Kde a jak ušetřit

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Rafael »

proforma píše: 25.04.2021 14:31 @Rafael: Je hezky, ze si umis vygooglit nejlevnejsi cenik, ale to je tak vsechno. Jaksi musis brat sazenice z mistnich skolek (nehlede na legislativu je to i rozumne, sazenice vyrostla ve 200 m bude mit v 700 m problem a jsou to vyhozene penize). A mistni skolky se kvuli v miste rapidne zvysenemu zajmu a nedostatku sazenic chovaji trzne (a kdo by toho nevyuzil, ze...)
Omluva za OT, ale nedá mi to.

Tomuhle fact nerozumím.
To jako, že když si nějaký strom, dřevinu, vypěstuji v jiných podmínkách než kde bude pak vysazena, že se ji tam nebude dařit a chřadnout tam?
A nebo když bude z 200m.n.m převezena do 700m.n.m.

Anebo když si ve skleníku nebo za oknem v nějakých sadbováčích nebo truhlicích něco vypěstuji, že to pak bude venku chřadnout?

To přece nemůžeš myslet vážně...
(Desítky, možná i stovky podnožových ovocných stromů jsem tak udělal A vlastně i jiných.).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od proforma »

Nebudu plevelit vlakno, odpoved mas v SZ.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Tomáš »

Když budete chtít nakupovat nějaké elektro na shopu kvelektro.cz
tak by měl do konce roku fungovat slevový kod : "CSOBSLEVA" při nákupu nad 200czk
Honik
Příspěvky: 3
Registrován: 28.11.2015 15:10
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Honik »

Tomáš píše: 11.05.2021 14:13 Když budete chtít nakupovat nějaké elektro na shopu kvelektro.cz
tak by měl do konce roku fungovat slevový kod : "CSOBSLEVA" při nákupu nad 200czk
Obecně na slevové kódy se hodí doplněk do prohlížeče Tipli. Automaticky vás upozorní na slevu tam kde právě nakupujete a použije kód. Nainstalujete a pak už jen šetříte.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Lyster »

No, taky jsem se právě teď snažil něco ušetřit. Jen se mi to krapet zkomplikovalo. Od začátku července by kvůli nařízení EU mělo veškeré zboží mimo EU podléhat dani. Dnes to do 22 Euro neplatí. Takže jsem si řekl, že si uděllám hlavně tedy na Aliexpressu trochu větší objednávku. Na konec to byly převážně různé Powerbanky a nabíječky a kabely (Baseus), Pak velká položka byla Li-on akumulátory, 18650 a 26650 atp. Nějaké ty věci na outdoor, jako vařiče a podobné blbůstky a ještě opravdu pár cetek které udělají radost a stojí doslova pár kaček, jako byla to docela garda. Znáte to, stovka sem, stovka tam... no bylo to pár tisícovek. Ale po těch věch hodinách vybírání, kdy jsem měl v košíku cca 25 položek jsem dal zaplatit... ale platba hodila error a vše se z košíku vymazalo... já myslel že mě klepne! :head Dělal jsem to asi do půl třetí do rána dneska... No tak si říkám, super, tak znova... no ale po pár položkách (začínal jsem samozřejmě s těma nejdražšíma) jsem zjistil, že i když se mi košík na Aliexpressu vymazal, tak položky jsou kdesi v sekci "čeká se na platbu"... no jo, jenže já už cca polovinu z toho objednal znovu (tentokrát jsem každou platbu prováděl zvlášť.) Důvod proč totiž asi ta hromadná platba selhala bylo to, že jsem měl povolený limit 2000 Kč. Což bylo o dost méně než veškerá platba. Jenže ejhle, někde v té polovině (ještě než jsem věděl o té sekci čeká na platbu) mi opět přestala probíhat platba, a to asi zas proto, že další nastavení v účtu je max 10 plateb za den... no super. Takže to stejně dokoupit vše nešlo... no a pak jsem právě narazil na tu sekci čeká na zaplacení, ve které bylo to co jsem znovu koupil zase... takže jsem hodně dlouhou dobu strávil tím, než jsem přišel na to, jak vše co ještě neproběhlo zrušit. Na štěstí se vše povedlo, ale musel jsem stornovat prodejce po prodejci... hrozná pakárna... Více méně to nejdůležitější koupené a zaplacené už mám, až se mi zas povolí platby (asi až v pondělí) dokoupím tem zbytek... ale byla to tedy akce, kterou by nevymyslel ani Rampa... Byl jsem vážně zralý na Bohnice...

Do sekce jak bylo dnes jsem to nedal proto, že apeluji právě na všechny, kteří chtějí ještě nějaké věci nakoupit mimo EU, že mají čas už jen do konce června. Pak by se mělo vše bohužel danit. (Jestli to znovu odložili tak mě opravte, ale o ničem takovým nevím.)

Za případné chyby v textu se omlouvám, vážně po tom všem toho mám plné kecky a je tolik hodin, kolik je...
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od CombatMedic »

Trošku tě opravím. Nejde o to kdy si zboží objednáš, ale o to kdy překročí hranice ČR a dostane se k proclení. Tzn i zboží dnes objednané už může být cleno (pokud přijde pozdě).

A něco k tématu. Při nákupech na Ali používám vždy plnou peněženku (plnapenezenka.cz). Kdybyste chtěli někdo ref na 60,- při registraci, tak přes SZ. Jinak to fakt funguje, mám u nich vybraných už cca 800,- na cashbacku.

A ještě jeden tip jak ušetřit. Týká se nákupů různých Xiaomi, Blitzwolf, Poco kravin atd. Na Facebooku je česká skupina, kde admini dávají slevové kódy nebo odkazy na poštovný zdarma z EU skladů atd. navíc při nákupu přes skupinu za vás řeší i případné reklamace. Docela dobře to tam funguje. Skupina: facebook.com/groups/1422436354681148/
Skilled And Resolute
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od bacil »

Nakupovat jsi měl nejpozději v dubnu, abys to stihl do konce června. JInak počítaj za každou zásilku 200 + DPH a případné clo, oboje se vypočítává i z ceny dopravy, pokud není uvedena, bude to tak kilo a půl navrch. Za každý dopis a balíček. Držím ti palce, aby ti to dorazilo všechno včas.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Haluziak »

bacile putovala storka, že se alík měl nějak domluvit s ČR/EU, že budou platit paušálně DPH, tím pádem se nic dodaňovat (tím pádem žádné řízení a výpalné 200Kč poště) nebude, akorát pořád hrozí clo, když kupujete něco drahého
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od DanBlack »

U posledni objednavky z Aliku mi sviti neco ve smyslu "zasilka je konsolidovana"...takze predpokladam multibalicek z EU skladu. :ugeek:
Uz mi takhle jedna zasilka prisla - normalne pytel jako obvykle a v nem dva samostatne balicky s vlastnim adresnim stitkem.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Lyster »

No, doufám že to všechno stihnou dodat. Z Alíku je to poslední dobou většinou docela rychle.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od cipis »

Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od proforma »

O2 ma sluzbu Knihovna. Za predplatne 149 Kc/mes. si muzete vybrat jakoukoli 1 eknihu z nabidky O2 Knihovny. Vyplati se zejmena v pripade ucebnic, napr. lekarske obvykle stoji tisice (overeno u jednotlivych titulu, ze ceny v O2 Knihovne nejsou nadsazene). Na beznou cetbu se to asi nevyplati, na ty naucne by to mohla byt zajimava prilezitost.

https://www.o2knihovna.cz/knihy/kategor ... price_desc
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Eli
Příspěvky: 64
Registrován: 07.03.2021 9:05
Pohlaví: muž
Bydliště: ČR

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Eli »

Mal by som zopár tipov, ktoré tu už možno boli spomenuté, ale veľmi by som sa rozpisoval.
Avšak pre tento raz pridávam odkaz na 175 tipov ako ušetriť peniaze, tak snáď toto pre mňa pohodlné riešenie nebude prekážať. :)
https://financer.com/sk/sporenie/ako-usetrit-peniaze/
2leon
Příspěvky: 31
Registrován: 02.10.2019 20:16
Pohlaví: muž
Bydliště: Karlovarsko

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od 2leon »

Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od dracekvo »

Nevíte někdo. Jde z toho udělat esim?

EDIT: Odpovím si sám. Rovnou to objednat jako esim nejde. Ale pak jde předplacenka převést na esim na prodejně.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Tomáš »

V globusu mají ode dneška slušnou slevu na všechny výrobky Frans Kaiser (olivový olej, rybí konzervy,...) :yes
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Fabulous »

Detonics má letní slevu 10% na vše ;)
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od DanBlack »

Kdyby někdo využil...

Kód: Vybrat vše

Sleva na CZC.cz

QCH8W8IGWENS

Platí pro objednávky nad 4999 Kč..
Platný do 31. 10. 2021
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Haluziak »

Využito a díky, už jsem stejně svůj starý telefon chtěl hodit o zeď.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od DanBlack »

Jsem rád, že se hodil... :cash :ugeek:
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Odpovědět