Kde a jak ušetřit

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Kapo »

Mnohí starý majstri majú naškrečkované zásoby ešte z čias Husáka. A tiež bývajú výpredaje skladov, kde sa to predáva na váhu za pár grošov. Preto tá cena môže byť taká rozdielna.

Chodím nakupovať do jedného kožiarskeho velkobchodu. A tam sú na niektorých veciach tiež ešte cenovky v Kčs.
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od eotto »

Pulzní oximetr v Penny ve slevě za 99,-
"Mors certa hora incerta"
sauerkraut
Příspěvky: 222
Registrován: 04.11.2017 1:27

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od sauerkraut »

A ted jeden prispevek, jak usetrit cas a nervy - nenakupujte na mallu.

https://www.krajskelisty.cz/praha/26713 ... -chaba.htm

Smutne je, ze temer stejnou zkusenost jsem s nimi udelal pred 15 lety. Chaos, napisi mail, ze si to clovek muze vyzvednout, pak to tam nemaji a vymlouvaji se. Asi nejhorsi eshop, na kterem jsem kdy nakupoval. Fascinuje me, ze s takovymi sluzbami zakaznikum dokazali prezit do dneska a nezkrachovat.
Mas mozek, tak se neboj ho pouzit!
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Fabulous »

A tady je to ABSOLUTNĚ Off Topic!!! :head :head :head
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od dracekvo »

Každý eshop má své nespokojené zákazníky, když něco neklaplo.

Já tam třeba občas nakupuju, protože vrámci sjednávání pov. ručení dostávám kupóny na 100,- Kč při nákupu nad 1000,- a neměl jsem s nima nejmenší problém. Zboží co se mi nelíbilo jsem vracel jen jednou a mají to přes zásilkovnku, kde jen řeknu nějaký kód a odevzdám zdarma balíček. Takže zamně zatím vše OK.
PS: zboží od smluvních partnerů tam nekupuju, jen čistě co je od mall.
(kdyby to někoho zajímalo, 100kč na mall dává epojisteni.cz při uzavření pov ručení)

A teď k tématu.
Kuřeci maso. Nemá smysl kupovat kuřeci prsa, kuřecí křídla, kuřecí nohy zvlášť. Lepší je koupit celé kuře a prostě ho vykostit. Jako bonus ještě zůstane kuřecí kostra na polívku, nebo pro psa.
Jen mám teď trošku problém, že mi přebývají kuřeci prsa. Nejraději žeru pečený nohy a křídla :-D
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Kapo »

Kuracie prsia sú super ako sušené jerky, alebo ako údené. Alebo upečené pomlieť do domácej paštéty s kožkami, varenými zemiakmi a pečienkami. Dochutiť orechami, či mandlami a likérom, sušenými paradajkami, sušenými brusnicami či slivkami.... výborné, lacné, zdravé, trvanlivé, rýchla presnídavka. :?
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od proforma »

https://www.lidl.cz/p/parkside-panske-z ... p100338560

Zateplene monterky. Kupovala jsem je na prochazky se psem, ale jsem velmi prijemne prekvapena. Uplne civilni vzhled, zadne "delnas ve smene". Vrchni material vypada, ze by mohl neco vydrzet, vnitrni podsivka je tenky fleece. Velmi prijemne. Kapes taky dost, abych s sebou nemusela brat dalsi zavazadlo. Pri te dnesni sportovni mode bych je (ciste :-) ) mohla brat s klidem i do mesta. A za 299 Kc levnejsi nez pouzity BW z armyshopu.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od OldSoldier »

Super tip na ty monterky - a videla jsi ty dzinovy? Ty take nevypadaji zle: https://www.lidl.cz/p/parkside-panske-d ... p100340455 - a za 399,- Kč
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od dracekvo »

Naštěstí monterky fasuju v práci. Ale jako kancelářská krysa je většinou nestíhám pracovně znehodnotit. Tak na doma jich mám dost.
To je také vlastně forma šetření. Však nadarmo se neříká, kdo nekrade v práci okrádá svojí rodinu :-D
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od proforma »

OldSoldier píše: 26.01.2022 9:44 Super tip na ty monterky - a videla jsi ty dzinovy? Ty take nevypadaji zle: https://www.lidl.cz/p/parkside-panske-d ... p100340455 - a za 399,- Kč
Videla, ale ja jsem hledala neco zatepleneho. Jednoduchych kalhot mam dost. A musim rict, ze se nosi fakt prijemne, i je mi v nich obcas az moc teplo :-) Psi chlupy se na to sice chytaj, ale jdou vyborne dolu, jak jsem zjistila, takze dalsi plus. Netusim, jak dlouho vybdrzi, ale za tuhle cenu si mozna koupim jeste jedny do zasoby.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Lyster »

Po delším přemýšlení opět polemizuji nad zrušení koncesionářských poplatků pro TV. Televizní přijimač nemám asi už 14 let. Někdy před 7 lety jsem v nějaké slabší chvilce, když jsem is předělával SIPO to tam opět nastavil, jak TV tak rozhlas. Rozhlas si nechám, kvůli přijímači v telefonu a nouzovém rádiu co mám na kličku... ale TV asi zas zruším.

Jak jste na tom vy?
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od eotto »

Rádio platím, a to v telefonu se nepočítá.
Televizi neplatím a nikdy jsem neplatil, neb jí nemám již roky. A občas koukám na TV po internetu (na což se poplatky nevztahují).
Někdy před třemi lety mi přišel výhružný dopis ... Něco ve stylu: na základě odběru elektřiny ... pokud okamžitě začnete platit, tak je vše prominuto ... pokud písemně neodpovíte, bereme že TV máte a začněte platit a takový kecy.
Tak jsem odepsal: TV sleduju občas jen po internetu, abych se ujistil, že stále vysíláte neuvěřitelný lži a TV signál nepřijímám. A ať mi písemně odpoví, že to berou na vědomí a pošlou mi 46,-kč (nevím kolik to bylo tenkrát přesně) zpět za mé doporučené psaní.
Nikdo neodpověděl, neplatím a platit nebudu.
Tyhle výhružky posílají tak jednou za 5-10 let lidem co mají odběrné místo na elektiku a neplatí poplatky. Spoustu lidí to vystraší. Dostat dopis moje mamka (kdyby neplatila), rozklepe se, začne platit a pošle jim tam ještě bombonieru s omluvou. Jsou to neuvěřitelný paznechti.
Jestli chceš přestat platit stačí napsat doporučeně ukončení a čestné prohlášení, že nemáš přijímač TV signálu.
"Mors certa hora incerta"
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Ulfhednar »

Neplatím rádio, byť ho má dnes každé auto. Ale fakt neposlouchám, popravdě řečeno ani nevím, zda a jak ho mám naladěné.
TV jsem začal platit až když byly děti, koukaly na Déčko a na Dvojce na Zázračnou planetu. Tak mi to bylo blbý.
Óðinn á yðr alla
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Germanik1 »

Identicky s eotto 🤗
Udělám co musím
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od vratnikp »

výpalný televizi neplatim, neb jí nemám. za 5 let mne nikdo neurgoval. 1600,- ročně to je skoro 6 krabiček lugerů :D. Jedna z prvních věcí po nastěhování se bylo, že jsem anténu sundal a poslal čestné prohlášení, že nemám přijímač. Rozhlas platím - vidím smysl rozhlasu v nějakém krizovém stavu a nestojí to čerta.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Rafael »

V tom smyslu jsem si vzpomněl
aneb Historické okénko

Kdysi měli někteří přímo za povinnost odebírat tisk. Noviny typu Rudé právo. Ty byly doporučovány a preferovány.
Otec taky musel, ale zvolil si Novou svobodu. Takový nějaký ostravský deník který byl pro něho tak nějak stravitelnější a prošlo mu to.
(Ale když jsem jako kluk, prosil jsem ho, u tehdejší PNS objednat ABC, Amáterské rádio, VTM apod., nešlo to. To byly tehdy skoro podpultovky).

A dnes? Už to je vyšší level. Platit si zákonně prolhanou a manipulační probruselskou televizi. Prý veřejnoprávní.
Proč zrovna tu i když i když i ty ostatní dělají skoro totéž?
Jenže s rozdílem, že po mě nevymáhají příspěvky na jejich provoz a neplatím si z mých peněz vymývání mé hlavy!
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od proforma »

Vas, kteri se tu tak rozcilujete nad poplatky pro CT, bych rada upozornila, ze neplatit je neni zrovna nejlepsi napad. Alespon z hlediska gray-man strategy... Nezapomente, co vsechno o vas system uz vi a propojit si info ZP+neplatic = divnej odbojar v budoucnu muze prinest cernej bodik :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od bivoj »

Tv ani rádio nemám už více jak 20 let (co jsem se přestěhoval - nějak na to nebyl v začátcích čas a pak jsem zjistil, že se bez toho dá v pohodě přežít ;) ) Pozn. - scanner nepovažuji za "rádio" a ani jej tak nepoužívám.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od devlop »

Já to řeším IPTV, ostatně v domě, kam jsme se přestěhovali, ani není domovní, anténní rozvod, jen ethernetové zásuvky. Televize, respektive panel, na kterém jede IPTV na platformě Android, má v sobě tuner DVBT1, takže není v současné době schopna přijímat jakékoliv vysílání. Rádiový přijímač mám, ale neobsahuje VKV rozsah v normě CCIR. Vysílání na středních vlnách si ČRo vypnul. Takže i kdybych se sebevíce snažil, nejsem schopen být jejich zákazníkem a platit jim za služby.
A jak psal Bivoj, mobilní scanner také nepovažuji za "typické rádio" na celodenní poslech.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od dracekvo »

Tak hlavně si dejte pozor na to jak budete argumentovat proč neplatíte poplatky, pokud by vám příšel vydírací dopis.
Jediná správná odpověď je nevlastním žádné zařízení schopné příjmu TV nebo rádiového vysílání.

Agrumenty typu mám starou TV, která nechytá DVB-T2, nebo mám scanner, který sice umí chytnout rádio, ale nepoužívám ho k tomu a podobně, bohužel neobstojí. Takový je zákon.

Já žádné poplatky neplatím. Protože je platí rodiče, kteří bydlí v baráku, který je psaný na mě. A tím mám splněnu povinnost, že pokud má člověk více domácností, platí poplatky jen jednou.
Až to jednou budu muset platit sám, tak TV odhlásím, protože TV nesleduji. Když občas u někoho vidím zapnutou telku, tak mě jen udivuje, jak můžou být ochotní na sledování filmu utratit více jak 2 hodiny života. Film má sice jen 1:30, ale díky reklamám a upoutávkám je to minimálně o 30 min víc.
Ale rádio pro klid duše platit budu. Ve všech autech to rádio je.
Odpovědět