Obrana před útočícím psem

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

K tomu napadení jsem se vyjadřovat ani nechtěl :( . Za prve tam chybí jakékoliv informace, a zadruhé jako psofila,mě to bolí dvojnásob. Je mi nesmírně líto té holčičky, a je mi líto i těch psů. Až na malé procento skutečně agresivních a nezvladatelných psů za to vždy může majitel. A i u těch nezvladatelných za to může majitel, protože to o těch psech musí vědět. Každý by měl vědět, že pes je do jisté míry nevyzpytatelné zvíře, a malé děti se navíc nevyzpytatelně chovají, a to je strašně nebezpečná kombinace.
Malé dítě a pes prostě nesmí nikdy zůstat bez dozoru. NIKDY. Bůhví co ty psy vyprovokovalo.
Stát se to mě, tak ty psy taky na místě zastřelím. A podle závažnosti pokousání bych zvažoval i zastřelit sebe.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

Asi je lepší ten kříž nést než před ním utéct.
Udělám co musím
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Vím, je to zbabělé, a situaci v té rodině bych tím ještě víc zkomplikoval, ale nevím, jestli bych měl odvahu čelit výčitkám. Možná bych se "jen" uchlastal.
A pro DeadMana... byl to pes, a ti kolem nějaké jiné rasy.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od bivoj »

V té Tuřici to prý byli dva Sibiřští husky.

Z jednoho psího webu výňatek o povaze Sibiřského husky:
...K lidem je laskavý a obzvláště pozorný je k dětem...
Nevíme co se stalo, nicméně ta dívenka bude na tuto jejich "obzvláštní pozornost" asi vzpomínat celý život... :cry:
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od PaF »

njn, takhle malé dítě prostě klidně píchne do psa klackem, pohladí ho lopatičkou přes oko apod. Prostě nesmí zůstat se psem samo.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Znal jsem jeden takový případ.
Do té doby pohodová a děti milující Argentinská doga (pes) ošklivě kousla myslím 3-4 leté dítě do obličeje.
Psa nechali okamžitě utratit, a veterinář posléze zjistil, že ten pes měl hluboko v uších zaražené nějaké tužky, nebo voskovky či co.
Sám se podivoval, že ta doga si to první ucho nechala líbit, a bránila se až u toho druhého.
Takže tvrzení svého psa znám dobře, on nikomu neublíží,... blbost.
Měl jsem před mnoha lety Staforda. Pohodový, kamarádský pes (pro tuto rasu typická vlastnost), jako mladý měl na hraní oranžový míč. Po letech, kdy ten míč už byl dávno rozkousán, jsme šli kolem rybníka, kde se koupal chlap v oranžové koupací čepici.
No, a ten Staford si najednou vzpoměl na mládí, a pro ten míček si doplaval.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od bivoj »

Já hlavně nechápu, co za člověka nechá malý dítě se psem (či dokonce s více psy) samotné. Byť je to rodinný pes/psi a to dítě zná či spolu vyrůstali... Pak čteme o takových případech jako je tento nebo to co se stalo v Lužci nad Cidlinou před tuším pěti lety (jak tam psí smečka na dvoře zakousla pětiletýho kluka, přesto že ho "znala")...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od devlop »

inteligence psa je na úrovni cca 2-3 letého dítěte... nechat 4 leté dítě samotné s dvěma psy s hmotností 35kg+ je jako dát mezi tři 3 leté děti nabitý revolver 357 magnum, vyhnat je si hrát na zahradu a jít si dát s kámoškama v klidu cafee latéé do obýváčku... Pravděpodobně ty děcka nebudou mít sílu to promáčknout, až se budou hádat o to, kdo půjde první na skluzavku nebo píseček, ale jednou se to prostě podaří... Nechápu proto rodiče, kteří si myslí, že jejich ňuňák pes, plemenem prý skvělý ochranář, pastevec stáda, atd., se o jejich dítě skvěle postará bez jejich přítomnosti, když je to faktem v podstatě stejně nevypočitatelný a inteligenčně stejný ňuňák jako jejich dítě.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

Obvykle to nedělám, ale zastanu se psů. Prvotní problém vidím ve výchově dítěte. V nedostatku respektu k PSŮM, či zvířatům obecně. Vyrůstal jsem od narození mezi koňmi, hovězím a dalším dobytkem a vždy s respektem, který mi byl vštěpován. Zvíře není ani hračka, ani podřízený ve smečce. Zvláště pro dítě. Obrovská chyba rodičů.
Udělám co musím
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Lidi jsou nepoučitelní.
Jedno blbý podcenění pravidel, které by měli dodržovat, a malá holka je pokousaná, majitel-rodiče nešťastní, psi možná odepsaní,... Co k tomu dodat.
Já si neumím představit, že bych neměl psy buď pod mou kontrolou, nebo zavřený na zahradě.
Nechápu ani lidi co nechají psa uvázaného před obchodem. Ti také dost riskují.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od devlop »

Germanik: s tím souhlasím, i malé dítě musí být chytřejší než pes (v potaz neberu kojence apod. tam je to skutečně jen na bedrech rodičů) a vědět, co smí a nesmí. Bohužel, spousta lidí si dnes pořizuje psa jako "hračku", živého robůtka, který bude tu a tam plnit povely "ssssedni, pocem, pocem jsem řekl, nechtobejt, kurva chceš dostat výprask?", bez výchovy, bez vedení, a jsou to právě i ty plemena 30kg+, které mají v čelistech schopnost rozdrtit kost ruky dospělého člověka. Pak nastávají problémy. To nic ale nemění na faktu, že po takovém útoku má být pes utracen.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od PaF »

2 Germanic1
No s koněm tě asi nikdo nenechával na dvorku. Ani v obýváku.
Každopádně spoléhat na to, že 4 leté dítě neudělá blbost je trestuhodné (btw platí i o dospělých, ti si ale zato pak můžou sami). Vnuky 2 a 5 nenechávám nikdy vědomě samotné ani doma. Jsou to koumáci a ten menší je navíc bez pudu sebezáchovy (naštěstí je výjimečně šikovný). Stačí ty nervy, když se mi některý zaběhne v samoobsluze, před kterou bývá pravidelně nějaký raťafák bez košíku. Vždycky nejdřív letím ke vchodu, aby nevyběhli ven.

A co se výchovy psů týče, máme jich v paneláku snad 20, jakžtakž poslouchá jeden :head .
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

devlop píše: 04.12.2021 22:20 Germanik: s tím souhlasím, i malé dítě musí být chytřejší než pes (v potaz neberu kojence apod. tam je to skutečně jen na bedrech rodičů) a vědět, co smí a nesmí. Bohužel, spousta lidí si dnes pořizuje psa jako "hračku", živého robůtka, který bude tu a tam plnit povely "ssssedni, pocem, pocem jsem řekl, nechtobejt, kurva chceš dostat výprask?", bez výchovy, bez vedení, a jsou to právě i ty plemena 30kg+, které mají v čelistech schopnost rozdrtit kost ruky dospělého člověka. Pak nastávají problémy. To nic ale nemění na faktu, že po takovém útoku má být pes utracen.
V podstatě souhlas se vším. Jen bych namítnul, že není až tak důležitý výcvik, ale výchovaný být musí.
A vůbec nesouhlasím s automatickým utracením i po takovém útoku. Po jakémkoliv útoku.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

Společnost rezignovala na pojem trest. V plném rozsahu toho pojmu. Ale příroda ne. A my se potom divíme, když k němu, možná a pravděpodobně spravedlivě, dojde. Zvíře v tom je většinou nevinně. Uměl bych si představit majitele před soudem. Tak by vypadala spravedlnost. Tam by se pojmenovalo, co se stalo. Takhle se pes utratí, nikdo nic nepochopí, a jde se dál.
Udělám co musím
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Zapadlo »

Utracení psa je zároveň trestem pro majitele a poučením pro okolní jednobuňky s nevychovanými psy.
Jen u utraceného psa je nulová šance že ještě někdy někomu ublíží.
Utracení psa mi dává větší smysl než utrácení za psa.
Psů je totiž moc a náklady a problémy související se psy nenesou zdaleka jen jejich majitelé.
PS : psa nemám a neplánuju, užiju si s nima dost v práci a u kamarádů.
PPS : pak přijdou na řadu kočky.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Andy Glock »

Zapadlo, Zapadlo,... :(
Potrestejme psa za chybu majitele.
A když nějaký opilý řidič někoho srazí, sešrotujeme mu auto. Vrahovi rozlámeme nůž, zlodějovi šperhák,...
Jen zničené auto, rozlámený nůž, ... už nikomu neublíží.
Taky mi to dává větší smysl než trestat toho řidiče, vraha, zloděje,...
A jak říkáš, až vybijeme psy, přijdou na řadu kočky, a další a další zvířata, až zůstane na světě ten nejzbytečnější, nejbezohlednější, a nejnebezpečnější tvor zasr... člověk.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Zapadlo »

Samotné auto nebo šperhák nikomu neublíží. Zkaženej pes jo.
Pes který mi pokouše dítě udělal samozřejmě rovněž chybu, nejenom jeho majitel.
Pro psa to však bude v jeho životě chyba poslední.
Nejde mi o to být doslova za jakoukoli cenu stoprocentně spravedlivý, ale eliminovat riziko.
Dovedu si představit, že hafíka na volno odstřelím ještě dřív než stihne kousnout a bude mi celkem jedno, že ten čtyřicetikilovej ňuňáněk ještě nikdy nikomu neublížil a že si šel kloučka jen očuchat.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Andy Glock »

Naštěstí vy si psa nikdy nepořídíte.
A co se týče odstřelu psa jak píšete. Každá mince má dvě strany.
Je celkem pravděpodobné, že pokud by jste zahájil střelbu směrem ke mě (nejpravděpodobnější směr, odkud by můj pes běžel k vám), poslala bych vaším směrem také pár olověných pozdravů ;) .
Podobnou situaci zažil v lese můj otec. Rychle vysvětlil dotyčnému že tahat zbraň se nemusí vždy vyplatit ;) .
Ale nemá cenu diskutovat. Každý ať se zařídí po svém.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Matěj »

Vstoupím do diskuze pouze s dotazem. Jak by se legislativa dívala na to, že by pes někoho napadl, ten se bránil střelbou a majitel psa po napadeném ještě vystřelil? Je to z pohledu majitele psa KN nebo NO? Z pohledu napadeného (psem) je to myslím jasné. Z pohledu majitele psa, pravděpodobně také a také by si šel asi s největší pravděpodobností sednout. Každá mince má opravdu dvě strany, ale zastánci psů by na problematiku měli koukat více objektivně a ne psát nesmysly.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Ulfhednar »

Tady by se to zřejmě točilo na tzv. putativní nutné obraně. Tj. pejskař se mohl důvodně domnívat, že útok směřuje na něj. Pak by to bylo u soudu na dlouho.

Jinak obecně mám pocit, že spousta lidí je až natěšená na to, aby mohla sejmout psa, běží k nim, nebo k jejich děcku. Většinou to nejsou lidi, co bych chtěl mít za souseda. Kombinace permanentního pocitu ohrožení a kveru není zdravá.

Vychovali jsme dvě děcka, spousta času na louce a kraji lesa, kam chodí venčit dvě sídliště. Nikdy se nám nic nestalo, i když byla spousta situaci, které by si tu leckdo vyhodnotil jako důvod ke střelbě. Na louce plne lidí...
Ono to chce naučit se číst psí řeč těla a mimiku. A ano, nikdo vás nemůže nutit naučit se číst řeč psů.
Ale je to evoluční výhodné.
Óðinn á yðr alla
Odpovědět