Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
porubak
Příspěvky: 63
Registrován: 26.12.2012 5:49
Pohlaví: muž

Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od porubak »

Ahoj,

nevím, kam tento příspěvek zařadit a žádné podobné téma jsem nenašel. Proto zakládám nové téma a pokud se mýlím, tak se předem omlouvám adminům za dodatečnou práci a přesměrování mého příspěvku na správné místo.

O co jde?

Je to cca 2 hodiny nazpět (tj.kolem 3h ráno), co u nás někdo zvonil. Mrknu z okna a u brankovních dveří nikdo. Říkám si, že pravděpodobně si někdo dělal srandu. Jdu si lehnout, ale za minutu znovu a tentokrát dlouhé zvonění. U branky opět nikdo a tudíž vím, že někdo je u dveří. Kupodivu zbytek rodiny stále spí a tak jdu sám ke dveřím. Na výzvu nikdo neodpovídá. Kukátko na dveřích není, tak rozsvěcuji a otvírám dveře. Stojí tam slušně oblečený pán v saku, tričku, kožené boty, nakrátko střižený. Je z něj cítit mírně alkohol, ale přitom stojí normálně a je schopen mluvit plynule. Takže to není ožrala, který si jenom spletl dveře. Je evidentní, že mu je v saku zima. Venku je pod nulou. Odpověděl mi jen na jednu otázku a to co chce, u nás přespat. Na ostatní otázky už nereaguje a klopí oči k zemi, mám z něj pocit, že se stydí. Reaguji odmítavě a zavírám dveře. Jdu pak vzbudit ostatní mužské osazenstvo v domě a jdeme znovu ke dveřím po cca 2 minutách. Nikdo už tam není, na zahradě taky ne, venkovní branka je zamčená. Takže je jasné, že ten člověk musel přelézt úmyslně plot, což není nic složitého, ale přesto mi to přišlo od něj divné. Zvlášť pokud měl zájem se zdvořile optat na nocleh. No nakonec šli všichni spát až kromě mě. Mě to nyní vrtá hlavou a teď si jen říkám, co jsem udělal blbě a proč ten člověk tady zvonil.

Co jsem udělal určitě blbě. Sice jsem fyzicky nejzdatnější v domě, ale měl jsem někoho dalšího vzbudit kvůli možnosti zavolání pomoci přes telefon, býti svědkem události apod. Další chybou je absence kukátka na dveřích. Další chyba bylo, že jsem stál na prahu svých dveří bos. A asi to nejhorší, že jsem otevřel dveře, protože kdyby na mě vystartoval někdo připraven se zbraní, měl bych sakra problém. Navíc bych si následně vyčítal, že jsem ohrozil zbytek rodiny, který během toho poklidně spal. Měl jsem určitě použít aspoň bezpečnostní řetěz na dveřích. Taky jsem neměl po ruce teleskop nebo pepřák. Teď zpětně si říkám, jak jsem mohl udělat tolik chyb. Určitě na vině byla rozespalost a únava. Prostě jsem byl blbec.

Taky uvažuji o nečekaném "hostovi". Je pravda, že tuto noc probíhal nedaleko od nás malý koncert. Což by mohlo odpovídat jeho stylu oblečení. Proč ale neměl teplejší oblečení? Byl snad okraden a tudíž neměl peníze na nocleh v hotelu? Pokud ano, tak věřím, že by to řekl hned na začátku. Jen nepochopím, proč lezl přes plot a zvonil u dveří. Nebo nebyl to tipař pro zloděje anebo sám zloděj? Každopádně musel vědět, že někdo doma je, když auto stojí před domem.

Máte někdo podobnou zkušenost? Co byste udělali jinak než jsem udělal anebo bych udělal? A co si myslíte o nečekaném hostovi?

Díky za reakci.
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: vlastní zkušenost

Příspěvek od Joe Azbest »

Zajímavá zkušenost. Co se týče chyb sis odpověděl sám. Ten člověk se diskvalifikoval na případnou pomoc tím, že přelezl tu branku. A dveře zásadně neotvírám, otevřu okno a zeptám se kdo tam je (nad vchodem je stříška a není vidět na dveře) a dotyčný musí odejít od dveří aby byl vidět. Je to ideální při otravování podomníma obchodníkama. Ve tvém případě bych umístil u branky a domu nějaky světla s ir detekcí. Víc opatrnosti neuškodí.
ropas
Příspěvky: 109
Registrován: 11.01.2014 18:11
Pohlaví: muž

Re: vlastní zkušenost

Příspěvek od ropas »

ešte by som spomenul jednu chybu a to že pri rodinnom dome nemaš psa. ja viem o každom vrznuti bránky a podla štekotu dokonca viem či ide niekto známy alebo neznámy.
Kublajchán
Příspěvky: 88
Registrován: 11.05.2013 19:59
Pohlaví: muž

Re: vlastní zkušenost

Příspěvek od Kublajchán »

U mě jednou někdo pozdě večer vzal razantně za kliku a snažil se otevři dveře, ale bylo zamčeno. Než jsem došel do trezoru pro pistoli, byl pryč.
Za mě - neotevírat, i kdyby prosil o trochu vody nebo říkal, že má jen tričko a venku bylo -15215°C. Zdraví a život máš jen jeden a podle toho se chovej. A když budeš mít potřebu otevřít, tak s pistolí v ruce a připraven okamžitě střílet. Sluchátka, boty na nohou a trochu oživený studenou vodou je samozřejmostí.
Stát se to mě, tak po schovávání se mimo kukátko dveří a neodpovídání na volání, házím z vedlejšího okna P1čku a po detonacích letím ven s kosou v ruce mu politicky vysvětlit, že se v takovou pozdní hodinu nechodí na návštěvu a že když se na něco zeptám, musí odpovědět.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: vlastní zkušenost

Příspěvek od the.marek »

Kublajchán: Ty vole k tobě bych opravdu nechtěl jít zazvonit, zeptat se na cestu, zavolat si, odečíst vodu, plyn, nabídnout pojištění, obrátit na víru Jehovovu, nebo být jakákoliv tvář, kterou neznáš a zavítá k tvým dveřím... :-D

Nejdřív budu hluchej a pak rozstřílem :-D.

Já sám jsem se před pár lety ocitl ve víceméně dost podobné, skoro stejné situaci, akorát v roli onoho neznámého... Když jsem se ztratil uprostřed noci a po několikahodinovém bloudění všemožným terénem i městem, už na pokraji fyzických sil prostě zazvonil na barák, který jsem potkal. Sice jsem tam nepřespal, ani nic podobného, ale byl jsem moc rád, že mě dotyčný hned nezastřelil, neházel na mě dělobuchy a ani neštval psy... :? :mrgreen:
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: vlastní zkušenost

Příspěvek od herman »

Pro Kublajchán a to jsem si vždycky myslel, že já jsem magor. Vždyť to otevření dveří u tebe vypadá jako ofenzíva u Kurska.
Zase musím přiznat, že už jsem jednou stál s namířenou pistolí za dveřmi: nebožtík tchán se ve značně podroušeném stavu chtěl u nás vyspat a jeho snaha odemknout a otevřít dveře působila zvukovou kulisou jako vloupání.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Medvídek
Příspěvky: 3
Registrován: 18.01.2012 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: vlastní zkušenost

Příspěvek od Medvídek »

herman : Zase musím přiznat, že už jsem jednou stál s namířenou pistolí za dveřmi: nebožtík tchán se ..........

To nemá chybu :yes :yes
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: vlastní zkušenost

Příspěvek od herman »

To mne nenapadlo, ale tenkrát přežil. :rock
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Milan_rozpad
Příspěvky: 139
Registrován: 29.10.2014 21:40

Re: vlastní zkušenost

Příspěvek od Milan_rozpad »

tak mně už se něco podobného stalo taky, mám psa a řešil jsem to tak že jsem psa pustil do spodní části domu, vyšel o patro a odtamtud to řešil, nejsem takový blázen abych v dnešní době otvíral dveře a to i přes den ...

+ mám kukátko což mi přijde jako naprosto zásadní věc + si říkám že by to chtělo ještě řetízek ..
porubak
Příspěvky: 63
Registrován: 26.12.2012 5:49
Pohlaví: muž

Re: vlastní zkušenost

Příspěvek od porubak »

Tak nakonec je vše jasnější. Od švagra jsem měl možnost vidět video z kamery u domu (nevěděl jsem, že se nahrává i záznam. Měl jsem za to, že to má jen pro sledování, kdo je aktuálně za brankou, když nemá možnost výhledu z okna). Byl to jednoznačně opilec, který si myslel, že jde domů. Opakovaně se snažil si odemknout branku a když mu to nešlo, tak přelezl plot. A při přechodu k domu si chystal klíče v ruce na odemčení domovních dveří. A když nebyl úspěšný, tak zvonil jak cvok. Tak aspoň jsem z tohohle pohledu klidnější, že vím, že se se jednalo jednoznačně o blbou náhodu. Ten člověk evidentně vystřízlivěl, když jsem mu otevřel dveře, protože po tom, co jsem zavřel dveře a šel pro ostatní, tak nabral už svižnější krok pryč. Nicméně nikdo jej z rodiny nepoznal, takže tak blízký soused to nebude.

Každopádně mi dnes ráno zbytek osazenstva vyčinilo, že rozhodně nikdy nemám otvírat dveře a případně komunikovat jen z okna. S tím souhlasím a doteď nechápu, proč jsem to udělal. Další bonus pro mne je zjištění, že se nahrává ve smyčce pohyb kolem domu a po konzultaci se švagrem jsme se dohodli na menších změnách v perimetru, které kamery sledují.

Beru nakonec tenhle zážitek jako zkušenost, ve které naštěstí o nic hrozného nešlo, ale kdybych byl fatalista, tak mohlo být a já jsem to mohl hodně pohnojit. Budiž tohle poučením i pro ostatní.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: vlastní zkušenost

Příspěvek od Terminated Account »

Kluci vy fakt žijete ve světě, kde si jdou všichni 24/7 po krku? Já snad přejdu do tábora vyznavačů psychotestů...
NEPROPADEJTE PANICE!
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: vlastní zkušenost

Příspěvek od the.marek »

...nejsem takový blázen abych v dnešní době otvíral dveře a to i přes den ...
Tak tady to moudro mluví za vše... :shock: Lidi proberte se... :roll:
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Doc
Příspěvky: 148
Registrován: 16.07.2014 20:20
Pohlaví: muž

Re: vlastní zkušenost

Příspěvek od Doc »

Taky se stalo a né jednou.
Poprvé to byl někdo cizí, ale to sem byl ještě takhle malej :angel a neviděl sem do kukátka. Židlí jsem nechtěl dělat kravál na chodbě 8-), tak jsem čekal s květináčem v ruce za zdí a volal mamince. Po druhý už jsem byl větší a byl to nějakej maník, co si prostě spletl barák, pak svědek Jehovův, potřetí mi chtěli prodat vysavač, je toho víc. Po každý, když je to v kukátku někdo cizí (a je mi fuk, jestli má kvádro nebo havajskej věnec kolem krku) mám v ruce za zády teleskop nebo pepřák (střelnou nemám).
Pes štěkává, ale to je tak jediný, co dokáže... :clap pak by případnýho narušitele (po mojí smrti) spíš olízal a hnal k obojku na procházku. :D
Co se mi ale stalo tři týdny zpátky... na menším cvičení mediny pár nadšenců mezi kterejma jsem i já jsme měli ubytování zajištěný i s majitelem jednoho nejmenovaného malého muzea. Asi o půlnoci, kdy jsme jen seděli v místnosti dóle a povídali si ve spacácích začla do přízemního okýnka svítit nějaká smutná baterka a po našem otázání "Kdo tam je?!" nikdo neodpověděl a pořád svítili, dokonce pak už aj blikali! Tak jsem jim to vrátil velkou halogenovou svítilnou! Pak se ozvalo "Poďte otevřít!" ... po našem opětovném dotazu "Kdo tam?" zas nic. Tak jsme vyrazili! První šel majitel muzea, za ním já se super ufo baterkou s paralizérem! :D Nic lepšího po ruce nebylo... Za náma dalších 8 chlapů, takže klid. No, stojíme za hlavními dveřmi, zase se ptáme kdo tam sakra je a nic. Jen ať otevřem... tak jsme sakra otevřeli! A tam dva důležití policisté v NPPčkách, srolovaných kuklách na hlavách a rukama na pouzdrech. Po otevření (až jsme je zmerčili) řekli, že tady teda policie... pak se zeptali, co tady máme nebo cožeto a že vše ok a nazdar. Pro mě nechápačka... :roll: Proč ale tady ten můj dlouhej příběh píšu - neměli by se sakra klucí aspoň nějak jakože indentifikovat tím, že "TADY POLICIE"? Kor když nám dávali výzvu k otevření dveří v noci....... no a pak jsem šel plný nových dojmů zase spát. :sleep
porubak
Příspěvky: 63
Registrován: 26.12.2012 5:49
Pohlaví: muž

Re: vlastní zkušenost

Příspěvek od porubak »

MacGyver píše:Kluci vy fakt žijete ve světě, kde si jdou všichni 24/7 po krku? Já snad přejdu do tábora vyznavačů psychotestů...
To ne, nejsem člověk, co by nadrženě chystal zbraň za účelem ji použít. Spíše taktika připosranosti vlka. Prostě když nemusím, tak se vyhnu kontaktu, což jsem zde neudělal a zbytečně se vystavil možnému riziku. Kdybych se držel jenom tohohle, tak přemýšlení o ostatních věcech, které jsem zmínil v prvním příspěvku, jsou naprosto irelevantní.

Ve 3 ráno nikdo normální nezvoní u dveří, když navíc překonal překážku a de facto se právně ocitl na místě, kde nemá bez souhlasu co dělat. Reálně ten chlap mohl být přiopitý víc a mohl se mermomoci dožadovat vstupu "k sobě domů", protože by tomu věřil, že tam opravdu doma je.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: vlastní zkušenost

Příspěvek od Baca »

No vies, zaboha si nevedeli spomenut ako sa ich zamestnavatel vola :-D Aj ked sa to na skoleniach pravidelne ucia :-P
Prežiť !!!
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: vlastní zkušenost

Příspěvek od floky »

Niečo iné je isť otvárať s kvérom v ruke bytové dvere, kde prístup na chodbu má dalších 50 ludí + XY ludí mimo obyvatelov (poštár, odpis elektriky, svedkovia, koledníci a další otravovačí...)
V nočnu hodinu (tj v čase ked ma zvonček zobudí) by som ale s nadrncnutým kvérom k dverám išiel...(nemá kdo a nemá prečo zvoniť)

Čo sa týka rodinného domu...
Ak by som pri dverách do domu (nie pri bránke na pozemok) našiel cudziu osobu, ktorá len tak pomimo spáchala trestný čin (porušovanie domovej slobody), pričom musela prekonať prekážku ktorej učelom je zabrániť vniknutiu... reagoval by som vytiahnutím zbrane a vyzvou okamžite na zem...
Neuposluchnutie by malo na svedomí strelbu, do zeme v prípade že mi akutne nič nehrozí...do živého v prípade, že mi realne niečo aj hrozí...
(na slovensku platí paragraf 26 opravnené použitie zbrane, ktoré dovoluje použit zbran proti inému vo svojom obydlí....nad rámec nutnej obrany ! takže všetko s "kostolným poriadkom)

Ak vám jedného suseda "vlamač" zabije....druhý sa zobudí na "divny zvuk" a po otvorení dverí z izby na neho tupo čumia dvaja chlapy..., tretí sused si naštastie všimne skor, a tak ich načapá len pri rozbijaní vchodových dverí...
A váš dom je jeden z mála, ktorý ešte vykradnutý nebol....
máte trošku "citlivejšie" vnímanie okolných ruchov...

A to všetko v lokalite blýzko centra krajského mesta na západnom slovensku, v časti ktorú možme nazývať "vychytenou lokalitou" :) :) :)
Milan_rozpad
Příspěvky: 139
Registrován: 29.10.2014 21:40

Re: vlastní zkušenost

Příspěvek od Milan_rozpad »

mno tak nevim, v mojí ulici už vykradli 8 domů z 15 ti a z toho 3 v době přítomnosti osazenstva ...
ale každého štěstí strůjcem :) a mne osobně už přepadli .. tak si pak člověk holt dává trochu pozor
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od Terminated Account »

Porubák - jasný, na tvých postech není nic divného a klobouk dolů, že se dokážeš podělit o zkušenost a uznat chybu. Nicméně z jiných postů mám pocit, že každému člověku za dveřmi je potřeba vyhlásit válku, jen díky nějakým předsudkům.

Chovat se obezřetně, nevystavovat se zbytečnému nebezpečí, předvídat, otvírat s kvérem po ruce atd. je vše v pořádku. Ale měřit si s každým péro, dívat se na každého jako na největší hrozbu je fakt divný. V drtivé většině takových připádů, které jsou tady popsány se jedná o neškodného ožralu, nebo člověka, který potřebuje fakt pomoct. A lidi by si měli pomáhat, nebo ten svět půjde do prdele jen kvůli nám.

Nechci být zastřelený za to, že mě někdo přepadl v noci při cestě domů, rozbil hubu a okradl a já hledám co nejrychleji pomoc, aby ten xindl to v té samé ulici neudělal zítra někomu jinému. Nechci koukat na dceru, ktreou hajzl znásilnil, okradl a horlivý ctihodný občan zastřelil při hledání pomoci u svých dveří, aby měl konečně nějaký příběh a trofej...
NEPROPADEJTE PANICE!
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od štaflík »

Mac: :yes
Kublajchán
Příspěvky: 88
Registrován: 11.05.2013 19:59
Pohlaví: muž

Re: Kdo je za dveřmi? Vlastní zkušenost.

Příspěvek od Kublajchán »

MacGyver: někdo tu tvrdí, že tě zastřelí, jakmile tě uvidí po otevření dveří?
Odpovědět