Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 154
Registrován: 18.10.2015 21:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Beskydy

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od sunny-x »

Jak to tak čtu, tak musím konstatovat, že oproti Vám jsem úplný šumař :-)

Mám dům se zahradou a pozemek nemám oplocen. V naší malé části vestnice je oplocených méně domů a sousedi se normálně spolu baví a přes zahrady chodí za sebou navzájem (když se vidíme venku, tak skecneme spolu). Nemám ani kukátko na vstupních dveřích.

Už se mi stalo, že za mnou párkrát přišli Jehovovci a já normálně otevřel (s kukátkem bych se chvíli nad otevřením rozmýšlel) a hoďku si s nimi pohovořil (když mě přidou převědčovat, tak já jim oplácím stejně, snažím se jim to rozmlouvat :-) ) , protože se zajímám i o vědu a techniku. Po 5 návštěvách mě jen pozdraví, když jdou kolem, a už si povídat nechtějí.

Nicméně jsem se již minulou sezónu rozhodl, že si to kukátko do vstupních dveří pořídím, tak na jaro si ho namontuji (teď v zimě se mi nechce vrtat do dveří). Před vstupními dveřmi mám osvětlení normální 60W žárovku, která dostačuje, ale ještě vedle před garáž si dám LED reflektor (asi 50W) na IR čidlo. Jste mě tady úplně "dojebali". Nakonec si dám i toho Maka do ložnice (malou výkonnou LED baterku tam už mám). V noci bych dveře neotevřel, pokud bych dotyčného nepoznal po hlase (za dveřmi mám opřenou baseballku, kdyby si chtěl někdo zahrát).
Když střílí konzument Kolalokovy limonády, netřeba volat lékaře.
Odpovědět