Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
tty123
Příspěvky: 54
Registrován: 11.01.2015 14:48
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od tty123 »

Jenda píše: …granát se slzným plynem.
Obecně to asi není tak špatný nápad, ale tohle má být zabezpečení úlů se včelami. Slzák by jim asi nedělal dobře.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od the.marek »

Podle mě by bylo nejlepší zabezpečit to stylem "maringotka". Pořídit starou maringotku, starou skříň z náklaďáku, stavební buňku, nebo něco obdobného, do ní zakomponovat úly a tu pak zabezpečit. Je to vcelku běžná věc, esteticky to bude rozhodně lepší, než udělat kolem úlů klece z kari sítí a finančně to taky nebude zase taková hrůza, i když asi náročnější, než pár kari sítí.
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od surikata »

Zatím mi včely nikdo neukradl, ale jako účiná ochrana se některým včelařům osvědčilo přišrubovat dno úlu k podstavci. Bez dna se blbě kradou.
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Frank »

Manipulovat s tím nechci, bude to trvalé stanoviště, říkal jsem si udělat tu klec na nějakou starou traktorovou vlečku, tu pak přetáhnout na místo a oddělat oj a kola.

Úly by byly vidět ze silnice, v tom vidím problém a proto bych je chtěl zabezpečit. Na druhou stranu si říkám, že když tam bude někdo blbnot s flexou, tak by se tam snad někdo z vesnice zašel knkout, nebo by mi zavolal. proto jsem uvažoval udělat to tak, abych eliminoval pákovky a akuflexe to co nejvíc ztížil.

Fotopast je k ničemu, zloději kradou v kuklách a fotka z pasti stejně nejde jako důkaz použít a když to bude cizí člověk, tak na to abych s ním promluvil ho nenajdu.

O nějakém alarmu (gps nebo spíš i jen co by mi zavolal po odlehčení místa pod úlem) jsem taky uvažoval, ale nevím, jakou mají spotřebu a jak to udělat s napájením.

Maringotky a skříně z náklaďáku nejsou uplně levné a práce na nich bud stejně jako na svaření klece. Kontejner by asi nebyl špatný, ale zase nevím, jak by to bylo se stavebním úřadem, proto uvažuju o něčem "na kolečkách".

Přišroubování dna je dobré v sezoně, ale když se včely kradou teď, kdy jsou v chomáči, tak to zlodějům až tak nevadí.

Zatím jsem vpohodě, protože mám včely na zahradě za barákem a druhé v lese, kam nikdo nechodí a není tam pořádná cesta, ale chci rozšiřovat a tak přemýšlím, jak na to. Letos co v okolí co neuhynulo, to se krade ve velkém, úly které jsou vidět objíždí nějaká parta s náklaďákem kam naloží 17 úlů, ukradnou a mažou pryč. Budu muset vymyslet nějakou efektivní kombinaci, jsem rád za vaše názory.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Baca »

Jeden ul s brazilskymi vcelami ?? :-) Len spickujem :-)
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Jenda »

Frank píše:O nějakém alarmu (gps nebo spíš i jen co by mi zavolal po odlehčení místa pod úlem) jsem taky uvažoval, ale nevím, jakou mají spotřebu a jak to udělat s napájením.
To je myslím jedno, protože ti stačí, aby se to spustilo až v okamžiku, kdy to někdo zvedne. Takže rozpínací kontakt; do aktivace to má nulovou spotřebu.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Baca »

Hmm ja by som urobil nejaky ten plot z kari ci roxorov (ono je to jedno, zlodej si vzdy najde cestu ak ma cas a pokoj). Na viditelne miesto navesil tabulky s vystrahou, ze po neautorizovanom vstupe hrozi ujma na zdravi a do sirky 1m zvnutra okolo plota do travy vysypem vlecku ihlanov z 4mm dratu :-) a pekne naostrenych, aby aj kanady prerazilo :-)
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Hohepa »

Nejsem včelař, ale když čtu Tvě úvahy , tak mně tak napadá, co třeba zděný úl alá kaplička pro elektroměr ?
S lepším zámkem relativně odolná pro nepovolané a tvarem maskovaná. Dnes, kdy jsou všude ty "převaděče"-bts na GSM, to každý snadno přehlídne a bez osobního kontaktu nemůže zjistit , že uvnitř není rozvaděč, ale úl.
A lajcky, samotné včely se z úlu asi kradou mnohem hůř, neb se samy brání, než hodit na korbu celý úl.
A pokud kolem bude drátěný plot 3×3 m s cedulkama pozor vysoké napětí .... 8-)

Nevím co na to současné znění zákona, ale není to budova a už vůbec to není člověkem obyvatelné :lol: .
Svépomocí by se to dalo zvládnout za víkend. Samozřejmě pokud jsi majitelem pozemku nebo ti majitel dá souhlas.
A pracovní náročností to je cca na kleci z jáklu vylité betonem, ale vyrobeno na místě, tedy nebonzuječ sám sebe přepravou neznámého/zajímavého čehosi.

Byly doby kdy úředníci prudili, že maringotka bez platné STK, nebo plátěný altán přišroubovaný do země je černá stavba :head
postak
Příspěvky: 84
Registrován: 23.03.2013 10:26
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od postak »

Chlapi, tak ja včelařím sice špatně ale stále zkouším a od kluků vím že jim včely ukradli iksyž měli alarm, psa a přišroubované dno. Mame podezření že tady u nas to kradou polaci ale nebylo zatím dokázáno, i dataloger za 3500Kč zabudovaný do jednoho z ukradených úlů nepomoh, na jednom z parkovišť signál zmizel a pochybuji že to zloději věděli spíš nenechali nic náhodě a plásty přehodili do přepravních krabic nebo .....
Dnes není problém že se se zlodějem dokonce setkáte na svém pozemku a co dál ? Na inzultaci nemám koule ani postavu. Řeknu Vám že nynější stav je velmi špatný a jsem pesimista bude hůř. Podle nových stanov ktere maji byt nyní schvaleny budou muset být všechny volně stojící ůly oploceny ale to přiláká i "magnety" tak se mame na co těšit.
jendakrat
Příspěvky: 1
Registrován: 22.03.2015 19:25

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od jendakrat »

Sice včelám nerozumím, ale mrkněte na http://www. Vše si vyrábí sami, tak by to třeba zvládli i dle vašich představ.

Spam. Ban. Fab. Rychlé, že ano?
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od krvfx »

Tak dveře jsou nakonec vyrobené na zakázku v bezpečnostních zárubních s vícebodovým zámkem. Budu do nich potřebovat dvě vložky. Nejlépe bezpečnostní třídu 4. Na začátku byl tip na EVVA z německého e-baye. I s poštou vychází minimálně o litr levněji. Jsou nějaké jiné zajímavé alternativy? Zevnitř chci mít knoflík místo klíče.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Maximus »

EVVA je dobrá, zvláště její nejvyšší řady vypadají, že dokáží zajistit nějaký ten pocit "sucha a bezpečí" :).
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od the.marek »

Napadla mě taková věc a vzhledem k tomu, že většina elektro věcí a skoro všeho v čem je drát je pro mě španělská vesnice, tak se zkusím zeptat tady.

Existuje něco jako dálkové otevření dveří. Myslím tím opravdu dálkové několika km vzdálenost od domu.
Něco jako bzučák u paneláku např. ale s opravdu dálkovým přístupem přes internet, mobil, nějakou radiofíčurou apod.?
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8793
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Fabulous »

Existuje ;) Zámek s GSM ovládáním.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od the.marek »

Díky za tip, to by mohlo být přesně to co jsem hledal ;-).
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od krvfx »

Tak dveře jsou konečně nainstalované. Žádný certifikát nemají, ale účel plní velmi dobře. Jako vložky jsem zvolil Tokoz Pro 400.

Jak se načalo v tématu o krytech - předpokládám, že když střílet přes dveře, tak radši z pušky? Nebo by to dal třeba i slug z brokovnice?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8793
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Fabulous »

Pokud máš plechovou výplň, tak rozhodně puška, to je jistota :)
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od krvfx »

Plech tam není, tedy ne všude. Pak se rozhodování větví na to, jakou ráži použít:) 7,62x39 nebo 54, případně 223Rem:) Viděl bych to asi na kosu. Přeci jenom rozhodovat se pod tlakem krumpáče na dveře není úplně jednoduché. Akorát to chce vyřešit i ochranu sluchu nejen pro mě, ale i pro zbytek obyvatel domu. Dvoje dveře to snad utlumi dost...
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od cipis »

Není jednodušší to udělat tak, že máš na dveře nasměrovanou střílnu? Protože střílet skrz dveře mi nepřijde jako dobrý nápad ...
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od krvfx »

To je otázka, mám sice odkud na ty dveře střílet, dobývající by to ale dostal do zad...
Odpovědět