GREENFORT X

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
wagner
Příspěvky: 3
Registrován: 12.08.2011 19:00

GREENFORT X

Příspěvek od wagner »

Nevím kam přesně nové téma umístit, ale primárně jde vlastně o dotaz na účastníky tohoto fóra. I tak jsem se dlouho rozmýšlel, jestli mám tento krok udělat. Čas však běží a jiné způsoby jsem vyčerpal. Možná někdo bude vědět víc a rád se o informace podělí.
GREENFORT X v doslovném překladu ZELENÁ PEVNOST X
Jestli jde o velké písmeno X nebo o římskou desítku to nevím, význam nejistý.
Podle informací, které mám k dispozici, nejde rozhodně o nějakou golfovou partičku.
Koncem minulého roku jsem shodou náhod narazil na zdroj, který se o GREENFORT X zmínil. Pár informací jsem získal, postupně získávám nové a nezávislé. Není jich však dost, abych mohl tvrdit, že vím. Standardní postupy jsou k ničemu, na síti nenajdete ani tu nejmenší zmínku.
Předkládám část toho, co jsem zjistil.
GREENFORT X je privátní aktivita, za kterou stoji bývalý důstojník armády, údajně major rozvědky, nebo kontrarozvědky ve výslužbě. Není však jisté jestli jde o českou či slovenskou armádu, ani jestli jde o bývalou lidovou, nebo polistopadovou. Faktem zůstává, že tito hoši nebyli žádná ořezávátka.
GREENFORT X je evakuační centrum pro lidi, kteří si to můžou dovolit. V případě rozpadu společnosti, občanských nepokojů, masakrů v ulicích, bezvládí, chaosu, anarchie, nedostatku potravin, kolapsu dodávek zdrojů, rabování, vypalování a beztrestného vraždění za bílého dne, budou tito lidé včas evakuováni na neznámé místo, kde v klidu a dostatku všeho přečkají nejhorší měsíce a třeba i celé roky.
Nejde však o žádné alpské letovisko. Nenápadnost, strohost, účelnost, bezpečnost, soběstačnost jsou základní atributy, na kterých je systém postaven. Přesto jde o investici v řádech miliard Kč. Nejen vybavení, ale hlavně zásoby všeho druhu.
Maximální počet evakuovaných, předem platících osob je odhadován na 500 včetně žen a dětí. Ovšem obrana a obsluha GREENFORT X je údajně v síle samostatného bojového praporu cca 1 500 maníků. Toto číslo je až neuvěřitelné, ale zdrojem nebylo rozporováno.
GREENFORT X má obranný perimetr o rozloze 250 km2 s lokací v horské případně podhorské oblasti ČR nebo SR. Na území žije pouze pár stovek obyvatel v malých obcích a osadách obklopených lesy a pastvinami. Primární zdroje pitné vody na několika místech lokace.
Vzdálenost od měst s koncentrací obyvatel do 5 000 je minimálně 10 km, do 10 000 20 – 50 km, aglomerace typu Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Bratislava, Košice, Žilina a podobně 70 – 100 km.
Ano je to určité vodítko, proseděl jsem však nad mapami nejednu noc a kdo má chuť může to zkusit. Možností je neskonale málo a zároveň víc než je možné prozkoumat. Záleží na subjektivních pohledech toho, kdo něco hledá.
Obyvatelstvo celé lokace bude na GREENFORT X participovat stejně jako evakuované osoby. Bude chráněno a má zajištěno dostatek veškerých zásob. Všichni potřební najdou přiměřené uplatnění. Lékaři, zdravotnický personál, duchovní, učitelé, zemědělci, technici a mechanici všech profesí, policisté a hasiči, lesníci, řemeslníci, prostě všichni bez výjimky.
Po lokalitě jsou rozmístěny stáda koní, krav, ovcí, malé drůbežárny, sila na osivo. Ve skladech jsou tuny hnojiv, krmiv, stavebního materiálu, skleníky, větrné elektrárny, vodní turbíny, elektrické agregáty, solární panely, malé pekárny, čističky odpadních vod, elektrické kabely, transformátory, terénní a nákladní auta, traktory, čtyřkolky, horská kola, sněžné skútry a rolby, vrtulníky, virníky, rogala a malá letadla, koňská sedla a postroje, zdravotnický materiál a dokonce i polní nemocnice včetně léků a krevní plazmy.
Podzemní zásobníky s miliony litrů trvanlivých PHM.
Naskladněny jsou kamiony cigaret, alkoholu, cukru, soli, rýže, škrobů, sušených vajec, mléka, luštěnin, těstovin, konzerv, trvanlivých potravin, a další a další.
Desetitisíce bavlněných triček a košilí, svetry, termo ponožky, boty, zimní doplňky.
Kontejnery hygienických potřeb od toaletního papíru po dětské pleny a kartáčky na zuby.
Nechybí ani military výbava v počtech přesahující stovky a tisíce kusů. Přilby, taktické vesty, maskáče, stany, dalekohledy, mapy, spacáky, vysílačky, padáky, horolezecké vybavení, úpravny vody, prostě vše co si dokážete představit a to včetně těžké techniky jako BVP pro případ usměrnění případných hrdinů, kteří by nedokázali pochopit realitu nového světa.
V tomto bodě se zdroj zasekával a stáčel hovor na méně podstatné věci, pravděpodobně zapracoval pud sebezáchovy. Není však těžké pochopit a domyslet si jaké vybavení je potřebné pro sílu praporu.
Zásoby GREENFORT X mají být v takovém množství, aby uspokojily potřeby 10 000 lidí až na 5 let života. Odhaduji, že se počítá s budoucím rozšířením území.
Ostatní – vlastní měna i banka, zákony a soudní exekutiva, věznice - pracovní tábory (zimní údržba komunikací, sečení luk a svoz sena, práce v lesích a na stavbách), elektrárny, tržiště nebo obchodní centrum pro obchodování s přebytky zemědělské a jiné výroby, důstojnický klub, nevěstince pro mužstvo, výcvikový tábor pro brance, nebo žoldáky, internační tábor pro žadatele o azyl, polní letiště, údržba a oprava všech kostelů v lokalitě, nemocnice, školy, pekárny, jatka a další nezbytnosti pro solidní chod malého okresu.
Co považuji za důležitý orientační bod je informace, že mají být uzavřeny obranné a obchodní aliance se 4 městy (celkem cca 20 000 obyvatel) sousedícími s GREENFORT X kde se počítá se společným postupem a vzájemnou pomocí při návratu do normálního stavu v nové společnosti. Této alianci se dostalo názvu QUATRO DOMINIO
Předpokládám, že anglické a latinské názvy mají za cíl znesnadnit identifikaci lokality zúžením možností, zda hledat v Česku nebo na Slovensku.
Zdroj hovořil také o náboženských, národnostních, politických a morálních principech, které budou pro udržení pořádku v GREENFORT X zavedeny. Vezmeme-li v úvahu, že se bude jednat o soužití několika tisíc lidí ve značně změněných životních podmínkách, tak se tato jasně účelová avšak dočasná pravidla zdají zcela na místě.
Nechci nikoho na tomto fóru pohoršit ani pobouřit a proto jen uvedu, že je plánován návrat k tradičním morálním, kulturním i duchovním hodnotám. Po nikom nebude vyžadováno, aby jednal v rozporu se svým náboženským ani jiným přesvědčením, avšak musí ctít přesvědčení druhých a nesmi ho nijak znevažovat. Faktem zůstává, že možné konfliktní skupiny či jedinci s výrazně odlišným přesvědčením budou včas eliminováni. Mohou zkusit štěstí mimo lokaci GREENFORT X
Ani z tohoto co jsem uvedl, nebylo možné charakterizovat místo lokace, hodí se na Česko i Slovensko. Abych byl přesnější, nacionálně, nábožensky a morálně mi více sedí Slovensko. Ovšem z pohledu armádního důstojníka může jít striktně o logický úsudek, že problémům se má předcházet a pak je hledání souvislostí zbytečné. Mnozí z nás by se zachovali stejně, ne-li radikálněji.
Některé informace si zatím ponechám pro sebe, ne že bych se nechtěl podělit, ale pokud se mi dostane nějaké relevantní zpětné vazby tak mám možnost informace párovat a srovnávat. Jde jen o ověření, že jsem na správné stopě. Pokud někdo disponuje jakoukoliv byť i možná bezvýznamnou informací v souvislosti s GREENFORT X bude s povděkem přijata.
Informační zdroj nebylo možné více vytěžit, byl jen součástí určité subdodávky určitého celku a dál než k obecným informacím, které ve zkrácené podobě předkládám, se nedostal. Setkal se však se třemi subjekty (2 Češi a 1 Slovák) zainteresovanými na GREENFORT X více než subdodávkou.
Nabízí se na závěr otázka, proč se snažím tak intenzivně pátrat po GREENFORT X když může jít třeba i o naprostou chiméru? Je to prosté, když budu mít jistotu, že GREENFORT X existuje a já jsem přesvědčen, že ano, a budu znát alespoň přibližnou polohu, tak pozorováním na místě samém zjistím, jak se věci mají. Kdo ví, co má hledat a kde to hledat, tak z poloviny našel.
Nakonec zůstane to jediné, sbalit rodinu a svých pět švestek, prásknout za sebou ve městě dveřmi a koupit nebo postavit v blízkosti GREENFORT X barák případně alespoň chatu. Neznám lepší místo pro budoucí stavbu přístřeší. Každý z nás nějak plánuje, připravuje se, a kdyby tomu tak nebylo, nevidím důvod pro vysedávání hodiny a hodiny na síti a hledání každé zmínky na téma přežití, a jak bude, až se stane to nebo ono.
Je jedno pořekadlo, „kdo uteče, vyhraje“ já dodávám, „když víte kam tak vyhrajete dvakrát“.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: GREENFORT X

Příspěvek od Karlos »

Tak za sebe musim rici ze mi to prijde jako pekny scenar na PA knihu ale moc neverim tomu ze by se neco takoveho a v takovem rozsahu odehravalo na uzemi CR. Neverim tomu ze by pri takovem rozsahu uniklo pouze par nepodstatnych informaci to za prve. Za druhe kdo by to prubezne financoval? Rozpocet by byl ohromny a pokud by nekdo uz ted oslovoval potencionalni solventni zajemce o "ubytovani" tak by urcite uniklo podstatne vice informaci...

Samozrejme netvrdim ze neco takoveho presto neni mozne jen se mi to zda jiz hodne nepravdepodobne... ale treba se nekdo rozepise v kazdem pripade vitej na foru.
vitalis
Příspěvky: 112
Registrován: 31.01.2011 10:23

Re: GREENFORT X

Příspěvek od vitalis »

Tiež by ma to zaujímalo...
Naposledy upravil(a) vitalis dne 13.08.2011 20:28, celkem upraveno 1 x.
vitalis
Příspěvky: 112
Registrován: 31.01.2011 10:23

Re: GREENFORT X

Příspěvek od vitalis »

Svedkovia Jehovoví? :mrgreen:
Naposledy upravil(a) vitalis dne 13.08.2011 20:27, celkem upraveno 1 x.
vitalis
Příspěvky: 112
Registrován: 31.01.2011 10:23

Re: GREENFORT X

Příspěvek od vitalis »

Nikto nikoho oslovovať nebude. Miestenky sú už rozdané. Určite aspoň vačšina.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: GREENFORT X

Příspěvek od Maximus »

V tomto statě mizí reálně beze stopy desítky miliard korun ročně (v průměru), takže zafinancování takového prijektu klidně v řádu jednotek miliard by nebyl problém (pokud by se vybíralo "jen" 2 - 4 miliony za osobu, tak při 500 VIP osobách, máš už nějakou tu miliardu na "výdaje", přičemž "pár" milionů na osobu je pro určitou skupinu lidí v podstatě jen "kapesné".

Navíc v tomto státě v 90. letech při masivním odzbrojování ČSLA a během rozdělení federace mohla zmizet (a nevěřím, že nezmizela :evil:) spousta zbraní - tanky, BVP, OT, raketomety, tažené dělostřelectvo,... O pancéřovkách, kulometech, RG a ostatních ručních zbraní ani nemluvě.

Co by znamenala tanková rota "zastaralých" T-55AM2 podpořená BVP, OT a praporem pěchoty s dostatkem paliva v PA době? Navíc pochybuji, že pokud by takovýto Greenfort X skutečně existoval, neměl by k dispozici nějaký vrtulník, případně i malá 2 - 4 místná letadla pro "dálkový" průzkum (ekonomičtější provoz než vrtulníky), přičemž by nemuselo být vyloučeno ani jejich "dozbrojení" kulomety či např. bloky s 37 mm neřízenými raketami, kterých byly v letectvu ČSLA spousty. Třeba i takový An-2 (1500 kg nákladu nebo 12 cestujících) s minimálními nároky na kvalitu letištní plochy by byl docela efektivní - navíc se svého času dal pořídit za "lidovku".

Rámcově si to však asi umí představit každý :punch, ale chtělo by si to trochu lámat hlavu a přinejmenším je to dobrý tip na rodinný či společný výlet a případně ověřit tuto hypotézu o "GF X" v terénu :rock.

To wagner: Uvědomuješ si, že pokud je tvoje informace založená na skutečných podkladech, tak jsi přinejménším někomu poškodil opravdu velkou "investici" a mohl jsi nějakého drsného "řízka" pořádně nasrat? Být tebou, tak si vytiskni svůj příspěvek, podepiš ho a předej několika svým přátelům. Pokud nenadále zmizíš, tak to bude jasné :).

Přiznám se, že takový GF X by byl dobrý plán pro určité PA scénáře - takový plán C či D :) :) :).
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: GREENFORT X

Příspěvek od Karlos »

Ano zbrani a vystroje se ztratily hromady ale na nejaky soustredeny cil neverim, rozkradli to jednotlivci ci mensi skupinky co se k tomu dostaly, rozprodaly to za par kacek pro okamzitou prilepsenou... moc neverim tomu ze by to nekdo systematicky organizoval s cilem vybudovat soukromou armadu, v te dobe slo jen kazdemu o prachy, okamzity zisk (a dnes je to v podstate stale stejne)...

Stejne tak ty miliardy ktere se ztraci z rozpoctu na predrazenych zakazkach a tunelech vseho druhu, opet neverim na nejakou soustredenou centralne rizenou cinnost za ucelem vybudovani nove spolecnosti... proste na to aby si politik mohl prijit na 10 milionu mala domu, tak "musi" utratit zbytecne treba i miliardu (coz ho netrapi, neni jeho).

Jsem presvedcen ze pokud tito lide skutecne mysli na pripadna zadni kolecka, uvedomi si kam to v Evrope smeruje, coz si nemyslim, tak si proste zakoupi nemovitosti nekde po svete a kdyz to zacne nekde vřít tak se presunou tam kde je zrovna klid... vzdyt i za WW2 byly relativne bezpecne destinace... tedy tito (multi)miliardari se nemusi pripravovat na urovni kreckovani zakladnich potravin a ziskavani surival informaci, jim staci mit kapital (penize, zlato, nemovitosti a hlavne styky)...
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: GREENFORT X

Příspěvek od Maximus »

To admin:
Samozřejmě máš pravdu v tom, že určitá skupina lidí (miliardáři :) se prostě sebere a přesune se do klidnějších částí planety. Ale zafinancovat GF X koncipovaný jako plán D či E by určitě nebyl pro tyto lidi problém :).

Při určitých scénářích se prostě miliardář i s tunou zlata z Čech dál než v rámci kontinentu prostě nedostane.
vitalis
Příspěvky: 112
Registrován: 31.01.2011 10:23

Re: GREENFORT X

Příspěvek od vitalis »

Admin:
A vytvoriť si adekvátny pre istotu aj cestný prístup k takémuto miestu? Všetko pre dobro ľudu z verejných prostriedkov?
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: GREENFORT X

Příspěvek od Karlos »

Urcite mas pravdu ze jako D ci E... ale zase si rikam kolik tech miliardaru je stejne "postizenych" jako my zde na foru... ja si spis myslim ze tito lide maji mysleni typu "nam patri svet", "nam se nemuze nic stat"...

Ale je pravda ze mezi temi multimilionari (a ze jich ani u nas neni malo) by se jiste mohla utvorit mensi skupinka takto smyslejicich a pak je neco podobneho mozne. Ale porad se mi zda nepravdepodobne ze by se neco v takovem rozsahu podarilo skryt...

Tem co po Zelene Pevnosti chteji patrat bych doporucil prostudovat vojenske objekty v CR a SR ktere byly po revoluci odprodany civilistum. Tyto objekty maji dobre utajeni plynouci z jejich historie, samozrejme mistni o nich povetsinou vedi ale uz par vesnic od objektu lide nemaji tuseni... Tyto objekty byly prodavany za pakatel, pritom se kolikrat jednalo o objekty s odolnosti i pro pripad atomove valky, zcela sobestacne, strategicky umistene, proste pokusit se neco takoveho vybudovat v dnesni dobe je skoro nemozne at jiz co se utajeni nebo financnich nakladu tyce (i kdyz netvrdim ze je to nemozne)...

Treba ja vim o jednom objektu ktery se aktualne prodava, cena 25mil.kc a protoze to nevypada ze bych na nej v dohledne dobe nasetril :cry: mohu prozradit ze se jedna o byvalou vojenskou zakladnu s rozlohou 60ha umistenou na velmi peknem miste. A ze takovych jiz bylo prodano...
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: GREENFORT X

Příspěvek od Ježura »

Docela jsem nad tím přemýšlel a tak mi napadá jestli to nemůže být rovnou přímý vládní projekt. Každá vláda koneckonců má nějaký zadní vrátka kdyby se něco potentovalo. A když tak přemýšlím okruh míst kde u nás v ČR mohlo něco takového být tak mě hnedka z fleku napadlo několik míst. Pomezí krajů vysočina a jihočeského. Zhruba okolí Slavonic. Je tam poměrně nízká hustota obyvatelstva a navíc nedaleko máte silnou vojenskou posádku AČR v Jindřichově hradci kteří by určitě tvořili jádro OS. V okolí je spousta starého opevnění(někde i v několika liniích).. Jižní čechy všeobecně jsou takové šikovné místo např. okolí Třeboně opět v dosahu základny v J.H.. Po vlakové trase z Jihlavy do Českých Budějovic je vidět že oblast je především zemědělská i s velkým množstvím lesů.


Jinak o tom že takových míst je víc svědčí tento článek z ruska. I když tento je totální extrém.
Okolo hory Jamantau (1 638 m) v pohoří Ural v zemi Baškortostán (hlavní město Ufa) se údajně nachází velký podzemní komplex. Američané se domnívají, že obrovský podzemní komplex je buď výzkumným nukleárním zařízením nebo má sloužit ruským vojenským a vládním činitelům k přežití atomové války. Rozvědka Spojených států odhaduje, že objekt má rozlohu minimálně jako Washington, D.C (vnitřní okruh, jinak asi 400 čtverečních mil) a vejde se do něj na 60 tisíc lidí.

Americké družice zaznamenaly velké výkopy v této oblasti po roce 1990. V okolí se nachází město Beloretsk vzdálené 264 km od města Ufa a 105 km od města Magnitogorsk. V roce 1995 měl Beloretsk přes 70 tisíc obyvatel. Město bylo kdysi postaveno jako jedno z nejstarších center hutnictví a metalurgie na jižním Uralu. Před první světovou válkou sem byla zavedena úzkokolejná železnice Zaprudovka-Beloretsk. Těží se zde dřevo, železná ruda, uhlí.

Komplex Jamantau má být pouze jedním z asi 200 tajných podzemních atomových válečných objektů v Rusku, z nichž byly během posledních šesti let mnohé zmodernizovány nákladem miliard dolarů. Vojenští důstojníci a vedení CIA se domnívají, že od roku 1990, symbolického konce Studené války, vydala Moskva na zřízení bunkru pod horou Jamantau 6 miliard dolarů.

Vážnější je to, že američtí zástupci říkají, že nemají ponětí o tom, co se v prostorách masivního bunkru děje. Ruská státní správa udržuje projekt v tajnosti. Někteří vidí v komplexu bunkr pro „soudný den“. Komplex se nachází poblíž jedné ze zbývajících ruských laboratoří na atomové zbraně, Čeljabinsk-70, z čehož pramení dohady, že by mohl sloužit jednak jako sklad nukleárních hlavic, odpalovací základna, tajné centrum výroby atomových zbraní, řízená laboratoř nebo ukryté velení. Ať je to však cokoliv, Jamantau je navržen tak, aby byl schopen přežít nukleární válku.

Jaké podzemní město by se mohlo skrývat hluboko pod zemí?

- soukromé byty a ložnice
- ulice a chodníky (tunely)
- bufety a nemocnice
- systém čištění vody, atomová elektrárna, a hlavní administrativní budovy
- podzemní jezírko naplněné sladkou vodou
- veřejný přepravní systém (podzemní dráha)
- televizní kanál a rádio
- výrobní a opravárenské dílny
- výzkumná laboratoře a střediska
http://www.satelliteviews.net/cgi-bin/w ... 824&AF=T_Y
http://www.satelliteviews.net/cgi-bin/w ... 745&AF=T_Y
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: GREENFORT X

Příspěvek od Karlos »

Prirodni jezek: ...tobe ty odkazy na mapu funguji?
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: GREENFORT X

Příspěvek od Ježura »

Nefungují.... :| omlouvám se zkusím pohledat a opravit.. ;)
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: GREENFORT X

Příspěvek od Maximus »

Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: GREENFORT X

Příspěvek od Ježura »

Maximus:Z tohoto zdroje jsem přesně čerpal... včetně nefunkčních odkazů. Ale jsou tam i jiné. :P
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: GREENFORT X

Příspěvek od GloryToSunTsu »

A napadlo někoho přemýšlet nad tím, jaká to je pitomost, stavět velký podzemní bunkr? :roll:

Příklad: Hrozí jaderný konflikt Čína VS Rusko, každá jaderná raketa obsahuje dejme tomu 10 až 30 samostatně naváděných bojových hlavic. A já se ptám, JE ROZUMNÉ do takového profláknutého zařízení lézt?

Čím víc lidí staví nějaký bunkr, tím je nebezpečí profláknutí vyšší.
Často stačí podplatit nějakého generála, který má klíče od všeho.
Utajit velký projekt proti mezinárodní špionáži je dost velký oříšek.
Na našem území působí Ruští špióni, které pro změnu špehují Američané i Číňani.
Informace jsou ,,nedobrovolně" sdílené.

500 VIP pohromadě, no to by byl docela dobrej terč ne?
Pokud na danou zemi pustím pár raket a dolů se snáší ~60 bojových hlavic, které mohou bouchnout i pod zemí, tak přeci zaměřím velká města, přístavy a všechno co má nějaký strategický význam.

Nepřítel přece uvažuje takhle ,,Nevím co tam je, ale nepřítel to urputně tají, asi to má nějaký strategický význam!"

Úkryt pro 500 až X tisíc papalášů má přece daleko větší strategický význam, než Horní Užhorod.
Proč vraždit civilisty v malých městech, když si to stejně chci vyřídit hlavně s papalášema.
Jasně, zruším nepříteli průmysl, armádu, zredukuji civilisty, aby to hned tak neopravil a hlavně - zabiju papaláše.

A to ví samozřejmě i každý vojenský stratég, proto se budují bunkry pro desítky VIP, aby nebyli pohromadě.
Někdo vyhlásí válku, VIP se naženou všichni do jednoho krytu, kam se už předtím infiltroval nepřítel a do ventilace vypustí nějaký sarjart. Vymalováno, všichni kaput. Ne, to nedává smysl ani z jedné strany.

Velké bunkry se budovaly pro masy, protože to bylo levnější, než stavět malé bunkry.
Jediný velký bunkr, který se měl stavět, byl pro nouzová jednání parlamentu v případě ohrožení země teroristy, ale to nebylo na dlouhodobé přežití. Protože v době výjimečného stavu stejně nad zemí přebírá moc prezident, který je zároveň vrchní velitel armády a častá zasedání parlamentu se až tak nepředpokládají.

Takový bunkr by měl smysl jen v případě nějaké pandemie, ale vlastně ani tak ne.
Ve 30 menších budou mít ti lidé daleko větší šanci na přežití, pokud přes karanténu prošel nějaký nakažený, přijdu třeba o 20% papalášů, ale v jednom velkém bunkru snadno přijdu o všechny.

Ještě sem si nešel lehnout, tak omluvte zhoršenou kvalitu Češtiny.

Procentuálně:
100% dávám tomu, že na nějaké cizí planetě je život (to je matematika)
60% dávám tomu, že za mého života bude velká válka, která se mě dotkne (přežene se přes nás nebo v ní budu bojovat)
10% dávám tomu, že ta UFO civilizace nás už špehuje
5% dávám tomu, že nastane Apokalypsa ještě za mého života
Tomuhle bych dal tak 1%, ale jsou možný nejrůznější blbiny, možná i těch 5% bych dal
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: GREENFORT X

Příspěvek od Maximus »

K tomu GF X: Právě mě těch 500 VIP, tj. cca maximálně 100 multimilionářů + jejich rodiny nejbližší přátelé, věrní bodyguardi, osobní lékaři - specialisti, etc. mi příjde jako maximum, co se dá jakžtakž ve střední Evropě podmínkách zorganizovat - optimální poměr VIP zákazníků/velikosti "ochranných" jednotek/velikosti vhodných území/investovaných peněz.

Tím neříkám, že této informaci hned věřím, ale rozhodně by stála za prověření. Třeba "zaspamovat" pár významnějších informačních webů - novinky.cz, pravda.sk., a nechat kontakt :).

Vůbec bych nepochyboval o tom, že i mezi "multimilionáři" existuje komunita, či spíše "komunity" podobně smýšlejících lidí, kteří na rozdíl od nás nemusí řešit náklady na vybavení, přípravy plánů A, B, C,... a různé další survival "fičurky".
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: GREENFORT X

Příspěvek od marish »

Přijde mi logické, že čím víc má člověk prostředků, tím více času a energie věnuje na opatření, aby to tak zůstalo.
Prostě GF X, jako takový luxusnější BoB...
Uživatelský avatar
revas
Rozpadlík
Příspěvky: 76
Registrován: 07.08.2011 9:11
Bydliště: Kousek od Blanska

Re: GREENFORT X

Příspěvek od revas »

No je to zajímavé a za mě: já tomu věřím, od té doby co "padla" Sazka, věřím že je možný už uplně všechno ;)

Myslím, že na světě je tolik všelijakých "věcí a činností" o kterých se nám ještě ani nezdálo a jak to je doopravdy se ukáže až se opravdu něco semele.
__sXe__
Příspěvky: 57
Registrován: 01.08.2016 11:15
Pohlaví: muž

Re: GREENFORT X

Příspěvek od __sXe__ »

Síce je toto o 8 rokov neskôr, ale zistil niekto niečo nové? 8-)
Odpovědět