Přežití PA v panelových domech

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od sigmark »

CHECHT! kupte si medvidka myvala!
Uživatelský avatar
MozartTx
Příspěvky: 37
Registrován: 21.09.2012 21:16

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od MozartTx »

Já si myslím, že přežití v panelových domech je u nás v celku nereálná věc. Soused nenávidí souseda a jak by došlo k nějakému chumlu tak se začnou vyřizovat účty.Už vidím jak by češi drželi při sobě. To jen při hokeji nebo fotbalu.Nehledě na naše nepřizpůsobivé občany, kteří když něco chtějí tak si to prostě chtějí vzít. Se podívejte kolik je v 1 paneláku lidí a pak sídliště.Takže nějaké hnědé sídliště to je samostatná kapitola. Joj byla by to mela. Dokud bude možnost tak rychle pryč. Člověk si alespoň ušetří munici na důležitější střety.
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od escibe »

MozartTx musím maximálně souhlasit :yes
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od EBE »

Rovnako to vidím tiež :hand
Sused suseda upodozrieva, závidia, ani neodzdravia..stačí len sledovať pohľady keď sa nesie vačší nákup a nejaké zásoby ;)
Rozhodne to chce plán B - chalupu, chat/ku alebo rodinu s domom po férovej dohode sa tam v najhoršom dostať.
Obchody bez dodávok neprežijú myslím ani mesiac, xxx vecí sa bez prúdu pokazý, hlavne maso a pod.
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od Nobody »

Já bych to tak zle neviděl. V případě svého přežití klidně vystěhuji všechny, co se mnou nesouhlasí. Na lidi (bez ohledu na barvu pleti), kteří si chtějí něco "jen tak" vzít, je snad základ být připraven. Romové v tomhle imho budou i v horší situaci, protože to od nich lidi automaticky očekávají.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od sigmark »

ale i oni jsou pripraveni celozivotnim treninkem v popelnicovem survivalu. kdyz jsem videl kovozroutske prcky jak dojizdeji zbytky z popelnice, musim pokorne priznat, ze bych na tom musel byt hodne spatne, abych to dal
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od Nobody »

Hele já neříkám že je to dobře, ale když se na to podívám reálně, tak je chrání zákony a všeobecné mínění o tom, že vražda není správná. V okamžiku, kde se budou všude povalovat mrtvoly a stát bude ovládat max. klíčové body, vzniknou jistě radikální ozbrojené skupiny a jedna z nich bude z mladých kluků kolem ultrapravice. Nechtěl bych být v takové době Romem, nebo jenom odlišným cizincem.

Jako upřímně, potulovat se skupinka Romů kolem místa, kde mám zásoby, na kterých závisí mé přežití, tak asi příliš neváhám. Nemá smysl si lhát do kapsy, většina lidí by v rámci ochrany sebe a své rodiny, udělala to samé.
Uživatelský avatar
MozartTx
Příspěvky: 37
Registrován: 21.09.2012 21:16

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od MozartTx »

Hm... v každém patře jsou 4 byty. 8 pater. Někdy 12. To neni 5 lidí co bych "musel ".vystěhovat. Doufat, že nikdo kromě mě nemá doma nějakou zbraň nebo dokonce střelnou zbraň , a se kterou může zacházet dokonce lépe něž já a nejen zbraň ale x dalších faktorů, které vždy budou ve vaší nepřízeň je naivní. A dle mého nazoru velmi zbytečné riziko. Předcházet zbytečným konfliktům bude základ přežití. Horká hlava, krátká životnost.
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od Nobody »

Obsadil bych hořejší patra, myslím, že většina ozbrojených chlapů by chápala smysl a přidala by se. Horká hlava je možná zlo, ale ve vypjatých situacích je lepší něco dělat a lidi to často strhne. Zažil jsem to už při autonehodách, lidi stáli a čuměli. Když jim cokoliv řekneš, tak to udělají. V tu chvíli nad tím ani nepřemýšlí, prostě jsi ten, co převzal zodpovědnost a který alespon vypadá, že ví, co dělá. Tohle naivně nevidím.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od sigmark »

nicméně s nefunkčními vodovody a kanalizací jsi v "pevnosti" bez toho základního. bez vody a bez hygieny. tzn semeniste nemoci a v pripadnem oblezeni zivly v prdeli, protoze bez vody delsi dobu neustojis ( pokud tedy nezazdis a nezatopis dolni patra :-)
Uživatelský avatar
MozartTx
Příspěvky: 37
Registrován: 21.09.2012 21:16

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od MozartTx »

V tom případě hodně štěstí a chápavé sousedstvo, které bude čekat na vůdce.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od sigmark »

checht! on kdokoli mimo provereny kruh je potencionalni zradce a kdokoli neschopny koule na noze >> pri takovem nahodnem vyberu dostanes ferovy dil z obou skupin
Uživatelský avatar
MozartTx
Příspěvky: 37
Registrován: 21.09.2012 21:16

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od MozartTx »

sigmark Ano.každý může byt hrozba a ne malá .Nicméně zas díky za to, že někdo v těch "pevnostech.panelacich" bude. Až budou donucení vyjít ven za potravou, vodou atd. , tak budou už načnutí psychicky. Paranoia, hlad, stres. Takže to budou ideální cíle pro lovící smečky.V PA době nehledejme gentlemanství.
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od Nobody »

Já rozghodně netvrdím, že ve městě zůstat chci, je to jen jedna z variant. Pokud by všichni zdrhali z města, raději tu chvilku počkám a teprve pak ho opustím.

Hygiena ve smyslu šíření nemocí není ani tak o vodě, jako o její kontaminaci. Po 3 týdnech bez sprchy bychom sice pěkně všichni zaváněli, ale pokud bychom jedli čisté potraviny, pili čistou vodu a měli jasná pravidla ohledně fekálií, tak bych se bál nemocí mnohem více venku, než uvnitř. A pitné vody mám dostatek.

Možná to není ideální plán, ale stojím si zatím, že je lepší dělat něco a učit se ze zkušeností, než přemítat a stát na místě. Nedělám si iluze o lidech. Nevěřím nikomu, ani své vlastní rodině, krom té opravdu nejužší. Ale věřím tomu, že lidi jednají na základě toho, co považují za najlepší pro sebe, potažmo nejužší rodinu. V tom jim mohu věřit a z toho se bude odvíjet mé rozhodování. Sám stejně nemám šanci, takže se musím spolehnout na to, že metoda cukru a biče, bude fungovat.

Stejně tak nemám problém sklonit hlavu, když se najde někdo zkušenější, kdo povede. Ale nemohu v tohle spoléhat.

MozartTx: Pokud by to došlo do tohodle stadia, budou načnutí úplně všichni. A ozbrojené skupinky bez zásob, jsou všechno, jen ne ideální cíle. Člověk, co nemá co ztratit, bude bojovat do posledního dechu. Vystřílíš hromadu nábojů, pár lidí to schytá a co tím získáš? Jak říkám, po světě běhá pár magorů, ale většina lidí se chová tak, aby získali co nejvíc s minimem rizika.
Uživatelský avatar
MozartTx
Příspěvky: 37
Registrován: 21.09.2012 21:16

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od MozartTx »

Na co hromadu nábojů? Lovící smečka neútočí hned z blízka. Hezky v klidu z dálky a postupně.V tom je podstata lovu. A až na úplný konec se jde z blizka. Čekat, že hned u vchodu se strhne střelba tak to opravdu ne.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od Fabulous »

Pánové, pro mě je panelový dům ideální, moderní pevnost. Stačí trochu vylepšit, vybavit a hlavně, mít ho na rozumném místě. Tohle bych si klidně koupil, jen kdyby to bylo o trochu blíže Praze:

http://www.realitylipa.cz/prodej-panelo ... il/3884627
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od Nobody »

Jo jasně, co výstřel, to jeden mrtvej. Ještě aby se po prvním výstřelu zbytek skupiny kryl a palbu opětoval... Trochu soudnost do toho, i držitelé ZP málokdy umí dobře střílet i za dobrých podmínek na terč. Pohybující se cíl opětující palbu je trochu jiné kafe. Sám jsem dobrej střelec, ale nedělám si o sobě přehnané iluze v bojových podmínkách. Na to bych si musel podobnými situaceni několikrát projít.

Ale jak říkám, to není o tom, že by časem nevyhráli. Je to o tom, že je to pro ně naprosto zbytečná námaha a mrhání zdroji.
Uživatelský avatar
MozartTx
Příspěvky: 37
Registrován: 21.09.2012 21:16

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od MozartTx »

Jasné vždy kolik je lidí tolik je názorů a právě ta pestrost je krása diskusí. To co je pro jednoho přijatelné nemusí být pro druhého. Takže shoda se vždy těžko hledá.
Uživatelský avatar
MozartTx
Příspěvky: 37
Registrován: 21.09.2012 21:16

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od MozartTx »

Na koho střílet jako prvního a jak kdo je dobrý střelec to už je otázka taktiky a navíc i mimo toto vlákno. Ten kdo je trénovaný to ví. Navíc nečekám, že všichni ve skupince utečenců budou super střelci co jsou pořád na střelnici nebo mají vojenský či jiný speciální výcvik.
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Přežití PA v panelových domech

Příspěvek od Nobody »

Ok, nechme toho. Je to tady opravdu OT.
Odpovědět