TEĎ! Právě teď to ruplo!

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od vratnikp »

Grunt píše: 27.02.2022 10:49
vratnikp píše: 27.02.2022 0:03 Pokud by pribihala mobilizace, povazuju za povinnost kazdeho schopneho nastoupit i kdyby mu ten rozkaz neprisel.
Tak o tomhle si přesně myslím tolik co tvůj Ukrajinský soused. Byla by z toho celkem zajímavá anketa.
Chapu ze ma vazby s vlasti pretrhany, pul zivota zije v cr, ma tu rodinu s ceskou manzelkou, barak na hypoteku. Ale kdyby slo o cr, tak za mne plati co jsem psal.

Neni tu spravna univerzalni odpoved, tata a tchan jsou rocniky 66, takze teoreticky by v zahranici bylo 5 zivitelu na 2 zavisle osoby (mladej a babi)

Drzet urcity mnozstvi cashe beru jako nutny zlo.
Jeste jsem dneska prisel na jeden nedostatek v planovani: z urcitych duvodu jsem se zameroval jen na ceske akcie. Budu muset jit o do neceho zahranicniho. Preci jen bombardery nad republikou ty akcie cezu docela srazi...
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od MrPorter »

Byly tu zmiňovány scany dokumentů na flash disku - jak řešíte zabezpečení? Šifrování ala TrueCrypt/VeraCrypt, kdy je potřeba nainstalovat software? Nebo něco HW? Mně se zamlouvá Kingston Datatraveler 2000 s klávesnicí, asi vezmu ten v nejmenší 4GB variantě, to by mělo na dokumenty stačit.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od mart0 »

Já používám už mnoho let TrueCrypt i přes podivné ukončení jeho vývoje. Nic, po čem by šla CIA apod., nemám a na obyčejné zloděje a zvědavce to stačí.
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od JOBU »

Další dôvod ako z teba vymáčknuť informácie, keď u teba niekto taký kľúč nájde. Ja by som tieto veci riešil skôr uložením na nejakom cloude. A k sebe len papierovú skopírovanú formu.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od Grunt »

vratnikp píše: 27.02.2022 11:52 Chapu ze ma vazby s vlasti pretrhany, pul zivota zije v cr, ma tu rodinu s ceskou manzelkou, barak na hypoteku. Ale kdyby slo o cr, tak za mne plati co jsem psal.
No já jen reaguju na „povazuju za povinnost kazdeho schopneho nastoupit i kdyby mu ten rozkaz neprisel.“ Ne všichni to tak vnímají, ať už jde o vazby nebo ne. A očividně ať jde o Ukrajinu (a tomu se absolutně nedivím, posledních osum let se ten stát jen rozpadal, takže za co bojovat?) či ČR.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od mart0 »

Jaké informace by ze mne kdo mačkal? Kdyby na to došlo, tak mu heslo klidně řeknu. Šifruji to proti náhodnému zloději, ne proti tajným službám, nebo lamačům kostí. Kvůli skenu rodných listů, vysvědčení, kupní smlouvy, očkovacích průkaz, techničáku apod. se nebudu s nikým někde přít. A při útěku si sebou raději vezmu flash disk než stoh papírů.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od MrPorter »

MrPorter píše: 27.02.2022 12:07 Byly tu zmiňovány scany dokumentů na flash disku - jak řešíte zabezpečení? Šifrování ala TrueCrypt/VeraCrypt, kdy je potřeba nainstalovat software? Nebo něco HW? Mně se zamlouvá Kingston Datatraveler 2000 s klávesnicí, asi vezmu ten v nejmenší 4GB variantě, to by mělo na dokumenty stačit.
Tak jsem si pořídil ten Kingston DT2000 a jsem spokojený, můžu doporučit. Relativně jednoduché použití, můžete si nastavit heslo 7-15 znaků (na číslech jsou i písmena) a při deseti chybných pokusech se disk smaže. Navíc je relativně bytelný, v kovovém pouzdérku a voděodolný.

A souhlas s výše uvedeným, je to primárně jako ochrana proti náhodnému ukradení nebo ztrátě, aby pak kdejakej Lojza nekoukal na moje nacionále a bankovní výpisy, a zároveň aby to bylo možný rychle použít na jakýmkoli počítači s USB bez dalších programů. Na cloudu data samozřejmě mám taky, ale to předpokládá internet a zadávání hesla k onomu cloudu, kde je pak už téměř vše.

Pokud by bylo záhodno mít ochranu dat kompatibilní s výslechem a nátlakem, tak holt pak normální flashka s Truecrypt hidden volume, kde člověk prozradí to první heslo a otevře se falešnej disk. Ale holt musí být člověk schopnej to udat přesvědčivě, že to je to jediný heslo a "hidden volume" jsem v životě neslyšel, fakt.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: TEĎ! Právě teď to ruplo!

Příspěvek od Tomáš »

souhlas...
Pro mě je také nejdůležitější mít zabezpečené proti "common thug".
V případě, že to budou chtít úřady, tak klidně odkoduju.
Jinak, já si pořídil: Verbatim Store 'n' Go Secure Portable SSD 256 GB
Docela dobré...hw klávesnice přímo na zařízení, v příslušenství byla i přechodka USB-A -> USB-C

Jen se docela dost hřeje
Odpovědět