Kde a jak ušetřit

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od mhi »

Mam kamarada co se odstehoval do ciziny a ma stale CZ cislo s nejakym "neomezenym" tarifem, ptal jsem se ho, jestli ho operator nejak buzeruje a rikal ze ne.

Internet ma v dane zemi ale na jejich mistnim cisle.
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od M M »

Pohybujem sa medzi tromi krajinami - sluzobne (A) cislo mam na korporatnom tarife - a viem ze nas facility manazer to s rakuskym operatorom riesil, aby ma zaniesli na nejaky whitelist. Internet mam v Rakusku aj vo firme aj v byte, telefon pouzivam ako zalozny hotspot ked su problemy s internetom mimo Rakuska - cize spotreba dat primarne roaming. Ide samozrejme o to nakolko to ktory operator sleduje, ale EU regulacia roamingu im to vyslovene umoznuje.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Stenny »

Chtěl bych do domácí výbavy výhledově (třeba do jara) doplnit ještě jednu sekeru Fiskarsku, velikost XL (X25). Má smysl čekat na nějakou slevovou akci, nebo se ceny Fiskarsek drží plus minus na stejné úrovni pořád? Nemám v tomhle ohledu vůbec přehled.
Díky :)
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Hdm »

Akce nevím, ale určitě můžeš vyuzit zaruku ceny v Hornbachu.
Mám v plánu kupovat Sekera Fiskars štípací X21 v Hornbachu za 1329,-
Našel jsem na netu https://www.fiskars-shop.cz/sekera-fisk ... 1-l-122473 kde je uveden i ean kod.
S cenovou zárukou jsem v hornbachu na 1079,-
Třeba se dá najít i lepší cena, hledal jsem to už před delší dobou.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od dracekvo »

Na heurece je graf ceny, kde se dá zjistit jak se to s cenama má (přepni si větší časový rozsah). U téhle sekery se to moc nehýbe.

https://sekery.heureka.cz/fiskars-xl-x2 ... /#prehled/
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od cipis »

HDM - opravdu to tak funguje? Není to myšleno jen jako obyčejný maloobchodní kamenný obchod v okolí?
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Hdm »

Opravdu to tak funguje.

Ve zkratce, najdeš si na netu identický výrobek, musí mít stejný kód (obvykle EAN kód), vytiskneš, dojdeš do hornbachu, tam si vezmeš co sis vybral a u prodavače v oddělení řekneš, že chceš uplatnit garanci nejnižší ceny a vrazíš mu do ruky ten vytištěný papír. On se bude tvářit otráveně, ale musí to udělat. Dá ti pak jiný papír a ten dáš u pokladny.

Ve videu chlápek o tom mluví, jak to funguje.
https://www.youtube.com/watch?v=jZrG-XQWlAs
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od cipis »

Tak oni to maji i v unihobby a nejspis i jinde, ale vzdycky jsem predpokladal, ze tam bude omezeni na ten konkurencni obchod ... Delam si stejne vzdycky "vyberko", ale takhle to funguje teda lepe, nez jsem cekal.
Jinak v hornbachu maji levnejsi, a nekdy o dost, elektricke koupelnove zebriky.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5353
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Rafael »

Armagedon. Co Poláci i Češi včera předvedli u benzínek, svět neviděl
17.10.2023 8:50 | Reportáž
Benzínový a naftový armagedon? V českém příhraničí bylo v několika posledních týdnech běžné vidět u čerpacích stanic kolony aut s českými poznávacími značkami a polská média hovořila o tom, že Češi u nich levné palivo „lijí, co jim síly stačí“ a kam jen to jde. Po polských nedělních parlamentních volbách však již během pondělí začala být situace v Polsku odlišná. Do kanystrů již „lili, co jim síly stačily“ levné palivo i samotní Poláci, kteří se obávají, že jim výsledky nedělních voleb přinesou konec extrémně levného tankování. Zatímco v Polsku nyní 50litrovou nádrž natankujete i u benzínek přímo na hranici za 1660 Kč, u Orlenu o 3 kilometry vedle v Česku si za totožné palivo připlatíte 285 korun. A motoristé předvedli, že jim na ceně záleží...
https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/ ... del-744541
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5353
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Rafael »

Karta ODISka v mém okolí.
Dvakrát za poslední dobu jsem musel do OV. Seděl jsem vpředu u řidiče a všimnul jsem si, že za cca 35km jsem byl skoro jediný kdo platil hotovosti. A moc se mu to nelíbilo.
A taky jsem si všimnul více aut často stojících u autobusových zastávek. Ale to už dříve a v mé vesnici.
*
Nakonec i žena si tu kartu pořídila a nemůže si ji vynáchválit.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Maric »

Pro milovníky tuningu osmapadesátky a škorpíka udělal Gundocthor velice výrazné a lákavel slevy (od -55% do -82%).

www.gundocthor.cz
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od PaF »

Díky za tip, využito :yes
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Patrol »

Nevyužíváte někdo pro sledování TV aplikaci KODI? Máte s tím zkušenost?
Láká mě možnost využití mnoha archivů filmů a asi by šlo sleddovat i TV programy z USA při použití VPN.
Docela mě zaujal popis, ale přijde mi to příliš komplikované někde stále hledat fungující doplňky.
https://www.milantulenko.eu/2023/07/co-je-kodi.html
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od bacil »

Kdysi jsem to používal, ještě když se to jmenovalo XBMC, opustil a už se k tomu ani manželka vracet nebude. Prohlížeč Brave co blokuje reklamy je lepší.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od dolmar »

@Patrol:
Používal jsem to už v dobách XBMC a následně i jako KODI. Funguje to dobře, akorát první nastavení/seznámení se systémem je/byl trochu porod, pak už to bylo v pohodě. Zkoušel jsem to na všelijakých zařízeních, např. Raspberry Pi :) Nakonec jsem to opustil protože mne nebavilo tomu furt věnovat čas, ale kamarád co nemá TV příjem to používá dodneška a je s tím spokojený. Vím že přes to sleduje filmy a seriály na fastshare, já tam měl přes DLNA nastavený domácí server...
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od PeFi »

Hdm píše: 22.09.2023 16:13 Najdeš si na netu identický výrobek, musí mít stejný kód (obvykle EAN kód), vytiskneš, dojdeš do hornbachu, tam si vezmeš co sis vybral a u prodavače v oddělení řekneš, že chceš uplatnit garanci nejnižší ceny a vrazíš mu do ruky ten vytištěný papír. On se bude tvářit otráveně, ale musí to udělat. Dá ti pak jiný papír a ten dáš u pokladny.
Z trochu jiného soudku - docela dost výrobců vyrábí extra produktové řady pro různé obchodní řetězce. V některých případech to i na bližší pohled vypadá jako identický výrobek, ale identické to mnohdy není a je to různě materiálově optimalizované (ošizené). Někdy to výrobce explicitně přizná, někdo to naopak tají seč může a najít čím se ty dva jinak prakticky stejné výrobky liší obvykle není možné. Někdy se neliší vůbec, někdy se ale liší co se týče dlouhodobé životnosti. Takže člověk někdy ušetří a ta úspora ho časem nějak dožene a nafackuje mu. Takže bacha.

Z poslední doby:
mosazné fitiky - liší se množstvé materiálu, takže mechanicky je ten levný tak slabý, že ho pak za pár let při povolování urvete, kus závitu zůstane v trubce a máte o zábavu postaráno.
rohový ventil (roháček) - no-name výrobek má mnohem menší průřez a tedy mnohem víc omezuje průtok.
sprchový žlab - Alcadrain dělá speciální produktovou řadu, která je k dostání jev v hobbymarketech, čím se liší od standardní produkce jsem nezjistil.
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od cipis »

Ad sprchový žlab - také jsem nenašel, dokonce jsem pak našel na netu i žlab za necelou tisícovku. Fungují všechny.
Možná jsou rozdíly při montáži, ten za tisícovku jsem musel řekněme o něco lépe ukotvit, ale jak to člověk zaleje betonem ...

A jak tak přemýšlím nad dalšími výrobky, tak asi ta montáž a pohodlí u montáže, lepší spojovací materiál, tak to bude asi ten největší rozdíl (mimo těch výše uvedených). Zase u těch mosazných fitinek, jako, to jsou věci, co namontuji jednou a zapomenu. Cokoliv dalšího je pak stejně už zase další rekonstrukce, takže jde vesměs všechno pryč.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Grunt »

Patrol píše: 23.11.2023 23:36 Láká mě možnost využití mnoha archivů filmů a asi by šlo sleddovat i TV programy z USA při použití VPN.
Grafické: Hypnotix, Minitube
Konzolové: Mpv, Youtube-dl, yt-dlp, nevímcoještě
Záleží co zvládneš. Ale nějak nechápu jak to souvisí s šetřením.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Patrol »

To Grunt: Aktuálně platím za satelit cca 400Kč/měs. Zaplatil jsem si VPN za 2Eura/měs a stáhnul jsem si aplikaci KODI. Moje představa byla, že za pár kaček někde získám ty potřebné doplňky a díky VPN budu mít možnost změnit IP adresu kam budu chtít, takže se mi otevře možnost mnoha streeamovaných programů z celého světa.
V tom byla ta plánovaná úspora.
Buď ale něco dělám špatně, nebo už je to tak zkomlikovaný, že jsem strávil hromadu času pokusy o aktivaci různých doplňků a nic pořádně nefungovalo. Proto jsem hledal někoho, kdo ví, kde je ta chyba.
Navíc od instalace VPN se mi pořád něco zadrhává a několikrát jsem už musel restartovat, aby se notebook srovnal, takže asi zase vše zruším a odinstaluju.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
steve_michalik
Příspěvky: 219
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od steve_michalik »

Kodi je super platforma. Ale pokud chceš pirátit, nebo spoléháš na neoficiální addony, tak sice ušetříš nějaký peníze, ale bude to vykoupené časem stráveným opakovanou konfigurací a pročítáním fór. A nikdy to nebude fungovat úplně spolehlivě.
Odpovědět