Obrana před útočícím psem

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 587
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Grunt »

Rafael: No já jen že si vlastnil dobrmany a „přemýšlíš nad tím a nevíš jak by ses zachoval“. To by si asi měl vědět, ne?
floky píše: 03.10.2020 19:04 Keď sa nedá strielať a nie je ani nôž, takto "tvrdo" zakusnutého psa by som sa pokúsil uškrtiť. Tažné lano z auta by napr. v naších podmienkach bolo k dispozícii určite kedže je to povinná výbava. Omotať stred lana okolo krku, spraviť jednoduchý uzol a zo strany tahať.
Predpokladám, že pes nie je tuleň aby vydržal bez kyslíka v "plnom" nasadení dlhšiu dobu. A proste počkať kým "dodýcha". Vyrieši to aj problém, čo s rozbesneným psom v okamihu ked sa nohy pustí a rozhodne sa pokračovať inde.
Ano jdeš na to dobře, jen to není potřeba hnát až tak do extrému. Pes v momentě kdy nemůže dýchat pustí ať už má zakouslé cokoliv. Pokud máš psa klidně si to s ním vyzkoušej. Pokud si s ním hraješ a házíš mu třeba míček nebo šňůru kterou zakousne a nechce ti to vydat, jednoduše ho vem do kravaty a trošku přitáhni. Po chvíli pustí. Blbé je jen to že když stojí na nohách, bude se ohánět a z té kravaty se bude snažit vysmeknout a pokud má dostatečně svalnaté nohy tak se i vysmekne. Tohle můžu zkoušet se svojí chlupatou potvoru, na nějakého dobrmana či teriéra bych si tohle nedovolil. U takových plemen se doporučuje pokud fakt nemá obojek, sundat si pásek z pupku, udělat smyčku a přitáhnout dokud nepustí. Jednak ho přiškrtíš a jednak až povolí ho máš na improvizovaném vodítku.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1165
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Václaf »

Už jsem to také někde psal,jednou se mi podařilo zpacifikovat ovčáka rukama. Pravá šla před zadní nohy,levá přes krk a ,,lámal,, jsem ho přes své tělo. Stihl mi prokousnout levé zápěstí než jsem ho takle chytil,ale pak už se ani nehnul a nijak jsem mu neublížil. Nohy měl ve vzduchu (nad zemí,ne vzhůru nohoma)
www.zprimskehopodzamci.cz
www.zednictvi.zprimskehopodzamci.cz
John Doe
Příspěvky: 32
Registrován: 18.02.2019 20:15
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od John Doe »

jediná cesta je ubrat kyslík a až se začne dusit použít páčidlo, chovatelé (ne množky) APBT vám poradí. Největší problém je v tom, že tyto útoky nemají na svědomí čistokrevní APBT ale směsky nebo džukely, původem z pochybných množíren, pak to má naprosto nevyrovnanou povahu a z toho pramení problémy.
Takže postup je buď obojkem nebo třeba opaskem přiškrtit a to pořádně, škrtidlo nasadit těsně za uši a zabrat a vydržet dokud nezačne modrat. Potom strčit kus klacku nebo trubky nebo co bude po ruce, jsou na to páčidla ty jsou plochý, mezi čelisti a a silou rozevřít, v tomto případě i za cenu vylomení zubů.
Můžete zkusit použít pepřák, nešetřit a na čenich a do mordy, jestli zabere nevím, může..
U tohodle mixu bych zvažoval i střelbu
Ještě pár poznámek k tomu, že tito psi na lidi neútočí - tohle platí pro SBT - stafordšírský bullterrier, méně u bulteriera, plemena původem z Anglie. u Američanů čistokrevný APBT na tom bude dost podobně, ta selekce byla taky dost radikální, ale na druhou stranu byli používáni i jako hlídači a ochránci - takže sám od sebe by útočit neměl... to platí i pro amstafy - Americký stafordšírský teriér. Džukely a mixy jsou v tomto naprosto nevyzpytatelný a s tím, co za lidi si je pořizuje je to poukázka na malér.
PS kolik čistokrevných APBT jste viděli? u mě se to pohybuje v jednotkách kusů
John Doe
Příspěvky: 32
Registrován: 18.02.2019 20:15
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od John Doe »

ještě jedna poznámka, při škrcení toho psa musíte zvednout - přední nohy musí mít ve vzduchu, pomáhá použít vlastní předloktí jako páku. Pokusím se to popsat - ruka jde dlaní nahoru po hřbetě, hřbet dlaně a předloktí souběžně s páteří psa, chytne obojek a zvedne, předek psa včetně noh je ve vzduchu, pak už zbývá jen čekat.
Zvednutí zadních noh do vzduchu může zabrat na ovčáky nebo ohaře, ale na bull and terriers nezabere..
Matěj
Příspěvky: 1540
Registrován: 28.08.2016 10:52
Bydliště: okres KM

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Matěj »

Dnes už neplatí, že pokud pes napadne bezdůvodně, nevyprovokovaně člověka (ve smyslu na nějaký svůj vlastní popud), tak jde automaticky utratit? Myslel jsemx že konkrétně na to snad pamatovala i naše legislativa. Ze svého mládí to tak pamatuju (a fakt si nemyslím, že jsem až tak starý). U služebních psů platilo přesně to samé.
Nejsem pejskař, tak nevím. Jediné zkusenosti se psy mám z dětství, kdy je choval děda. Pidipodvraťáka, kterého si chová dcerka nepočítám. Toho jen semtam poklidím a vyvenčím, když není doma (a jinak než v kotci na zahradě ho nesnesu - dost mi vadí, když ho sem tam vezme do domu, což jsem jí zakázal, ale sem tam to podle stop a chlupů, které opomene uklidit, stejně udělá).
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 2186
Registrován: 22.09.2014 18:52
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od devlop »

https://www.vetweb.cz/co-se-psem-ktery-napadl-cloveka/

Jelikož zákon neukládá jasnou povinnost utratit zvíře, které vážně poraní, nelze očekávat, že takto striktně rozhodne soukromý veterinární lékař, který posuzuje jeho zdravotní stav. Zvíře je totiž podle zákona na ochranu zvířat proti týrání možné usmrtit, jedině v případě bezprostředního ohrožení člověka zvířetem, a utratit je může jen veterinární lékař a jedině z vyjmenovaných důvodů, například když zvíře nevyléčitelně trpí a tak se předejde eskalaci jeho dalšího utrpení.
Cep
Příspěvky: 1447
Registrován: 09.04.2015 10:22
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Cep »

V tom videu pes nakonec pustil, když mu zvedly nohy do vzduchu - jeden za zadní nohy a u každé přední taky jeden chlap.. Nebylo to rozhodně hned a nepoznal jsem, jestli tam nebylo ještě něco jiného (páčení čelistí?) ...
Odpovědět