Přežití PA v panelových domech

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od cipis »

No já osobně bych spláchnul. Ale asi jen kvůli tomu, že ve sklepě je furt hromada PETek s nějakou grkací vodou :)
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od Kocour »

Jo, strategie pro výpadek vody jsou různé: já jsem si dneska ráno v práci (měla se plánovitě odstavovat voda) natočil z automatu tolik kafí, aby to pokrylo celý den, načež jsem si je podle potřeby ohřával v mikrovlnce :)
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od marish »

Přesně tak, tady jsme většinou lidi co nechtějí být nachytáni s kalhotama u kotníků -ve sklepě nějaké zásoby, vařič atd...
Ale pořád platí, že ideální je racionální myšlení v kombinaci se zvažováním možných důsledků.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od cipis »

Kocoure, jak bys to ohříval, když by vypadla i elektrika? ;)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od sigmark »

musel by si na ty kafe sednout
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od Kocour »

Kdybych věděl, že vypadne i elektrika, asi bych se na to vykašlal, protože už by mi připadalo moc práce, shánět se s nějakou alternativou. No a kdyby vypadla, i když vypadnout neměla, pak bych to pil studený :-x
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od Fraktál »

Pokud se budeme bavit o nějaké finální krizi a rozpadu, tak je podle mě panelový dům nejméně vhodnou variantou, jak přežít v období PA. Stačí se podívat na některá panelová sídliště dnes, co teprve, když různé živly poznají, že mají nyní pré a mohou si dovolit, co předtím alespoň trochu bylo pod dohledem policie a "slušných lidí".

To by potom chtělo, aby se několik - několik desítek (?) lidí semknulo a tahalo za jeden provaz. Nějakým způsobem společně obrnit panelák proti nájezdům, jak jsem se zde na fóru dočetl, není špatný nápad, ale co potom se zásobováním a celkovou kvalitou života v takovém nechtěném vězení, pokud na sídliště najede gang a počká, až panelák vyhladoví? Paneláky by v PA představovaly po supermarketech určitě cíl jednotlivců i gangů, kteří by procházeli byt po bytu s cílem ukořistit vše potřebné (potraviny, léčiva, zbraně, nářadí, oblečení). A proto se mi to jako vhodný příbytek nejeví. Jedině pokud by se jednalo o nějaký menší paneláček někde na vesnici - vedle vesnice, což u nás není zase až takovou výjimkou, tam by to možná šlo v kombinaci se zbytkem vesnice (vesnici opevnit a budovy rozdělit na ubikace, sklady, výrobny, zpracovatelny).

Jako pěstovat zeleninu na balkónech by třeba šlo, ale tohle se nezavede a neudělá ze dne na den. A čas bude v prvních dnech a měsících klíčový. To by se takový soběstačný panelák musel vybudovat ještě před tím, než to vypukne.
rosomak
Příspěvky: 119
Registrován: 24.04.2013 0:02
Pohlaví: muž

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od rosomak »

Fraktál
To by se takový soběstačný panelák musel vybudovat ještě před tím, než to vypukne. :idea: To by mě právě zajímalo, abych se mohl připravit. Kdy to asi vypukne? Nedávno zaútočili židi na Sýrii, takže se to tam mele a mají nebezpečný zbraně. Takže do roka a do dne ?
Uživatelský avatar
snoopee
Příspěvky: 62
Registrován: 16.03.2013 18:18
Pohlaví: muž

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od snoopee »

v tomto panuje zhoda. Dlhodobé prežitie v PA svete v paneláku je fikcia.
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od felix5 »

i v případě že by byl panelák dokonale připraven a nehrozil by útok z venčí by mrtví lidé z města udělaly doslova ráj pro všemožné nemoci. ve městě bez služeb se spoustou mrtvol nepřežije nikdo. v případě že by přežila většina by se lidi stejně pozabíjely navzájem kvůli troše vody .
Jardaxyz
Příspěvky: 62
Registrován: 10.12.2018 8:11

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od Jardaxyz »

MacGyver píše:Mimochodem - nedávno mi soused povídá (známe se dva roky), poslechni, kdyby to celé šlo do kytek, myslíš, že nás ty naše zahrádky uživí? Na to sám od sebe začal rozebírat jak by jsme mohli společně přežít těžké časy. Skoro jsem si sedl na prdel, protože se sice známe dobře, ale on absolutně netuší, že jednou z mých seberealizací je Rozpad a A zájem o techniky přežití. Toto by se mi v paneláku na Vinohradech nestalo. ;)
Na to stačí zachytit pár bajtů wiresharkem, aby nejen tušil, ale přesně věděl.
Jardaxyz
Příspěvky: 62
Registrován: 10.12.2018 8:11

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od Jardaxyz »

rosomak píše:Fraktál
To by se takový soběstačný panelák musel vybudovat ještě před tím, než to vypukne. :idea: To by mě právě zajímalo, abych se mohl připravit. Kdy to asi vypukne? Nedávno zaútočili židi na Sýrii, takže se to tam mele a mají nebezpečný zbraně. Takže do roka a do dne ?
Pokud neco vypukne, tak po 2045-2050... drive ne.


Btw pokud je v okoli vodotec, tak by se dal vyrobit trkač a pumpovat VODU trkačem na střechu panelaku do IBC Kontejneru na uzitkovou vodu.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od DanBlack »

Jseš si jistý, že trkač utáhne cca 22metrů výtlak??? :x
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od bivoj »

Když už tady klasicky nováček vykopal pět let mrtvý vlákno, tak jen k tomu trkači - výška výtlaku 22m problém není. Je k tomu potřeba jen velký úvodní spád a dostatečný průřez vstupního potrubí.

Pozn. - u jednoho z mála průmyslově vyráběných trkačů jsem našel údaj maximální výtlačné výšky 40m. (Viz třeba https://www.aquapumpe.cz/www-cerpadlapr ... e-cerpadlo)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od Kapo »

Jardaxyz píše: Pokud neco vypukne, tak po 2045-2050... drive ne..
A nechtěl bys své věštecké dovednosti využít lépe? Napr. LOTO? :?
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od dracekvo »

1.V létě IBC zaroste řasou, v zimě zase zamrzne.
2 Kolik tam těch IBC bude, aby to pokrylo spotřebu celého paneláku? A co na to nosnost střechy?
3. Kolik paneláku je někde u vodního toku? A kolik u takového toku, kde lze použít trkač?
4. Co vandalové?
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od Hohepa »

uřízneš vršek a v létě se v něm můžeš koupat, v zimně bruslit
Jardaxyz
Příspěvky: 62
Registrován: 10.12.2018 8:11

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od Jardaxyz »

Existuje cerne IBC anebo se da zastinit. Unosnost strechy neni problem pokud to neposadis doprostred panelu.

Panelaku u vodniho toku je spousta, no na pouziti trkace to nebude, leda nekde u jezu :-) vandal? Tak to jedine v provedni antivandal.

@kapo, klidne se muzeme vsadit.
Jardaxyz
Příspěvky: 62
Registrován: 10.12.2018 8:11

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od Jardaxyz »

bivoj píše:Když už tady klasicky nováček vykopal pět let mrtvý vlákno, tak jen k tomu trkači - výška výtlaku 22m problém není. Je k tomu potřeba jen velký úvodní spád a dostatečný průřez vstupního potrubí.

Pozn. - u jednoho z mála průmyslově vyráběných trkačů jsem našel údaj maximální výtlačné výšky 40m. (Viz třeba https://www.aquapumpe.cz/www-cerpadlapr ... e-cerpadlo)
Dostatecny prurez privodu je kvuli odporu trubek pri dlouhe delce, kdyby byl pobliz jez, tak tim je to eliminovano... samozrejme jde spise o teoretickou ulohu, protoze u jezu zadne panelaky neznam (u reky spoustu).
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od DanBlack »

Takže...jak to říct slušně...?
No, prostě moc kecáš a hovno víš. :hi

U toho trkače jsem vycházel z vlastních (prehistorických) táborových zkušeností - myslím, že jsme se nedostali přes účinnost 1:10.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Odpovědět