Obrana před útočícím psem

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Ulfhednar »

Maxime, to z 8:51 bych podepsal.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od dracekvo »

Takhle asi ne.
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/cht ... i-40365787

jestli za psem běžel a ještě po něm hodil vídle, tak asi dívenka až v takovém ohrožení nebyla. Dle mě jasné vybočení z pravidel NO/KN.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od vratnikp »

a zas je špatným pes... starosta říká, že majitelka má psů více a běžně se potulují po vsi - selhal starosta. To je asi jediný co je z článku za mne jasný. Tohle má starosta na vsi řešit... ne jen vymýšlet jak se přisát na dotace na zbytečnosti.

Chlapík to na KN asi těžko uhraje. Sem zvědavej co vyfásne, počítám, že on i psovod dostanou přestupek na poli občanského soužití a bude hotovo.

osobně nesnáším, když psi nejsou pod kontrolou psovoda. Kvuli takovým dementům už psa ani nevodím na dlouhém vodítku. Letos mám na kaseru už dva zářezy...

myslím si, že kdyby chtěl pes kousnout, čteme tu jiné titulky.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Permonik
Příspěvky: 498
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Permonik »

Z článku mi není jasné, jestli pes už byl pryč od otce i od holky a on až pak za ním běžel a hodil ty vidle nebo jestli holka byla kus dál a pes u ní a on běžel k nim. Možné jsou z popisu obě varianty, ale hodně mění význam jednání toho chlapa.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od devlop »

Otázka do pranice - běžet za psem, dohnat ho a hodit po něm vidle... ;) Tak buď ten pán měl hodně rychlé nohy a dokázal běžet rychleji než pes, který strachem prchá z místa, nebo to bylo vše trochu jinak. Osobně neznám člověka, který by dokázal zrychlit stejně jako pes a dohnat ho. Co na to zdejší kynologové? Je taková situace vůbec reálná, člověk běžící rychleji než pes? :lol:
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od dracekvo »

Permonik píše: 09.07.2021 18:29 holka byla kus dál a pes u ní a on běžel k nim.
To je fakt, takto to mohlo také být. Ale zase pokud byl pes tak blízko u holky, tak házet vídle, no nevím. To já bych asi neudělal, protože bych se bál, že se trefím tam kam nechci.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Já to vidím tak, že ten pes na nikoho neútočil, ani nikam neutíkal. Prostě se tam jen tak potuloval (jak ostatně tvrdí starosta), a ten chlap se na něj rozeběhl, a hodil po něm vidle. Pak dostal strach co provedl, a vymyslel si že ten pes chtěl napadnout jeho dceru. A na to vsadím krk. Samozřejmě je chyba, že se tam ten pes potuloval bez dozoru, a nebyl pod kontrolou majitele. Majiteli psa pokutu. Tomu vidlákovi zaplatit veterinu, a taky pokutu. Divím se, že taková blbost dostane prostor v médiích.
Permonik
Příspěvky: 498
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Permonik »

Informace nejsou skoro žádné. Tak jak je to popsané v tom článku to dává možné alespoň dvě dost odlišné varianty průběhu... přesto všichni hned jasno a může za to pes, nemůže za to pes, může za to chlap, určitě kecá, můžou za to majitelé psa a dokonce i může za to starosta.... jen důkazy pro to nějak chybí :lol:
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Informace jsou malé, ale jestliže starosta tvrdí, že psi volně pobíhají po vsi,... tak nejspíš nikoho nenapadají. To už by se řešilo. Takže chlapa naštval volně pobíhající pes, hodil po něm vidle, a když viděl že ho trefil, a pes začal kvíkat, dostal strach. Možná mu i došlo, že to přehnal, a začal si vymýšlet napadení dcery. Když se nad tím trochu zamyslím,... to jediné je pravděpodobné.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

Na vsi mají lidé dlouhodobé vztahy mezi sebou. Nikdo by nenapadl zvíře souseda jen tak. Jedině že nejste soused který se řídí ustalenými zvyky, ale náplava, zavádějící nové pořádky. Potom jste terč.
Udělám co musím
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Tazi »

Jo,jo, vztahy tam určitě jsou. A čas od času i pohodové ;)
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Grunt »

https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpr ... zpravy_zuf

K tomuto musím dodat komentář, resp. se zeptat: To opravdu učí policajty jak nasrat psa kopáním do něj a pak ho utratit zastřelením? Prosím nekopte do psů a nestřílejte je. Akorát škoda (někdy i velice pěkných) psů.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od FMJ »

Úplně jsem se nedočetl v článku, kdy psa kopal. Je dost možné, že policista neměl v tu chvíli možnost použít služební zbraň (pozice cíle a možnost zasáhnout, třeba v případě průstřelu, i něco jiného, než cíl).
Pes byl nasranej už před příjezdem policie, což je zřejmé z toho, že kvůli napadání psem někdo policii přivolal. Na vině je ten, kdo psa nedostatečně zajistil, popřípadě pustil.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

Všechno je o taktice a o množství času, kterým na řešení situace disponuješ. Věř tomu, že každý raději zavolá odchyt, než by, psal elaborat na použití zbraně. Už z principu lenosti.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Grunt »

FMJ: Ono to tam není celé (celé to teď dávali v televizi) a nevím kdo, ale prostě se se na něj seběhne pár chlapů a pes útočí na toho kluka, tak se ho snaží odrazit tím že do něj kopou. Pak někdo vytáhne zbraň a pejsek se už jen točí na silnici. Je mi jasné že útok psa jsou emoce, řev a trocha krve, ale prosím vás, takhle ne. Těch pár chlapů kdyby na toho psa naskákala, tak pejsek nemá šanci. Zbraň by fakt měla být až jako poslední varianta, kdy smečka psů někoho trhá a už se nic jiného udělat nedá. Kurňa to policie nemá služební kynology nebo to je fakt reflex šáhnout po zbrani, nabít a namířit? Prostě za mě škoda pejska.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

To jako si myslíš, že je normální, aby chlapi naskakali na psa, který právě zaútočil? Samozřejmě poznám zvíře, zahnané do kóta, který kouslo že strachu, ale to nebyl tenhle případ. Jaké koliv zvíře, které zaútočí na člověka, je out.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Grunt »

Germanik1 píše: 27.10.2021 21:21 Jaké koliv zvíře, které zaútočí na člověka, je out.
No to je no, bohužel. Stalo i jednomu bývalému kolegovi (vlezl psovi do rajónu když lezl k sousedovi na dvůr). Pes ho napadl, zakousl se mu do ruky, no skončilo to tak že on dostal obvazy a marodku a psa zranil tak, že ho museli utratit. Chodil potom a všude dělal machry jak umlátil psa co z něj chtěl nadělat cáry a kdesi cosi. Já si jen v duchu říkal, že škoda že utratili zrovna toho pejska a druhý dostal obvazy a ne naopak. Takže tak. Prostě když to jde, tak prosím šetrně. Proti kopancům se bude pejsek bránit, proti nabité zbrani nemá jak (pokud neuteče).
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

Mícháš jablka a hrušky. Sousedů pes bránil dům a majitele. Pro mne pes na svém místě. Ale začali jsme psem na volném prostranství. Buď trochu v diskuzi fér.
Udělám co musím
sacket
Příspěvky: 87
Registrován: 22.12.2017 17:32
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od sacket »

Ono taky dost záleží, co je to za psa. Viděl jsem v akci Alabaje a na toho bych si netrouf ani v pěti takových jako jsem já ( to vážím přes metrák).
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od devlop »

Grunt: viděl jsi to video? Nebo jsi jen četl nadpis článku + osobní emoce nad "úmrtím" pejska? :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=8vbasn_ydmo
Na idnesu ti to i zvětšili, kdyby jsi to technicky nedokázal udělat sám. Čokl zaútočil bezdůvodně na kluka, který zrovna vyšel z krámu. Je tam tedy nějaký prostor na diskuzi? Odůvodnění, ospravedlnění (kluk měl v tašce uzené vuřty, může si za to sám? :lol: )
Odpovědět