Voda v domácnosti

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od kregan »

Já právě naopak piju z louží, kde se jen dá, abych organismus připravoval.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od bacil »

Marku, jak otravě vodou mám rozumnět - bylo tam něco jedovatého, nebo ses upil k smrti?
Co je otrava vodou a jak se projevuje
04.01.2010 - 23:04 | Redakce: MUDr.Ivan Rotman

V praxi je nejčastější příčinou otravy vodou nadměrný přísun vody bez minerálních látek (zejména bez kuchyňské soli, ale i draslíku) v průběhu extrémních vytrvalostních výkonů, provázených ztrátami tělesných tekutin, zejména pocením, ve velkých výškách i dýcháním.
Otrava vodou = snížená hladina sodíku v krvi, hyponatrémie.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od the.marek »

Chce to lépe číst. Psal jsem otravu Z vody ;-).
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od bacil »

A mohl bys poskytnout njaké detaily, třeba odkud ta voda byla a co v tom bylo?
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od the.marek »

Bylo to z vodovodu. Byla denní odstávka vodovodního řadu v naší lokalitě, kvůli blízkým zemním pracem.
Díky pravěkému vodovodnímu řadu (v Praze) a poklesu tlaku v něm se stalo, že skrz nějaké staré šoupě na pokraji funkčnosti hrkla do vodovodu kanalizace, respektive po jeho znovunatlakování a zprovoznění. Nechápu jak se to mohlo stát, protože jsem tak trochu z oboru, ale tohle mi bylo sděleno...
Takže tekla voda s hovnama. Kterou jsem já jako fekální labužník směle pil. V noci v práci mě začlo být šoufl, ale OK, jen bolesti břicha. Po příchodu z práce šlofík a když jsem se se po pár hodinách vzbudil, tak to začalo.
Brutální průjmy a zvracení každých 10 minut, jak říkám střevní chřipka je oproti tomu dovolená v Tichomoří :-D.
Když už jsem večer nemohl ani chodit, a ani víceméně vůbec nic a byl jsem na pokraji fyzickejch sil, tak jsem si zavolal rychlou...

Zde přišla jedna z dalších "krásných" zkušeností s ambulancí v ÚVN...
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od Baca »

Neviem ci sa tu uz o tom niekde pisalo, ale zasoby vody sa daju dezinfikovat aj peroxidom vodika. Len netusim aka koncentracia peroxidu a v akom pomere s vodou. Napada mi, ze mala flasticka s peroxidom by sa dala zo sebou nosit aj na pochdoy a dezinfikovat vodu na pitie. Ak vie niekto viac nech napise :-)
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
Evinka
VIP
Příspěvky: 285
Registrován: 06.09.2012 22:31
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od Evinka »

The.marek , koukám, že jsi labužník :lol: ... poznal jsi na chuti, že to nebylo OK?

Ale jinak .. jak probíhala léčba? Kapačky na zavodnění a léky ?? Předpokládám antibiotika?
„Základní lidskou slabostí je, že člověk nepředvídá bouři, když je pěkné počasí.“ Niccolo Machiavelli
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od the.marek »

Právě, že vůbec, zápach, ani chuť... Já jsem jí teda vypil asi 1l a se šťávou, takže čistá voda, by třeba nijak chutnala... Myslel jsem, že je to standardní rez z trubek po znovu natlakování potrubí, takže jsem chvíli odtočil a pak, když pořád tekla, tak jsem si ji prostě natočil a vypil.

No "léčba" proběhla tak, že mě rychlá zavezla na ambulanci do slavné ÚVN, kde jsem v úplně prázdné čekárně i s ordinací čekal, ležel asi hodinu, Pak mě vzali, tvářili se, jestli si z nich dělám prdel, že tam jdu s tím, že mě je špaténka, dali mě kapačku a řekli mi, ať si zavolám taxíka a jedu domů, že zejtra to bude v pohodě... Když jsem jim říkal, že je to možná z vody, že u nás nešla a po zapnutí, byla možná pochybná, tak se mi vysmáli, že by stejné problémy měla celá Praha 6... Potom u nás pár dní lítali nonstop sanitky a po 10 dnech jsem se ze zpráv dozvěděl, že to tak bylo a magistrát Prahy 6 se to snažil ututlat a nedal ani lidem vědět, k čemu došlo... Tuším, že to pak mělo i nějakou právní dohru, ze stran některých občanů. Já jsem se z toho během měsíce, tak nijak sám nijak vylízal. :roll:
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od Baca »

Hmm a pecen (jatra) a oblicky mas naozaj 100% ok ??? Ked ani nevies aky agens ta zlozil ??
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od the.marek »

To nevím, ale snad jo. Je mi stejně jako předtím a problémy žádný nemám, tak snad budou OK. Ale s ambulancí ve "vyhlášené" ÚVN mám samé podobné zkušenosti... Nemocnice, chíra, ortopedie celkem špica, co vím, ale ta ambulance... To příště rači všechno vyřeším kysličníkem, nebo Ibalginem... :-D
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3471
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od Hohepa »

No být na tvém místě tak zajdu k obvoďákovi na preventivní prohlídku a nechám si udělat komplet krevní testy .
Taková žloutenka například je zákeřná v tom, že o ní vůbec nemusíš vědět dokud ti nezkolabujou játra.
Pak už je pozdě na cokoliv a seš "invalida" dokonce života.
Edit : ale vono to většinou , to dokonce života , zas tak na dlouho není.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od the.marek »

Lidi nestrašte! Ale asi to tak udělám, až budu mít cestu... Nevím přesně co mě sundalo za hajzla, ale co jsem koukal na zprávu hygieniků, tak to bylo něco na bázi Escherichia coli tuším.
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od Baca »

Spickova vec ta eischeria :-) Maz na vysetrenie :-)
Prežiť !!!
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od cipis »

Možná lehce OT, ale padla tam žaloba za obecné ohrožení atd.? A co s tím "ututláním"?
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od the.marek »

O žalobě jsem něco zaslechl, ale nevím do jakého stádia se to dostalo/nedostalo...

Teď jsem vygooglil něco jako zprávu o havárii a píše se tam:

... Jednalo se o koliformní bakterie, dále bakterie E.coli ...
... Postiženým odběratelům je k dispozici call centrum PVK na lince 840 111 112840 111 112, kde operátoři pomohou vyřídit případné požadavky odběratelů na odškodnění,“ řekl Petr Mrkos, generální ředitel společnosti Pražské vodovody a kanalizace, a. s....

Sakra, mohl jsem z toho něco vytřískat... :-D.

Vzhledem k tomu, že já nepatřím mezi takové ty "řešílky" a "stěžovatele", tak jsem to nijak neřešil, po nějaké době jsem byl rád, že mi je dobře a jelo se směle dál... ;)

Nicméně na krevní obraz si asi zajdu, celkem jste mě vystrašili pacholci... Něco jsem si o tom přečetl a zjistil jsem, že u lidí co prodělali otravu jídlem, vodou, nebo zmíněnými bakteriemi není nic zas tak ojedinělé, že jim po pár letech zkolabují ledviny, játra, mohou trpět chronickými záněty střev apod... Z lidí jsou hold v dnešní době neskutečný zdegenerovaný chcípáci a lidstvo za chvíli vymře na kdejaké civilizační choroby... :-D.

Tím bych to asi uzavřel, chtěl jsem vám jen přiblížit moji osobní zkušenost a říct to, že bych vodu rozhodně nepodceňoval, od té doby už jsem obezřetnější... Ono se 100krát napijete z louže, nebo kdejaký stoky a bude vám hej a potom z potůčku, nebo řeky, kde je za zákrutem, zdechlinka, hovno, kompostík atd, a je vymalováno... Zocelování tímto způsobem sice do jisté míry asi funguje, ale spíše jako placebo efekt a pocit neohroženosti... Když budete pravidelně navštěvovat infekční oddělení, tak si lepší imunitu taky nevypěstujete, ale dřív, nebo později prostě něco chytnete... :-D
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od cipis »

Zase lehce OT, ne že bychom byli najednou takoví chcípáci, to spíš jsou ty diagnostické metody násobně lepší, takže se ví, co ti je nebo co ti bylo. Kdysi jsi ve 40 umřel a bylo to ok ...
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3471
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od Hohepa »

jo jo nejčastějším důvodem úmrtí v 19 století byl psotník :lol:
tedy podle matrik.
Ono ne nadarmo babičky říkávaly , "dávejte dětem pivo, ne vodu."
Pivo, na rozdíl od vody, je převařené a žádné brebery v něm tedy nejsou.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od the.marek »

To máte pánové pravdu.

Ale stejně bych řekl, že takoví např. Indové a podobné národy na obdobné věci možná umírají, ale imunitně jsou na tom o několik levelů jinde, než my. A dříve se na to sice umíralo ve velkém, ale stejně bych řekl, že lidé byli víc Indové, než my ... :-D. Kdyby jakýkoliv středo/západo evropský národ, šel žít třeba do zmiňované Indie, tak věřím, že do pár měsíců zažije střevní a žaludeční genocidu a přožije nový druh "rozpadu", kterou přežije tak 1% lidí :mrgreen:
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3471
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od Hohepa »

Dříve, před Pasteurem byla dětská úmrtnost 50% a nikdo se nad tím nepozastavoval.
Prostě těch dětí projistotu "vyráběli" víc.
Jaká je dětská úmrtnost v Indických slamech?

Po živelných katastrofách jsou "epidemie" právě ze znečištěné vody.
Vzpomeň na Haiti 2010 a to také nejsou "rozmazlení civilizací",
tedy dají se k těm Indům přirovnat.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Voda v domácnosti

Příspěvek od kregan »

Tak infekční navštěvuju celkem pravidelně. Je to jedno z nejsterilnějších míst v nemocnici. I když úroveň péče je občas žalostná. Tuhle sem tam viděl kupodivu stále klidnýho tatínka s cca 13ti letou dcerou v křečích, které prý ten den akorát posílali z nemocnice do nemocnice a tady jí nechali přes hodinu čekat na vyšetření.

Taky na sobě pozoruju, že při pravidelnym lehkym zatěžování imunitního systému (pití z louží, syrový maso, oslizlý buřty...) je imunita lepší. Občas se někde zúčastnim komunitně-alternativního stravování se zdroji v dumpster divingu a jedinej kdo nezvrací sem já a lidi, co to žerou pravidelně.

Pří povodních v Indii jsme pili povodňovou vodu, protože jiná nebyla. Sice sme jí desinfikovali, ale když v ní člověk i vaří a meje se v ní, problémy na sebe nenechaj dlouho čekat. Indové byli v pohodě. Jak jinak, když jsou schopný si vyplachovat hubu timhle https://www.google.cz/search?q=ganga&bi ... river+body (viděno na vlastní oči). A úmrtnost nemaj zas tak velkou.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Odpovědět