Jak jsem připraven na BLACKout

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak jsem připraven na BLACKout

Příspěvek od dracekvo »

Tak v tom případě nevím, proč to tu zveřejňuješ, když to pro místní komunitu má nulový přínos. Toto fórum je o výměně zkušeností a rad.
Pokud je to komerční projekt tak ho zde prezentuj až bude dostupný a samozřejmě pouze se souhlasem admina.
sauerkraut
Příspěvky: 222
Registrován: 04.11.2017 1:27

Re: Jak jsem připraven na BLACKout

Příspěvek od sauerkraut »

sigurd: diky za info. Chladis to samotizi, nebo to cerpa kotel?

dracekvo: chapu tvoje rozhorceni ... ale treba me ty informace pomohly. Porad jsem odkladal stavbu, protoze jsem nevedel, jak udelat okruh, ktery zabrani prehrati (a rekneme si narovinu, ze nestojim o to mit doma chladici smycku plnenou NaK, FLiBe ani PbBi).
Mas mozek, tak se neboj ho pouzit!
sigurd
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Jak jsem připraven na BLACKout

Příspěvek od sigurd »

sauerkraut-len samotiaž (aj kotol)-70 ročný, nezateplený dom (12x8m) v 650m n.m-kúrením 5kW nehrozí prekúrenie ani v lete :) .

dracekvo-nevidím žiadny dôvod na Tvoje vzrušovanie-nič som tu nezverejňoval-odpovedal som len na otázku.Nemáš na využívanie TEG nejakú alergiu?-viď viewtopic.php?p=255935#p255935
dracekvo píše: 19.12.2021 0:02 Tak v tom případě nevím,
Nevieš toho asi viac, tak nevidím dôvod, prečo by si Ty mal vyhodnocovať prínos pre túto komunitu.
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Jak jsem připraven na BLACKout

Příspěvek od Kapo »

dracekvo píše: 19.12.2021 0:02 Tak v tom případě nevím, proč to tu zveřejňuješ, když to pro místní komunitu má nulový přínos....
Stejne ako 90% príspevkov. Kto si aké auto, či zbraň kúpil má tiež biedny prínos pre komunitu. Ale napriek tomu si to čítame radi.

Toto vlákno sa volá "Jak sem pripravenej na blackout". A Sigurd si ide po svojom. Šikovnému stačí často len ínšpirácia. Bohužel dnes už neplatí "dobrá rada nad zlato". Dnes v časoch internetu sú rady "bezcenné".

U nás sme mali celý týždeň každý deň výpadok na cca 7 hodín. Niekde bola porucha. A tak som to využil najlepšie, ako sa dalo, zapálil som si sviečku a spokojne som chrnel.
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
kuny
Příspěvky: 279
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: Jak jsem připraven na BLACKout

Příspěvek od kuny »

mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Jak jsem připraven na BLACKout

Příspěvek od mart0 »

Podařilo se mi získat data o srovnání spotřeby plynu u cca 15 let starého samostatného domu, který byl v dřívějších letech vytápěn na standardní teplotu 21,5°C a letošní zimu jen na udržovací teplotu 10°C. Data jsou odhadem očištěna o spotřebu na ohřev vody a o příspěvek k ohřevu teplem ze spotřeby elektřiny na vaření apod. Potřeba energie na vytápění předloni 11MWh, vloni 12,3MWh, letos (2021/2022) na sníženou teplotu dosud 2,1MWh. Rozdíl není úplně vypovídající kvůli mírné zimě, při vysokých mrazech by byl rozdíl podstatně menší. Potvrzuje to zkušenost, že v případě krize se při vytápění na nižší teplotu dá výrazně ušetřit (nakonec se i podstatně zkrátí topná sezóna).
Odpovědět