Práce teď a po...

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
vitalis
Příspěvky: 112
Registrován: 31.01.2011 10:23

Práce teď a po...

Příspěvek od vitalis »

Nepovinne sem môžete prispieť, kto má aké povolanie a respektíve čím by ste chceli byť v pokolapsovom období.
:F
Naposledy upravil(a) vitalis dne 11.08.2011 9:19, celkem upraveno 1 x.
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Práce teď a po...

Příspěvek od colek »

No,já jsem od železa-zámečničina,svařování,otec a bratr kovář-kovárna doma,takže něco málo vím,motory a auta celkově,jako správný vesničan :D donucen naučit se všechno co k baráku patří-dřevo,zvířata,zedníčinu.Když je čas,jezdím na vandry,voda atd.Co budu dělat je mi v podstatě jedno,nejradši šéfa :lol:
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Práce teď a po...

Příspěvek od MRAK »

Já mám firmu na prodej (a výrobu) průmyslových , odsávacích a hydraulických hadic, a dalších komodit (šroubení, koncovky, kompenzátory, nářadí atd ...)
Dříve jsem dělal různé funkce ve velké fabrice (Chemopetrol Litvínov) na úseku zásobování a skladování. Od mistra přepravy ... přes vedoucího odboru ... až po technického ředitele ......
Ještě dříve jsem například pracoval na úpravně pitné vody, nebo jako mistr výroby v Prefě (výroba plynosilikátových tvárnic).

V mládí jsem také hodně vandroval, a každé léto pracoval v lese (někdo možná vzpomene na Hnutí Brontosaurus) na brigádách, které jsem občas i sám organizoval.

Práce se nebojím v podstatě žádné, rád se učím, a nic mi "nesmrdí" - ale jsem trochu omezen svým zdravotním stavem, mám od mládí poměrně silnou skoliozu páteře, a některé úkony jsou pro mě trošku bolestivé. Ale pokud by se měl v PA době rozběhnout například obchod, myslím, že jsem ten pravý :mrgreen:
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Práce teď a po...

Příspěvek od GloryToSunTsu »

Já budu král :twisted:
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Práce teď a po...

Příspěvek od MRAK »

GloryToSunTsu píše:Já budu král :twisted:
úplně to vidím .... zaboucháš na bránu osady ...
- Copa bys chtěl, vandráku? ....
- Já jsem váš nový král ....
- Ahá, tak to jseš ty, no pojď dál, nemohli jsme se tě dočkat - najez se, napij, vyber dívku na své lože, a neupejpej se ....

:mrgreen:

Myslím, že takle by to mohlo vypadat :lol: anebo pár broků do kožichu :twisted:
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Práce teď a po...

Příspěvek od GloryToSunTsu »

Někdo musí bejt na poddaný zlej, obírat je a držet na uzdě :!: :!: Tak proč bych nemohl být JÁ KRÁL?

Spokojenost vede k lenosti, lenost vede k úpadku, úpadek vede k bídě, bída vede pokoře, pokora vede k pracovitosti, pracovitost vede k prosperitě a prosperita vede ke spokojenosti. :idea:

Proto si v PA dám inzerát:

Charismatický král (Já 1.) z úspěšného království hledá věrné rytíře.
Zajímavá a tvůrčí práce v prosperující firmě s možností dalšího osobního růstu.

Ideální kandidát je sadistický bigotní násilník plně oddaný králi.

Volná pracovní pozice:
- králův rytíř
100-200 volných míst!

Pracovní náplň:
- poroba poddaných
- obšťastňování jejich manželek (odpradávna součást jejich poroby)
- hledání majetku, který se poddaní pokusí ukrýt
- pobíjení cizích band
- loupežnictví, banditství, pirátství
- drancování (žhářství/krádeže/vraždy/znásilnění) na vlastním i cizím území
- výběr daní
- prosazování práva a zákonů (CO ŘEKNE KRÁL JE ZÁKON A PRÁVO)
- plnění rozkazů krále

Od kandidátů očekáváme:
- fyzickou způsobilost
- brutalitu
- bojové zkušenosti
- odhodlání
- chybějící svědomí, nulové slitování a zvrácená vynalézavost je pro kandidáta velkou výhodou

Benefity:
- beztrestnost
- jídla kolik sníte
- žen kolik obsloužíte
- pečující a starostlivý král
- možnost získání dědičného titulu Rytíř/Vévoda/Hrabě
- možnost získání dědičného léna
- podíl na kořisti

Značka: Práce zajištěna i pro Vaše děti (silné chlapce) nejméně prvních 200 let PA.

DOPLNĚNÍ: Inzerát začne platit v PA, ale hlásit se můžete už teď :twisted:

2 MRAK
A postup před Vaší osadou je jasný.
Počkáme, až co nejvíc mužů vyleze ven, pak je usměrníme kulometem do horizontální polohy.
Následně Vám na zdi u brány zaklepeme kumulativní náloží.
Krátký a překvapivý minometný útok na zlikvidování části stráží, a něco zvládnou i ostřelovači.
A konečně megafony vyhlásíme pauzu, nechť se obyvatelé rozdělí na dvě skupiny.
Na ty, kteří půjdou s námi a ty, kteří chtějí bojovat až do konce.
Ať si každý demokraticky vybere, jestli chce být náš poddaný nebo umřít. :twisted:
Těm co zbudou zazvoníme raketami o střechy :twisted:
Zbytky osady poboří obrněné bagry.

Samozřejmě budeme mít i církev, aby ti vysvětlili, že za příkoří i tvrdý život na tomto světě se ti dostane odměny v ráji! Muhehehe :twisted:
Naposledy upravil(a) GloryToSunTsu dne 09.03.2011 17:40, celkem upraveno 2 x.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Práce teď a po...

Příspěvek od Maximus »

Za základ obrany komunity považuji minimálně jednoho či dva snipery, kteří musí včas takové "králíky" odstředit :lol:.
Schopných vůdců nikdy nebude dostatek :twisted:.

Jinak hodlám navázat hlavně na tradici předků - velká zahrada, pole, několik prasat, koza, hejno slepic a hus, králíci nebo možná konzumní morčata (netrpí tolik nemocemi jako králíci) + zužitkování dalších životních zkušeností (zdravotnictví - ošetřování zranění, bylinkaření, porodní dědek,..., experimentální archeologie - aplikace pozapomenutých historicky osvědčených technik, bezpečtnostní agentura - domobrana [vlastní i komunitní majetek je v PA době otázkou života či smrti a proto by byla jeho obrana "posvátná"], myslivost - lov všeho možného, etc.).
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Práce teď a po...

Příspěvek od Karlos »

Hlásím se jako ten druhý :mrgreen:
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Práce teď a po...

Příspěvek od GloryToSunTsu »

Ale no tak hoši, klid, klid. :twisted:
Já přece budu v bezpečí na svém hradě.
Místo mě budou útočit moji věrní.
Je důležité si uvědomit, že lidé patří mezi obnovitelné zdroje :twisted:

Základem úspěšné poroby je:
- likvidovat porobené křiklouny a buřiče
- spolupráce s církví
- odzbrojení obyvatelstva
- důkladné vybírání daní (proč si asi myslíte, že dnes za znásilnění hrozí tak 3 roky a za padělání pár tisícikorun 8?)

Prostě Vám žádné SELSKÉ BOUŘE trpět nebudu!

Je dobře, že Maximus bude pěstovat krávy, prsasata, kozy, slepice a husy.
Alespoň budu mít na své tabuli dostatek masa. :twisted:
Jen se bojím, že není šance na jejich uhlídání před potulnou verbeží. :roll:
Nerad bych, aby mi to, co Maximus a další sedláci tvrdě vydřou, hned ukradli :ugeek:

Uvědomte si, že dříve nebo později se situace v PA vrátí do normálu, tj. budou království asi jako v ranném středověku.
Ještě budete škemrat, abych se svými věrnými přijel a zbavil Vás potulných band. :twisted: :twisted:
Ještě úpěnlivěji, než prosili mexikánci 7 statečných :twisted: :twisted:

No a záložní plán (kdyby nevyšel ten Král) je velitel osady, zbrojíř a výrobce výbušnin ;)
Nabídněte mi 2-3 alespoň trochu pěkné ženy, dost jídla, svou věrnost a můžu pomáhat vám :mrgreen:
Pod mým velením bude dostatek jídla, bezpečí, funkční traktory, munice, kumulativní nálože i letadlo na boj s nepřítelem ze vzduchu.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Práce teď a po...

Příspěvek od Maximus »

To GloryToSunTsu:
No nezávidím ti to - být zavřený na doživotí ve svém hradě/pevnosti, to vypadá spíš na luxusní kriminál.
Pokud se budeš chtít podívat na sluníčko, tak by si vždy musel muset mít 100 % zabezpečený perimetr o poloměru 500 - 1000 m (panstvu ve středověku "něco" z .308W či .338 LM opravdu nehrozilo :P ). Což v okolí hradu/pevnosti možná půjde zajistit, ale výlet po "království" by již byl docela adrenalin.

Navíc by třeba husička pro pána mohla být pěkně nadopovaná třeba kumarinem/warfarinem (jed na krysy/antikolagulans), který by způsobil docela spolehlivě vnitřní vykrvácení, samozřejmě ne hned, aby dvorní ochutnávač si taky pochutnal :twisted: .

A takových "lahůdek", co by bylo možné naservírovat "hradnímu pánovi" a jeho nohsledům je podstatně víc, jen je to už spíš tématika do VIP sekce.
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Práce teď a po...

Příspěvek od GloryToSunTsu »

2 Maximus

Uvidíme, uvidíme.
Ale myslím si, že nabídek na post vůdce budu mít dost :twisted:
Zatím jsem tu jedinej, kdo chce být KRÁL :lol: :lol:
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Práce teď a po...

Příspěvek od Maximus »

Pokud se osvědčíš, tak třeba bude i husička bez kumarinu/warfarinu :lol:.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Práce teď a po...

Příspěvek od Karlos »

Ja chci byt Papez ...a jestli me budes sr*t tak nad tvym kralovstvim vyhlasim interdikt a tebe exkomunikuji z cirkve ...tak a ted mluv :mrgreen:
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Práce teď a po...

Příspěvek od GloryToSunTsu »

2 admin

Tak Angličané to vyřešili po svém, ale proč zacházet tak daleko že, my se určitě domluvíme.
Ostatně jsem zastánce trojího lidu http://cs.wikipedia.org/wiki/Troj%C3%AD_lid

No vida jak se to rýsuje 8-)
Už jsme se dohodli na tom, kdo bude Král i Papež.
Teď ještě někde splašit nějaký ten selský lid :twisted:
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Práce teď a po...

Příspěvek od Venet »

"Teď ještě někde splašit nějaký ten selský lid"
:D Glory, Toho budes mat dostatok, akurat ze na tomto fore sa nenachadzaju ;)
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Práce teď a po...

Příspěvek od GloryToSunTsu »

vitalis píše:Nehcem si robiť nepriateľov, ale určite by si mal zmierniť... Lúpeživí rytieri no dobre, ale takto nieééé. Tie náboje kúpim a použijem na toho "kráľa" :)
S tím králem to byl samozřejmě vtip :lol:, i když :twisted: ...

ALE v PA bych byl rozhodně raději velitele, než někomu dělal porobený lid ;)

Viz moje teorie uvedená zde http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopi ... &start=375
S citací zde: http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.ph ... 2021#p2021

Tj. pokud nebudeme chtít být porobení, všichni budeme muset být nejdříve vojáci.
Naposledy upravil(a) GloryToSunTsu dne 10.03.2011 11:41, celkem upraveno 1 x.
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Práce teď a po...

Příspěvek od GloryToSunTsu »

2 vitalis

Tak to budeš mít brzo vředy a schizofrenii jestli bereš všechno moc vážně :twisted:

Ale pokud vynecháme tu porobu, kterou jsem nemyslel vážně, co je špatného na tom, chtít být král ? :twisted:
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Práce teď a po...

Příspěvek od GloryToSunTsu »

Když si uvědomíš, kolik se bude všude v kraji poflakovat různých darebáků schopných úplně čehokoliv, chtě nechtě se budeš muset spojit s nějakou skupinou lidí. Demokracie je luxus, který si v bojové situaci nemůžeš dovolit.
Vojáci taky nehlasují o tom, jestli mají vyrazit ze zákopu a zaútočit na nepřítele nebo ne.
Dost možná - a v některých vojenských jednotkách to tak funguje - bude před bojem/akcí nějaká porada, ve které ale stejně nakonec bude mít poslední slovo velitel/král/starosta/zeman, nebo jak si bude říkat.

V PA bude chlap zase chlap, dá se to srovnat s návratem do dob Vikingů, ale i Vikingové měli svého krále 8-)
A velitel/král/vůdce musí často jednat jednostranně, musí se utvrzovat v poslušnosti svých lidí, aby věděl, na koho se dá spolehnout. Proč si myslíš, že na vojně funguje vojenský drill a buzerace? Aby si vojáci zvykli na poslušnost.
Pokud by se kulometčík sám demokraticky rozhodl, že ustoupí dřív, než zbytek čety, může to stát hodně životů.
A kulomet je velký cíl, takže toho na něj střílí opravdu hodně a je mu horko.
Král může být sebelepší a přesto bude muset vynášet i krutá rozhodnutí.
Jinak je slabý, ztrácí respekt, poslušnost, vytváří se opozice stejně jako by byl příliš zlý a doplatí na to všichni.
Až přijde rozhodnutí, jestli zachránit ženy nebo zásoby jídla pro všechny/munici, bude to jen na něm a vždycky se najde někdo, kdo mu bude jeho rozhodnutí zazlívat. Po bitvě je každý generál.
Přeber si to.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Práce teď a po...

Příspěvek od MRAK »

Glory- v podstatě máš pravdu.

Ale ....

Když te PA doba zastihne v dívčím internátě, budeš asi králem hned (možná), stačí se jím prohlásit.

Pokud budeš ve společnosti lidí , podobných těm zde, musíš si pozici vůdce zasloužit. Musíš přesvědčit. Udělat dojem. Mít výsledky. Imponovat takovýmto lidem bude asi mnohem složitější, nežli ovčanům a sledovatelům televize n@va. Správně jsi zmínil Vikingy, ale jejich králové taky dost často skončili na vidlích :mrgreen:

Takže asi tak 8-)
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Práce teď a po...

Příspěvek od GloryToSunTsu »

Ale já nechci dělat krále vám. :lol: :lol: Všude okolo bude dost zoufalých oveček, které si vyberu a přizpůsobím obrazu svému :twisted:

Kolik lidí může být na podobnou situaci připraveno?
Možná 30% bude připravených vůbec faktický PA stav ,,akceptovat", ale většina bude mít tendence nepříjemná fakta ignorovat. (,,Vždyť se nic neděje ne? Vždyť to ještě není tak hrozné! Ještě počkáme! Vláda nás zachrání!")
A kolik lidí bude opravdu připravených (zásoby/znalosti/přehled o situaci)?
Ze 100 000 možná 5!
Tedy každý z nás (kdo po tom zatouží) bude mít asi nejlepší předpoklady stát se králem vlastního království v PA :lol: :lol:

Ale - viz moje teorie zde:
Viz moje teorie uvedená zde http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopi ... &start=375
S citací zde: http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.ph ... 2021#p2021
První království stejně vyhlásí vojáci.

Mrkněte na film ,,28 dní poté".
Naposledy upravil(a) GloryToSunTsu dne 10.03.2011 12:36, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět