Obrana domu při přestřelce

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od PeFi »

Já jsem slyšel, že po té, co tě soud osvobodí, tak je DAS ochoten zpětně uhradit náklady (respektive příslušnou část nákladů). Což je pro mnohé trochu s křížkem po funuse, ale lepší, než nic. Nicméně je to pouze v případě, že člověk se svými zdroji dosáhne osvobozujícího rozsudku ...
Náklady na kompletní obhajobu NO prý snadno jdou do stovek tisíc, mi bylo sděleno, že mám předpokládat náklady 300 až 500 tisíc Kč.
Když mám půl mega na účtě, tak DAS nepotřebuji, pokud ho nemám, tak mi prý DAS v případě NO stejně nepomůže.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od PaF »

DAS řeší neúmyslné činy pojištěnců. NO a KN jsou z principu vždy úmyslným rozhodnutím obránce.
JenDAG
Příspěvky: 582
Registrován: 05.02.2015 23:24
Bydliště: Galactic Sector ZZ9 Plural Z Alpha

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od JenDAG »

Neco pro obranou vez ;)

Paradigm SRP Talon
https://youtu.be/nRvl_dLnr6o
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od Hohepa »

NO a KN jsou z principu vždy úmyslným rozhodnutím obránce,
ale je nutné trvat na tom, že těžké zranění či případné zabití útočníka bylo neúmyslné a obrana byly myšlena jen a pouze jako nutné odvrácení útoku, případně že šlo o reflexivní , tedy vědomím neúmyslný pohyb/reakci.
štek
Příspěvky: 150
Registrován: 03.01.2016 1:04
Pohlaví: muž

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od štek »

Trochu se vrátím zpět v textu tak snad to nebude vadit.
Obrana domu. Berme jako pevné podmínky: krátká doba na přípravu tj. méně než 12 hodin (viz dále v textu) a pokud možno žádné nevratné změny (demolice stěn a diry v podlaze).

Bydlím v bytovce o 8 bytech. Solidní cihlové stěny, samostatně stojící...výhled na všechny strany. Od 50 do cca 1000 metrů volného prostoru ze všech stran. Většina má nezávislé topení na tuhá paliva. Za domem 3 funkční studny a technické budovy. 14 obyvatel v produktivním věku, 3 držitelé zbrojního průkazu a 10-12 zbraní, 5 velkých loveckých psů.

Scénář 1: rabovači. Skupina od tuctu a více můžu, ozbrojených chladnymi zbraněmi.
Omotal bych balkóny ve zvýšeném přízemí ostnatým drátem, sundaným z plotu podílků za bytovkou. Balkonové dveře zatarasil nábytkem minimálně do výšky pasu. Pootvíral vchodové dveře vsech bytů. Rozmístil dostupné muže se zbylými zbraněmi za barikády u oken. 2 střelci se ZP by hlídali z oken v patře. Na schodiště zátaras z nábytku a pár ozbrojených lidí se psy a třetí střelec.Šance na odvrácení útoku velká. Trvání hrozby ponejspíš v řádu hodin.

Scénář 2: ozbrojená a organizovaná a odhodlaná skupina o více než 10 lidech. Jsme v prdeli. Reálná doba obrany budovy maximálně v řádu dní ale spíše hodin. Bez větších stavebních úprav je většina budov z principu velmi obtížné hájitelná.

Ano mít na přípravu čas v řádu dní a více lze stěny obestavět pytli s pískem. Zazdít nebo zabarikádovat všechna okna v přízemí (spodní hrana cca 2,5 metru nad zemí) atd. Bohužel vzhledem k současné situaci se obávám že varování před útokem prijde spíš tak do hodiny. Znám mentalitu sousedů...nikdo nebude opevňovat dům pokud neuvidí hořet sousední město.

Chci se vyjádřit ještě k jedné věci. Bylo tu řečeno cosi o boji v budově v paintballu kde civilní pravidelní hráči natrhli krovky členům PČR. Prý je to blbost. Pánové hraji paintball už téměř 10 let a 2x jsem byl této situaci svědkem. Přijela policie na udání zahrádkářů z nedalekého okolí že se u nás děje něco nekalého. Akce byla na soukromém pozemku a kontrola v poho. Policisté se zajímali a po skončení služby si přišli zahrát. Venku vyrovnaný boj. Ale v budovách je amatéři pokaždé porazili. PČR není dobře trénovaná na boj zblizka v budovách tzv. CQB. Paintball i airsoft beru jako přijatelnou přípravu protože pokud je akce pod vedením zkušených osob může poměrně velký počet osob naučit zaklady taktiky a boje. Raději bych měl 10 špatných střelců s dobrou taktikou než 10 "odstrelovačů" neznalých taktiky a technik boje...hlavně v budově.
hunter
Příspěvky: 135
Registrován: 10.10.2015 19:47
Pohlaví: muž

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od hunter »

Ahoj
Plán je po technické stránce promakaný. U všech případů bych se snažil mít zabezpečené vchodové dveře ( co jsem se tak díval po různých bytovkách, tak hodně jich mělo plastové vchodové dveře což je docela na nic ). Dále pokud máte plochou střechu s možností na ni vylézt z domu, tak by se zhora mohl někdo taky střílet případně něco házet ( výhoda bude, že jeden nebo dva lidé můžou pokrýt všechny strany budovy ).

Celou tu obranu by chtělo nacvičit ( spìše formou air softu jelikož paint ball vyžaduje po hře znovu vymalovat ) a vyzkoušet obranu s nejmenším počtem obránců jelikož mohou být někteří zranění nebo jinak nebojeschopní.
Smrt je otázkou místa a času, umírání je otázkou místa, času a způsobu.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od Fabulous »

Á, bytovka :) Můj oblíbený typ domu. Lze ho snadno opevnit a udělat z něj jakýsi městský hrad. Ovšem všechno stojí a padá na obyvatelstvu domu ;)
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od Baca »

Blbeckovsky odpor permanentnych mamvpicistov ( typicky spoliehajucich sa na pomoc statu :-D ) sa da vcelku dobre eliminovat docasnym vyhodenim za barikadu na stranu potencionalnych utocnikov :-)
Prežiť !!!
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od krvfx »

Viz třeba Pavlovův dům ve Stalingradu.
Uživatelský avatar
Wilderness
VIP
Příspěvky: 427
Registrován: 04.04.2014 19:47
Pohlaví: muž

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od Wilderness »

I kdyz to mate celkem pripraveny, mate Šteku nekdo nocni videni? Nebo reflektory na osviceni okoli? A zasobu hasicaku? A okenice?
Jinak vas pokud to jinak nepujde muze v noci nekdo sikovnejsi pekne vykourit a rozpanikarit jednim, dvema molotovy coz je ostatne to nejjednodusi nez postupovat prestrelku.
"Kdybych měl zapomenout na ně, Bože na nebi, zapomeň na mě."
hunter
Příspěvky: 135
Registrován: 10.10.2015 19:47
Pohlaví: muž

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od hunter »

V horizontu 24 hodin po rozpadu nic lepšího než opevnění bytovky asi nevymyslýš. Jasně, že až bude nějaká řekněme základní linie obrany hotová je potřeba se soustředit na další bezpečtnostní opatření jako je vytyčení perimetru ohraničeným nějakým poplašným zařízením, zabezpečit okna buď okenicemi případně pletivo ( proti molotovům, či dalším specialitám které se prohazují oknem ). Na střeše zaujmout hlídku a pokud se spustí alarm ihned vzbudit ostatní a připravit se k obraně. V té opevněné bytovce má člověk větší šanci než sám venku to je bez debaty.
Smrt je otázkou místa a času, umírání je otázkou místa, času a způsobu.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od Desouza »

Škoda že tu nemůžu ukázat svůj hrad .

Ideální místo , pořádné stěny ( žadnej ytong a podobné měkkoty ) ,ale kámen a cihly . Dokonce i hradbu tu mám :) .
Další klasické blbiny , jako hasičáky , hydranty s hadicema v každém patře . Ze střechy nádherný výhled do okolí .
3 vchody , dva výtahy , jeden do sklepa druhý do patra . Studna je zavedená do domu , pitná asi bude zatím jsem ji nedal testovat ,ale už jsem jí zkoušel pít a žiju. :)


Jediné co je tu naprd jsou velká okna v přízemí a nepříliš pevné dveře . ( sekyra nebo krumpač je do 5minut dá )
Pytle připraveny mám ,ale bude jich potřeba velké množství . Ale hlavně co do nich , tolik písku tu nemám .. Asi hlínu no ..

Pokud bude fungovat elektřina tak se sem nikdo nedostane jističe 3 x 63A to jistí ;) .
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od Václaf »

písek stojí prd,tak si vždy když pojedeš okolo písníku vozík kup za cca 150,- :hand
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od the.marek »

Hlína nebo písek, nijak zásadní rozdíl bych v tom neviděl skrz "bulletproof" efekt a mít na zahradě jentak "co by, kdyby" hromadu písku na tyhle účely :-D. Navíc hlína se dá vykopat, tam jde je potřeba a díry také následně využít k obraně domu :devil
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od Václaf »

Taky řešení,já jen,že by třeba žena (jeho) zatím nechtěla nic kopat v anglickém trávníku :rofl
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od Desouza »

Hlína se blbě pytluje jako de to ,ale je to na houno . No nic udělám holt velké pískoviště , ještěrky budou rádi . :) Písek je levnej , ale ta doprava ...
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od Václaf »

Proto si vem na vozík když pojedeš kolem,doprava je třikrát dražší nežli písek samotnej
Čechy čechům !!!!!
štek
Příspěvky: 150
Registrován: 03.01.2016 1:04
Pohlaví: muž

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od štek »

Odpovědi:
- střecha je plechová, sedlová v nějakých11-12 metrech.
- okenice nemám a pokud vím nemá je ani nikdo ze sousedů. Co máme v přízemí všichni jsou nerozbitné fólie na oknech. Co jsem viděl testy tak by to molotovem ani kočičí hlavou nemělo jít prohodit a betonovej balkón může chvíli hořet. když už nic aspoň tama nikdo nepoleze dovnitř. Sice to okna odnesou ale co už.
- beru to jako nouzovku pro případ že by se to posralo mnohem rychleji než s čím zatím počítám.
- nácvik by to chtělo ale ono se s nima o tom težko i baví. jediní dva myslivci jsou ochotní si sednout a aspoň sepsat plán akce.
- nevím co sousedi ale já mám dvě supersvítivé čelovky a dva velké led světlomety. Noktovizor nevlastní nikdo.

Být schopnej se s nima domluvit tak to samozřejmě lze řešit na naprosto jiné úrovni ale aspoň tohle než nic.
Kdyby se sem mělo hnát něco velkého, stejně balím švestky a mizím. Nedaleko mám velký vojenský prostor...husté lesy....a rozpracovanou zemljanku...je fajn mít povolenku ke vstupu :D Tam bych to viděl tak na týden. Ve větším průseru mizím do nejbližšího bezpečného státu.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od Kapo »

Ty budeš to ten dáky velký hrdina :lol:
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
štek
Příspěvky: 150
Registrován: 03.01.2016 1:04
Pohlaví: muž

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od štek »

Kapo píše:Ty budeš to ten dáky velký hrdina :lol:
Pokud máš konstruktivní kritiku poslouchám. Jinak mě polib rektum.
Odpovědět