Kde a jak ušetřit

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Germanik1 »

Klidně budu dělat zimní střih 3 měsíce 😆 přece není v souladu se zdravým rozumem kupovat něco, co se na jaře pálí v hromadach. Jinak by králíkovi mohly stačit větve z jabloní kolem silnic. Olovo už není a určitě je nikdo nestrika. Jde hlavně o rozvoj chrupu, předpokládám.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od dracekvo »

Vždyť jabloní je všude u cest hafo. Stačí najít takovou, kde projedou 3 auta za den. A tam to určitě nikdo nestříká.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Jason »

Pripadne jsem docela casto v Plzni tak pokud by jsi tam mel cestu..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od MarS »

Nevim, jestli jsem to tu nedával, ale mám v chromu už nějaký 2 roky tohle rozšíření, užitečná věc.
Přílohy
hlidac.png
hlidac2.jpg
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od DanBlack »

HlidacShopu je super na rychlou orientaci - ale pozor, obcas ukazuje blbosti (kdyz scrapujou nejakou chybnou/nizkou cenu tak potom hlasi nesmyslne zdrazeni).
Jinak funguje uz na spouste eshopu, namatkou treba Kosik.cz
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Ulfhednar »

K těm králíkům: na chlebu si zuby brousí jen minimálně, spíš si zadělavaji na střevní problémy. Spíš potřebuji hromady sena, funguje i čerstvá tráva a jakékoliv větvičky.
Ani ušlechtilý králík nemusí žrát větvičky z jabloní, hnojených panenskou močí a zalevaných slzami enviromentalistů. Nejedovatý, přiměřeně čistý strom a jedou jak bouři.
Óðinn á yðr alla
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od mart0 »

Pecivo pro ne neni moc vhodne. Kdyz se tim krmi kralik, ktereho za par mesicu zabijete, tak to tolik nevadi, ale pokud ho mate jako mazlicka na roky, tak maximalne kousek chleba jednou tydne na chut. Ta cena vetvicek je hrozna, ale horsi je, ze to nekdo kupuje.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od proforma »

No, je pravda, ze nasi kralici moc dlouhou zivotnost nemeli :-) Ale krome chovnych kousku po tom rostli uzasne rychle a meli vyborny maso.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Wdog »

mart0 píše: 15.12.2021 8:16 ... Ta cena vetvicek je hrozna, ale horsi je, ze to nekdo kupuje.
Chudák devlop, zcela zjevně se nechce nebo nemůže zbavit ani manželky, ani králíčka, tak teď musí dealovat větvičky. ;) ... my jsme svého času krmili králíčka senem, trávou, větvemi, a asi i jakýmisi lisovanými granulemi. V sezóně jsme ho dávali ven, na trávu, přiklopili klecí, a hlídali, jestli neletí káně ...

S tou cenou větviček na eko-eshopu: ta cena není hrozná, ani to, že to někdo kupuje. Samozřejmě ta nabídka automaticky neznamená, že to někdo kupuje, pokud ano, je to dobře nastavený obchod.
V oblasti finančních trhů se tomu říká tuším arbitráž, tzn. nemělo by teoreticky existovat stejné aktivum (větvičky) za různou cenu na různých blízkých místech. Má to vyrovnávat trh, do jisté míry se to tak i globálně děje, ale díky různým bariérám je to běžná praxe. Takže, když někde na zahradě leží zadarmo hromada jabloňových větví, můžeš si tam nabrat plnou kabelu a prodat je pak v Praze na staromáku za 1000Kč za kg. Teoreticky. V praxi je to složitější, nicméně principem obchodu je odstraňování bariér a zprostředkování cesty od producenta k zákazníkovi. Důležité jsou informace.

Takže, myslím, že žádná cena není přemrštěná, když to někdo dobrovolně kupuje. (s výjimkou zneužití nějakým mimořádných situací).
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od devlop »

wdog: jasně souhlas, je to trh a jak říkáš, odstranění bariéry a zprostředkování cesty od producenta k zákazníkovi. Opomněli jsme ale také jeden faktor a to je čas. Kdyby "měšťák" bez vlastní zahrady se stromy, objížděl okolí města a hledal stromy, pak na ně lezl a stříhal větve, či objížděl zahrádkářské kolonie a otravoval cizí lidi s dotazy "nemáte větvičky, nemáte větvičky?, tak ten čas, respektive cena času se mu nevrátí. Proto vznikly "pytlíčky s větvičkami", které normální zahrádkáří pálí nebo sypou do kompostu :-) Ale tak je to se spoustou jiných věcí, pro někoho nadbytečnost, odpad, pro jiného věc za kterou zaplatí. A právě ne všichni, kdo touto věcí disponují ve více než nadbytečné míře, jsou ochotni věnovat svůj čas (a jsme zase u toho), ty větve rozstřídit, vybrat ty tlustější, zkrátit je tak aby se vešly do pytlíku, omýt, vysušit, zabalit tak aby to v krámu po x měsících neshnilo, zajistit distribuci do obchodů, aby si to mohl kdejak pražák z betonové džungle koupit při cestě z práce, dát svému králíčkovi a utratit tak minumum svého času. A z toho vzniká ta cena, kterou zákazník prostě zaplatí.

a to nechtějte vědět, kolik stojí "seno v pytlíčku" :lol:
https://www.panmalina.cz/bio-seno-lucni-450-g/
40Kč za necelé půlkilo
to jen tak k zamyšlení respektive k pousmání, až se budete na své posečené louce prohrabávat těmi kily voňavého sena, že to nějakej devlop kupuje za těžký prachy, aby se měl králíček v bytě dobře :)
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od dracekvo »

No, ono udělat bezprašné seno asi něco stojí. A čím menší pytlíček, tím dražší náklady na balení v neprospěch obsahu.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Fabulous »

Je vidět, že jste někteří z vás ekonomičtí diletanti. Otýpka sena za 40 Kč v kusovém prodeji je na samé hranici rentability. Sice vstupní surovina nestojí nic, ale na zabalení, manipulaci a distribuci padne hromada člověkominut, takže reálný hrubý zisk u produktu se počítá na nízké jednotky korun.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od cipis »

Jo, to máš to stejné, jako jsem musel dlouho vysvětlovat máti, že je naprosto normální, že se cena za zkonvertování jedné písničky z mgf pásky moc neliší od zkonvertování tří písniček, že je na tom nejdražší to, že k tomu musel někdo vůbec sednout.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Kapo »

Decká, prdte už na vetvičky. A ušetríme všetci minimálne čas, čítaním o vetvičkách. A už keď sme u prdenia, aj to sa dá spenažiť. A samozrejme aj hodne ušetriť, že si naprdíme sami... :roll: :chuckle

https://lajk.iprima.cz/viraly/zena-prod ... sti-vydela
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Eli
Příspěvky: 64
Registrován: 07.03.2021 9:05
Pohlaví: muž
Bydliště: ČR

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Eli »

Moje dnešné šetrenie: 1. krát v živote som využil po odporúčaniach kolegov služby obuvníka. Mám nízke turistické vibramy (nielen tie) s vysokou citovou väzbou :) , ktoré mali vnútornú časť pri pätách vydratú, bok päty z vonku roztrhnutý (v šití) a ešte nejaké drobné roztrhnutie pri jazyku. Boli v stave, že sa v nich už dosť zle chodilo do kopca, taktiež do nich hneď zatieklo. Mal som ich už len na túto sezónu, chcel som ich už len dobojovať a kúpiť nové. Kolega mi odporučil obviníka, kde dával robiť novú podrážku už na rôznej obuvi, kvôli odtrhnutiu. Tak som namiesto 150 € za nové zaplatil 8 €. ;) Ďalší kolega si dal robiť novú vibram podrážku na staré vojenské zateplené čižmy (dôstojnícke, ČSĽA) a platil 20 €. V tých celý život poľuje...

Edit: doplnenie textu
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od zedik »

Eli nechci to rozporovat, ale už dva roky zpátky stála jen samotná vibram podrážka okolo 800kč bez práce..
Eli
Příspěvky: 64
Registrován: 07.03.2021 9:05
Pohlaví: muž
Bydliště: ČR

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Eli »

Bolo to možno pred vyše rokom. Pozrel som schválne po čom ide jeden pár a našiel som za 450 Kč, teda nejakých 18 € dnes. Mal som debatu s tým pánom pred hodinou a vravel, že materiál vozia z ČR a už to všetko zdraželo medziročne o 30%. Neviem za koľko to nakupuje vo veľkom a koľko berie za prácu, no vtedy to vyšlo na 20 €. Čo mi príde celkom málo po tom, čo som si našiel iných obuvníkov na internete.

http://rucnesiteboty.cz/shop/vibram-darwin/
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od zedik »

To je asi super cena. Je pravda, že mě to měnili včetně tlumící mezivrstvy a obsázky, protože se mi rozpadala ač podešev byla dobrá.
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Vladimir »

To je skvelá cena, ja som si pred pár rokmi dal vymeniť podrážky na kanadách a aj s prácou ma to vyšlo na 50 eur.
Vladimír
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od JOBU »

Podrážka na kanadách za 50€? To ti tam dávali čo? Mne výmena podrážok na kanadách vz.90 vyšla minulý rok na 15€ za pár. Vrátane materiálu a práce.
Odpovědět