Vakuovačka - vakuování nejen potravin

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Vakuovačka - vakuování nejen potravin

Příspěvek od Joe Azbest »

Tak vakuovat chleba mě teda nenapadlo. Je jasny, že výkonná vakuovačka vytáhne vzduch i z toho chleba a tak to dopadlo, jak to dopadlo :-) Jinak gratuluji k výhodné koupi. Já ji mám taky za polovic, ale mírně jetou.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Vakuovačka - vakuování nejen potravin

Příspěvek od Jason »

Pred cca 14 dnama jsem si koupil v makru obyc vakuovacku concept - meli ji tam v akci za par korun s prislusenstvim tak jsem si ji vzal. doma docela rozcarovani - vysat vzduch umi velice pekne ale ten muj kousek nesvaroval.. takze vec uplne k hovnu... a pak reklamace v makru - kdo tam neco reklamoval vi o cem je rec.. Jsem zvedavej az ji budu mit zpet (jestli ji tedy vrati) a jak to bude fungovat.. zatim co jsem pozoroval tak vysati vzduchu bylo uplne super
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Vakuovačka - vakuování nejen potravin

Příspěvek od step »

Velmi na mé vakuovačce oceňuji pěkný široký svár, který nepropustí vzduch dovnitř. Když jsem používal levné a nekvalitní baličky či vakuovačky, tak jeden odporový drátek, který byl zodpovědný za svár, nedokázal kvalitně zavařit sáček. Zavařil jsem sáček buď málo, nebo moc a svár se stejně při malém zatížení trhal, takže jsem měl v mrazáku vždy několik polovybalených slepic, kuřat atd. Poslední takovou baličku jsem zničil při zpracovávání zabíjačky, asi se přehřála a bez tepelné pojistky nastala sebedestrukce :oops:
Zajímalo by mě jakého vakua dosáhne Jasonova nová vakuovačka Concept, až bude svařovat. Původně jsem o ní také uvažoval, ale Joe Azbest mě nasměroval správným směrem a vůbec nelituji.
Na srovnání vakua by se mohl použít srovnávací test s chlebem, jak jsem jej nechtěně provedl já :lol:
pyronovotny
Příspěvky: 22
Registrován: 17.07.2014 21:43

Re: Vakuovačka - vakuování nejen potravin

Příspěvek od pyronovotny »

Taky jsem ju v Makru koupil a zatím spokojenost.Jak bude čas,seženu manometr a udělám test.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Vakuovačka - vakuování nejen potravin

Příspěvek od Jason »

tak dneska jsem privezl zpet - klasika reklamace v makru, udelali ze me debila jako ze funguje jak ma ale neumim to pouzivat - tam to neni nic noveho. Nicmene vse ok, dneska jsem uz balil co slo a zatim spokojenost.. s tim chlebem to taky vyzkousim a hodim pak fotku..

je mi jasny ze od toho nemuzu cekat zadny zazraky ale kdyz tak aspon je super kolik se s tim usetri mista v lednici a mrazaku..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Vakuovačka - vakuování nejen potravin

Příspěvek od Jason »

tak tu vakuovacku (zn concept) pouzivam uz nejaky patek a asi poleti brzo z domu.. po pravde vakuuji vse podle navodu a doporuceni (maso naprk nejdrive necham zmrnout aby nepoustelo stavu a pak pro jistotu pridam kousek papirove uterky ale stejne kdyz se dostane alespon kapicka tekutiny nebo nejaky spiny (staci vkladat klobasy) do mist kde bude svar tak to nedrzi... Moje "uspesnost" s dobre zavarenym sackem se pohybuje okolo 75% a mene.. Coz je dle me kurevsky malo, docela me stve ze hodne sacku v mrazaku je "otevrena" tudiz to neplni ten ucel proc jsem to kupoval... za me palec dolu, vim moje blbost a jdu objednat nejakou poradnou - hlavne takovou aby slo delat i "mokre" svarovani
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
tibet
Příspěvky: 70
Registrován: 10.12.2014 12:24
Bydliště: ✌ ČSR ✌

Re: Vakuovačka - vakuování nejen potravin

Příspěvek od tibet »

vakuování petlahví s DIY adaptérem ( možno použít i na zavařovací lahve )

How to use a DIY Vacuum Sealer Soda Bottle Adapter Part 2
https://www.youtube.com/watch?v=EKmJSGrkQ9c ( video v aj )

výroba DIY adaptéru

How to use a DIY Vacuum Sealer Soda Bottle Adapter Part 1 ( video v aj )
https://www.youtube.com/watch?v=AEiMvQH7qrc
(¯`·._.·[Good Coffee Is A Pleasure, Good Friends Are A Treasure]·._.·´¯)
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Vakuovačka - vakuování nejen potravin

Příspěvek od Hohepa »

není jednoduší na tu petku šlápnout a pak zašroubovat víčko ?
Uživatelský avatar
tibet
Příspěvky: 70
Registrován: 10.12.2014 12:24
Bydliště: ✌ ČSR ✌

Re: Vakuovačka - vakuování nejen potravin

Příspěvek od tibet »

to byla jen předváděčka, že to funguje.

petku/ zavařovačku naplníš třeba rýží ,luštěninou nebo sušenými plody apod. :-)

( např. borůvky doporučujou zmrazit, před samotnou dehydratací )
(¯`·._.·[Good Coffee Is A Pleasure, Good Friends Are A Treasure]·._.·´¯)
22Hornet
Příspěvky: 1
Registrován: 04.08.2016 17:43
Pohlaví: muž

Re: Vakuovačka - vakuování nejen potravin

Příspěvek od 22Hornet »

čo sa týka vákuovačiek doporučujem túto: https://www.ibo.sk/produkt-vakuova-bali ... /398/3097/
Mám ju už 2 roky kupoval som ju práve pre jej možnosť napájania na 12 voltov, lebo jazdím do Rumunska a keď tam kupujem domáce syry a klobásy môžem ju použiť priamo v aute, Je výkonná a spoľahlivá. Používa veľmi pevné profi fólie takže je vhodná na vákuovanie nie len potravín. Táto mašinka vytvára široký takzvaný postupný zvar ktorý naozaj drží aj keď bola fólia v mieste zvaru mokrá alebo mastná. Fólie a sáčky z tohoto materiálu sa už dajú kúpiť v hocijakom väčšom elektre.
Pozor na vákuovačky na klasickú hladkú fóliu sú spravidla k ničomu, vyskúšal som už všetko možné, toto je top.

Z praktických dôvodov pridám aj český link: https://www.ibo.cz/produkt-vakuova-bali ... /398/3097/
iggi

Re: Vakuovačka - vakuování nejen potravin

Příspěvek od iggi »

čo vravíte na túto ?
http://jelita.cz/produkty/kuchynske-spo ... ta-ev1026/

Vravím: Spam. Ban. Fab
Uživatelský avatar
anoman11
Příspěvky: 1
Registrován: 06.12.2018 19:15
Pohlaví: muž

Re: Vakuovačka - vakuování nejen potravin

Příspěvek od anoman11 »

Já si dřív mylsel, že vykuřovačky jsou nepotřebená hloupost než jsem měl možnost si to vyzkoušet u známých a po přečtení tohohle vlákna jsem si rozhodl jednu koupit. Koupil jsem si starou dobrou známou značku HOMOMETA, kterou všichni známe. A funguje velice dobře. Při výběru jsem se řídil tímhle návodem o výběru vykuřovaček. :yes

Když vidím jako to funguje, tak si asi zkusím podle návodu zbastlit doma nějakej svůj přístroj a zkusím to udělat tak, aby byl o něco výkonnější, protože ten HOMOMETA model je docela línej hlemýžď. Ale jinak si na něj nemůžu stěžovat. Furt lepší než čínskej Pchoucker :puke

No ano. Spam. Ban. Fab
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Vakuovačka - vakuování nejen potravin

Příspěvek od JOBU »

SBF :head :lol:
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Vakuovačka - vakuování nejen potravin

Příspěvek od Jason »

Kdyz jsem videl ze se zase toto tema trosku obnovilo tak pridam muj poznatek z posledni doby... Ja jsem uz malem tu moji vykuovacku (obyc concept z Makra) vyhodil ale ted jsem se k ni hodne vratil. Duvod je naprosto jednoduchy - zacal jsem kupovat jine sacky. V makru jsem nasel jeste jeden typ - ted nevim presne jestli jsou to HS nebo neco podobneho ale oproti tem origosum jsou uz na omak slabsi. Delaji se tam ve dvou sirkach (coz je super ze "obdelnikove" veci clovek nemusi vakuovat do kratkeho sacku na sirku ale do uzkeho na delku) a v neposledni rade jsou daleko lacinejsi nez ty origose k vakuovacce. V teto kombinace muzu rict jenom :yes
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Vakuovačka - vakuování nejen potravin

Příspěvek od dr78 »

Uvažuji o koupi pod stromeček, měl jsem vybranou jinou, ale teď mají v akci na příští týden v kaufáči za slušnou cenu. Nemáte nějakou zkušenost se značkou Medion MD 17620? Pro mne je to noname, v testech jsem ji nikde neviděl, nerad bych se spálil. Podle obrázku mi přijde taková "chudší"... Jde mi hlavně o to, aby uměla vařit i mokré sváry, aby se dalo použít na maso.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Vakuovačka - vakuování nejen potravin

Příspěvek od Jason »

nevim jaka to je, nikde jsem to neslysel.. Ale jak rikal kamos reznik - vakuovacku na mokre svary nemy smysl brat pod 8k Kc...
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Vakuovačka - vakuování nejen potravin

Příspěvek od dr78 »

No to je víc než jsem ochotný za to dát. Za 8k mám 1600x 9mm FMJ. Koukal jsem na recenze, a není to nic extra.
Ale nen íto zas moc drahé. Oskenoval jsem obrázek, kdyby měl někdo zájem... za 800Kč to jde.
https://imgur.com/a/WLLt7AM

Asi nakonec vezmu MAXXO VM5000, zdá se mi, že toho umí víc a líbí se mi ten boční ventilek. Pokud koupím, dám vědět, jak jsem spokojen.
Odpovědět