Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od Karlos »

Nemáte někdo zkušenost s tímto alarmem:
http://www.dstechnik.cz/jednookruhovy-a ... -5355.html
za tu cenu je to docela lákavé...

Trochu mě tam zaráží věta: PRO BEZPROBLÉMOVÝ CHOD JE NUTNÉ POUŽÍT KARTU VODAFONE - Na míru - předplacený tarif.
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od pepa_z_brna »

Tady tem vystrkovanym antenkam bych moc neveril a radsi aspon tohle:

http://aukro.cz/alarm-jablotron-azor-i3664509789.html

Ja jsem si postupne poskladal z aukra (i polskeho) sadu jablotron oasis a sice nemam GSM modul a resim to pres "davida", ale funguje to a vse za 50%. Jen to trvalo. Ten azor se tak nejak da.....skoda, ze to nebylo driv....byl na aukru za 6000 novej.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od Fabulous »

Za ty peníze dostaneš odpovídající hodnotu :ne

Nevím, zda bych se na to spolehnul. Asi jen jako záložní systém.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od Karlos »

pepa_z_brna píše:...resim to pres "davida"...
Hloupá otázka, jak přes davida?
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od pepa_z_brna »

Je to hlasic, ktery stoji polovinu co GSM modul do ustredny. Sice pak nemuzes alarm ovladat, ale pokud mas treba modul LAN, tak se taky da x veci. Jinak mam to nastaveny, ze pri naruseni me dojde SMS a vzapeti i prichozi hovor z davida, ale nejde z toho poznat ktere cidlo je naruseno. Na aukru jsem to ted zase videl za 1500, ale aukce nejak zmizela.
Jinak me vysla moje sestava na asi 5000-6000,ale byla to dlouha cesta......asi rok jsem to kupoval a neco preprodaval.
Jinak mam i JA-82T k nastaveni alarmu.....skoda to kupovat, muzu klidne pujcit.
Ale jinak ten azor GSM ma. Muj oasis je 80 rada. Jinak dle technika co to dela v Brne, tak rada 100 neni zrovna zadna vyhra....

http://www.jabloshop.cz/gd-04-david-prenos-do-site-gsm
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od felix5 »

mno já ty vyřešil šuplíkovejma zásobama. kuchnul archaickej siemens . na zelené tlačítko přidělal 2 dráty od kontaktů relátka . na display naťukal číslo kam chci aby to volalo a píchnul na nabíječku. funguje to naprosto spolehlivě a nestálo to ani kilo.jediná nevýhoda je že se to musí po každém alarmu musí znovu vyťukat číslo a připravit k hovoru . narozdíl od GSM modulu to můžete vzít a poslouchat jestly tam někdo nechodí a podobně pokud je to umístěno na nějakém strategickém místě .
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od Hdm »

Přesně tak, v práci máme taky stařičké siemens telefony hned 2x. Dají se ovládat myslím nějak přes AT příkazy(nevím přesně, má to na starosti kolega. Když tak mě opravte.) a naprosto spolehlivě to funguje s instalovaným alarm systémem. Žádné číslo se přednastavovat nemusí a v případě problému volají oba. Kolega to pokoušel povýšit na něco modernějšího, ale narazil na neduhy (opět detaily neznám, musel bych se doptat) co ho odradili a raději zůstal u stávajícího modelu. Problém je, že se dají čím dál hůř sehnat siemens telefony na výměnu, když nějaký doslouží.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od Maximus »

Docela dlouho přemýšlím o něčem takovém:
http://www.autoalarmy.cz/clanky/slzny-p ... larmu.html

Ovšem ne do auta, ale do PA refugia - chaty, kde nezávažné zamoření prostoru v rámci týdnů je menší škoda, než když zloději rozkradou a poničí uskladněné věci.

Rovněž mě napadá použití dýmovnic na neletální nástražný systém - případný zloděj při otevření šuplíku či skřínky vytrhne lanko, které bude napojenu na pojistku dýmovnice, která by byla umístněna tak, aby nešla snadno zneškodnit či vyhodit z místnosti. Podobně by šlo využít zásahové výbušky s akustickým efektem - na hnědé kaliko případného zloděje bych si i vsadil :twisted:.

Elektronické systémy - alarmy s GSM jsou samozřejmě důležité, ale v situaci, kdy rušičku čehokoliv si může každý u nás za "pár korun" koupit na netu (běžně se dá rušička GSM sehnat pod 2000 kč, vícepásmové jsou o něco málo dražší), tyto sofistikované systémy dost degradují - na multi-kulti obohacovače stačí, ovšem u profesionálů vzbudí jen větší či ménší úsměv.

Osobně si myslím, že různé "nestandartní" samodomo systémy dokáží zkazit náladu nejednomu profesionálovi - navíc pokud budou i trochu ofenzivní (samozřejmě v mezích současných prozlodějských zákonů).

V PA situaci bych ale se zloději opravdu nelaškoval jen s nějakým slzným plynem :devil .
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od Desouza »

:yes přesné ...
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od bacil »

Dost dobrý trik je dát sirénu dovnitř auta, ne ven. V případě domu by to ale tak efektní nebylo.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od Maximus »

Článek o legálnosti nástražných systémů:
http://www.epravo.cz/top/clanky/automat ... 92191.html

a studijní materiál pro PA upravy domu a okolí v "zajímavých časech" (v současnosti nelegální - rozhodně nedoporučuji instalovat, ale jednou mohou být tyto znalosti k nezaplacení):
http://www.scribd.com/doc/25044417/Prof ... Traps-1969
Harak
Příspěvky: 2
Registrován: 09.02.2014 12:39
Pohlaví: muž

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od Harak »

Věděl by někdo jak nejlépe zajistit pletivový plot okolo pozemku (cca 1km dlouhý)?

Napadl mě drát vpletený do plotu a napojený na alarm, ale toto mi přijde jako nedostatečné, jelikož se dá obvod přemostit, nebo zkrátka plot přelézt.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od Fabulous »

Drát vpletený do plotu by měl být připojen na ústřednu, která měří jeho odpor. V tom případě je jeho přemostění (změna odporu vlivem délky přemostění) obtížnější ;)

Venkovní IR nebo laserové závory jsou samozřejmě lepší, ale mají dost falešných poplachů.
Harak
Příspěvky: 2
Registrován: 09.02.2014 12:39
Pohlaví: muž

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od Harak »

Měření odporu mě taky napadlo, ale říkal jsem si, že po přidání 0,5m na 1Km bude změna běžně nezměřitelná.
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od maci »

A co takhle volně pobíhající pes, nebo radši dva. Alarm zaručen.
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od JirkaK »

Ze zkušenosti mohu doporučit hlídacího psa. Obyčejné nenechavé a všelijaké sběrače a bezdomovce to z 99,99% zastaví. Pokud se Ti tam bude chtít dostat profík, tak pes nepomůže a ani obyčejný alarm. Nejlepší je mít pozemek zabezpečen kamerami a k tomu světla s pohybovým čidlem. Je potřeba mít ke kamerám online přístup a být napojen na nějakou firmu, která se zabývá hlídáním majetku, aby na místo také někdo přijel. Alarm v domě je samozřejmost. Takové zabezpečení ale není levné. Jinak pokud máš jen větší pozemek a dům, nebo chata vypadá normálně (nevystavuješ na venek, že si majetný), tak pes je nejlepší volba.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od the.marek »

Přesně tak, za mě taky pes... Elektronika a podobné wifikundace je sice prima, ale není všemocná... Navíc, není čas neustále sledovat monitory a po zalarmování než přijede policie, nebo jiná bezpečnostní služba... Kdo má rád elektro, má dostatek financí a nemá rád zvířata, tak je pro něho asi lepší Jablotron apod., ale z mého pohledu také jednoznačně pes :-)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od štaflík »

Má toto:
http://aukro.cz/gsm-lcd-bezdratovy-alar ... 28892.html
cenu na chalupu na odhánění rosomáků? Neočekávám nějaký specializovaný atak (nejdražší věc na chalupě bude asi sekačka na trávník a pár flašek kvalitního vína ve sklepě), na druhou stranu nějaký zatoulaný zvídavý rosomák by se objevit mohl. V okolí chalupy jsou trvale lidé, kteří nejsou lhostejní.
EDIT: beru to i v kontextu pojištění baráku...
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od Karlos »

Přemýšlím nad předěláním alarmu. Mám všude pohybová čidla a chtěl bych rozšířit o čidla na dveře a okna. Tato čidla by mohla být v činnosti i když jsem doma (v noci) a hlásila by případné narušení (zatím co pohybová čidla by byla vypnuta).

Čidla na dveře jsou jasná (spínač na otevření) přemýšlím ale jak nejlépe ošetřit okna? Když dám čidlo na otevření tak nebudu moci mít současně zapnutý alarm a zároveň větrat (asi by teda šlo spínač pořešit tak aby mohla být otevřená alespoň ventilačka a spínač sepl až při otevření celého okna). Ale to stále neřeší možnost že narušitel okno rozbije a vleze dovnitř (jde hlavně o malá sklepní okna popř. okna v přízemí). Takže jsem začal uvažovat o optické závoře (laserové mříži). Ta by umožňovala při šikovné montáži i ponechání okna zcela otevřeného a pokud by se narušitel pokusil vlést dovnitř tak laserový papsek by ho rovnou nařezal na kousky aby se dal pěkně naskládat do mražáku... :twisted: :mrgreen:

Jak máte zabezpečena okna vy? Myslím čidla nikoliv fólie, mříže, zazdění ;) atd.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Poplašné zařízení, alarmy a vše související...

Příspěvek od Fabulous »

Čidlo tříštění skla a čidlo vibrací/pohybu okna a máš to vyřešené :)
Odpovědět