Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od bacil »

S tou lokální adresou se dají dělat pěkné kousky ve vnitřní síti.

Problém s TORem nastává při https spojení, což google do toho tlačí všechny co chtějí být jím dohledatelní a jako důvod udává úplně něco jiného (stejně jako když zablokujete reklamy na youtube, místo reklamy buzeruje že připojení není bezpečné).
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od dr78 »

S lokální, resp. privátní, dejme tomu, ale z browseru? Možná by to bylo použitelné, kdyby se dal z prohlížeče pustit traceroute, ale takto?

Věřím, že skript může bonzovat veřejnou IP adresu i pokud je uživatel za tor proxy, ale s tou privátní to bude bezpředmětné. Hodně lidí má doma svoji síť schovanou za NATem s veřejnou IP adresou poskytovatele na WAN interfacu, tedy prozrazení privátní IP adresy nic neznamená, resp. mne teď nenapadá, že by se z toho dalo něco zjistit. Každopadně díky za skript, ukazuje slabinu prohlížečů a možnost prozrazení identity na veřejném netu.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od bacil »

No až ti někdo potiskne všechny papíry co máš v síťové tiskárně, napadne IoT zařízení, tak se nebudeš stačit divit. Jo, IoT ještě běžný není, ale za pár let to bude mít už každý.

traceroute v JS IE - poslední příspěvek:
https://stackoverflow.com/questions/217 ... he-browser

A jinak není problém pustit flash, to má většina lidí. A bude hůř, protože Apple flash odstřihl, tak se budou jeho funkce potichu přesouvat do JS, ale zase ne tak halasně, aby jejich použití napadlo každého.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od dr78 »

Jasně, ale v tom prvém příspěvku jsi psal o zjištění IP počítače a prozrazení identity v rámci TOR sítě. To by mohlo funguvat, ale pouze pro veřejné IP stanice.

Nechápu co má co dočinění skript pro zjištění IP stanice s tiskem na síťové tiskárně? To je úplně jiné téma. Jedna věc je prozrazení identity v tor síti a jiná spuštění malware, který se může do PC dostat x cestami. Mícháš jabka s hruškama.

Ten traceroute je fajn, ale v dnešní době je IE minoritní prohlížeč. Ten skript na získání IP je hezký v tom, že je multiplatformní. ;-) Navíc TOR browser běží na jádru Firefoxa.
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od Jenda »

bacil píše:Problém s TORem nastává při https spojení
Jaký problém? Naopak zabezpečení je přes Tor potřeba víc než kdy jindy (pokud nepoužíváte pouze hidden services), protože kde kdo má na exit nodu puštěný odposlech (já taky a doteď netuším, jestli to byl honeypot, nebo jsou politici fakt tak blbí a čtou oficiální maily přes nešifrované POP3).

Jinak IP z privátního rozsahu by mohla pomoct, pokud používáte nějaký ne úplně běžný rozsah (asi cokoli kromě 192.168.0.0/24). A možná to u IPv6 bude ukazovat globální IP.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od PaF »

To se bavíte česky :?:
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od dr78 »

Jenda:
U IPv6 to je IMHO ještě horší, protože pokud nejsou použity private extensions, a běží SLAAC, tak kromě vyexportované adresy je součástí odeslaných dat i MAC adresa a to už je ve většině použití jednoznačná informace. Jinak ten skript je fakt hezky psaný, bude odesílat i všechny další IPčka, které PC v čase získá, např. díky změnám private ext.

U politků mne to s heslem v cleartextu nepřekvápí, mají stejné znalosti IT jako běžná populace, takže nějaká bezpečnost je moc netrápí. Jen je mi divné, že jim to nenastaví někdo od informatiků sněmovny. Co je za průšvih únik emailů už by mohli vědět po úniku korespondence pana Sobotky, Chvojky, Kocába atd. před pár lety - viz. http://www.white-media.info/hax.html

Paf:
No jasně že jo. :D
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od Venet »

Tiež sa mi zdá, že mi pár strán informácií uniklo, a nechytám sa ani za mak.
Ale mám otázku. (No, nesmejte sa, fakt profesne riešim niečo iné, a zrovna tieto technológie idú mimo mňa...)
Keď už sú tu odborníci, čo by mne, ako obyčajnému užívateľovi, ktorý tomu prd rozumie, poradili? Aký prehliadač je najpoužitelnejší a najbezpečnejší? Momentálne som na firefox-ovi, a nejak mi začína blbnúť. Keďže tomu nerozumiem, neviem či to je prehliadačom, alebo niečím iným...
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od bacil »

Když už mám lokální IP, tak se mi otevírá celá místní síť a můžu si tam dělat co chci. Klidně i hacknout všechny windowsy.

Jsou lidi, co nemají jenom modem a za ním jeden tablet - těm to fakt může být jedno (tedy kromě lepší jednoznačné identifikace uživatele), ale třeba já doma mám několik sítí (taky mám velkou domácnost) a poměrně dost blbostí v lanu nebo přes wifi.

Všechno to lze při přístupu do lanu zmapovat, tak jako to udělalo google auto, když projíždělo kolem otevřených wifin.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od proforma »

Venet píše:Aký prehliadač je najpoužitelnejší a najbezpečnejší?
Venete, zalezi na tom, co v tom prohlizeci delas. Ja treba musim pracovat s webovymi aplikacemi vyvinutymi statnimi organy (= vyrobenymi na jejich zakazku), to je naprosta tragedie. Takze musim mit v compu Win a MSIE, protoze pod jinym SW to proste nefacha. Ale musim je i pochvalit - uz to nefacha ani na XP :-D Jestli to mas na nejaky obycejny brouzdani po webu, cteni mailu a sem tam nejaky to video, tak je to v podstate jedno. Mozilla, Chrome, Safari, Opera - vsechno ma svoje + a -. Jestli chces neco univerzalniho, pro co je delana vetsina webu a webovych aplikaci, tak Chrome a Mozilla (v tomto poradi). Taky z toho nejsem nadsena, ale nekteri programatori webu proste pro nic jineho nez Chrome svoje weby neoptimalizuji (proste diletanti), takze Mozilla muze mit s nekterymi weby nekdy problem (rozsypany text na strance, chybne zobrazovani aktivnich prvku apod.).

Osobne mam nejradsi Operu, ale z vyse uvedenych duvodu mam na compu jeste i Mozillu, Chrome i MSIE (a Tor, ale ten mne nijak zvlast nenadchnul, je to jen prevlecena Mozilla, i kdyz celkem dobre prevlecena :-)) a kdyz mi neco nefacha v jednom prolizeci, zkusim to v jinem.
Venet píše:Momentálne som na firefox-ovi, a nejak mi začína blbnúť. Keďže tomu nerozumiem, neviem či to je prehliadačom, alebo niečím iným...
Definuj, co znamena "zacina mi blbnut" :-) Co to dela, nebo naopak nedela? Kdyz neco zlobi v Mozille, tak je to vetsinou (1) blbe udelany web nebo (2) neaktualizovany doplnek, ve zridkavem poctu vyskytu (3) neaktualizovana Mozilla (hooodne dlouho, treba par let :-)). Jinak je Mozilla celkem dobry prohlizec. Mela obdobi, kdy byla proti nastupujicimu Chromu vyrazne pomalejsi, ale to uz se pomerne davno srovnalo.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od Jenda »

Venet: Firefox i Chrome šmírují zhruba stejně, ale u Firefoxu to jde vypnout, viz výše odkazovaná stránka. Oproti tomu Chrome má trochu lepší skóre co se týče objevených zranitelností.

bacil: Pomocí WebRTC nemůžeš generovat libovolný provoz, takže bych čekal, že většinu protokolů s tím neuděláš a neexploitneš.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od bacil »

Na hodně věcí stačí znásilnit ajax. Ikdyž - před X lety jsem demonstrativně natlačil mail do smtp serveru z prohlížeče, který ani AJAX neuměl.

A když si nebudu s tím chtít hrát, tak použiju flash.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od Venet »

Proforma, hlavne mi často pri písaní majlu v gmaili, vypíše nejakú chybu #007, a nič s tým neviem spraviť. niekedy sa mi podarí vystrihnúť text, vypnúť celú stránku gmail, otvoriť ju nanovo, dať písať správu a vložiť text znovu do správy. Niekdy to funguje až na niekoľký pokus. :-(
A internetbanking v firefoxovi je úplná katastrofa. To musím chodiť cez IE
Jenda, pre mňa ako úplného nevzdelanca v tomto odbore, ktorá to výše odkazovaná stránka? (poprípade aj s nejakým postupom... :roll: ) Kľudne do SZ
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od Serža »

chyba #007? na tu bacha, ta může i zabíjet...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od proforma »

Panove, neprisel jste nekdo na to, jak se vyhnout e-receptu? Vim, ze tu jsou taky nejaci zdravotnici, ti asi maji nejvic info. Vyhnout = nejak ten system obejit, tedy jinou moznosti nez prestat chodit k doktorum... Fakt nemam zajem, aby nekde v uplne pofidernim ulozisti byly shromazdovany informace, co mi kdo predepsal (a mely k tomu pristup desetitisice lidi - doktori, sestricky, zachranari, urednici vsech zdravotnich pojistoven, SUKL a buhvi, kdo jeste...). Kdybychom byli treba v Estonsku, tak by mi to mozna vadilo min, ale u nas, kde se vsechno vykeca, vsechno hackne, kde stat neumi zadat a nechat si vytvorit jakykoli kvalitni SW, je to proste podle mne hooodne rizikova zalezitost. A zneuziti dat treba poskytovateli komercnich pojisteni je jeste ta lepsi varianta. Takze - co s tim?

P. S. Porad jsem cekala, ze to treba zrusi, odlozi, upravi..., ale zda se, ze to asi myslej vazne...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od Serža »

když na ten odkaz klikne dost lidí najednou, co spadne dřív? SSLLABS, nebo testovaný server? :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od proforma »

Jendo, az tak moc IT zase nerozumim :-) Ale selsky rozum mi rika, ze kazdy system, ktery navrhl clovek, muze jiny clovek prolomit. A zdravotni data temer 11 mil. lidi jsou setsakra lakavym cilem.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od Lyster »

proforma píše:Panove, neprisel jste nekdo na to, jak se vyhnout e-receptu?
Lékařská komora podá trestní oznámení kvůli zavádění elektronických receptů
https://www.novinky.cz/domaci/455327-le ... ceptu.html
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od Jenda »

Proforma: To byla ironie, ten server dostal ze zabezpečení přenosu známku "C" a nalezlo to několik docela nepěkných bezpečnostních chyb.

Serža: Výsledky se několik hodin cachují.
Odpovědět