TEĎ! Právě teď to ruplo!

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od Matěj »

Povodně 97 mě chytly jako záklaďáka, takže evakuovali jsme my, pak jsme uklízeli.
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od donovanstangiano »

To: Count
Napr.: Vetsina lidi nevi, co znamenaji signaly siren. Nevi, co si s sebou maji vzit (nikdo nevedel jak dlouho to bude trvat, takze fakt dost naprd), ale napriklad doklady, peníze, leky, jidlo pro deti atd... Pro nas samozřejmost, pro ostatni překvapení.
Prodavacky ze supermarketu, ktere nejsou mistni, vubec neznaji okoli pracoviste, tzn. netrefi na evak. body.
Atd..

Dalsi neprijemna vec je, ze policajti davaji spatne nebo neuplne informace. Clovek s internetem mel lepsi info a tak jsme mohli predavat dal...
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od Lyster »

Facebook řeší velký výpadek. Problémy má WhatsApp, Instagram i Messenger
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/50 ... y1A8H0Srnw

Zlatý Telegram. :)
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od Serža »

zatím se nic závažného neděje
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od Serža »

btw až to rupne je imho třeba (i s použitím nestandardních hrozeb) doplnit zásoby ihned, v první linii
a pak se tak na měsíc zašít
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od Ray »

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/v-kr ... cle-detail

Když neberu v potaz léky, tak obzvláště tohle je dost výmluvné
Správa žádala pro příští rok peníze navíc – na další nákupy –, ale nedostala je. Nemůže tak například navýšit potravinové zásoby. Ty v tuto chvíli Česku vystačí na 1,3 dne.
A to si nechci ani představovat, jak by probíhala distribuce těch drobků. Jako kdo se dnes spoléhá na stát jako na spasitele v případě krize, to je vážně ultimátní sebevrah. Aneb jak napsal p. Cílek ve své knize: "záchrana tonoucích je věcí tonoucích".
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od Venet »

https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok ... lo-uhasit/

Ako ste pripravený na takúto variantu?
Odchádzate do práce, a keď prídete domov, tak tam je len čierna diera? Aj k tej sa nedá dostať pretože odpálilo celé schodisko...
Takže Vám ostalo to, čo máte na sebe?
Investičné zlato? Zbrane? Hotovosť ktorá by mala byť v určitej výške povinne doma? Všetky doklady (no dobre, dajme tomu, tie sú na mikroSD zoskenované, tá sa zmestí medzi doklady... Ale ostatné?) ? O to všetko ste prišli...
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od dracekvo »

Pojistka?
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od JOBU »

To, že máš a platíš poistku, ešte na slovensku neznamená, že aj niečo dostaneš ...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od Fabulous »

Venet píše:https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok ... lo-uhasit/

Ako ste pripravený na takúto variantu?
Odchádzate do práce, a keď prídete domov, tak tam je len čierna diera? Aj k tej sa nedá dostať pretože odpálilo celé schodisko...
Takže Vám ostalo to, čo máte na sebe?
Investičné zlato? Zbrane? Hotovosť ktorá by mala byť v určitej výške povinne doma? Všetky doklady (no dobre, dajme tomu, tie sú na mikroSD zoskenované, tá sa zmestí medzi doklady... Ale ostatné?) ? O to všetko ste prišli...
Zjevně nejsi správný rozpadlík a nemáš plán B (C, D, E...). A také nemáš rezervy diferenciované ve více lokalitách :)

Mé záložní plány momentálně končí někde u písmena N :-)
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od devlop »

já tuto událost beru jako dokonalou ukázku toho, jak se z paneláku může velmi rychle stát past. Ale stále nechápu, co to muselo být za mega šlupku, když se z tohoto
Obrázek

stane toto
Obrázek
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od bivoj »

Dominový efekt. Ten výbuch urval pouze horní část schodiště, jenže těch pár tun pak cestou dolů očesalo zbytek. (Ale ne "dokonale" - podlaha schodiště 7 patra zůstala) Toto je riziko většiny chodišť obdobné konstrukce. Jenže v době míru tak malé, že toto vidím prvně. Smůla.

A pravda je, že pak se z daného bloku stane past. Pokud jste vevnitř a nemáte slaňovací techniku (ne každý má doma sedák, osmu a 50m lana) tak nezbyde než čekat na záchranu...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od Venet »

Fabik, ja bývam v rodinnom dome. A hmm, moje plány končia pri C... Ale aj tak to ešte stále niesú plány také aké by som si predstavoval. Ale presne nad týmto som rozmýšľal - z takého baráku sa stala dokonalá pasť...
Cogito, ergo armatum sum.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od krvfx »

Sice jsem bydlel jeden čas jenom v 1. patře, ale zcela vážně jsem hned po koupi zjišťoval, jak (i s dětmi) opustit byt, kdyby nebylo schodiště. Sám bych s relativně malým rizikem poranění dokázal seskočit do protisvahu. No a děti plus žena by do zvládly na prostěradlech - prostě nebylo to moc vysoko - v podstatě stačilo přelézt hranu okna - ale zároveň to bylo dost vysoko na to, aby tam někdo vlezl ze země. Kdybych bydlel v paneláku vysoko, určitě bych to lano měl.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od dracekvo »

V těchto případech se mi spíš nabízí otázka prevence.
Samozřejmě chování sousedů vy neovlivníte. Ale můžete zabezpečit sebe. A to je provozování jakéhokoliv plynového spotřebiče v domě/bytě, bez příslušného hlásiče.

EU vymejšlí všelijaké buzerace, ale to, aby nové domy, kde je plyn měli povinně detektory je nehne.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od Hohepa »

Ze zákona jsou povinné pravidelné revize plynového rozvodu, požární bezpečnosti atd.
Ani si takhle z hlavy nevzpomenu co k nám do paneláku pravidelně chodí ...
Všechny závady obratem odstraňujeme ,neb nevím jak v Prešově, ale tady v Praze hned vyhrožují sankcemi.

.... jak někde k tomu bum v Prešově psali tak , hasiči měli opakované výhrady k požární bezpečnosti na které majitelé domu (snad dva roky ?) nereagovali. Myslíš že tento typ lidí by v těch hlásičích měnili baterky ?


P.S. IMHO být toto v patrech pode mnou
ohen.PNG
ohen.PNG (269.86 KiB) Zobrazeno 7934 x
tak mě osobně je slaňovací lano na prd
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od dracekvo »

To asi ne.
Ale zajímá mě, až řeknou čím to bylo. Protože podle toho jak to bouchlo, to snad busel bejt plynu plnej jeden celej byt.
Podobnej výbuch se zažil, jen když sem se byl podívat na odstřel velkýho komínu.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od Matěj »

Slaňovací lano není všespásné řešení. Zdravý silný člověk slanit může, ale nemocný, děti, staří, tam to už bude problém.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od Rafael »

Byl jsem kdysi na návštěvě u kolegy v paneláku.
(Jinak s takovými domy nemám zkušenosti).
Už nevím v kterém patře to bylo, ale dost vysoko.
A nesmělo se tam uvnitř kouřit, tak mě vyhnali na balkon. A i když jsem byl silně podnapilý, cigaretu jsem tam nedokouřil a rychle jsem si pomáhal dovnitř - na "pevnou zem"...

Slanit, nebo zachránit se z té výšky si vůbec nedokážu představit.
Ale třeba je to jen tím, že po jednom nepříjemném zážitku jsem získal něco jako akrofobii...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od Koniáš »

Česko i Slovensko má plynové předpisy docela přísné.
A v tom Prešově to vypadá tak, že nějací kopáči s bagrem na parkingu před tím panelákem prokopli (překopli) plynovou trubku a plyn se dostal (kanalizací, teplovodem nebo jinak) do baráku a v horních patrech se to naplnilo natolik, že se z toho stala výbušná směs a pak stačí jiskra z výtahu, nebo ze světla a bouchlo to.
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
Odpovědět