohlaví: muž

Příspěvek od cipis »

Z Onduline je teda pěkný binec, ale furt se to dá. Za 5 let to stejně musím vyměnit (konec životnosti), tak to pořeším rovnou i s nějakou větší nádrží, teď mám akorát jeden IBC kontejner.
proforma
VIP

Příspěvek od proforma »

Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
Joe Azbest

Příspěvek od Joe Azbest »

Pěkny cvičení v CADu. Ta stavebnice bude dražší jak normální zděný barák.
mart0

Příspěvek od mart0 »

Namalovat to, není zase tak těžké, vyrobit to, navíc za přijatelnou cenu, to už je jiné. A ani se neptám na koupelnu, záchod, kuchyni, napojení na sítě...
dracekvo
VIP

Příspěvek od dracekvo »

Nejhorší je vždy u takového papundeklu jeho izolační vlastnosti. Pro teplé podnebí ok, ale pro naše pásmo nepoužitelné.

Taky by mě zajímal projev stavby, když bude trošku větší vítr. Aby se vám dům nenakláněl o 10° :D
JOBU

Příspěvek od JOBU »

Popravde, riadna somarina...
Odpovědět