Kde a jak ušetřit

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
sauerkraut
Příspěvky: 222
Registrován: 04.11.2017 1:27

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od sauerkraut »

dracekvo: s hypo souhlas. Najem ma smysl jedine, kdyz clovek pocita s tim, ze se bude brzy stehovat jinam.

Kdyz ty prachy nejsou, tak se musi i deti uskromnit. Holt je lepsi nemit nove hadry, nez za par mesicu bydlet pod mostem. Zazil jsem to z pozice ditete a ani tenkrat mi to neprislo jako problem (sraly me uplne jine veci).

"Kdyby si koupil to samé auto, ale v benzínu 2.0i, tak jezdí do dneška a mění jen svíčky a filtry." -> A kdyby si koupil Wartburg 353, tak nemusi menit ani olejovy filtr a olej, spotreba stejna, vysel by ho do deseti tisic korun a jeste by usetril na povinnem ruceni a veskerem servisu. Po 4 letech by z tech (hadam) 300 tisic rozdilu v porizovaci cene mel 350, kdyby je investoval. K tomu pridam tech 100, co zminujes, takze jsme na investovanych 450 tisicich a pasivnim prijmu 1500Kc mesicne. Neboli 714 Km mesicne ve Wartasu zadarmo (jestli teda benzin stoji porad okolo 30kc/l - nejak uz to nesleduju).

Chleba koupit znamena dojit do kramu (20 minut, nebo jet autem), projit kramem (10 minut), zaplatit za nej dvoj az trojnasobek ceny materialu a pak jeste dojet domu. Pesky to je 50 minut v haji - material do pekarny nasypu za 5 minut a o zbytek se stara pekarna sama. Autem to zase az donedavna znamenalo studeny start, takze rezim s nejvetsim moznym opotrebenim motoru a spotrebou - to uz me dneska nezajima, to je pravda. Studeny motor ma nejmensi odpor vinuti :-).
Kdybych bydlel primo nad obchodem, jako driv, tak by to bylo samozrejme jine. Pak by hnusny a drahy chleba mel sanci nad peti minutama prace a trema hodinama cekani na pekarnu.

Televizi prece nejde prodat. Kde by se pak braly nabidky pujcek na zakoupeni nefunkcnich zhovadilosti nabizenych v reklamach? A pro pouzivani internetu je nutne umet cist a psat, to - zda se - nektere lidi taky boli stejne, jako mysleni.
Mas mozek, tak se neboj ho pouzit!
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Hdm »

U pojistovny 211 lze uplatnit proplaceni do vyse 500,- pro dospeleho a 1000,- pro dite, na ruzna ockovani, ci pobyty na taborech nebo krouzcich. Navic je moznost vzdat se prispevku ve prospech ditete, takze pokud deti maji treba kouzek volejbalu za 1500,- a rodice prispevek nevyuziji a vzdaji se ve prospech ditete tak to cele zatahne pojistovna ;-)
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Jason »

Ted jsem se po dlouhem premlouvani konecne dokopal a nacpal jsem nejaky nepotrebny kramy na Aukro. Vetsinou veci z garaze ktere jsem mel pripraveny ze odvezu do sbernyho dvora. Nakonec mi toho bylo trosku lito tak jsem se donutil to nafotit a pak nacpat na web.. Celkem cca 2 hodiny casu. Po prvnim tydnu prodno cca 1/2 veci a zisk okolo 10 000Kc. Zase se mi potvrdilo ze veci ktery jsou pro nekoho neuzitecny kramy na vyhoz maji pro nekoho jinyho velikou cenu..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od kregan »

To mě naopak na poměrně drahé foto příslušenství nikdo nepřihodil ani od koruny.
Čím víc víš, tím míň neseš.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od JOBU »

Treba predávať tesne pred výplatou.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od dracekvo »

Protože na aukro patří bordel.
Ostatní věci je lepší inzerovat na tématických webech. Foto třeba na paladix.
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Královák »

Mám dotaz, kde by jste nabídli k prodeji staré knihy mám kompletní Historii Girondinů z roku 1852 a tři díly Sebrané spisy od Šafaříka z roku 1862 a ještě nějaké staré učebnice češtiny ze stejné doby. Přemýšlím, že bych se jich za rozumnou cenu zbavil a získanými prostředky vylepšil svojí rozpadlickou výbavu, bo jsme malovali barák a je třeba redukovat knihovnu. Díky za info.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od proforma »

Stary ucebnice cestiny z 19. stol. bych brala, kolik za ne chces?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Rafael »

A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Královák »

To Rafael - díky, ale na to jsem taky myslel spíš mně šlo o to, zda někdo neví specializovaný antokvariát na obdobně staré knihy. Když jsem s tím přišel do našeho antíku, tak vůbec nevěděli co s tím, protože se jedná o špatně prodatelný soubor(rozuměj těžko se hledá někdo kdo by o to měl zájem za odpovídající cenu - malé město). Proforma - nevím ještě se kouknu na přesné datování a název - jsou zatím založeny někde v banánových krabicích cenu nevím cca 500 - 1000 Kč - opravdu nevím jestli to má tuto hodnotu. Ta Historie Girondinů by měla být více hodnotná neb se jedná o první české vydání v překladu Vojáčka stejně jako kompletní Šafařík.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Cep »

Zkus možná prvně univerzitu nebo muzeum... Lepší by byl nějaký sběratel, ale kde takového sehnat..
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Rafael »

Královák, si ty antikvariáty jak se budeš někdy nudit přeber. Některé se na staré knihy hodně specializují. Podle mě jsou nejlepší Kokičkovi nebo Antikwariat. Ale já jsem sháněl technické knihy.
Jsou sice drazí, ale měli nejširší nabídku. A u toho druhého nevím jestli a jak vykupují.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od proforma »

Královák píše: Proforma - nevím ještě se kouknu na přesné datování a název - jsou zatím založeny někde v banánových krabicích cenu nevím cca 500 - 1000 Kč - opravdu nevím jestli to má tuto hodnotu.
Ja bych byla ochotna dat tak 100-200 Kc/ks, dle toho, co to je a v jakem stavu. Takze jestli to prodas do nejakeho antiku draz, klidne prodej, kdyby ne, tak se ozvi :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Rafael »

Screenshot_2018-07-11-12-37-39_20180711124214299.jpg
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
B-rdy
Příspěvky: 24
Registrován: 02.03.2017 23:28
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od B-rdy »

Někdo výše psal o internetu o2 bezdrátu za 250,- Jedná se o katalogovou cenu, kterou nabízí i TM (vodafone nevím), v případě že zatlačíte na obchoďáka, nikoli na prodejce za přepážkou, je možné cenu snížit ještě na 219,- možná i níže.
Uživatelský avatar
kennyjirkoff
Příspěvky: 54
Registrován: 25.07.2014 12:24
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní čechy

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od kennyjirkoff »

ušetřil sem díky jednoduchému nápadu: V mém zimním spacáku (extr. -19, komfort -3 - když byl nový spát v -10 nebyl problém) po 10 letech používání je chadlno už kolem 0 i v termoprádle - prostě dutý vlákna se polámali, slehli atd. Spacák navenek bez závad, zip funguje, obal taky .... Tak sem chtěl teda koupit novej spacák, dutý vlákno neboo péřovej do -15 aspoň, investice 2-5tisíc. Ale napadlo mě si do starýho spacáku vložit ještě svůj letní spacák - a hle v nule se dá znova spát i trenkách a triku. Nádherně teplo zase. Teoreticky 2-5tisíc ušetřeno :beer i když je pravda že musím teď nosit dva spacáky, vzhledem k tomu že to vozím stejně všude autem, není to problém. Navíc v případě nouze mám dva nezávislé kusy výbavy - můžu jeden někomu půjčit apod.
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na něj dívají, aniž by něco udělali (Albert Einstein)
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od dracekvo »

Nemáte někdo kód na mall co nepoužijete? K nákupu nad 4 tis?
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od dracekvo »

Nevím proč, přišel mi slevovej kod z mall, jako omluva nevím za co :D
Mě je k ničemu. Takže kdyby někdo chtěl, věnuju.
Nutno vybrat do 1.12. Hodnota na 200,- min. nákup za 201,-
Pouze zasloužilým členům rozpadu, kdo první příde, ten první mele.
podmínky na https://www.mall.cz/slevove-poukazy?utm ... kompenzace
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od DanBlack »

Nechce někdo 300,-Kč slevu na Mall.cz? :ugeek:
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od proforma »

SB zacal prodavat sypane naboje, 9L v krabicce po 250 ks za 4,80 Kc/ks. Slusna cena :-) Jen mne prekvapilo, ze krabicka 250 ks je velka jako 6 krabicek po 50 ks, takze pokud potrebujete usetrit misto, prendat jednotlive do starych krabicek s plastovymi "drzaky".
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět